Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sony WF-1000XM3 ANC TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

skor
7.8

Tevfik Doğancı Değerlendirmesi

Tasarım6
Malzeme Kalitesi8
Konfor5
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Fiyatı

Sony WF-1000XM3 ANC TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sony WF-1000XM3 ANC TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Genel bir değerlendirme yapıldığında Sony WF-1000XM3 sunmuş olduğu özelliklerle üst düzey kaliteli bir performans sunuyor. Özellikle aktif gürültü engelleme özelliğinin dış ortama göre otomatik olarak ayarlanması çok iyi bir seçenek. Bu sayede hangi ortamda olursanız olun kulaklık otomatik olarak dış gürültüyü engelliyor ve size de müziğin keyfini çıkarmak kalıyor. Kulaklık üzerinde bulunan sezgisel dokunmatik kontroller gayet başarılı ve düzgün bir şekilde çalışıyor. Günlük kullanımda net ve gürültüsüz bir şekilde telefon görüşmeleri yaparak işlerinizi kolayca halledebiliyorsunuz. Batarya performansının gün boyu etkili olması da size, müziğinize kesintisiz bir şekilde devam etmenizi sağlıyor. 10 dakikalık hızlı şarj ile 90 dakikalık performans sunuyor. Headphones uygulaması ile kulaklığın karakterini şekilden şekile büründürüp müzik zevkinizi yukarılara taşıyabilirsiniz. Uygulama ile dokunmatik kontrollerin ayarlarını kendi alışkanlıklarınıza göre değiştirebilirsiniz. Bu kulaklıklar Sony'den beklediğimiz gibi üst düzey ve kaliteli. Kararlı ses dengesi, derin vurucu bas karakterli, tiz ve vokal sesleri gayet temiz ve sahne karakteri üst frekanslara çıktığında bozunuma uğramayan üst düzey kablosuz kulaklık arayanların tercih edebileceği bir kulaklık Sony WF-1000XM3.

ArtılarıGelişmiş aktif gürültü engellemeSezgisel, kişiselleştirilebilir dokunmatik kontrollerSilikon ve köpüklü kulaklık uçlarıHD gürültü engelleme işlemcisi (QN1e)Hızlı dikkat özelliğiMobil uygulama desteğiNeodimium özellikli güçlü mıknatıslar ANC kapalı 32 saat batarya süresiUSB C ile şarjİleri ve geri beslemeli mikrofonlarNet telefon görüşmeleri
EksileriŞarj kutusu oldukça büyükKulağa tam olarak oturma anlamında sıkıntılar var
skor
6
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarım olarak baktığımızda kulaklıklar siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile geliyor. Şarj kutusunun kapak kısmı sert plastik malzemeden yapılmış. Alt kısım ise siyah mat bir malzemeden yapılmış. Kutunun altında tip c girişli şarj yuvası mevcut. Boyut olarak baktığımızda ise Sony WF-1000XM3'ün şarj kutusu; Anker R100 veya Beats Studio Buds kulaklıkların şarj kutularından çok daha büyük bir yapıda. Şarj kutusunun içerisine mıknatıslar yardımıyla rahatlıkla oturan ve şarj olabilen kulaklıklar, bünyelerinde mavi bir bildirim ışığı ve farklı kontroller için dokunmatik bir yüzey taşıyor. İki kulaklık arasında bırakılan boşluk sayesinde kutudan çıkarma konusunda sorun yaşatmayan kulaklıklar, hafif olduklarından uzun kullanımda da herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor. İki farklı renk seçeneği bulunan ürün, bir su geçirmezlik sertifikası taşımıyor. Kulaklıkların boyutu kutusu gibi oldukça büyük bir yapıda. Bu sebeple kulaklıkları cep yerine sırt çantanızda taşımak daha iyi olacaktır.

Eksileri Kaba Tasarım
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi olarak baktığımızda ise Sony markasının kalitesi ortada. Şarj kutusu oldukça dayanıklı bir yapıda tasarlanmış. Kutunun gövdesi mat plastik premium malzemeden üretilmiş. Menteşe kısmı ise fena değil, kapanırken sert bir şekilde kapanıyor. Kulaklıklar mıknatıslı bir yapıda olduğu için herhangi bir şekilde kutudan düşme durumu olmuyor.

skor
5
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor olarak baktığımızda Sony WF-1000XM3'e ilk başta alışmak zor gelebilir. Kulağınıza uygun silikon başlıkları seçip kulağınıza yerleştirmek istediğinizde kulaklığın kulağa tam oturmasına dikkat etmek gerekebiliyor. Pasif izolasyon ve başarılı müzik deneyimi anlamında silikon başlıklarını doğru ve uyumlu seçmekte fayda var. Kulaklıklar diğer kablosuz kulaklıklara göre biraz büyük göründüğünü söyleyebilirim. Kulaklıkların kulağınıza tam bir şekilde oturduğuna emin olduktan sonra ister spor yapın ister koşu yapın kulağınızdan düşmeyecektir.

