Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi5
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.2

Tasarım6.8
Malzeme Kalitesi6.5
Konfor6.8
Günlük Kullanım7.5
Mikrofon Kalitesi6.6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7.3

Fiyatı

Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Yeni bir kulaklık, her zaman yeni heyecanları beraberinde getiriyor. Çünkü bu hobiye gönül veren müzik severler bilirler ki, biryerden sonra işin heyecanı, en sevdiğiniz albümleri, tekrar tekrar, farklı farklı sistemlerden dinlemek oluyor.

 

Bu yazımızda, tasarımıyla Sennheiser’ın efsanevi HD25 ve HD25 Light’ını andıran en yeni modellerinden birine, HD 250BT’ye yakından bakıyoruz.

ArtılarıOldukça hafif ve konforluNatural, Referans Karakter, Kulaklığın Asıl ÖzelliğiBaşarılı Teknik PerformansUsb – CUzun Batarya ÖmrüKullanışlı Mobil UygulamaBluetooth 5.0 Altyapısı Üzerinde AAC, Aptx Ve Aptx LL Desteği, Bağlantı Kalitesini Üst Düzey Konumda Tutuyor
EksileriMalzeme Kalitesi Daha İyi OlabilirdiKablolu Kullanamama
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

HD 250BT, sade ve amacına uygun tasarlanmış, özel olmayan bir kutu içerisinden çıkıyor.

 

Sunum

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·  HD 250BT

·  USB-C’den USB-A’ya Şarj Kablosu

·  Bazı Belgeler

 

HD 250BT, tasarımı ile HD 25’i andıran bir model. İnternet sitesinde ki fotoğrafları ilk görüşünüzde, acaba HD25’in kablosuz versiyonunu tamsil eden bir model mi, diye düşünebilirsiniz..

 

Tabii, gerçek hayatta elinize aldığınızda, durumun böyle olmadığını anlıyorsunuz. Bir kulaklığı hem efsanevi bir, hafiflikte, hemde işlevsel tasarlayabilmek kolay değil, HD 250BT, bunu başarabilen modellerden bir tanesi.

 

Kulaklığın sağ tarafında Ses Açma, Kısma ve Durdurma – Oynatma yapabileceğimiz tuşlar ve USB-C girişi yer alıyor.

skor
5
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

HD 250 BT, malzeme kalitesiyle bizi çok tatmin eden bir model değil. Çok ince ve orta kalite bir plastik malzeme kullanılarak üretilmiş. Tabii, burada amaç kulaklığın aynı anda hem oldukça ekonomik olması, hem de çok çok hafif olması olunca; geriye başka hangi seçenek kalıyor bilemiyoruz. Sonuçta Karbon-Fiber kullanamazlardı. Yastıkların malzeme kalitesi, yine de gövde malzeme kalitesiyle doğru orantılı değil. Oldukça dayanıklı ve pürüzsüz olduklarını söyleyebiliriz.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

HD 250BT’nin çok dikkat çekici bir özelliği var. Hayatımızda kullandığımız en hafif kulak üstü kulaklıklardan bir tanesi.

 

Sadece 125 Gram. O kadar hafif ki, kafanıza hiç bir şey takmamış gibi hissediyorsunuz. İşte bu yüzden çok konforlu diyebiliriz. Eğer kuş tüyü gibi olmasaydı, kafa bandında destekleyici yastık olmaması, kendi yastıklarının kulak çevreleyenden ziyade kulaküstü olması, sert bir malzeme yapısı olması, konforu olumsuz etkileyen faktörler olduğu için, oldukça fazla puan kırardım. 125 gram inanılmaz bir hafiflik. Bu yüzden HD 250BT , bu faktörleri geride bırakarak, konforlu bir deneyim yaşatıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Oldukça hafif olması, bağlantı kalitesi ve desteklenen codeclerin oldukça premium sınıfta yer alması, USB – C portunu desteklemesi ve kaliteli bir mikrofona sahip olması gibi özellikleri, bizce HD 250BT’yi fiyatına göre Günlük Kullanım için oldukça başarılı bir yol arkadaşı konumunda tutuyor. Bir mobil uygulama ile desteklenmesi de ayrı bir güzellik. EQ yapılabiliyor.

