Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser HD 458BT ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.7

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.5

Tasarım7.5
Malzeme Kalitesi7.6
Konfor7
Günlük Kullanım7.8
Mikrofon Kalitesi6.6
Bağlantı Kalitesi8.7
Ses Kalitesi7.1

Fiyatı

Sennheiser HD 458BT ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 458BT ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
5,099 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sennheiser’ı ülkemizde sevmeyen yok. Çoğu müzikseverin, en iyi müzik deneyimini elde etmek üzere çıktıkları yolculukta ki ilk durağı Sennheiser oluyor. Ve öyle bir marka ki, aynı zamanda sektörü yönlendirecek inovasyonlara da imza atabilecek bilgi birikimine ve tecrübeye sahip. HD 600 ilk çıktığında, yıllar boyunca tüm dünyada, referans sınıfının standardı sayıldı. HD 800 çıktığında, sahne büyüklüğü ve detay kavramları, yeniden idrak edildi.

Markanın giriş seviyeden, referans sınıfına kadar oldukça fazla noktada konumlandırılmış bir çok modeli var.

Sennhesier HD 458BT, 450BT modelinin, sadece tasarımsal açıdan değişiklik gösteren sınırlı üretim versiyonu. 458’in çok çok  güzel bir tona sahip kırmızı aksanları dışında ki herşey birebir aynı. 458’in sahip olduğu tasarımsal altyapı, markanın uzun bir süredir orta sınıf modellerine ev sahipliği yapıyor. Benzer dizayn anlayışını, HD 400S, HD 4.40BT, Yenisi HD 350BT, HD 4.50 BT, Yenisi HD 450BT gibi modellerde ve şuanda da HD 458 BT de görebiliyoruz. 458 aslında bir süredir bizimle olan ve hakkında şu ana kadar çokça kişinin konuşmuş olduğu bir kulaklık. Yeni bir model sayılmaz.

ArtılarıMalzeme kalitesi tatmin edici düzeyde, güven veriyorUsb – C portu olması şahaneDüğmeler ve tuşların kullanılabilirliği, neredeyse her özelliği kulaklık üzerinden kontrol edebiliyor olmanız çok iyiANC+ Pasif İzalosyon30 Saat Batarya ÖmrüÖzel TasarımEQ yapılabilen modern ve güzel bir uygulama mevcut
EksileriYastıkların iç hacmi çok küçükKablolu kullanımda, ANC’nin sese etkisi, ses yükseldikçe olumsuzlaşıyor. Alt frekanslar iyi etkilenmiyorHızlı şarj özelliği yokRakiplerine kıyasla çok konforlu değil
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

HD 458Bt, sade, kaliteli ve küçük bir kutu içerisinden, taşıma kabı ile birlikte çıkıyor.

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·         Kumaş Taşıma Kılıfı

·         HD 458BT

·         USB – C’den USB-A’ya Şarj Kablosu

·         3.5mm’den 2.5mm’ye Ses Kablosu

·         Kullanma Kılavuzu

 

HD 458BT, görmeye alışkın olduğumuz, Sennheiser’ın orta sınıf HD serisi modellerin bazılarında kullandığı gövde yapısına sahip, minimalist ve modern anlayışı sergileyen bir tasarıma ev sahipliği yapıyor. Fakat, özel kırmızı aksanları, 458’in tasarımsal açıdan özel bir model olduğunu, sıradan bir kulaklık olmadığını ispatlayacak kadar güzek gözüküyor.

 

Sol tarafta hiçbir düğme ya da port yok. Tüm kontrolleri sağ taraftaki tuşlar üzerinden sağlıyoruz. Ses açma - kısma, şarkı değiştirme - durdurma, anc yi aktif etme, açma kapama gibi tüm fonksiyonları kontrol edebilmemize izin veren bir çok tuş var. Kulaklığın USB – C portu üzerinden şarj oluyor olması, günümüzde olması gereken bir özellik. Fakat hızlı şarj desteklenmiyor. Bu noktada, ANC açıkken 30 saat pil ömrü olduğunu söylemek de istiyorum. Artık 40 saat süren modelleri de görüyoruz ama 30 saat ortalamanın üstünde bir süre.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

HD 458BT kasasının neredeyse tamamı plastik. Sennheiser kulaklıklarında en sık gördüğümüz materyal zaten, plastik. Bu en tepe modellerde bile çoğunlukla böyle. Bu kötü bir şey mi? Bence hayır. Çünkü burada kaliteli türden bir plastic malzeme kullanılmış. Sennheiser’ın bu modelde kullandığı materyallerin gerek hissiyatı, gerek dayanıklılık seviyesi oldukça iyi. Yıllar boyu zarar gelmeden kullanılabilir.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Yastıklar suni deri. İç kısımlarında hafızalı sünger var. Dokunduğun zaman oldukça kaliteli bir hissiyatı var ama konfor noktasında Suni Deri Yastıklarda bilmeniz gereken bir şey, neredeyse hiç hava almazlar. Bu yüzden özellikle sıcak havalarda, kişiden kişiye değişmekle birlikte, terleme yapabilirler. Bir diğer özellikleri, bu malzemenin, üst frekansları bir miktar emme özelliği vardır. Kullanıldığı kulaklıklar genellikle alt frekans ağırlıklı tonal karakterlere bürünürler. Her zaman olduğu gibi, bu, sesin bütününü etkileyen tek parametre olmadığı için, her kulaklıkta da başımıza gelmeyebilir. Buna Ses Performansı hakkında yorumlar yaparken tekrar değineceğiz.

Kulaklık aslında konforlu sayılabilir. Yastıklar biraz kalın olduğu için, kulaklığın yatay düzlemde ki sıkma kuvvetini birazcık sıkı tutmuşlar. Yoksa sürücüler ile kulak arasında pek fazla mesafe oluşurdu. Burada olumsuz bulduğum tek bir nokta var, iç kısım oldukça küçük. Kulağınız yastıkların iç kısımları ile temas halinde oluyor. Bu da, daha geniş iç hacme sahip modeller ile karşılaştırıldığında, konfor kriterine eksi 1 olumsuz puan eklenmesi demek.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

HD 458BT, tam anlamıyla günlük kullanım için tasarlanmış bir kulaklık, modern tasarımı, hafif ve konforlu yapısı ve ANC özelliği ile, bulunduğu fiyat bandına göre, hiçbir eksiği yok.

ANC, yani Aktif Gürültü Engelleme performansı gayet iyi. Toplu taşımada, dışarıda, yada grürültülü herhangi bir ortamda sizi dış dünyadan izole eder.  Ama, tabii ki örnek bir Sony WH-1000XM4 ile kıyaslanabilecek kadar etkili bir kara delik oluşturucu değil.

