Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Anker Soundcore Life P3 Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.1

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.2

Tasarım8.5
Malzeme Kalitesi8
Konfor5.5
İzolasyon7.5
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı6

Fiyatı

 Anker Soundcore Life P3 Bluetooth Kulaklık
Anker Soundcore Life P3 Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
1,999 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Selamlar arkadaşlar, bugün piyasaya yeni sürülen bir kulaklıkla karşınızdayız; Anker Soundcore P3 Kablosuz Bluetooth Kulaklık.

Anker, uygun fiyatlı ve performans canvarı ürünler üreten bir firma. Marka özellikle kulaklık üretse de şarj aletleri, powerbank’ler ve farklı elektronik cihazlar üretiyor. Tabi markanın şu anki odak noktası ses. Anker Soundcore P3 modeli çok fazla özellik sunan, şık ve çok güncel bir kulaklık. Güncel olmasının yanında fiyatı da orta segment olarak anlatabileceğimiz düzeyde. Hadi tasarımına bakalım.

ArtılarıKaliteli Malzeme Şık TasarımKaliteli ANC performansı50 saat Pil ömrü
EksileriDaha kaliteli bir bağlantı olabilirdi
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Anker Soundcore P3 Kablosuz Bluetooth Kulaklığın 4 renk çeşidi mevcut; Mavi, siyah, mercan kırmızısı ve Beyaz renkler. Bizce renkleri güncel ve göze hitap eden tarzda. Kulaklıkların kutu tasarımı oldukça sade. Kapak üzerinde yine kulaklıkla aynı renkte fakat parlak bir yapıda yer alan Anker Logosu bulunuyor. Kutunun ön panelinde yer alan led ışıklandırma sayesinde cihazınızın ne kadar batarya ömrünün kaldığını öğrenebiliyorsunuz. Dış kutunun arka tarafında da bir adet type-c girişi bulunmakta. Kulaklığın kapağını açtığımız zaman kulaklıklara erişiyoruz. Kulaklıkları elimize aldığımızda yine aynı şekilde şık ve sade bir kulaklık bizlere selam veriyor. Dokunmatik panelin üzerinde Anker logosunu görüyoruz, panelin hemen üstünde rüzgâr engelleyici mikrofonları yer alıyor. Hadi gelin kutu içeriğinde neler var beraber bakalım;

 

Kutu İçeirği;

 • Kullanım Kılavuzu ve Diğer Belgeler
 • 5 farklı silikon uçlar (XS,S,M,L ve XL)
 • 1 Adet Type-C to USB-A Şarj Kablosu
 • Anker Soundcore Life P3 Bluetooth Kulaklık
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Anker Soundcore P3 Kablosuz Kulak İçi Kulaklık sert plastik malzeme yapısıyla karşımıza çıkıyor. Özellikle kutunun ağır olması kullanılan malzemede değil içerisinde kullanılan pilin hacminden dolayı. Kutunun ön tarafında bulunan ledin kalitesi standart kalitede olduğunu söyleyelim. Kutu içeriğinde çıkan silikonların kalitesi sektör standartlarında olduğunu söylemekte de fayda var. Bu konuda biraz yapıcı eleştiri yapmak gerekirse hafızalı kulak süngerlerini artık yeni çıkan kulaklıklarda görebiliyoruz. Anker’inde böyle bir atılım yapmasını dilerdik fakat o kadar da dert değil. Şarj kablosu da aynı şekilde standart Anker logolu bir kablo fakat kaliteli hissettiriyor.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Anker Soundcore P3 konfor anlamında gayet başarılı bir kulaklık. Kulaklığın silikonlu yapıda olması sizin odaklanmanızı sağlıyor. Ayrıca ekstra farklı silikon uçlarının çıkıyor olması sizin en rahat şekilde müzik dinlemenizi sağlıyor. Bu sayede uzun saatler kulağınızı acıtmadan müzik deneyimi de yaşayabiliyorsunuz. Dokunmatik panelin akıcılığı da kullanım kolaylığı sağlıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

