Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Anker Soundcore VR P10 Kulak İçi Kablosuz Oyuncu Kulaklığı

skor
8.4

Tevfik Doğancı Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı10

Genel Değerlendirme

Anker Soundcore VR P10 özellikle oyun oynamayı ve özgürce hareket etmeyi seven kullanıcılar için ideal bir kulaklık. 2.4 gHz USB C dongle bağlantı özelliği sayesinde 30 ms altında gecikme süresi ile kaliteli ve neredeyse gecikmesiz bir bağlantı ve oyun performansı sunuyor. Bass kalitesi, ses netliği ve mobil uygulama desteği ve oyun modu ile kullanıcıların beğenisini kazanacağını düşünüyorum.

ArtılarıŞık TasarımÇok Düşük GecikmeDengeli Ses Perfomansıı
EksileriMikrofonu Daha iyi Olabilirdi
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Öncelikle dış tasarımına baktığımızda bu kulaklığın kutusu pokemon kapsüllerine benziyor. Piyasada beyaz renk seçeneği ile satılıyor. Şarj kutusunun alt tarafında USB type c şarj yuvası bulunuyor. Şarj kutusunun hemen önünde yuvarlak halka şeklinde renkli şarj bildirim ledi bulunuyor. Eğer mor renkli olursa bu kutunun şarjının %10'un üzerinde olduğunu, kırmızı renkli olursa %10'un altında olduğunu belirtmiş oluyor. Kutunun iç tarafına geldiğimizde kulaklıkları şarj edebileceğimiz mıknatıslı iki adet yuva bulunuyor. Kutunun üst iç kapak tarafında ise USB C şarj girişli ve USB C çıkışlı bir dongle bulunuyor. Kutunun arka tarafında ise resetleme tuşu bulunuyor. Kulaklıkların kendisine geldiğimizde ise kalın ve uzun saplı bir tasarım bizi karşılıyor. Kulaklıkların her birinde yanıp sönme özelliğine sahip renkli ledler bulunuyor. Bu ledleri uygulama üzerinden özelleştirebiliyoruz. İleride uygulama konusuna gelince değineceğim. Kulaklıkların üzerinde dokunmatik kontrol sensörleri yer alıyor. Bu kontrolleri yine uygulama üzerinden kişiselleştirebiliyoruz. Bu kulaklıkta 11mm'lik sürücüler kullanılmış. Sürücü perdeleri ise oldukça premium gözüküyor.

Artıları2.4 gHz Usb C dongle ile gecikmesiz bağlantıMobil uygulama desteğiCustom ekolayzır ayarıAynı anda çift cihaz desteği30 saat batarya süresiKişiselleştirilebilir renkli kulaklık ledleriSuper Hearing Teknolojisi ile oyunlarda düşman ayak izi uzamsal olarak duyulabiliyorGame and Talk desteğiMikrofon özelliğini açıp kapatabiliyoruzDokunmatik kontrolleri özelleştirme
EksileriŞarj kutusu daha ince olabilirdi
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesine geldiğimizde kulaklıkların premium bir hissiyat verdiğini söyleyebilirim. Kulaklıkların ve şarj kutusunun mıknatısları gayet kuvvetli. Kulaklıkta genel olarak plastik ve sert bir malzeme kullanılmış. Kulaklıkta IPX4 suya dayanıklılık sertifikası bulunuyor.

Artıları
Eksileri
skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Daha önce R100'den ve R50İ'den alışık olduğum konfor yine VR P10 modelinde de aynı şekilde devam ediyor. Herhangi bir spor aktivitesi esnasında bu kulaklıklar kulağınızdan düşmeyecek konforda.