Güzel bir mobil uygulama desteği var. Kulaklığın ses performansı hakkında konuşmadan önce sürümünün güncel olduğundan emin olmak isteriz. Kablosuz olarak güncellemeyi yaptık. Biraz uzun sürüyor. Bizim ki 15 dakikaya yakın sürdü. Uygulama içinde EQ yapabiliyorsunuz. Bu çok güzel bir özellik. Modern de bir arayüzü var.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofonların kalitesi, tatmin edici düzeyde. Burada, Sennheiser’ın üst model kulaklığı Momentum 3’te ki kadar net ve yüksek çözünürlüklü bir sesle karşılaşmasak da, aramalarınızda, toplantılarınızda, her türlü karşılıklı etkileşim de karşı tarafı memnun etmeyecek bir konumda değiller.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

HD 458 bluetooth 5.0 altyapısı dahilinde SBC, AAC, AptX ve AptX Low Latency codeclerini destekliyor. Apple ekosistemi dahilinde ki cihazlar ile kullanırken AAC codeği devreye girecek fakat desteklenen diğer tüm ekosistemlerde burada ki önemli codecler AptX ve AptX LL. Qualcomm teknolojisi olan bu codecler ile birlikte, standard SBC codeğinden çok daha kaliteli bir veri aktarımı sağlanıyor. AptX LL ile ayrıca, gecikme çok çok düşük seviyelere getirilerek neredeyse anlık veri aktarımı sağlanmış oluyor. Bununla birlikte, film izleme veya oyun oynama deneyimi iyileştirilmiş oluyor. İyi bir özellik. Bazı amiral gemisi modellerde bile göremediğimiz oluyor.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

HD458 BT yi ilk taktığınız andan itibaren karanlık karaktere sahip bir kulaklık olduğunu anlıyorsunuz. Sennheiser belki bazı kategorilerde tartışmalara açık ürünler üretiyor fakat tartışmasız çok başarılı olabildiği bir alan varsa, o da aslında en önemli yer olan, tonal karakter ayarlamaları ve şüphesiz teknik performans. İstisnai bir şekilde; bu modelde ise, durum pek de iç açıcı değil.

Tonalite konuşulurken, genellikle bahsedilen kulaklığın tonal karakterinde ki sorunlardan bahsedilir. Bir türlü, tam olarak hayal edilen tonal uyum yakalanamaz incelemeci için. Bu konu biraz da öznel bir yaklaşımla değerlendirilen bir konu olduğu için, kişiden kişiye farklı yorumlar yapılabilir.

458BT’nin tonal karakterinde Sennheiser’ın tecrübeli ince ayarlamalarını duyabiliyorum fakat bizde geleneği bozmayalım. Büyük bir sorun var. İki yollu bir hoparlör koyun karşınıza. Açın. Şimdi üst frekans sürücüsünün üstünü bir kağıt parçasıyla kapatın. İşte 458 böyle çalıyor. Bu kulaklığı başka yastıklarla deneme şansımız olmadı, fakat yastıklar kabin alanının o kadar büyük bir bölümünü kaplıyor ki, bizces üst frekansların bir bölümünü bu arkadaşlar gereğinden fazla sönümlüyorlardır. Üst frekansların dalga boyları çok küçük olduğu için çok kolay emilirler. Alt frekanslara bu kadar kolay etki edemezsiniz.

 

Sahip olduğu tonal karakter, aynı zamanda mikro detayları yüzümüze yüzümüze vurabilmesine müsaade edecek şeffaflıkta değil. Bazı kulaklıklar, akustik başarımları top noktada olmasa bile, akıllıca tasarlanmış tonal bir renk ile, fiyatının çok yukarısında bir izlenim yaratabiliyorlar. Örnek: HD 560 S.

 