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kablosuz kulaklıklarda izolasyonu iki ana başlık altında inceliyoruz. Pasif izolasyon ve aktif izolasyon. Pasif izolasyonda kulaklıkların kulak yolunuzu ne kadar iyi kapsadığı, silikon uçların kulağa ne kadar iyi oturduğu, kulaklık uçlarının malzeme yapısı silikon mu veya hafıza yapılı mı gibi parametrelerle sonuçlanıyor. WF-1000XM3'ün pasif izolasyonu gayet başarılı. Kutunun içinden çıkan silikon ve hafıza yapılı kulaklık uçları sayesinde kulağınızın yapısına göre başarılı bir izolasyon sağlıyor. Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özellik. Dış ortamdan gelen gürültü frekanslarına karşılık ters ses frekansları üreterek dış ortamdaki gürültü elektronik olarak minimum düzeye indirgenir. Sony WF-1000XM3 te ise HD Gürültü Engelleme İşlemcisi olan QN1e işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci sayesinde dış ortam sesleri başarılı bir şekilde analiz ediliyor. Kulaklığın yüzeyindeki biri ileri diğeri geri beslemeli çift mikrofon, ister uçuş sırasındaki gürültü ister şehir trafiği ya da ofis sohbetleri olsun, çevrenizdeki ortam seslerinden daha fazlasını yakalıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