 

Burada belki iki eksik gözlemlenebilir, ANC ve Kablolu Kullanım.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofonların kalitesini, video incelememizde detaylı olarak kendiniz de görebilirsiniz ama bizce; pek net, detaylı ve yüksek çözünürlüklü bir şekilde sesinizi yakalayan bu mikrofonlarla birlikte, karşılıklı iletişimlerinizde karşı tarafı üzme olanağınız, sıfıra yakın.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

HD 250 BT, Bluetooth 5.0 altyapısı altında, AAC, aptX™ ve aptX™ Low Latency codecleri ile aktarım yapıyor. Burada özellikle aptX ve AptX LL codecleri, HD 250 BT’nin bulunduğu fiyat bandında görmeye alışkın olmadığımız, premium ürün sınıfı, pek kaliteli bağlantı codecleri. Bununla birlikte bağlantı stabilitesinde, aktarım hızında, yine bu codecler ve aktarım çipi sağolsun, pek üst düzey bir deneyim yaşatıyor kulaklık.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

HD 250, kesinlikle ilginç bir kulaklık. Çünkü malzeme kalitesi gibi, Ses Performansı da bizi şaşırttı. Bu sefer, olumlu yönde. Uygun fiyat skalasında yakaladığı dengeli tonal karakter oldukça şaşırtıcı. Bu kulaklık herkese göre değil. Bir çoğunuz, bu kulaklığın ses karakterinden çok, nispeten benzer diyebileceğimiz fiyat bandında bulunan HD 458BT’nin ve ya Anker Q30’un ses karakterini tercih eder. 250BT, biraz referans kulaklık gibi çalıyor. Klinik, analitik, natural. Yani nasıl, HD 600 gibi mi? Evet ve Tabii ki Hayır. Tonal karakter anlamında, o doğrultuda, bu yüzden evet. Odyofillerin takar takmaz takdir edeceği bir tonal karakter. Ama Teknik kapabilitesi, çok çok daha düşük olduğu için, o anlamda, tabii ki hayır.

 

Burada Sennheiser’ın yapmış olduğu işi belli. Sürücüye yatırım yapıp, diğer her şeyi olabilecek en uygun fiyatı yaratabilecek etmenlerden oluşturmuş. Ortaya da, 70 dolarlık, stüdyo kulaklığı karakterinde bir kablosuz kulaklık çıkmış. İyi mi olmuş, çok iyi olmuş. Ama şunu söylemeliyiz ki, eğer eğitimli bir kulağınız yoksa, bu sürücülerin oluşturduğu sesi, takdir edemeyecek bir tecrübe seviyesine sahipseniz, kulaklığı elinize aldığınız an mutsuz olabilirsiniz.

 

 

HD 250BT’nin tonal karakteri, dediğim gibi oldukça natural ve özellikle, orta – üst frekanslarda ki detayları açığa vuracak şekilde tasarlanmış. Bunun yanında, alt frekanslarda iyi miktarda bir çözünürlük barınıyor. Yani, kulaklığın dümdüz bas üretmediğini, özellikle komplike parçalarda, başarılı bir katmanlama yapabilerek ayrı ayrı frekansları, hızlı bir cevap ile bozunuma uğramadan, detaylı şekilde üretebildiğini söyleyebilirim. Ayrıca ne kadar küçük bir kabini olsa da, ferah bir sahne deneyimi yaşatıyor.