Bir kulaklığın Ses Performansı hakkında konuşurken öncelikli olarak 2 kritere dikkat etmeliyiz. Biri, az önce yorumladığımız tonal karakter. Kulaklığın rengi. Diğeri ise Teknik Performans. Çözünürlük, Sahne Büyüklüğü, Resimleme, Detay Başarımı, Enstrüman Ayrımı gibi gibi bir sürü fenomen. Şimdi elimizde bir HD 600 olsa, bu kavramlar hakkında çok detaylı yorumlarımızı iletebilirdik. Fakat bu kulaklık oldukça standard, kendini diğer orta – sınıf modellerden ayırmayan bir Teknik başarıma sahip. Fakat bunu, olumsuz bir anlamda söylemiyoruz. Olması gerektiği yerde. Çözünürlüğü ile, detay başarımı ile sizi şaşırtabilecek bir model değil belki ama Sennheiser’ın marka değerini koruyabilecek bir başarım seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Bir firma eğer en iyisini yapabiliyorsa, her türlü fiyat bandına göre, bu başarımların seviyesini ayarlayabilecek bilgi birikimine sahip demektir. HD 458’de, orta sınıf ANC kablosuz bir kulaklığa göre, Ses Performansı açısından çoğu müziksever için tatmin edici bir model.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Ürünün kabinleri ve pedi büyük tasarlansa da kafada kaba durmuyor. Metalik renkte fakat mat dokulu kırmızı yüzeyler ise kulaklığa sportif bir görüntü katıyor.
Malzeme Kalitesi
Ürün tamamen plastikten yapılmış fakat mat dokulu siyah plastikten üretilmiş dış kaplama kalitesiz bir his vermiyor. Asansör kısmı ise plastikten olduğu için hafif bir güvensizlik vermiyor değil.
Konfor
458bt zaten kulak çevresi bir kulaklık olduğundan konfordan ödün vermiyor ve kulağınıza bastırmıyor. Kulağınızın yapısı biraz büyükse bu kulaklığa sığmayabilir fakat büyük bir sorun yaratacağını sanmıyorum.
Günlük Kullanım
Taşıma kılıfı tam bir çanta değil ve yanınızda taşırken dikkatli olmalısınız. Kılıfın ağzı küçük olduğundan çıkarırken dikkat ermekte fayda var. Gerek gürültü engellemesi olsun gerek kolay kullanım tuşları olsun taşıma problemi dışında günlük kullanıma uygun.
Mikrofon Kalitesi
Ürünü kullanırken telefonda görüştüğüm çoğu kişi sesimin dipten geldiğini söyledi ve mikrofonu yaklaştırmamı istedi. Çok yoğun telefon konuşmaları yapan biriyseniz bu kulaklık bunun için uygun değil.
Bağlantı Kalitesi
7 günlük yoğun kullanımımda sadece 2-3 kez kısa kesintiler yaşadım ve beni hiç rahatsız etmedi. İki cihaz arasında geçerken de sorun yaşamadım.
Ses Kalitesi
Bu ürünü ses kalitesi açısından iki kategoriye ayırmak istiyorum. 1- Kablosuz: kulaklık kablosuz kullanıldığında tatmin edici seviyede bir ses vermiyor ama ben bunun Bluetooth özelliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Kulaklığın sürücülerdeki potansiyeli kullanamadığını hissettim ne yazık ki. Tizlerin olması gereken yerler boş kalıyor. Bas çok kuvvetli değil yani “Ben sesin duruluğunu önemsemem bana uçlarda bass lazım” diyorsanız sizi tatmin etmeyebilir. 2- Kablolu: Kulaklık kablo ile kullanıldığında fiyatına göre iyi performans veriyor ve tüm sesler olması gerektiği gibi geliyor. Tam da Sennheiser’dan beklendiği gibi. Kablolu bu modelin ses kalitesine 8 puan verebilirim. Not: Kablosuz müzik dinlerken sağ kulaklıktan bir sinyal sesi geliyordu ve müziğin sesini kıstığım zaman veya vokal sesini alçalttığı zaman duyabiliyordum ama bu sadece bana gönderilen cihaza ait bir kusur büyük ihtimalle yani gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi6
Tasarım
Ortalamadan bir tık iyi.
Malzeme Kalitesi
Ortalamadan bu da iyi. Genişlerken çıtırdamaması güzel.
Konfor
Benim için dahi biraz sıkıyordu.
Günlük Kullanım
Bası güçlü, konuşmada net, şekli güzel, pedler komforlu, ANC var ve telefondaki kontrol uygulaması ile ekoleyzeri de iyi.
Mikrofon Kalitesi
Oldukça net.
Bağlantı Kalitesi
Hızlı ve güçlü bağlantısı var.
Ses Kalitesi
Günlük hayat için 8.5 ile 9 arası alır. Ama kritik yani eleştirel dinlemede 6 gibi.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor5
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Çok yer kaplamayan ve katlanabilir tasarımı gayet iyi.
Malzeme Kalitesi
Güven veren plastik aksamı var. Kavçukları da gayet kaliteli. Tuşları uzun süreli kullanımda yorumlamak gerekiyor
Konfor
Eski bir HD 450 kullanıcısı olarak inceleme öncesinde çok büyük umutlarım vardı ama malesef 450 gibi bu kulaklık da hiç rahat değil ve maksimum 30 dakika sonra kulaklara yaptığı baskı nedeniyle çıkarıp atmak istedim.
Günlük Kullanım
Rahat değil ama kolay taşınabilir olması, ANC özelliği sayesinde toplu taşıma gibi gürültülü alanlarda günlük olarak kullanıma uygun. ANC kalitesi gayet yeterli bu fiyat için
Mikrofon Kalitesi
Gürültüsüz ortamda karşıdaki kişi gayet duyabiliyor fakat ortam gürültüsü arttıkça malesef zorluk yaşanıyor
Bağlantı Kalitesi
Hızlı bağlantı sağlanıyor. Ev içerisinde odalar arası geçişti hemen kopma olmuyor ancak 2-3 duvar girince araya kopmalar yaşanıyor
Ses Kalitesi
Malesef alışık olduğum sennheiser ses karakterinden uzak bir kulaklık. Mid'ler o kadar çekinik kalıyor ki alt frekanslar nedeniyle, vokaller malesef doğallıktan uzak, boğuk bir karaktere bürünüyor. Aynı zamanda enstrüman ayrımı da zorlaşıyor. Üst frekanslar da yine çekinik kalıyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor3
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi4
Tasarım
Sennheiser birçok kulaklığına benzer gövde yapısına sahip HD458Bt metalik ve kırmızının çok güzel gözüken bir tonuyla birleşince ortaya şık bir tasarım çıkmış.
Malzeme Kalitesi
Oldukça sert ve dayanıklı bir malzemeye sahip bu kulaklığın tek eksi diyebileceğimiz yönü pedlerin suni deri olması , iç hacmi oldukça düşük ve suni deri olduğu için terletiyor.
Konfor
Konfor alanında beni tatmin etmedi. Kulağıma taktığımda kafamda hissettiğim basınç oldukça fazla ve pedlerin iç hacmi çok küçük.
Günlük Kullanım
Tam bir günlük kullanım kulaklığı olan Hd458Bt saydığım eksiler benim için önemsiz diyorsanız tam size göre bir ürün olabilir.
Mikrofon Kalitesi
Sessiz ortamda karşı tarafa sesinizi gayet net bir şekilde iletiyor. Sesli ortamda ise performans biraz daha düşse de genel olarak karşınızdakini ve sizi memnun edecek bir mikrofon kalitesi var.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 ile karşımıza çıkan HD458Bt nin aynı zamanda AptX, AAC , SBC gibi codecleri sağlaması bizlere daha yüksek kaliteli müzik dinleme imkanı sağlıyor.
Ses Kalitesi
Oldukça boğuk ve karanlık ses karakterine sahip olduğu için ben beğenemedim. Bunun dışında midler tizler birbirine karışmıyor, Güzel EQ ayarlarıyla daha iyi hale getirilebilir.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor6
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6
Tasarım
Tasarımsal olarak ise ben renklerine bayılıyorum. Kırmızının tonu müthiş. Üzerindeki tuşlar sırıtmıyor, saklanmış gibiler. Dışardan görünce farkedilmiyor gibi. Gayet güzel.
Malzeme Kalitesi