ANC modunun 3 farklı modu bulunuyor. Bu modlar iç mekan modu, toplu taşıma modu ve dış mekan modu. Transparan modunun yoğun ve normal 2 modu bulunuyor. Bunları mobil uygulamadan atamalarla deneyimleyerek düzenleyin. ANC modu çok aktif bir şekilde çalışıyor. Ortamda ki sesleri olabildiğince kesiyor. Bu fiyat bandında böyle bir ANC performansı beklemiyorduk.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Anker Soundcore P3 Bluetooth Kulaklığın gerçekten çok hoşumuza giden bir özelliği 50 saat aralıksız müzik çalabiliyor olması. Böyle bir süre normal kullanımda yani; günde 3 – 4 saat kullanımla 1 haftanızı rahat bir şekilde çıkarması anlamına geliyor. Ayrıca ANC ve Transparan Modlarını rahat bir şekilde ayarlayabileceğiniz dokunmatik panelin size kullanım kolaylığı sağladığından bahsetmiştik. Ayrıca kulaklıkları şarj etmek isterseniz hızlı şarj destekli kablosuz şarj istasyonlarıyla da şarj etmek mümkün. Gelin mobil uygulamaya bakalım.

Öncelikle şundan bahsedelim Soundcore uygulaması kolay bir arayüze sahip. Aynı zamanda uygulamayı hem App Store hem de Google Play’den indirebiliyorsunuz. Arayüzü göze hitap ediyor ve kolayca bağlanıyor. P3 Arayüzüne girdiğimiz zaman yapabildiğimiz ayarlamalar şu şekilde;

 

 • Şarj durumu bilgisi
 • ANC (Aktif gürültü engellme) ve Transparan Modları arasında geçiş
 • Gaming mod
 • EQ Ayarlamaları
 • Kontrol Atamaları
 • Superior Sleep

 

ANC – Transparan, Şarj durumu, EQ ve Kontrol atamaları her uygulamada var olan şeyler. Burada dikkatimizi çeken 2 şey var; Superior Sleep ve Gaming mod. Gaming mod siz oyun oynarken sizin daha iyi ses kasmanız için, belki ufak bir EQ yaparak en iyi verimi almanızı sağlıyor. Özellikle Pubg oynamak isteyen kullanıcılar için uygun gibi duruyor. Superior Sleep ise uyku güçlüğü vs. gibi uyumakta sorunlar çekiyorsanız kendinize göre kişiselleştirebileceğiniz bir takım doğal sesler sunuyor. (Rüzgar, Yağmur, Çiftlik sesleri vb. sesler) bu seslerin tonlarını ve şiddetlerini ayarlayabiliyorsunuz.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesini oldukça başarılı bulsak da 7 puan vermemizin en önemli sebeplerinden birisi; piyasada kendini bu alanda kanıtlamış birçok modelin yer almış olması. Özellikle Sennheiser Momentum True Wireless 3, Sony WF-1000XM4 ve Anker Soundcore Liberty 3 Pro, Apple AirPods 3. Nesil ve AirPods Pro 2. Ve 2. Nesiller gibi birçok model var. Fakat şunu da unutmamak gerekiyor ki bu kulaklığın fiyat bandıyla az önce saymış olduğunuz kulaklıkların fiyat bandı aynı segmentte değil. Bu sebeplerden dolayı ses karşı tarafa biraz robotik geçiyor olsa da çok net bir şekilde sesiniz iletiliyor. Biz bunu beğendik.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.0 ile gelen Anker Soundcore Life P3 Bluetooth Kulaklık, yeni bir model olmasına rağmen 5.0 ile geliyor olması biraz üzücü olsa da Anker, kalitesinden ödün vermediğini söyleyebiliriz. 15 metrelik bir kullanım mesafesi sunduğunu da söylemekte fayda var. Google asistan ve siriyle uyumlu bir şekilde çalıştığını da belirtelim ve herhangi bir kopma sorunu yaşamadığımızı da söylemekte fayda bulunuyor.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Anker Soundcore P3 Bluetooth Kulaklığın ses kalitesini gayet başarılı bulduk. Özellikle önceki modele göre daha yüksek ses seviyelerine çıkabiliyor olması güzel bir artısı. Ayrıca tonal karakteri neredeyse herkese hitap ediyor diyebiliriz. Fakat size uygun bir tonal karaktere sahip değilse genişletilmiş ekolayzır seçenekleriyle kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca Soundcore P3 bass odaklı bir kulaklık olduğunu söyleyelim. Kulaklıkta 11 mm’lik sürücüler BassUp teknolojisi ile donatılmış. Bu da size Bassın yoğun olduğu müziklerde daha kaliteli bir deneyim yaşatmakta. Ekolayzır ayarlamalarının gayet geniş olduğundan bahsetmiştik. 22 farklı ön ayar yapabiliyorsunuz. İster kendi isteğiniz üzerine manuel, isterseniz size daha önceden Anker’in Soundcore uygulamasının vermiş olduğu hazır ayarlamalarla EQ ayarı yapabiliyorsunuz.

