Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

EPOS ADAPT 660 AMC (Aston Martin Cognizant) Bluetooth Kulaklık

skor
9.1

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10

Fiyatı

EPOS ADAPT 660 AMC (Aston Martin Cognizant) Bluetooth Kulaklık
EPOS ADAPT 660 AMC (Aston Martin Cognizant) Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
17,969 TL
Mağaza Kulaklık Logo

Genel Değerlendirme

EPOS ADAPT 660 AMC (Aston Martin Cognizant) hepimizi heyecanlandırdı. Aston Martin’i uzun zamandır Formula 1 pistlerinde görmüyorduk ve dönüşünü EPOS iş birliğiyle yaparak gerçekleştirdi. Bu iki dev markanın bir araya gelmesi bizce hem ses hem de formula dünyası açısından heyecan verici olarak görünüyor.

ArtılarıMükemmel mikrofon kalitesi Kaliteli ses ve ANC Tasarım
EksileriŞarj olma süresi çok uzun
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Ürün Aston Martin işbirliği ile yapıldığı için oldukça detaylı tasarlanmış. Kafa bandı kısmı Aston Martin Formula 1 arabasının kemeriyle aynı kumaşta. Kulak kapsüllerinde ise yine Aston Martin’in klasik renkleri kullanılmış. Sarı ve yeşil renklerin kullanımı kulaklığa hava katmış diyebilirim. Kulak yastıkları oval tasarlanmış, , kulağınızı komple kapatıyor ki bu da gürültüyü engelleme açısından önemli bir detay. ADAPT 660 AMC, katlanabilir yapısıyla taşıması oldukça kolay beraberinde gelen taşıma kutusu biraz büyük olsa da böyle bir kulaklığın zarar görmesini istemeyeceğimiz için kullanılmalı bence.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulak yastıklarının suni deri olması bizi şaşırtmadı sonuçta rahatlığa önem verilmiş. Taç kısmında Aston Martin’in kendi kemerinin malzemesi kullanılmış doğrusu etkilendim. Logo kısmındaki metallik iyi düşünülmüş logoların parlamasını sağlıyor. Kulaklığın touchpad kısmındaki materyal kullanıma uygun.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor için her şey düşünülmüş. Kulaklığın özelliklerinden biri olan dokunmatik sistem herkese hitap etmeyebilir bu nedenle de ayrıca kulak kapsülleri dışında da bir kontrol mekanizması var ve buradan da kontrolleri yapabilirsiniz. Tuş aramak istemezseniz de dokunmatik alana komutlar vermeniz yeterli. Kulak yastıklarının konforlu olması gibi tasarımsal açıdan da konfor sağlanmış ve bu sayede de kullanıcı dostu bir ürün diyebiliriz.

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

Over ear bir kulaklık olmasının da etkisi ile kalın kulak süngerleri pasif gürültü engelleme konusunda ekstra bir katkı sağlıyor. ANC konusuna geldiğimiz zaman ise aslında konuya Formula 1 üzerinden girmek doğru olacaktır. ANC performansı o kadar başarılı ki bu ürün tercih edilerek Aston Martin ile formula özelinde anlaşma sağlanmış. Bu aşamada aklınıza ANC özelinde dünya devi markalar gelebilir; SONY, BOSE vs gibi... Ancak burada önemli etken mikrofon kalitesi ile ANC performansını birleştiriyor olması. Düşünün ki o güçlü motor seslerini hem kulağınızda engelliyor hem de mikrofonu ile pilot ve ekip arasındaki konuşmalarda berrak bir ses sağlıyor. Bu açılardan bakıldığı zaman ürün için izolasyon, sınıfı hayli başarıyla geçen bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Şunu da söylemekte fayda var bazı ürünler ANC sağlarken kulağınızda sanki uçuş yaparken kulağınızda hissettiğiniz basınç gibi bir etki yaratabiliyor. EPOS ADAPT 660 AMC modelinde ANC modunda bu basınçla karşılaşmıyoruz

