Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

AKG K371 Stüdyo Referans Kablolu Kulak Üstü Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Ses Kalitesi8
Günlük Kullanım5

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.5

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Ses Kalitesi10

Fiyatı

AKG K371 Stüdyo Referans Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
AKG K371 Stüdyo Referans Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

AKG, Harman Kardon işbirliği ile şaşırtan derecede dengeli bir stüdyo kulaklığı yapmayı başardı.

 

İlk izlenim olarak biraz fazla bas ve abartılı bir tiz gibi hissetsenizde, bizce K371 iyi bir tepki verebilen stüdyo referans kulaklığı.

 

Ancak bu fazla bas tepkisi ve abartılı tiz cevaplarını duyabilmek için çok iyi dikkat etmeniz gerekiyor. Genel olarak bu kulaklığı herhangi bir ekolayzer ile eşitleme olmadan dinleyebilir ve stüdyonuzda kullanırken tamamen tatmin olabilirsiniz.

ArtılarıÜstün Ses DengesiHafiflik ve KonforKatlanabilir Tasarım
EksileriGünlük Kullanım Senaryosu için En Uygun Kulaklıklardan Biri Değil
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

AKG K371, iyi tasarlanmış, korunaklı sade bir kutuyla geliyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·      K371

·      1.2 metre düz kablo

·      3 metre sarılmış kablo

·      3 metrı düz kablo

·      1 adet taşıma çantası

 

K371 255 gram ağırlığı ile hafif sınıfta yer alıyor. İçeri katlanır yapısı onu daha kolay taşınılabilir kılıyor.

 

Bu tasarımı sayesinde kullanımı kolaylaşıyor fakat Mini XLR giriş-çıkışlar ne kadar tatlı gözükselerde dikkat edilmesi gereken ince uçlu tasarıma sahip.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

AKG, K371'de kafa bandında plastik aksan kullansada plastik kısmının hissiyatı ve yapısından dolayı kaliteli ve sağlam gözüküyor.

 

Padleri ve kafa bandında kullandığı suni deri o kadar yumuşak ki, bu premium hissiyatı bundan sonra kullanacağınız diğer kulaklıklarda referans olarak görmeye başlıyorsunuz.

 

Aksanları ise sağlam tutuşlar sergilliyor, katlanabilir aksanı oluşturan hareketli mekanizmanın iyi malzemeler kullanılarak oluşturulduğu anlaşılıyor.

 

Kablolar ise belki de üstü sarılmış bükülmeye dayanıklı kablolar olsaydı kullanırken daha çok güvende hissettirebilirlerdi. Fakat AKG kablolar konusunda bonkör olsada kablo kaliteleri sıradan ve kullanırken dikkat edilmesi gerekiyor.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

AKG K371, bizce zarif ve küçük tasarımı ile yarıştığı kulvarda diğer stüdyo kulaklıklarına göre bir adım öne geçmeyi başarıyor.

 

 Kulaklıkta kullanılan yastıklar o kadar iyiler ki kabin için uygun akustiği sağlamayı başarırken, terletmiyor ve baskı yapmıyor.

 

 Hafif tasarımı sayesinde saatlerce kafanızdan çıkartmadan kullanabiliyor olmanız  size konfor açısından tatmin edecektir diye düşünüyoruz.

skor
5
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Maalesef K371, kablolu olmasının yanı sıra Mini XLR kablosunun giriş yerinin çok uzun olması sebebi ile boynunuza veya sürekli omzunuza çarpabiliyor.

 

Bu kablo tasarımı sebebi ile günlük kullanımda rahat edebileceğinizi düşünmüyoruz, en azından biz rahat edemedik! Fakat kulaklığın üretim sebebine bakarsak stüdyo kullanımlarında o kadarda rahatsız olmayacağınızı da söyleyebiliriz.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

AKG ve Harman işbirliğinde yapılan K371, kabin tasarımı ve sürücüleri ile öne çıkmayı başaran düzgün bir referans kulaklık olarak biliyoruz.