 

Yinede, aklınızda olsun, beraberinde desteklenen Sennheiser mobil uygulaması ile birlikte bir EQ ayarı yaparak, istediğiniz ses karakterine biraz daha yaklaşabilirsiniz. Böyle nötr’e yakın karakterli kulaklıklar EQ ayarlamalarına iyi tepki veriyorlar.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Standart ucuz kulaklık gibi
Malzeme Kalitesi
Sertleştirilmiş siyah plastik. Aşırı kalite hissi uyandırmıyor bana.
Konfor
Benim gibi sıfır kafalar için bir yerden sonra can atıcı ama sahte deri pedleri idare eder.
Günlük Kullanım
Oldukça iş görüyor.
Mikrofon Kalitesi
İdare ediyor.
Bağlantı Kalitesi
Bunda iyi. İnceleme boyunca bir kere bile kopmadı
Ses Kalitesi
Ekolayzer açmadan eh ama açınca çok eğlenceli
Tasarım4
Malzeme Kalitesi5
Konfor5
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Fotoğraflarından çok daha şık bir görüntüye sahip, takıldığında hiç kaba durmuyor ve inanılmaz hafif. Birçok kulak üstü kulaklıkta yaşanan, uzun süre takıldığında ağırlık hissi ve baş ağrısı bu üründe yaşanmıyor. Özellikle takıldığında kaba durmayan kulaklık arayan kadınlar için oldukça güzel bir model.
Malzeme Kalitesi
Oldukça hafif bir malzemeden üretildiği için kolayca taşınabiliyor. Ağır ve güçlü bir malzeme arayanlar için uygun olmayabilir. Hafiflik amacı ile malzeme kalitesinden ödün verilmiş, beklentinizi bu doğrultuda oluşturabilirsiniz.
Konfor
Konforu harika! Özellikle kulak üstü kulaklıklarda yaşanan ağırlık ve uzun süre kullanıldığında kulak ağrıması bu üründe yaşanmıyor, bu açıdan çok sevdim. Ayarlanabilir olması çok güzel. Kulak kısmı içe doğru katlanmadığı için çantada biraz yer kaplayabilir.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım için çok pratik bir ürün. Evde, işte, yolda kolaylıkla bağlantınızı kurup dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Kablosuz olması muhteşem, kullanırken veya çantanızda taşırken kablo derdinden kurtulmak için tercih edebilirsiniz. Ancak kütüphane, ofis gibi ortamlarda yüksek sesle müzik dinlediğinizde dışarıdan duyuluyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesini oldukça başarılı buldum. Özellikle ev içinde hareket ederken telefondan uzaklaşsam bile ses kesintisi yaşamadan dinlemeye devam edebildim.
Ses Kalitesi
En yüksek düzeyde bile seste herhangi bir kalite kaybı yaşamıyorsunuz. Yalnızca bass kalitesi daha güçlü olabilirdi. Smart Control App ile ekolayzer fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Tasarım
Sennheiser HD 250 BT bir kulaküstü kulaklığa göre oldukça küçük ve minimal bir yapıya sahip. Kulaklığın sağ tarafında ses açma, kapatma ve durdurma tuşları, usb c portu ve mikrofon bulunuyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığa genel olarak baktığımızda dış yüzeyinin sert plastik malzemeden yapıldığını görüyoruz. Kulağı tamamen kapsayan değil, kulağa dışarıdan baskı yapan boyutta kulaklıklara sahip. Malzeme kalitesi olarak baktığımızda ise kulaklık pedleri suni deriden yapılmış hafıza olmayan bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.
Konfor
Sennheiser HD 250 BT oldukça hafif bir yapıya sahip tam 125 gr ağırlığında. Kulağınıza taktığınızda hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Uzun süreli kullanımlarda özellikle küçük kulaklara sahip kullanıcılarda kızarıklık ve ağrı yapabilir. Bunu satın alırken göz önünde bulundurmakta fayda var.
Günlük Kullanım