Büyük darbelere maruz kalmadığı sürece sert yapısı kolay kolay zarar görmez. Uzun kullanım sonucu sünger korumalıkları sökülür mü ondan emin olamadım.
Konfor
Kullanım açısından oldukça rahat. Süngerleri rahatsız etmiyor. Yazın uzun kullanımda terletebilir.
Günlük Kullanım
Dışarıda ANC ile gürültü kesebilirsiniz. Dinamik bir dinleme ihtiyacına bu şekilde rahatça ulaşılabilir. Kulaklığın üzerindeki tuşlarla müziği değiştirebilir, telefona cevap verebilirsiniz. Pil ömrü çok uzun, ufak çantası ise işlevsel. Bluetooth'u bayağı güçlü, kopma kolay gerçekleşmiyor.
Mikrofon Kalitesi
Konuşmaları rahatlıkla yapabilirsiniz. Karşı tarafa giden ses sıkıntısız duyuluyor. Kalabalık sesini engelleyecek filtre yetersiz.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth gayet güçlü. Kopması için fazlaca uzaklaşmamız gerekti.
Ses Kalitesi
Bas hissiyatı yeterli gelmedi bana. Mid aralığının duyumu ise gayet güzel. Tizlere gelirsek eğer, rahatsız eden bir durum yok olsa da süper denecek kadar değil. ANC çok güzel bir detay, gerçekten kesiyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi6
Tasarım
Ses kalitesi çok iyi fakat volume olarak az kaldığını düşünüyorum. Tasarım olarak hafif, kafamı kulağımı ağrıtmadı. Şarj süresi çok uzun gidiyor. Tek problemi telefonla konuşurken cızırtı yapıyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklık kısmı malzemesi yumuşak kaşındırmıyor
Konfor
Sarj süresi iyi
Günlük Kullanım
Kullanımı rahat fakat
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonda ses kötü geliyor ve ses karşı tarafa gitmiyor
Bağlantı Kalitesi
Hemen bağlandı bağlantı kopukluğu olmadı
Ses Kalitesi
Ses kalitesi gayet iyi. Baslar tizler 👍🏼
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Tasarım
Tasarım çok hoşuma gitti kulaklık üzerindeki kırmızı alanlar çok hoş duruyor müzik dinlerken parça atlatma durdurma için atanan tuş çok kullanışlı
Malzeme Kalitesi
Çok kaliteli premium malzeme kalitesi var
Konfor
Öncelikle bu kulaklıkla günü birlik 4 saat gidiş 4 saat dönüş olmak üzere hızlı trenle yolculuk yaptım bu yolculuğumda kulaklıkla kesintisiz müzik dinledim ve kulaklık bana hiç bir şekilde rahatsızlık vermedi
Günlük Kullanım
Benim açımdan günlük kullanım için idael
Mikrofon Kalitesi
mikrofon kalitesi beni pek tatmin etmedi gerci genel olarak kulaklıklarla telefon görüşmesi yapmadım için benim için için önemli unsur bi kulaklığın ses çözünürlüğü
Bağlantı Kalitesi
Bsğlantı oldukca başarılı
Ses Kalitesi
Öncelikle ben bu kulaklığı aptx destekleyen müzik dinleme amaçlı kullandım telefonumla denedim diğer görüşme amaçlı kullandım iPhon 7 markalı telofonumla yaptım denemede arada muazzam bir fark olduğunun farkına vardım aptx destekli telefonlarda kulaklıklarda aptx destekli olduğu için ses anlamında ses çözünürlüğü çok iyi iPhon 7 de aptx desteği olmadı için ses çözünürlüğü düşüyor bu kulaklık için aptx destekli telefonlar önemli bir detay deneme sürecimde pop tarzı müzikler olsun türkü olsun bir çok parça dinledim pop türü müziklerde daha önce beats marka kulak üstü kulaklığımla dinledim aynı parçalarıda duymadım estromanları sennheiser HD 458 de duydum ses sahnesi oldukça geniş ses anlamında diğer bir detay ise yüksek sesle müzik dinlemeyi gümbür gümbür bass seven arkadaşları pek tatmin etmeyebilir kulaklığın ses seviyesi bassları şahsi olarak bana oldukça yeterli geldi ses çözünürlüğü çok iyi
Tasarım8
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Tasarım
Kulaklıklar suni deri pedli ve kulakları içine alıyor, kulaklarım büyük olmadığından tam oturdu, dinlediğim şarkıyı son ses açmadığım sürece de dışarı ses vermiyor. Başıma yaptığı baskı çok sıkacak kadar değil.
Malzeme Kalitesi
Plastik kalitesi iyi, siyah kırmızı çok şık olmuş, içinden çıkan kablo ve aux kablosuda kaliteli, çantasıda var daha ne olsun.
Konfor
Bana tam uydu ve clumping force tam ayarında, kulaklıkla dans bile etsem oynamıyor.
Günlük Kullanım
Anc desteği ile kimse sizi rahatsız edemez, sizde hafızalı köpük süngeri ile tam bir sızdırmazlık sağladığı için kimseyi rahatsız edemezsiniz. 30 saat kullanım süresi ve 2 saatte tam şarj kullanımı kolaylaştırıyor.
Mikrofon Kalitesi
Gerek internet üzerinden gerekse gsm üzeründen yaptığım görüşmelerde hiç bir aksaklık yaşamadım, ses oldukça netti.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5 teknolojisini kullanıyor, çok fazla düğme olmasına rağmen hemen alışıyorsunuz.Bağlantı telefona kolayca yapılıyor, telefonu bir odada bırakıp evin her yerinde dolandım ve hiçbir yerde çekmemezlik yapmadı, müzik keyfini baltalayacak en küçük bir çıtırtı bile çıkmadı.
Ses Kalitesi
Midler, tizler yeterli, sahne genişliği ve çözünürlük orta, basslar kaliteli derinliği iyi ayarlanmış, dinleme keyfini arttırıyor, benim ne günlük kullandığım ne de ağır toplarımda böyle bir bas yok haliyle bazı müzik türlerini dinleyemiyorum, bu kulaklık eğlence amaçlı uygun, ses yüksekliğinden ziyade ses kalitesine baktığım için ses yüksekliği yeterli hatta evde ve dışarıda yüzde 70 in üstüne çıkmadım.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi6
Tasarım
HD 450BTden daha güzel bir tasarıma sahip.Bu modele özgü kırmızı çizgiler ayrı bir hava katmış. Pedlerin kulağı içine alacak şekilde tasarlanmış olması uzun süreli kullanımlarda kulağı acıtmıyor.
Malzeme Kalitesi
İlk ele temasta bile kalitesini hissettiren güzel bir materyalden üretilmiş.
Konfor
uzun süreli kullanımda kulağı acıtmayan yapısı konforlu bir kullanım sunuyor fakat sıcak havalarda kulaklık terletiyor.
Günlük Kullanım
İzolasyon konusunda baya iyi çalışıyor. Pasif izolasyonunu iyi buldum. Gürültülü ortamlarda çalışıyorsanız baya işe yarar. Aktif gürültü engelleyicisi de var. Harici olarak ANC ayarı yapılmıyor. Tek tipte ya çalışıyor ya da çalışmıyor.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon performansını sevmedim diyebilirim. Otoyol kenarında da denedim. Sessiz ortamda iyiyken bence gürültülü ortamda çevre seslerini gereğinden fazla veriyor. Birkaç aramamda karşı taraf konuşmalarımı anlayamadı.
Bağlantı Kalitesi
AAC ve aptx ve aptx low latency codecleri var. aptx Low latency sayesinde YouTube veya Netflix gibi platformlardaki içeriklerde oluşan ses kayması sorunu yaşatmıyor. Bluetooth 5.0 ile sunulmuş. 5.2 olabilirdi ama 5.0 günümüz için gayet yeterli.
Ses Kalitesi
Ses yüksekliği güzel performans sunuyor. Momentum3 kadar ses alamasak da gayet güzel ve doygun olduğunu düşünüyorum.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor7
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Tasarım
kulaklıklar kulağa tam oturmuyor. aslında bu cok rahatsız edici değil ama ses tam oturan kulaklıklar uzun donlemelerde daha rahat. ayrıca kulaklıkların katlanabilmesi yanında taşımak için çok iyi...
Malzeme Kalitesi
ürün sert plastikten yapılmış gayet güven verici...
