Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Gamepower Voldon 7.1 Rainbow Kablolu Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı

skor
7.4

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon6
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı8
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

GamePower Oyuncu Kulaklığı inceleme serisine devam ediyoruz. Bugün konuğumuz GamePower Voldon. GamePower tabiri gereği fiyat/performans kulaklıklar üreten piyasaya süren bir marka. Uzun zamandır adını duyduğumuz GamePower'ın sevilen bir modeli olan Voldon temel özellikleri en iyi şekilde sunmaya çalışan bir oyuncu kulaklığı. İncelememizde yer alan diğer GamePower kulaklıklarından bir keskin hatla ayrılıyor bu kulaklık. Kulaklığın üzerinde herhangi bir kontrol paneli yer alamaması. Sanal 7.1 özelliği olan Voldon'dan güzel bir performans aldığımızı söylemekte fayda olacaktır. 

ArtılarıTasarımsal KarizmaKaliteli Mikrofon ve Dengeli Ses PerformansıKonforKablo YapısıKaliteli RGB Ledler
EksileriKontrol paneli ve dahili ses kartı yokÇıkarılamaz Mikrofon
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

GamePower Voldon'un tek renk çeşidi bulunuyor (siyah). Kutu içeriğine bakacak olursak;

 

GamePower Voldon Kutu İçeriği;

 

  • GamePower Voldon Sanal 7.1 Özellikli Kulak Üstü Kulaklık
  • Kullanım Kılavuzu
  • GamePower Logo Sticker 3 Adet

 

GamePower Voldon'nun tasarımı oldukça şık ve göze hitap ediyor. Kabzaları oval ve mazgallı ledler göze hitap eden bir karizma katmış kulaklığa. Daha önce inledeğimiz modellerin tam tersine bu modelde logo led değil. Kulaklığa ayrı bir hava kattığını söylemekte fayda olacaktır. Gamepower'ın diğer modellerinde de inceledeğimiz gibi esnek ve sabit mikrofon burada yer alıyor. Kablo tasarımı örgülü olduğundan göze premium gözüken bir görünüm kazanmış kulaklık. 

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

GamePower'ın Voldon modeli hafif ve diğer kulaklıklara nazaran o kadar da kaba bir görünümü yok diyebiliriz. Kulak pedleri incelediğimiz diğer modellerdeki gibi hava alır cinsten ve yumuşak. Terletme olayı gerçekten bir suni deri için ne kadar az olabiliyorsa o kadar az denilebilir. Kulaklığın genel hatlarıyla sert plastik inşa etmiş. Tac bandında Ranger modelindeki gibi esnek bir plastik kullanılmış ve 180 derece gerdiğimizde herhangi bir çatlama veya kırılma olmuyor diyebilriz. Örgülü kablo yapısında kullanılan materyaller oldukça sağlam. Kulak kabzaları biraz daha kaliteli bir materyalle donatılabilirdi elbette. Fiyat/Performans açısından baktığımızda durum, Genel anlamıyla bu kulaklığın kalitesi sektör standartları içerisinde güzel bir konumda diyebiliriz. 

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Biz hem bu incelemeyi yazarken hemde yaptığımız testler boyunca bu kulaklığı kullandık. Gerek kablo uzunluğu gerek kolay terletmeyen yapısı ve hafifliği dengeli bir konfor sağladığını söyleyebiliriz. Çıkarılamayan mikrofonu kulaklık üzerinden deaktif duruma getirileymiyor oluşu bir eksi olsa da bu fiyat bandında normal karşılanabilir. Kulaklık üzerinde kontrol panelinin olmayışı üzücü bir durum olsa da kulaklık üzerinden ekstra olarak pc'den bağımsız ses ayarlaması yapmamızı sağlayan bir tekerlek bulunmakta. Bu kullanım kolaylığı açısından hiç yoktan iyidir dedirten bir özellik. Kulak pedleri oldukça yumuşak ve tac bandıda çok fazla rahatsız etmiyor. 

skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kulaklığın kablolu olmasından dolayı ANC veya Transparan modu yok. Fakat şundan bahsedelim kulaklığın pedleri ufak bir izolasyon sağlıyor diyebiliriz. Ayrıca bu pedler dışında kulaklığın sesini yükselttiğiniz zaman bulunduğunuz ortamdan izole olabiliyorsunuz.

skor
5
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bu kulaklığı diğer inceledğimiz GamePower oyuncu kulaklıkları gibi günlük yaşantıda kullanmak mümkün olmayacaktır. Voldon'nun çıkarılamayan mikrofonundan dolayı kullanım alanı çok kıstılı diyebiliriz. Ayrıca USB-A girişli bir kulaklık olduğunuzdan dolayı uygun girişli bir cihaz bulup kullanmak imkansız olacaktır. Bu kulaklıkla Oyun oynamak dışında Film, video ve müzik gibi medyaları tüketebilriiz. 

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Yine daha önce inceledğimiz Gamepower gaming kulaklıklarında ki mikrofon kullanılmış fakat bu mikrofonlar cidden bir oyuncu kulaklıklığı standartı ile karşılaştırıldığı zaman gayet güzel bir performans sergilediği için bu durumdan şikayetçi değiliz. GamePower kalitesini bozmadan sürdürüyor mikrofon konusunda. O yüzden mikrofon 8 puanı hak ediyor. 

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

USB-A ile bağlantı sağladığı için kusursuz bir performans vardiğini söylemekte fayda var. Sıfır Kopma ve bozulma yaşadığımızıda söyleylim. Tek giriş tipi seçeneği ile geldiğinden dolayı farklı bir dönüştürücü ile kullanmak gerekebilir uygun girişiniz yoksa.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Fiyatına bakılarak ele aldığımızda bu kulaklıklığın ses seviyesi ve ses karakteri oldukça dengeli. Bass ve tizler arasında kurulan denge kulaklığı keyifle kullanma isteği doğuruyor. Oyun oynarken 7.1 sanal surround deneyimini deneyimlediğimizde geniş ve ferah bir sahnesi olduğundan güzel verim aldık. Ama bu fiyat bandında daha iyileri olduğunu söylemekte fayda olacak. 

skor
8
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Oyun performansı tarafında Gamepower Voldon modeli fiyatına göre çok üst seviye bir performans sergilediğini söylemekte fayda olacaktır. Ayrıca Sanal 7.1 surround ses deneyimi sınıfının en iyisi olmasa da verimli bir performans verdiğini söyleyebiliriz. Büyük sürücüler ve geniş sahnesi sayesinde rahatça FPS oyunların ses kasılabilcek bir kulaklık olduğunu söyleyelim. Fakat ses tarafında yüksek prodiksiyon harcanmış hikaye oyunlar için daha çok ses kalitesiyle ön plana çıkan kulaklıkları kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Foto Galeri

Teknik Özellikler

ANCYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.4
Gamepower Voldon 7.1 Rainbow Kablolu Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Gamepower Voldon 7.1 Rainbow Kablolu Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.