Artıları
Eksileri
skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

VR P10 modelinde kulaklığın sitesinde belirtildiğine göre dijital gürültü engelleme özelliği bulunuyor. Gürültü engelleme anlamında baktığımızda VR P10, silikon kulaklık uçları sayesinde hissedilir derecede gürültü engelleyebiliyor. Bu kulaklıktan beklentimizi pasif gürültü engelleme düzeyinde değerlendirebiliriz. Kutunun içerisinden çıkan S - M - L boyutlarındaki silikon uçlar sayesinde kulağınıza uygun ucu seçerek daha iyi izolasyon yakalayabilirsiniz.

ArtılarıPasif izolasyon başarımı gayet iyi
EksileriANC özelliği olsaydı çok iyi olabilirdi
skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

VR P10'un şarj kutusu diğer kulaklıkların kutusundan bir tık daha büyük. Eliptik uzun yapısı sayesinde cebinize sığıyor fakat görüntü olarak baktığınızda belki sizi rahatsız edebilir. Kendi başına 6 saat, şarj kutusuyla beraber toplamda 30 saate yakın bir müzik performansıyla piyasadaki rakipleri ile adeta rahatlıkla yarıştığını söyleyebilirim. Ayrıca 10 dakikalık şarj ile acil durumlarda 1.5 saatlik bir kullanım süresi de sunuyor. Aparat üzerinden Hızlı Şarj: VR oyun seansınız yarıda kalmadan, aparatta bulunan USB-C bağlantı noktasını kullanarak Oculus Quest 2’nizi şarj edebilir ve oyununuza ara vermek zorunda kalmıyorsunuz. Kulaklıkları şarj kutusunu açtığınızda telefonunuza bağlanabiliyor. Her iki kulaklığı da ayrı ayrı kullanabiliyoruz. Dokunmatik kontrolleri ile müziğinizi istediğiniz gibi yönetebiliyorsunuz. Soundcore mobil uygulamasından kulaklıkların şarj durumunu görebiliyoruz ama yüzde olarak ne kadar kalmış maalesef onu göremiyoruz. Üst menüde 22 farklı ekolayzır ayarı yapabileceğimiz bir menü bulunuyor. Ayrıca kendimizde özel ekolayzır ayarı yapabiliyoruz. Ekolayzır ayarlarının yanındaki menüde kulaklığın dokunmatik kontrollerini özelleştirebileceğimiz bir menü bulunuyor. Ekolayzır ayarlarının üstünde kulaklık led ışıklarını özelleştirebileceğimiz light effect menüsü yer alıyor. Light Effect menüsünün sağ tarafında ise dongle menüsü yer alıyor. Bu menü sayesinde konsollar arası hızlı bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. Mesela Quest 2 kullanıyorsanız PS5 veya PC'ye bu menü üzerinden hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz. Uygulama menüsünde "Super Hearing" denen bir oyun modu bulunuyor. Bu özellik açık olduğunda özellikle FPS oyunlarında düşmanın ayak izlerinin nereden geldiğini duyabiliyorsunuz. "Super Hearing" modunun altında "Game and Talk" özelliği bulunuyor. Siz konsolda oyun oynarken aynı anda telefonunuza gelen çağrılara da cevap verebiliyorsunuz. "Game and Talk" menüsünün altında da kulaklığın mikrofonlarını istediğiniz gibi açıp kapatabileceğiniz bir ayar bulunuyor. Uygulama üzerinde kulaklık menüsü açıkken sağ üst taraftaki ayarlar düğmesine tıkladığımızda burada kulaklığın seri numarası, yazılım versiyonları ile USB dongle yazılım versiyon bilgileri yer alıyor. Aynı zamanda "Meta Quest Mode" ayarı da burada yer alıyor. Bu özellik açık olduğunda Wİ-Fİ bağlantısı zayıf ve kararsız olduğunda Quest 2 ile kulaklık arasındaki bağlantıyı güçlendirmeye yarıyor. Bu özellikte ana menüde olsaydı bence çok daha iyi olabilirdi.