WF-1000XM3'ün günlük kullanımınız için gayet ideal bir kulaklık. İster metroda ister seyahat halinde olun pasif ve aktif gürültü engelleme özellikleriyle WF-1000XM3 sizi ortamlardan başarılı bir şekilde izole ediyor. Akıllı, başarılı ve hızlı sezgisel dokunmatik kontrolleri sayesinde anc ve şeffaflık modları arasında geçiş yapabiliyor; bir sonraki, bir önceki şarkıya geçiş, müzik durdurma ve oynatma işlemlerini hızlıca yapabiliyorsunuz. Üzerindeki sensörleri sayesinde müzik dinlerken herhangi bir kulaklığı kulağınızdan çıkardığınızda müzik otomatik olarak duruyor; tekrar taktığınızda otomatik olarak devam ediyor. Karşınızdaki kişi ile rahatça konuşmak istediğinizde kulaklığın üzerindeki dokunmatik yüzeye basılı tutarak hızlı dikkat özelliğini aktifleştirmiş oluyorsunuz. Bu sayede müziğinize ara vermeden konuşmaya devam edebilirsiniz. Kulaklıklar tam şarj olduğunda, 6 saat güç sunuyor ve gün boyu kullanıma devam etmeniz için şarj kutusu 3 kat daha şarj sağlıyor. Bu da 24 saate varan gürültüsüz dinleme demektir. Gürültü engelleme kapalıyken bu süre daha da uzuyor; tam şarjda 8 saat güç ve şarj kutusu ile 3 kat daha şarj ile 32 saate varan çalma süresi elde ediliyor. Bazen müziğe ihtiyacınız olur, hem de hemen. Bu yüzden kulaklığınızın gücü düşükse şarj kutusunda 10 dakikalık bir hızlı şarj size 90 dakikaya varan çalma süresi sağlıyor. Uyarlanabilir Ses Kontrolü, otomatik olarak yaptığınız işe göre ayarlanıyor. Sony Headphones uygulaması ile, yaptığınız şeyi (örneğin seyahat, yürüyüş veya bekleme) otomatik olarak algılayan ve ardından ortam sesi ayarlarını duruma uygun şekilde düzenleyen Uyarlanabilir Ses Kontrolü adlı akıllı bir işlev sunuyor. Ayarları tercihlerinize göre de özelleştirebilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kulaklıkların her birinde biri ileri diğeri geri beslemeli iki adet mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonlar sayesinde kulaklıklar ortam seslerini başarılı bir şekilde ayırt edip sesinizi karşı tarafa gürültü olmadan net bir şekilde iletebiliyor. Kulaklıkların mikrofon kalitesinden gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Normal ortamda ve gürültülü ortamlarda WF-1000XM3'ün mikrofonlarını test ettiğimiz bu kulaklıkların videosunu izlemeyi unutmayınız.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Kulaklıklar Bluetooth 5.0 teknolojisi ile telefonlarımıza bağlanıyor ama WF-1000XM3 diğerlerinden farklı bir şekilde bluetooth özelliği ile karşımıza çıkıyor. Diğer kulaklıklar soldan sağa şeklinde bluetooth ses iletimi yaparken W-F1000XM3 eş zamanlı olarak ses iletimi sağlıyor. Kulaklığın Bluetooth anteninin yeri, daha geniş kapsama alanı sağlayacak şekilde optimize edilmiş. Bu sayede kulaklıkların sinyal gücü gayet güçlü ve hızlı. Desteklemiş olduğu ses kodekleri SBC ve AAC. WF-1000XM3 çok düşük gecikmeli bir ses performansı sunuyor. Film veya video izlerken seslerin başarılı bir şekilde senkronize olduğunu görüyorsunuz. Kulaklıkların gecikme performansını merak ediyorsanız videodaki gecikme testini izlemeyi unutmayınız. Çift gürültü sensörü ve HD Gürültü Engelleme işlemcisi QN1e ile neredeyse tüm frekanslarda çok daha fazla gürültüyü engellemekle kalmıyor, aynı zamanda daha da az güç kullanıyor. Kulaklığın yüzeyindeki biri ileri diğeri geri beslemeli çift mikrofon, ister uçuş sırasındaki gürültü ister şehir trafiği ya da ofis sohbetleri olsun, çevrenizdeki ortam seslerinden daha fazlasını yakalıyor. Dijital Ses Geliştirme Motoru HX (DSEE HX™), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarının kalitesini yükselterek Yüksek Çözünürlüklü Ses kalitesine yaklaştırıyor. Bu özelliği "Headphones" uygulaması üzerinden otomatik olarak açıp kapatabiliyorsunuz. Headphones uygulamasında 360 Reality Audio denen bir uygulama var. Bu uygulama Airpodslarda bulunan uzamsal ses benzeri, sizi sanki o sahne veya konser ortamındaymışsınız gibi hissettiren bir müzik deneyimi sunuyor.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Kulaklıkların her birinde 6mm'lik sürücüler bulunuyor. Birçok özelliğe sahip HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1e; Dijital Gürültü Engellemeyi, 24 bit Ses Sinyali İşlemeyi ve Dijital-Analog dönüştürücüyü kulaklık amplifikatörü ile bir araya getiriyor. Bu sayede minimum bozulmayla etkileyici ses kalitesi ortaya çıkıyor. Dijital Ses Geliştirme Motoru HX (DSEE HX™), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarının kalitesini yükselterek Yüksek Çözünürlüklü Ses kalitesine yaklaştırarak müzik dinleme kalitesi daha da iyi hale geliyor. Bu özelliği yine Headphones uygulamasından otomatik olarak açıp kapatabiliyorsunuz. Kulaklıkların bas kalitesi gayet iyi ama son ses seviyesinde müzik dinlemek istediğinizde kulaklık müziğin basını otomatik bir şekilde düşürüyor. Headphones uygulamasında ekolayzır ayarlarını kendi müzik zevkinize göre özelleştirebiliyor, "clear bass" denen özellikle +10 veya –10 olarak bas seviyesini kontrol edebiliyorsunuz. Derin bas seven biri olarak kulaklığın bas kalitesinden memnun kaldığımı söyleyebilirim. Tiz ve vokal seslere geldiğimizde kulaklığın tonal karakterinin gayet net, temiz ve dengeli olduğunu söyleyebilirim. Sony den beklediğimiz kalite ve performans beklentisini başarılı bir şekilde karşılıyor. Yüksek seslere çıktığımızda seste herhangi bir patlama, çatlama veya bozulma durumu ile karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca müziği durdurduğunuzda herhangi bir dip ses problemi ile de karşılaşmıyorsunuz. Kulaklıkların "Headphones" uygulamasını inceleme videomuzda detaylı bir şekilde inceledik. Dilerseniz videoyu izleyip ne gibi özellikler var inceleyebilirsiniz.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
SensörlerDokunmatik Sensörü
NFCVar
Frekans Aralığı20 Hz – 20 kHz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
USB StandardıUSB-C
Batarya Şarj Süresi1.5 Saat
Batarya ÖmrüKulaklık 8 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 24 Saat
Sürücü Çapı 6mm
Ağırlık6g (Kulaklık), 70g Kutu ile Birlikte

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.8
Sony WF-1000XM3 ANC TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sony WF-1000XM3 ANC TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.