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Her an her yerde toplantı yapma olasılığım var diyorsanız EPOS ADAPT 660 AMC sizin için harika bir çözüm olabilir. Sıkça telefon görüşmeleri yapıyorum diyorsanız yine önerebileceğimiz bir kulaklık. Bunun yanı sıra kulaklığı sadece kurumsal bir kulaklık olarak düşünmemek gerekir çünkü gün içinde rahatlıkla kaliteli müzik de dinleyebileceğiniz bir kulaklık olduğunu unutmamak gerekir. Seyahatlerinizde yanınızda götürebilirsiniz. Uçakta uyuyamazsanız o basınç sesinden sizi izole eder ve kulağınızın rahat etmesini sağlar. Yani bu kulaklığı gündelik hayatta tercih edebilirsiniz ama fonksiyonlarından da yararlanmak için spesifik yerlerde de kullanımı öneririz. Örneğin havaalanında bile toplantıya katılabilirsiniz. Nerede olursanız olun iletişim konusundaki isteklerinizi karşılar. 3 saatte şarj ettikten sonra 30 saat kullanabilirsiniz, sarj olma süresi biraz uzun ama kulaklığın çok özelliği olduğu için pek de diyecek bir şey bulamıyoruz tabii daha az sürede şarj olsaydı sevinirdik.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Bu kulaklığın baştan çıkarıcı özelliği olan mikrofonu anlatacak olursak; öncelikle şu konuya değinmek isterim. Diyebilirsiniz ki bu kulaklık ve Formula 1 ne alaka. Hemen açıklayalım, markanın özellikle üzerinde durduğu nokta kulak sağlığı olduğu için ve Formula 1 de bu açıdan çok kritik olduğu için tercih edilmiş. Çünkü kulaklık o pistteki inanılmaz gürültüyü filtreleyebiliyor. Kalabalık bir ortamdaki filtreleme hikaye yani, adamlar Formula 1 sesini filtreleyebilecek bir kulaklık yaratmış. 4 tane Adaptive ANC mikrofonu bulunuyor. Sadece kulaklığı taktığınızda bile bir izolasyona girmiş oluyorsunuz diyebilirim. Bunun dışında zaten mikrofon kalitesi çağrılardaki başarısını da göstermiş. Ses karşıya son derece net ve doğal aktarılıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

EPOS ADAPT 660 AMC bağlantı kalitesi açısından gayet başarılı. Öyle ki iletişimin en kritik olduğu noktalarda tercih edilmiş. Dolayısıyla cihazlar arası bağlantı kopukluğu ya da geçiş sıkıntısı yaşanmaz. Bluetooth ile tablet ya da cep telefonuna bağlanırken beraberinde gelen dongle ile de PC’ye bağlanır. Dongle üzerinde ses kartı vardır. EPOS marka bir ses kartıyla görüşmelerinizi daha kaliteli yapmış olursunuz. Son dönem teknolojilerinden dijital ses asistanı da kulaklıkta mevcut olan başka bir özellik. Tümleşik iletişim platformlarıyla uyumlu olduğu gibi Microsoft Teams sertifikalıdır bu da tek tuşla toplantılara katılmanızı sağlar. 

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Pistteki kişiler bunu kullanırken aynı zamanda arka planda pilotla irtibat kuran arka ekip de bu kulaklıkla iletişimi sağlıyor bunun da tercih sebeplerinden biri EPOS Voice Clarity özelliği diye düşünüyorum. Akıllı teknolojisi sayesinde Talk Through özelliğine sahiptir. TalkThrough: kalabalık bir ortamda size sessizlik sağlar, dış ortam seslerinden dikkatiniz dağılmamış olur. Kalabalık seslerden sizi koruyor gibi düşünebilirsiniz. Sesi karşıya doğal ve net bir şekilde aktarır. Gelelim en şaşırtıcı özelliğine, böyle bir kulaklıkta ne alaka diyebilirsiniz ama film izleme modu ya da oyun modu bulunuyor bunların bir tuşu yok ama kendi geliştirdikleri EPOS AI teknolojisi sayesinde bu algoritmaları algılıyor ve sizi sanki filmin içindeymişsiniz gibi hissettiriyor.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
Kablo Çıkış Ucu2.5mm
Kablosuz ŞarjYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
9.1
EPOS ADAPT 660 AMC (Aston Martin Cognizant) Bluetooth Kulaklık
EPOS ADAPT 660 AMC (Aston Martin Cognizant) Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.