Konfor
kulaklıklar kulağı tam kapsamadigi icin uzun dinlemelerde rahatsızlık veriyor.
Günlük Kullanım
Bluetooth ve kablolu kullanım mevcut. günlük kullanım icin uygun. Bluetooth la yolculuklarda da kullanilabilir.
Mikrofon Kalitesi
mikrofonu dışarda denemedim ama ev ortamında ses karşıya gayet anlaşılır gidiyor.
Bağlantı Kalitesi
bağlantıda hiçbir kesiome ve sorun yaşamadım. sennheiserin bu konuları çoktan aştığını düşünüyorum zaten
Ses Kalitesi
benim kulaklıkt en önem verdiğim şey, tizlerin kulağı rahatsız etmemesi. Ve bu kulaklık hiç rahatsız etmiyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Tasarım
Ele alındığı zaman esnemelere ve oynatmalara karşı dayanıklı bir yapıya sahip ve gayet güvenli hissettiriyor
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi tam olarak Senheiserdan beklediğim gibi olmuş
Konfor
Yanlardan gelen baskı gayet dengeliyken 45dk dan uzun kullanımlarda kafanın üst kısmını çok yoruyor
Günlük Kullanım
günlük otobüs yolculuklarımda beni müziğim ile baş başa bırakmayı başarmanın yanı sıra transparan mod sayesinde telefon görüşmesi yaparken çevre ile etkileşimim kesilmedi
Mikrofon Kalitesi
genel olarak telefonla görüştüğüm kişiler sesimin net geldiğini söylese de nadiren de olsa dışardan gelen gürültüyü fazla alabiliyor
Bağlantı Kalitesi
Apple cihaz ile kullandığım sürece bağlantıda kopma müzikte atlama gibi bir sorunla karşılaşmadım aptx ll kodeği sayesinde nerdeyse kabloluymuşcasına performans aldığımı bile söyleyebilirlim
Ses Kalitesi
bu kulaklık ile müzik dinlerken sürekli daha ferah olabilirmiş hissine uyandırdı ama black metal veya enstrumanların çok geniş olmadığı parçalar dinliyorsanız sizi tatmin etmeyi başarıyor kablolu kullanımda ses şiddettinin arttığını ve kablosuza oranla daha ferah ses verdiğini söyleyebilirim
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor4
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi6
Tasarım
Oldukça sade tasarımının yanı sıra modern ve premium hissettiren bir renk seçimi var. Dış malzeme mat ve pürüzsüz. 4.40 bt ve 4.50 bt gibi modellerin renkleri hariç tıpa tıp aynısı olduğunu söyleyebiliriz. Özel, ben farklıyım diyen bir tasarımı olmasa da sade ve şık.
Malzeme Kalitesi
Suni deri pedlerinin hafızalı olmaması ve kafa bandı kısmındaki malzemenin az olmasından dolayı birkaç saatlik dinleme sonucu ağrı yapması dışında gayet iyi bir malzeme kalitesine sahip. Esnerken güven veriyor, kolay kolay çatlayacak gibi hissettirmiyor.
Konfor
Ürün (elbette ki kafa yapılarıyla birlikte değişiklik göstermekle birlikte) uzun saatler dinleme yaparken biraz sıkmaya ve kafamı acıtmaya başladı. Bunun hem iyi hem kötü yanları var. Örneğin, spor yaparken oldukça güvenli hissettiriyor. Kayıp düşecek gibi hissetmiyorsunuz. Ancak evde uzun süreler takmak rahatsız edebiliyor. Bunun iki sebebi var: kabin kulağı tam kapsamıyor, kulak kapsayan kulaklık değil kulak üstü kulaklık kategorisine giriyor. Bir de üstüne Clamping Force (kulaklığın kulağınıza doğru uyguladığı kuvvet) fazla olunca ağrı yapabiliyor.
Günlük Kullanım
Hızlı bağlantısı, yeterli ses kalitesi ve ortalama üstü ANC performansı bu kulaklığı günlük kullanım için ideal kılıyor. Ancak suni pedler özellikle yaz aylarında terleme yapabiliyor.
Mikrofon Kalitesi
Sennheiserin son yıllarda çıkarttığı kulaklıklara göre oldukça ortalama bir mikrofon kalitesi var. Sessiz ortamlarda fena olmasa da kalabalık ve gürültülü ortamda sesinizi gürültüden izole etmek konusunda başarılı değil pek.
Bağlantı Kalitesi
Herhangi bir bağlantı kopmasıyla karşılaşmadım. Gayet hızlı ve stabil bağlandı her seferinde
Ses Kalitesi
Çözünürlüğünün fiyatının hakkını verdiğini düşünmekle birlikte bu kulaklığın bu fiyat bandında ses kalitesi açısından eleştirilebilecek tek yanının tonal karakteri olduğunu düşünüyorum. Karakter oldukça karanlık. Bu nedenle canlı şarkıları bu kulaklıkta dinlemek sıcak yapılı kulaklıklarda dinlemek kadar vücudunuzu hareket ettirmiyor. Tizlerin geride olması sahneyi de daraltıyor ve çözünürlüğün aslında olduğundan daha az olduğunu hissettiriyor. Benim tercih edeceğim bir karakter olmamasıyla birlikte bu karakteri benden çok seven arkadaşlarım da oldu. Herkese hitap etmediğini belirterek almadan önce denemenizi öneririm.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi7
Tasarım
Tasarım aslında sade ve güzel ama benin gibi farklı tarzlar seven insanlar için çok sade bir tasarım olmuş bence. Daha göz alıcı renkler ile karıştırılabilirdi. Daha farklı bir tasarım uygulanabilirdi.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi eline aldığın ilk andan bile belli oluyor zaten. Sağlam bir malzeme kullanılmış ve katlanabilir özellikli olduğu için dandik bir menteşe yapısı olur diye düşünmüştüm o kısımda da çok güzel bir işçilik yapılmış. Hiç bir dandiklik görmedim :)
Konfor
O padlerin yumuşaklığı softluğu çok güzeldi. Saatlerce müzik dinlemedim çünkü hi-fi sistem ile dinliyorum, ama bu kulaklık ile saatlerce müzik dinleseniz bile hiç bir ağrı vermeyeceğine yüzde yüz eminim. Kulaklık kafanıza çok rahat oturuyor ve uzunluğu ayarlanabilir olduğu için herkes için konforlu olacağı kesin.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda zaten kullanılabilecek bir kulaklık. Rahatlık olsun konfor olsun hiç sorunsuz. Koşu da kullandığım için rahatlıkla söyleyebilirim ki günlük için hiç sorun çıkarmayacak bir kulaklık. Koşu da sallanma düşme gibi bir sorun kesinlikle olmadı.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon olması gerektiği gibi her hangi bir sorun olmadı. Görüştüğünüz kişi ile rahatlıkla anlaşabiliyorsunuz.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi on numara. Her hangi bir sorunu yok, direk bağlantı sağlanıyor. Bluetooth ayarlarınıza girmeye bile gerek yok.
Ses Kalitesi
Ürünün sesleri bana çok ama çok dengeli geldi. Ben dengeli kulaklıkları beğenemiyorum. Evet sesleri çok güzel veriyor, her ton geliyor kulağınıza bu konuda başarılı lakin benim tarzım değil. Bass sesleri gerçekten hiç beğenemedim, çok yetersiz kalmış bass seven biri olarak söylüyorum bu kulaklığı almayacak olsam tek bu yüzden almam. Ama geri kalan sesler bence iyi kaliteli. Ses şiddeti de bana az geldi bilmiyorum başka kullanıcılarda nasıl olur ama. Bana az bir şiddet geldi eq ayarlı yapmama rağmen ne bass sesleri alabildim ne de ses şiddetini yükseltebildim.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Tasarım
Ürünün Tasarımı Oldukça Sade. Piyasadaki Diğer Ucuz Kulaklıklardan Bir Farklılık Sunmuyor. Ürün Üzerindeki Tuşlar Karmaşık. Hangi Tuşun Ne İşlevi Olduğu Kolay Anlaşılmıyor. Açma ve Kapamada Zorluklar Yaşanabiliyor.
Malzeme Kalitesi
Ürünün Malzeme Kalitesi Basit Bir Plastikten Yapıldığı İçin Oldukça Düşük. Ele Alındığında Premium Hissi Vermiyor. Fiyatını Hak eden Bir Malzeme Kullanılmamış.
