Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bluetooth Kulaklık Telefona Nasıl Bağlanır? Marka Marka Bağlantı Ayarı

Bluetooth kulaklıklar son yıllarda gittikçe popülaritesi artan ve hayatımızda daha çok yer eden cihazlar olmaya başladı. 2016 yılında Apple Airpods 1.nesil ile, ondan çok daha önceleri kulak üstü kulaklıklar veya kulak içi olup tam olarak TWS olmayan bluetooth kulaklıklar ile hayatımızda çoktandır olan bu cihazlar aslında biz kullanıcıların birçoğunun gözdesi olup kablolu kulaklıkları bizlere unutturan cihazlar olmuşlardır. Fakat her teknolojik yeniliğe ve farklılığa alışmak yine biz kullanıcılar için değişkenlik göstermekle beraber belli bir vakit almaktadır. Bu konulardan en çok sorun yaşandığını gördüğümüz problem ise bluetooth kulaklık telefona nasıl bağlanır? Sorusu geliyor.


Mobil cihazlar ile arasında nasıl kolay ve kesintisiz bir bağlantı kurulabileceği sorunu olması bugün bu yazıyı paylaşma sebebimiz olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Hadi gelin en popüler ve kaliteli bluetooth kulaklık üreten marka ürünlerinin mobil cihazlar ile arasında nasıl kolay bir şekilde bağlantı ayarı yapabiliriz hep beraber inceleyelim.

Bluetooth Kulaklık Telefona Nasıl Bağlanır?


• Android veya İOS işletim sistemi fark etmeksizin mobil cihazınız ile bluetooth kulaklığınız arasında bir bağlantı kurmanız gerekiyor.

 

• Öncelikle kulaklığınızı açılış tuşuna basarak cihazınızı aktif hale getirin.

 

• Ürününün sarjının dolu olduğundan emin olun. Aksi taktirde bağlantı esnasında işlemlerinizi tamamlayamaz ve başarısız olursunuz.

 

• Akabinde kulaklığınızdaki bluetooth arama özelliğini marka ve modele uygun bir şekilde etkinleştirme yaparak açık hale getirin.

 

• Mobil cihazınızın bluetooth özelliğini açtıktan sonra eşleşen cihazlar seçeneğinde kulaklığınızı telefonunuzla eşleştirin.

 

• Telefonunuzda “bluetooth ile eşleştiriliyor” uyarısı geldikten sonra “Eşleştir” seçeneğine tıklayın. Artık cihaz kullanıma hazırdır.

 

Evet biliyorum her markada bluetooth kulaklık telefona bağlama işlemi aynı mı? Diye aklınızdan geçiyordur elbet. Bu sebeple tüm markaları ele alarak bağlantı ayarlarını sizler için derledim.

 

apple-bluetooth-kulaklik

 

APPLE

TWS kulaklık konusunda belki en ünlüsü, belki de bizi TWS kulaklıklar ile tanıştıran marka Apple’ın Airpods modelleri desek yalan söylemiş sayılmayız herhalde. Airpods modellerini bir Apple cihaz ile bağlamak istediğimizde gerçekten hiç zorluk yaşamıyoruz sanırım. Airpods 2.nesilden Airpods Pro’ya kadar kulaklıkların şarj kutularının kapağını açar açmaz ve Airpods Max modelinde ise kulaklığımızı çalıştırır çalıştırmaz Apple mobil cihazlarımızda çıkan pop-up bildirim ile kulaklıklarımızı kolayca mobil cihazlarımıza bağlayabiliyoruz. Android cihazlarda ise durum az da olsa farklı olarak karşımıza çıkıyor. Airpods Max hariç olmak üzere kalan bütün modellerin şarj kutuları üzerinde bulunan düğmelere birkaç saniye basarak kulaklıkları cihazlarımızda bulunan bluetooth ayar portundan bağlayıp kullanıma hazır hale getirmek mümkün oluyor.