25 saatlik batarya süresi, hızlı bt bağlantı seçeneği, bağlantı kodeklerinin üst düzey olması ve aramalarda mikrofon kalitesinin iyi olması nedeniyle evde, işte, okulda her yerde sennheiser hd 250 bt nin günlük kullanım için oldukça ideal olduğunu söyleyebilirim. Toplu yaşanılan yerlerde yüksek sesle dinlemenizi tavsiye etmem, çünkü sesi dışarıdan duyulabiliyor. Bu konuda dikkat etmekte fayda var. Smart Control uygulaması ile de batarya miktarını görebiliyor ve kendinize göre eq ayarı yapabiliyorsunuz.
Mikrofon Kalitesi
Telefon görüşmelerinde sesimin net bir şekilde karşı tarafa gittiğine dair yorumlar aldım. Gürültülü ortamlarda performans düşüklüğü yaşanabilir ama normal ev ortamında herhangi bir problem görmedim.
Bağlantı Kalitesi
HD 250 BT, Bluetooth 5.0 sayesinde hızlı ve gecikmesiz bir bağlantı sunuyor. AAC, aptX™ ve aptX™ Low Latency codecleri ile üst düzey bir ses aktarımı yapıyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesine gelecek olursak kulaklığı 2-3 gündür test ediyorum. Bu kulaklıkla çeşitli müzikler dinledim, video seyrettim. Şunu söyleyebilirim ki bünyesindeki kodeklerin kalitesini hakkıyla veriyor. Kulaklık gerçekten üst seviye bir deneyim yaşatıyor. Bass konusunda sizi üzmeyeceğini söyleyebilirim. Zaten kendi uygulaması üzerinden de kişiselleştirilmiş bass, tiz ve mid ayarı yapabiliyorsunuz. Vokal seslere gelecek olursak ben herhangi bir problemle karşılaşmadım. Dinlediğim müzikler gayet keyif vericiydi. Bana kaliteli müzik dinlediğimi hissettirdi.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Tasarım
Çok sade ve basit bir tasarımı var. Kulaklığın üstünde ses arttırma, azaltma ve duraklatmak için 3 adet düğme ve düğmelerin hemen yanında şarj etmek için ise Type-C girişi bulunuyor. Kulakllarınızı kapsayacak şeklinde tasarlanmamış yani kulaklıkların küçük bir yapısı var.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın köprü kısmında kullanılan plastik her ne kadar dayanaksız ve kolayca kırılabilecek gibi dursada şaşırtıcı derece dayanıklı ve hafif bir şekilde tasarlanmış.
Konfor
Ergonomi kısmında oldukça zayıf tarafları var. Öncelikle kulaklıkta herhangi bir yumuşak ped bulunmuyor ve kulaklarınızı kapsayan bir tasarımıda yok bu sebep ile uzun süreli kullanımlarda kulaklarınızda ağrı veya batma hissi oluşabilir.
Günlük Kullanım
Kulaklığın ortalama ağırlığı 120 gram civarında ve günlük kullanım için aşırı şekilde hafif gelebilir ama maalesef kulaklık katlanmıyor yani bir yerden bir yere giderken kulaklığı olduğu gibi bir yerlere koymanız yada sürekli olarak boynunuzda taşımanız gerekebilir. Çok hafif olduğu için boynunuzda taşımaya alışabilirsiniz fakat kulaklığın suya karşı bir dayanınıklılığı bulunmuyor bu da sıcak yaz aylarında terlemeniz ile birlikte kulaklıkta arıza çıkartabilecek bir durum ile karşı karşı kalabilirsiniz demek oluyor. Bunun yanı sıra 25 saat uzun pil ömrü ise uzun süreli bir kullanım sunuyor ama bu uzun süreli kullanım hızlı şarjdan mahrum bir şekilde.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon performansı kalabalık ortamlarda kesinlikle yetmediğini söyleyebilirim ama sakin ortamlarda tipik bir mikrofon performansı gösteriyor.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 desteği mevcut, çoklu cihaz desteği bulunmuyor ve herhangi bir takılma yada geçikme sorunu da yaşatmıyor
Ses Kalitesi