Konfor
Ürün Kulağa Rahatça Oturuyor. Uzun Kullanımda Herhangi bir Ağrı Yaşatmıyor. Kulaklık Pedleri Oldukça Rahat. Terleme Sorunu Yok
Günlük Kullanım
Ürün Konfor Bakımından Günlük Kullanımda Bir Rahatlık Sağlamasına Karşılık Ses ve Bass Seviyesi Olarak Beklentileri Karşılayamıyor. Tasarımı da Dışarıdan Bakıldığında Sıradan Bir Kulaklık Olarak Gözüküyor. Mikrofon Kalitesi de Fiyatına Göre Yetersiz
Mikrofon Kalitesi
Ürünün Mikrofon Kalitesi Oldukça Düşük Karşı Taraftan Gelen Ve Karşı Tarafa Giden Ses Net ve Temiz Değil. Her İki Tarafta da Sesler Anlaşılmıyor
Bağlantı Kalitesi
Ürünün Bağlantısı Bluetooth Üzerinden Değil Kendi Uygulaması Üzerinden Yapılıyor. Uygulama Stabil Çalışmadığından Dolayı Bağlantıda Kopmalar Ve Zorluklar Yaşanabiliyor
Ses Kalitesi
Ürünün Ses Kalitesi Oldukça Kötü. Ses ve Bass Seviyesi Fiyatına Göre Normal Seviyede ve Tatmin Edici Değil
Tasarım1
Malzeme Kalitesi1
Konfor10
Günlük Kullanım1
Mikrofon Kalitesi1
Bağlantı Kalitesi1
Ses Kalitesi1
Tasarım
Tasarımı çok göz alıcı ve duruşu çok kaliteli bir hissiyat veriyor. Ancak kafaya çok baskı yapıyor ve benim gibi Dj'lik yaptığınız için sürekli müzik dinlemeniz gerekiyorsa biraz baş ağrıtacak demektir. Kulaklara tam uyum sağlayamıyor ve ağrı yapıyor. Ayrıca ufak yön değişimlerinde ses bozulması oluşabiliyor.
Malzeme Kalitesi
Ürün çoğunlukla kaliteli bir plastikten yapılmış. Özellikle taç ve kulak kısımlarının bağlantısının metal olmasını beklerdim. Pedler fiyatına göre güzel bir kalitede. Kafa bandı çok güzel bir yapıda ve rahat.
Konfor
Belirli bir süre kullanımdan sonra kulaklar ağrımaya başlıyor. Boyunda dururken baskı yapıyor ve dönen bir yapıda olmadığı için rahatsız ediyor.
Günlük Kullanım
Anc çok başarılı olmasa da işe yarıyor. Yalıtımı oldukça iyi olduğu için dış sesi oldukça azaltıyor. Şarjı oldukça uzun süre dayanıyor. Uygulama sayesinde ses ayarı yapmak mümkün ancak 3 kanal bir ekolayzer bulunuyor. Asistan tuşu sayesinde Siri,bixby ve google asistana ulaşmak oldukça kolay. Üzerindeki durdur, başlat ve parça değiştirme butonu ayrıca ileri geri sarmaya da yarıyor.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi orta seviyede. Konuşurken kendi sesinizi aldığınızda ses kusursuz gibi geliyor ancak karşı tarafa pek de öyle ulaşmıyor. Ses seviyesi yüksek.
Bağlantı Kalitesi
Type-C ve Jak girişi teknolojik olarak ve kullanım açısından oldukça kullanışlı. Bluetooth 5.0 ile geliyor ancak daha güncel bir seviye olmasını beklerdim. Ses kopmaları çok nadir yaşanıyor.
Ses Kalitesi
Kalite olarak yeterli ve detaylı ancak ses seviyesi düşük. Anc açılınca alt frekansların kuvveti çok düşük bir seviyeye geliyor ve düz bir profilde çalıyor. Genel olarak ses seviyesi düşük ve orta üst profil bir kulaklık. Bassları arttırmak istediğinizde seste bozulmalar meydana geliyor
Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Tasarım
HD serisinin bir önceki modellerine baktığımızda daima siyah rengin kullanıldığını söyleyebilirim. 458 BT modelinde ise Sennheiser yıllardır yaptığı tasarımlara rağmen ezber bozarak koleksiyonerlerin ilgisi oldukça çekmiş. Bir stüdyo kulaklığına rağmen oldukça hoş ve hafif bir tasarıma sahip. 450 BT modelinden tek farkı ise yanlarda kullanılan estetik kırmızı şeritler denebilir.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığı elinize aldığınızda diğer kulaklıklara nazaran bir yumuşak plastik hissiyatı elinizde beliriyor. Stres testi aşamasında her ne kadar da esnemeye dayanıklı olmasa da belli bir esnekliğe dayanabiliyor. Ayrıca rakiplerine göre hafiflik sırasında 238 gram ile birinci sıraya yerleşme hakkı kazanıyor.
Konfor
HD 458 BT de her kulaküstü kulaklık gibi kulakta fazla uzun duramıyor. 1-2 saati geçtikten sonra terleme ve bunalma hissiyatı pek de fazla uzun kullanım sağlamamıza birazcık engel oluyor. Fakat gürültülü bir ortama girdiğimizde ise aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde sizi dış ortamdan soyutluyor.
Günlük Kullanım
Neredeyse boyunda dururken ağırlığını bile hissettirmeyen 238 gram ağırlığı ve 30 saate varan pil ömrü sayesinde gün boyunca hiç durmadan bize rahatça aktif kullanım imkanı sağlıyor. Evde, işte veya sporda ağırlığını hissetmeden aktivitelerinizi kesintisiz yerine getirebileceğiniz bir alan yaratıyor denebilir.
Mikrofon Kalitesi
Bu modelde de tüm seride olduğu gibi gürültü engelleyici MEMS özellikli çift mikrofon kullanılmış. Çift mikrofonun özelliği ise arkada çalan bir enstrüman ve sizin sesinizi eşit kalitede alabilmeyi sağlıyor.
Bağlantı Kalitesi
Çoğu Sennheiser modelinde olduğu gibi bu modelde de bluetooth 5.0 kullanılmış. Fakat buna ek olarak AAC, Qualcomm aptX LL, SBC bluetooth kartları kullanılmış. Bunların özelliği ise sesin kesilmesini olabildiğince engellemek.
Ses Kalitesi
Üst düzey bir stüdyo kulaklığı özelliği barındırması bir yana bassları ve tizleri aşırı net bir şekilde bir gecikme yaşamadan bize göstermesi 458 BT yi en iyilerden biri yapan özellikler arasında yer alıyor. 108 desibel kadar hassasiyete çıkabilen ses kartları ve tek tuşla açılıp kapanabilen aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde kullanıcılarını cezbetmiş durumda.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
Tasarım
Tasarımı gerçekten çok hoşuma gitti. Kırmızı eklemeler kulaklığa ayrı bir hava katmış. Bu şekilde kulaklığa sportif bir hava katılmış ve gençleştirmiş. hd450 modelinin ömrünün uzatılması için güzel bir yol.
Malzeme Kalitesi
Plastik bir kasadan oluşmasına rağmen gerçekten sağlam bir yapısı var. Yaptığım direnç testlerine göre esnek bir yapısı olması ve dayanıklı görünmesi hoşuma gitti. Elinize aldığınızda biraz daha kalas bir yapı bekliyorsunuz ama kulaklıkla biraz oynayınca sağlamlığı gerçekten sizi etkiliyor.
Konfor
Hd458bt ilk taktığınızda gerçekten rahat bir kulaklık hissiyatı veriyor fakat uzun süreli kullanımlarda terlemeye yol açabilir. Pasif izolasyon pedler sayesinde çok güçlü aynı zamanda bu pedlerin sanırım bu yüzden çok hava almadığını söyleyebilirim.
Günlük Kullanım
Katlanabilir yapısı ve çantası sayesinde taşırken pek sıkıntı yaşamadım. Etraftaki sesleri pasif izolasyonu ve anc ile birlikte çok net şekilde engelliyor. Ders çalışmak gibi bir iş yaptığımda şarkı ile birlikte dışarıdaki sesleri net şekilde engelliyor otobüs tarzı yerlerde çok büyük rahatlık sağlıyor fakat konuşma sesleri için aynı şeyden bahsedemem hatta etraftaki konuşma dışı sesler kesildiği için konuşulanlar daha dikkat çekici olabiliyor. Yazları kullanırken zorlandım pedleri pek havadar değil terletiyor.
Mikrofon Kalitesi