Artıları
Eksileri
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kulaklıklarda dijital gürültü engelleme özellikli dört adet mikrofon bulunuyor. Mikrofon kalitesine yapacağımız test ile karar verelim. USB C Dongle takılı iken mikrofon performansıyla; normal ve gürültülü ortamlarda mikrofon performansını karşılaştırdığımız inceleme videosunu izlemeyi unutmayın ;)

Artıları
Eksileri
skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

VR P10 bluetooth 5.1 sürümü ile kararlı ve stabil bir bağlantı sunuyor. LightningSync™️ kablosuz teknolojisi, kayıpsız ses iletimi için 2,4 GHz yüksek hızlı kablosuz bağlantı, tescilli bir yonga seti ve birinci sınıf bir LC3 codec kullanıyor. Bluetooth aracılığıyla telefonunuza, oyununuzu duraklatmanıza gerek kalmadan aramaları yanıtlamak için birlikte verilen USB-C aparatı kullanarak VR P10'u Meta Quest 2'ye aynı anda bağlayın. Sadece bluetooth özelliğini kullanarak tek bir cihaza bağlanabiliyorsunuz. Ama hem bluetooth hem de USB C dongle beraber kullanırsanız hem bilgisayarda hem de telefonda aynı anda kullanabilirsiniz.

Artıları2.4 gHz destekli USB Dongle ile gecikmesiz ve stabil bağlantı
Eksileri
skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Öncelikle yüksek ses seviyesinde müzik dinlemeyi sevenlerin bu kulaklıktan memnun kalacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Son ses seviyesinde patlama veya çatlama gibi bir problemle karşılaşmadım. Kulaklıktaki 11mm'lik sürücüler oldukça etkili bir bass üretiyor. Bass performansından oldukça memnun kaldım. Enstrüman ayrımı ve sahne genişliği gayet iyi. Vokal sesler gayet iyi ayırt ediliyor. Mobil uygulama sayesinde önceden ayarlı 22 farklı ekolayzır ayarı ile kendi müzik zevkinize göre kulaklığı kişiselleştirebilmemiz mümkün. Ayrıca custom ekolayzır ayarları ile kendinize özel ses profili üretebilirsiniz. Kulaklığın ekolayzır ayarlarına tepkisi ise gayet güzel. Kolay ve başarılı bir şekilde ayarlara adapte olabiliyor. Kulaklık genel olarak baktığımızda V karakterli bir ses üretiyor. Tiz ve mid frekansları da gayet dengeli.

Artıları
Eksileri
skor
10
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Anker Soundcore VR P10 tam bir oyuncu kulaklığı. Kutunun içerisinden çıkan 2.4 gHz destekli USB C dongle sayesinde gecikmesiz ve kararlı bir bağlantı sunuyor ve oyunlardaki gecikmeyi maksimum bir şekilde minimize ederek 30 ms altı bir gecikme performansı ile bize sunuyor. Bu kulaklıkla inceleme videosunda da gördüğünüz üzere PUBG oyununda gecikme testi yapmıştım. Aldığım sonuç diğer tws kulaklıklara göre daha başarılı diyebilirim. Neredeyse hiç gecikme olmadan PUBG oyununda maksimum bir performans aldım diyebilirim. "Super Hearing" modu açıkken düşman ayak seslerinin hangi taraftan geldiğini tam olarak duydum diyebilirim. Anker Vr P10 sadece mobil oyunlar için değil Meta'nın Quest 2 VR platformu ve PS5 gibi konsol oyunlarında da kullanabileceğimiz harika uyumlu bir kulaklık. USB C Dongle üzerindeki USB C şarj çıkışı sayesinde oyunlarınıza kesintisiz olarak devam edebiliyorsunuz.

Artıları30 ms altında gecikme süresiUSB C çıkışlı şarj imkanı sunan Dongle
EksileriOyun performansının hakkını veriyor

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.4
Anker Soundcore VR P10 Kulak İçi Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
Anker Soundcore VR P10 Kulak İçi Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.