Kulaklık çok hafif ve aynı şekilde çok küçük durabiliyor bu özelliklerin yanı sıra kullanılan plastik ve sade tasarımı kulaklığı hiç iddaalı göstermediğini sanabilirsiniz ama bu durum kulaklığını kulağınıza takıp herhangi bir müzik dinlediğinizde kesinlikle şok olmanıza sebep olacak çünkü bu kulaklık sesi tam olarak 110 dB'e kadar çıkabiliyor ve uygulama desteği sayesinde ekolayzer ayarlarını yaparak müzik keyfinizi üst düzeylere çıkarabilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi4
Tasarım
Fiziki olarak kulaklığı değerlendirdiğimizde ilk bakışta görüntüsü size diğer kulak üstü kulaklıklardan biraz farklı gelebilir. HD 250 BT diğer üst modellerine nazaran tasarım olarak hafif ve esnek yapıldığı için serisinin en verimlisi olma özelliğini taşıyor. Çoğu kulak üstü kulaklıklara rağmen kulakta ne kadar uzun kalırsa kalsın hiçbir şekilde acıya veya kızarmaya sebep olmuyor. Ayarlanabilen uzunluk sayesinde her insanın kafasına rahatlıkla uyum sağlıyor.
Malzeme Kalitesi
Kulak üstü kulaklıklarda sağlamlık en çok dikkat edilen hususlardan biridir. HD 250 BT kafa bandında kullanılan esnek karbon plastik sayesinde neredeyse dümdüz olana kadar zorlanmadan esneyebiliyor. Stresli durumlarda paramızın çöpe gitmesi engellenmiş oluyor:) Ayrıca kulak kısmında kullanılan içi polyster süngerle birlikte kaliteli deri kaplama birleşince kulaklık takılıyken gelen hava sayesinde yaz aylarının en sıcak günlerinde bile terletmeye neden olmuyor.
Konfor
HD serisine stüdyo kulaklığı denmesinin birçok sebebi var. Stüdyo kulaklıklarının amacı kayıt alan kişiyi kulakta durduğu sürece rahat ettirmek ve gelen ritimleri diğer sıradan kulaklıklara göre çok daha hızlı iletmektir. Aynı zamanda mikrofonu çok üst segmentlerde olmalıdır. Bu özellikler varsa stüdyo kulaklığı niteliğinde sayılabilir. HD 250 BT de bu özellikleri konforlu bir şekilde barındırdığı için en düşük bütçeyle alabileceğimiz stüdyo kulaklıkları arasında. Konfor kısmında kafada bir süre sonra kendi ağırlığını hissettirmiyor.
Günlük Kullanım
Kulaklığı deneyimlediğim süre boyunca yaptığım testler sonucu hafifliğini ve konforunu hissederek müzik keyfimi yaşadım. Tabii sadece evde değil. Spor salonunda yaptığım bütün hareketleri zorlanmadan ve ağırlık hissetmeden tamamladım. Bu sürede kulaktan düşme boyundan kayma gibi sıkıntılar yaşadığım diğer marka kulaklıklara göre kulağıma tamamen tutundu ve hareketlerimde zorlanmama neden olmadı. Otobüste ise pasif gürültü engelleme özelliği sayesinde dış ortam ile bağlantımı keserek huzurlu bir yolculuk sürdürmemi sağladı.
Mikrofon Kalitesi
Tek yönlü bir mikrofon, enstrumanlardan ikisinden ancak birinin sesini iyi bir şekilde algılarken çok yönlü bir mikrofon ise her iki enstrumanın sesini de iyi bir şekilde algılayabilen mikrofonlara denir. Yani eğer djlikle veya müzik yapmakla uğraşan bir insansanız arkadan çaldığınız beat devam ederken siz şarkı söylediğinizde otomatik olarak iki sese de ayar yapacaktır. Zaten stüdyo kalitesi barındırırken alacağınız amatör kayıtlar arka plandaki beatin sayesinde profesyonel bir şarkı boyutuna dönüşebilir.
Bağlantı Kalitesi
Serisinin en düşük modeli olmasına rağmen bluetooth 5.0 kullanılması dikkatleri önüne çekiyor. Buna rağmen 2 saatlik şarj süresiyle 15 saat kullanım süresi sunuyor. Telefonun bluetooth kalitesine göre değişir olsa da ortalama 10-15 metrelik bir kullanım menzili sunuyor.