Berbat diyebileceğim kadar kötü. Konuşma sırasında gerçek anlamda konuştuğum kişilerin %90'ı kulaklığı çıkartmam gerektiğini dediklerimi anlamadıklarını söylediler. Ayrıca ben ''Hey Google'' komutunu çok kullanan birisiyim bu kulaklığı kullanırken kesinlikle etraf ölüm sessizliği olmadığı sürece ''Hey Google'' komutunu anlamıyor sesimi almıyor.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 ile stabil bir bağlantısı var. Hızlı bağlanıyor. 2 cihaz arasında kolayca geçiş yapabiliyor. Bağlantı mesafesi tatmin edecek derecede uzun.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi beni son derece tatmin etti. Ses seviyesi biraz daha yüksek olabilirdi bu açıdan biraz üzdü. Bundan önce daha canlı renkleri olan bir kulaklık kullandığım için kulaklığın ses karakteri biraz karanlık geldi. Biraz öznel eleştiriye açık bir yapısı var. Benim hoşuma gitse de içimi kıpır kıpır ettiren o hisse tam olarak ulaşamadım. Uygulaması sayesinde biraz daha istediğim karakteri heyecanı yakalayabildim bu büyük bir + diyebilirim. Kulaklığı aldıysanız uygulamasını indirip biraz ekolayzer ayarlarıyla oynamanızı öneririm.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi10
Konfor6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi1
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Tasarım
Tasarımı gayet giriş seviyesi olduğunu belli ediyor. Sade şık fakat basit bir tasarıma sahip. Tuş kombinasyonları gayet yeterli ve başarılı.
Malzeme Kalitesi
Aslında 7 vermemin sebebi pedleri çok ağrı yapıyor onun dışında malzeme kalitesi gayet başarılı. Kulaklığın kafayı saran kısmı yine suni deri sünger ile desteklenmiş, bu da başınızı ağrıtmıyor.
Konfor
Konforu gayet rahat fakat uzun süre (4-10 saat) kullanımda kesinlikle konforu hiç edebiliyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda bir yerden bir yere giderken etraftaki gürültüyü yok edip sadece müziğe odaklanmak istediğinizde birebir.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi gayet güzel. Telefon görüşmelerinde, oyun oynarken bile rahat rahat karşı taraf sizi anlayabiliyor.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklığı açtığım gibi başka bir şey yapmama gerek kalmadan bağlantı kuruluyor hızlı ve kopmadan uzun bir bağlantıya sahip. Bağlantı mesafesi de gayet başarılı. Çoğu Bt kulaklığın sağladığı mesafeden fazla olduğuna eminim.
Ses Kalitesi
Tek eksik yönü Bass frekanslarını istediğim ve beklediğim gibi karşılayamadı.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Ürünün genel tasarımı başarılı kullanımı kolay ama boyunda takılı iken kulak kısımlarının tamamen yan dönmemesi rahatsız etti.
Malzeme Kalitesi
Ürünün her yeri plastik ama aşırı kalitesiz bir hissiyatı yok. kulak pedleri kaliteli değil
Konfor
Bir süreden sonra kulağa çok baskı yapıyor ve bu çok rahatsız ediyor
Günlük Kullanım
Günlük kulanım için kullanabilecek bir kulaklık
Mikrofon Kalitesi
ses kalitesi kadar başarılı görüntülü konuşmalar için
Bağlantı Kalitesi
İlk bağlantı yaparken zor bağlandı ama sonrasında gayet hızlıydı
Ses Kalitesi
Ses kalitesi tatmin edici
Tasarım7
Malzeme Kalitesi5
Konfor4
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi8
Tasarım
Klasik sennheiser tasarımına sahip şık ve üst sınıf hissiyatı veren kulaklığın tam katlanamıyor olması tek eleştirebileceğim nokta.
Malzeme Kalitesi
Kaliteli plastik malzeme kullanılmış, gayet tatminkar.
Konfor
Sınıfının en iyilerinden olduğunu düşündüğüm 458bt kulaklıklar uzun süreli kullanımdaki baskısıyla kafayı biraz sıkabiliyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım için çok iyi olan model aktif gürültü önleyici ile birlikte gerçekten tam bir izolasyon sağlıyor, şarj konusundada oldukça başarılı.
Mikrofon Kalitesi
Hem iç mekanda hem de dış mekanda test ettiğim mikrofon performansı gayet tatminkar. konuştuğum kişilerden almış olduğum değerlendirmeler gayet net ve anlaşılır olduğu yönünde...
Bağlantı Kalitesi
Hd 458 Bluetooth 5.0 ile geliyor ve bağlantı kalitesi gerçekten üst düzey, herhangi bir kopma veya geç bağlantı sorunu yaşanmıyor.
Ses Kalitesi
Son ses dinlediğinizde dahi en ufak bir ses bozulması yaşanmıyor, baslar derinden ve çok dengeli midler ve tizler başarılı müzik dinlemek gerçekten keyif veriyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Tasarım
Ürünün çekici bir tasarımı olduğu aşikar. Gerek kafada duruşu olsun gerek kompakt tasarımı olsun kulaklık Premium hissiyatını çok güzel veriyor. Markanın logolarının iki kulakçığın tepesindeki bağlantı noktalarına oturtulması şık ve klas bir görünüm sağlamış. Tek sıkıntısı çok fazla tuşun olması evet hepsinin bir işlevi var fakat kulaklığın sade görünümünü biraz bozuyor.
Malzeme Kalitesi
Ürünün genel olarak malzeme kalitesi oldukça tatmin edici. Parçalarının çoğu plastik temelli olsa da ürün ele alındığında kolay kolay deforme olmayacağını daha ilk temastan hissettiriyor. Bir kulaküstü kulaklığın en önemli parçalarından biri olan kulak pedleri yumuşak bir dokuya sahip olmaları nedeniyle kulağı uzun kullanımlarda ağrıtmıyor ve çok da terletmiyor. Kulaklığın üzerindeki komut tuşları da aynı şekilde kullanım açısından oldukça tatmin edici. Tek kusuru ona da kusur denilebileceği tartışılır gerçi; Kafa kısmına gelen yumuşak dokunun yüzeyi toz toplayan bir yapıya sahip.
Konfor
Kulaklığı ilk taktığınızda ne kadar hafif ve kulağınıza rahat oturduğunu anlıyorsunuz. Kulaklık boyut olarak büyük fakat kesinlikle ağır değil. Gürültü engelleme özelliği sayesinde dışarının sesine maruz kalmadan oldukça rahat bir şekilde dinlediğiniz sese odaklanabiliyorsunuz. Kullanımı kolay fakat Sennheiser uygulaması ile senkronize olması ilk kullanımda biraz zor bağlanıyor.
Günlük Kullanım
Kulaklığın birincil amacı dinleyiciye güzel bir ses kalitesi sunmak olduğu için bunu tatmin edici bir şekilde başarıyor. Fakat telefona bir arama geldiğinde genellikle telefonla bağlantısını koparma eğiliminde oluyor. Bu kararın kullanıcıya bırakılması gerektiğini düşünüyorum. ANC kaynaklı da olabilir bilmiyorum fakat kulaklıkla telefon görüşmesi yaparken dışarının sesini kulaklığın içinde duyuyorum. ANC demişken kulaklık bu konuda sizi gürültülü bir ortamdan izole etmekte oldukça başarılı. Telefonla ilk bağlantıyı yaptıktan sonra mükemmel bir şekilde bağlanıyor. Qualcomm qptX teknolojisi olduğu için zaten hiç gecikme ile karşılaşmadım.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonun kalitesi hakkında telefon görüşmelerinde dışarının sesini içeri aktardığı için net bir yorumda bulunamıyorum ama anladığım kadarıyla karşıya sesim anlaşılır bir biçimde iletiliyor.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklığın bağlantısı ilk başta mobil uygulama ile eşleme yaparken sorun çıkarsa da sonraki kullanımlarda oldukça rahat bir şekilde hem telefonuma hem de bilgisayarıma bağlantı sağlayabildim .
Ses Kalitesi