 

Harman teknolojisi olan Harman Referans Eğrisi ile donatılmış K371, bu referans cevabı ile bizleri şaşırttı. Belki de bir referans kulaklığında bu duyum eğrisinin ne kadar doğru olmadığını düşündürtse de bu durum böyle değil.

 

K371, kendi karakteri ile çoğu ünlü miksaj mühendisinin bu fiyat kategorisinde favorisi olmayı başardı.

 

Alt frekans cevapları ilk defa kulaklığı kullandığınızda  abartılı gibi geliyor olsa da, bu cevabın tamamen kaliteli bir ses karakter cevabı olduğunu farkediyorsunuz. Alt frekans cevaplarının hassaslığı sayesinde rakiplerinden biri olan Beyerdynamic DT770 Pro ile alt frekansları mikslerken kullanan mühendisler için yeni bir tercih oluyor.

 

Detaylı incelemelerinde 3kHz ve 5kHz arasında bir notch tepkisi gösteriyor. İki bölge arasında düşük frekans cevapları gösterse de, etki insan kulağının doğal yapısından dolayı 3kHz ve 5kHz frekanslar arasında rezonansa girdiğini unutmayalım. Bu sebeple bu etki belki de duyumunuzla kulaklık arasındaki ortalama referans değeri yakalaması için iyi bir etki.

 

K371’de büyük ses sorunlarından birisi de sağ ve sol sürücüler birbiri ile tam eşleşmiyordu. Fakat AKG üretilen ilk serileri toplatıp kulaklığı tecrübe ettikleri ile yeniden tasarlaıp geliştirerek birkaç senede K371 bir çok mühendisin tercihi haline getirdi.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Kutunun İçinden Çıkanlar: K371 kulaklık 1.2 metre düz kablo 3 metre sarılmış kablo 3 metre düz kablo 1 adet taşıma çantası K371 255 gram ağırlığı ile hafif sınıfta yer alıyor. İçeri katlanır yapısı onu daha kolay taşınılabilir kılıyor.
Malzeme Kalitesi
AKG, K371'de kafa bandında plastik aksamlar kullanıyor. Plastik kısmının hissiyatı ve yapısından dolayı kaliteli ve sağlam gözükse de nazik kullanmak gerekiyor.
Konfor
Kaba durmayan görünüşü ile kullanıcı dostu. Hafif tasarımı ile saatlerce kullanım olanağı sağlasa da 40 dakikada bir 10-5 dakika ara vermeniz bütün kulaklıklarda önerilir. Kulak pedleri suni deri ve hafızalı köpük malzemeden oluşuyor.
Günlük Kullanım
günlük kullanım için pek uygun değil. çıkarılabilir xlr kablosu ile daha çok stüdyo kullanımına uygun.
Ses Kalitesi
harman eğrisine yakın olmasıyla piyasada bu kadar ünlenen AKG K371, mixing işlemlerinizde herhangi bir eq hareketine gerek kalmadan sürülmeyi sağlıyor. sürekli dinlediğiniz şarkılarda daha önce hiç duymadığınız detayları ve hataları duyarsanız şaşırmayın. kullandığım süre boyunca mixing işlemlerinde bu kadar rahat oynayabildiğimi hatırlamıyorum. kapalı arka tasarıma sahip olsa da bir yarı açık kulaklık hissiyatı yaratıyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Ses Kalitesi10
Günlük Kullanım6

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
Frekans Aralığı5 Hz – 40 kHz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 50mm
Empedans32 Ohm
MikrofonYok
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Sarmal, Çıkarılabilir ve Düz (Örgülü)
Kablo Uzunluğu1.2 m, 3 m
Kablo Giriş UcuMini XLR
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Ağırlık254 Gram
Diyafram MalzemesiTitanyum
Hassasiyet114 dB SPL/V

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8
AKG K371 Stüdyo Referans Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
AKG K371 Stüdyo Referans Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.