Ses Kalitesi
İnsanların kulaklığın ses kalitesinde istediği en çok olaylardan biri basslar ve tizlerin ne kadar yüksek olduğudur. HD 250 BT ayarlanabilir ekolazyer ayarı sayesinde bassları bize en yüksek bir şekilde yaşamamız için imkan sağlıyor. 110 desibele kadar çıkan ses yüksekliği ile de yeterince bizi gürültüden engelliyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Sennheiser HD 250 BT, kulak üstü kulaklıklara göre oldukça küçük ve basit bir yapıya sahip. Sahip olduğu sınırlı sayıdaki tuşlar, sadece temel işlevleri gerçekleştirmenizi sağlar ve USB-C portundan ses aktarımı olması güzel olabilirdi ancak yok ve aux girişi gibi ekstra özellikler arayanlar için yetersiz olabilir.
Malzeme Kalitesi
Sennheiser HD 250 BT, sert plastik malzemeden yapılmış bir kulaklık olarak karşımıza çıkar. Dizaynı, kulağı tamamen kapsamayan ve kulağa dışarıdan baskı yapan boyutta pedlere sahip. Malzeme kalitesi olarak baktığımızda ise, kulaklık pedleri suni deriden yapılmış, hafıza olmayan bir yapıya sahiptir. Bu, kullanıcılar için uzun süreli konforun sağlanmasında sınırlılıklar oluşturabilir.
Konfor
Sennheiser HD 250 BT, görünüşte hafif bir yapıya sahip olmasına rağmen uzun süreli kullanımda kulaklara ağrı ve rahatsızlık yapabilecek bir kulak pedlerine sahiptir. Özellikle uzun süreli kullanımlarda bu durum daha belirgin olabilir. Kulağınızda uzun süreli kullanımda rahatsızlık ve ağrı hissetmek istemiyorsanız, bu kulaklığı satın almadan önce deneyimlemek ve konforunuzu dikkate alarak satın almalısınız.
Günlük Kullanım
Sennheiser HD 250 BT, günlük kullanım için uygun olabilecek özelliklere sahip olmasına rağmen, ses seviyesinin yüksek olması nedeniyle toplu taşımalarda kullanmanızı tavsiye etmem. Ayrıca, Smart Control uygulaması ile birlikte batarya süresini kontrol edebilir kulaklık ayarlarını kişiselleştirirsiniz ve 25 saatlik batarya ömrü ile günlük kullanım için gayet ideal bir kulaklık diyebiliriz.
Mikrofon Kalitesi
Telefon görüşmelerinde sesim karşı tarafa net bir şekilde kapalı ortamlarda iletiliyor ancak, dışarıda gürültülü ortamlarda performans düşüklükleri yaşanıyor ve sizin sesinizden çok rüzgar, korna, araba seslerini alır oluyor. Gürültü engellemesi zayıf çalışıyor.
Bağlantı Kalitesi
HD 250 BT, Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde hızlı ve sorunsuz bir bağlantı sunmaktadır. Üst düzey bir ses deneyimi için AAC, aptX™ ve aptX™ Low Latency kodları kullanılmaktadır.
Ses Kalitesi
Sennheiser HD 250 BT, üst seviye bir ses deneyimi sunmamasına rağmen, bünyesindeki kodeklerin kalitesini hakkıyla veriyor. Ancak, bass özellikleri beklentileri karşılamayabilir vokal sesler de ise sesi çok net bir şekilde verdiği aşikar.
Tasarım5
Malzeme Kalitesi5
Konfor4
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX, Aptx LL
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Diyafram MalzemesiPlastik
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Mikrofon Frekans Aralığı100 Hz - 10 kHz
Batarya Ömrü25 Saat
Batarya Şarj Süresi3 Saat
USB StandardıUSB-C
Ağırlık125 Gram
Frekans Aralığı20 Hz - 22.000 Hz
THD< 0.3 % (1 kHz, 100 dB SPL)
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok
Hassasiyet110 dB (1 kHz/0 dBFS)
Kablo Giriş UcuYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8
Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.