Kulaklığın ses kalitesi oldukça başarılı gerek dinlediğim müziklerdeki tizleri ve basları güzel bir şekilde bana aktarması, gerek izlediğim filmlerdeki atmosferi kulaklığın içinde bana yaşatması beni oldukça tatmin etti. Mükemmel mi değil ama yakın olduğu kesin.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Kutu İçeriği - HD 458 BT Wireless Kulaklık - USB Type C şarj kablosu - 3.5 mm Ses Kablosu - Taşıma Kılıfı - Hızlı kullanım kılavuzu Tasarım olarak baktığımızda HD 458 BT'nin katlanabilir az yer kaplayan, ergonomik kulaklıklar olarak tasarlandığını görüyoruz. 458 BT'nin rengi Ferrari 458 Spider kırmızısına benziyor. Bu renk kulaklıkları çok hoş ve farklı gösteriyor. 458 BT'yi kablolu olarak kullanabiliyoruz. 458 BT'de aktif gürültü engelleme özelliği de mevcut. 458 BT'nin kutu içerisinde taşıma çantası ile beraber geliyor. Bu çanta ile kulaklığınızı her yere güvenle getirebiliyorsunuz. Ben 458 BT'nin rengini çok tatlı, hoş ve havalı bulduğumu söyleyebilirim. Marka zaten bu ürünü 2020 kasım ayına özel sınırlı sayıda üretmiş.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın gövde özelliklerine baktığımızda dış yüzeyinin premium hissiyatı veren, kaliteli plastik sert malzemeden yapıldığını görüyoruz. Kulaklık yastıklarının dikişli deri malzemeden yapıldığını, sürücülerin olduğu bölümün ise kaliteli kumaş malzemesinden yapıldığını görüyoruz.
Konfor
Konfor özelliklerine baktığımızda kulaklık kulağı tamamen kapsayan yastıklı deri bir yapıya sahip. Kulak yastıklarının bu yapısı kulaklığın pasif olarak dış ortam gürültüsünü oldukça iyi bir şekilde engellemesini sağlıyor. Kulaklığın başınıza değen kısmı ise yumuşak, başı rahatsız etmeyen kaliteli deri malzemeden oluşuyor. Ancak uzun süreler kullandığınızda kulakları ısıttığını ve terlettiğini söyleyebilirim. Özellikle kışın kullanacak olan kişiler için iyi bir özellik. Sennheiser her zaman olduğu gibi bu kulaklıkta da konfora ve kaliteye önem vermiş.
Günlük Kullanım
Sennheiser yeni çıkan tüm modellerinde sesli asistan desteği sağlıyor ve bu modelde de Siri, Google Asistan, Alexa gibi sesli asistanları aktif etmenizi sağlayan bir buton bulunmakta. HD 458 BT'nin sağ kapsülünde ses açıp/kısmanızı sağlayan bir tuş, şarkıları durdurmayı/başlatmayı ve bir önceki/sonraki şarkıya geçmeyi sağlayan hareketli bir buton mevcut. Aynı butonla çağrı açma/kapatma ve reddetme gibi fonksiyonları da yerine getirebiliyorsunuz. Sennheiser HD 458 BT oldukça iyi bir batarya süresine sahip. Toplamda 30 saate kadar tek şarj ile kullanım sunan kulaklık optimum kullanımla neredeyse 2-3 haftada bir şarj edilmesini gerektiriyor. Tam şarj olması için HD 458 BT'yi 2 saat şarjda bırakmanız yeterli. Şarj işlemini de USB-C destekli kablolar ile gerçekleştirebiliyorsunuz.
Mikrofon Kalitesi
Daha önce test ettiğimiz kulaklıklar gibi bu kulaklıklarla da mini bir test yaptık. İnceleme videomuzda normal ortamda ve gürültülü ortamlarda kulaklıkları test ettik. Test sonuçları için sizi inceleme videomuza bekliyoruz :)
Bağlantı Kalitesi
HD 458 BT Bluetooth 5.0’ı destekliyor. Bu sayede hızlı bir şekilde uygulamaya gerek kalmadan da telefonunuzla eşleştirip kullanmaya başlıyorsunuz. HD 458 BT aptX kodeğine sahip. Yani kulaklık kablosuz ses aktarımını sorumsuz ve kayıpsız bir şekilde yapabiliyor diyebiliriz. Böylece ses kalitesi birçok kulaklığa göre fark edilebilir bir şekilde öne çıkıyor. Sennheiser HD 458 BT aptX Low Latency yani görüntü/ses arasındaki senkronu insanın fark edemeyeceği kadar düşük gecikme süresine indirgeyen teknolojiye sahip. Böylece video izlemek ve oyun oynamak artık daha keyifli hale geliyor. AAC, SBC, A2DP kodekleri de kulaklıkta mevcut.
Ses Kalitesi
Ses kalitesine gelecek olursak normal bir şekilde uygulama üzerinden eq ayarı yapmazsanız flat(düz) bir ses duyuyorsunuz. Bas profili hafif vurgulu, tiz ve vokal sesler net, temiz ve dengeli. Ama Sennheiser’ın Smart Control uygulaması üzerinden dinlediğiniz müzik türüne göre bas, tiz ve mid ayarı yaparsanız kulaklıkların ses profili daha da iyi şekilleniyor ve müzikten daha iyi keyif alıyorsunuz diyebilirim. HD 458 BT’yi kablolu olarakta kullanabiliyorsunuz. Bu sayede daha da gecikmesiz ve kayıpsız bir ses performansı elde ediyorsunuz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Tasarım
Hd 450bt ürününden tasarımsal anlamda önemli bir farklı olmasa da mat siyah detaylar gayet hoş .Ağırlığı gayet makul .süngerleri yumuşak .Eğer kablolu olarak kullanmak isterseniz kablonun çentikleri sayesinde jak girişine kabloyu takıp çevirdiğiniz taktirde kablo kilitleniyor ve kendi kendine çıkmıyor bu detay gayet hoş ve ince düşünülmüş.Kullanmadığınız zaman boynunuza taktığınızda kulaklığın kafası dönmediği için biraz boynunuza rahatsızlık verebilir. kulak çapı biraz daha büyük olabilir.
Malzeme Kalitesi
Plastiğinde adi plastik hissiyatı yok . esnekliği gayet iyi
Konfor
Tasarım kısmındada belirttiğim gibi kulaklığın ses veren kısmı sabit kaldığı için boyuna takıldığı zaman boynu sıkabilir.Genel kullanımı gayet rahat
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda şarjını çok fazla dert etmenize gerek kalmıyor. Oldu ki şarjı bitti kutunun içinden çıkan kablo sayesinde kablolu kulaklığa dönüşebiliyor. Bir kaç ses ayarı ile gayet rahat kullanabilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
günlük kullanıcıyı üzmeyecek bir mikrofon kalitesine sahip
Bağlantı Kalitesi
gayet ideal ,gecikme sorunu ve bağlantı sorunu yaşamadan müzik dinleyebilirsiniz.
Ses Kalitesi
Seinnheiser'ın adını ses kalitesi olarak tarihe yazdırmasının sebeplerinden birisi günlük kullanımda olumsuz formda karşınıza çıkabilir .Rap ve rock gibi bass ağırlık taşıyan şarkılarda vokal,davul,baslar birbirine karışık şekilde geliyor.Dinleme keyfinizi düşürebilir. Tavsiyem ise şayet telefonla birlikte bu kulaklığı kullanıyorsanız Seinnheiser'ın uygulamasını indirip size en yakın gelen ses profilinde dinleme yapmanızdır.Uygulamadan söz etmişken kulaklığın bu boğuk olma ve ses seviyesinin düşük olmasına karşın podcast gibi programlar için uygulamada podcast modu bulunuyor .konuşma yaparken de aktif gürültü engelleyici ile ortaya çıkan ses kaybını olumlu manada azaltmak adına sadece aramalarınızda kullanabileceğiniz kendi sesinizi dinleyebileceğiniz ayar da bulunmakta
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX, Aptx LL
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
NFCYok
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Uzunluğu1 m
Kablo Giriş Ucu2.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Batarya Ömrü30 Saat
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Ağırlık238 Gram
Frekans Aralığı18 Hz - 22,000 Hz (-10 dB)
Hassasiyet108 dB (1 kHz/0 dBFS)
Mikrofon Frekans Aralığı80 Hz to 6,000 Hz (-3 dB)
Sürücü Çapı 32mm
THD< 0.3 % (1 kHz, 100 dB SPL)
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.7
Sennheiser HD 458BT ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 458BT ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.