skor
8
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Oyun performansında mobil uygulamadan aktif edebileceğiniz bir özellik olan Gaming moddan söz edelim. Gaming mod açık olmadığı zaman sanki biraz gecikme ve ses de biraz boğukluk sezdim. Bunun sebebi büyük ihtimalle BassUp teknolojisinin vermiş olduğu bir eksi gibi dursa da Gaming Mod’u aktif hale getirdiğimiz zaman o boğukluk gidiyor oyun seslerinin kulaklığa iletimi hızlanıyor ve en ufak ayak seslerini bile kasabiliyor duruma geliyorsunuz adeta.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Bence şık bir tasarımı var, kaliteli duruyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın kutusu ve kendisi gerçekten güzel, kaliteli, sağlam duruyor.
Konfor
Kulaklığı taktıktan ortalama 30 dakika içerisinde kulaklığın rahatsız ettiğini farkettim, her kulak için uygun olmadığını düşünüyorum. Bu açıdan kesinlikle kötü, hatta kulaklığı satın alınmamalı duruma getirdiğini düşünüyorum.
İzolasyon
Daha iyi olabilirdi günlük kullanım için yeterli olduğunu düşünmüyorum.
Günlük Kullanım
Maalesef gün içerisinde çok uzun süre kulaklık kullanıyorum. Benim gibi uzun süre müzik dinleyenler konforu gerçekten önemsiyordur. Konfordan dolayı günlük kullanım için uygun olmadığını düşünüyorum.
Mikrofon Kalitesi
Ses gerçekten boğuk geliyor. Gecikme konusunda yeterli fakat kalite olarak aynı şeyi düşünmüyorum. Sesli sohbet için rahat olmadığını düşünüyorum.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı Kalitesi gerçekten güzel kolay kolay ses kesilmiyor, bağlantı hızı da normal.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi günlük kullanım için gerçekten yeterli hatta güzel, Yüksek seste fazla kalite bozuntusu yaşamadım. Apple Music ile test ettim ses kalitesi gerçekten başarılı.
Oyun Performansı
Konfordan dolayı oyun için uygun olduğunu düşünmüyorum
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor3
İzolasyon6
Günlük Kullanım4
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı5
Tasarım
Anker Soundcore P3 Kablosuz Bluetooth Kulaklıklar 4 renk seçeneğiyle gelir; Mavi, siyah, mercan kırmızısı ve Beyaz renkler. Bizce renkler güncel ve göze hitap etmektedir. kulaklığın kutu tasarımı oldukça şık kapağında kaskla aynı renkte ancak hafif yapıda olan Anker logosunu buluyoruz. Kutunun ön panelinde bulunan LED aydınlatma sayesinde cihazınızın kalan pil ömrünü öğrenebilirsiniz. Ayrıca dış kutunun arkasında tipi C bağlantı noktası bulunmaktadır.Kulaklık kapağını açtığımızda kulaklığa ulaşıyoruz.Kulaklıkları elimize aldığımızda yine aynı şekilde şık ve sade bir kulaklık bizlere selam veriyor.Dokunmatik panelin üstünde Anker logosunu görüyoruz, panelin üstünde rüzgar mikrofonları var.
Malzeme Kalitesi
Anker Soundcore P3 Kablosuz Kulak İçi Kulaklık sert plastik malzeme yapısındadır. Kutunun ağırlığının fazla olması kullanılan malzemeden değil, kullanılan pilin hacminden kaynaklanmaktadır. Diyelim ki kutunun ön yüzündeki ledin kalitesi standart kalitede. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki kutunun içerisinde yer alan silikonların kalitesi standartlarına uygundur. Bu konuda yapıcı bir eleştiri yapmak gerekirse, yakın zamanda piyasaya sürülen kulaklıklarda artık şekil hafızalı süngerleri görüyoruz. Anker'in böyle bir atılım yapmasını diliyoruz ama bu aslında bir sorun değil. şarj kablosu da standart Anker logolu kablo ama kaliteli görünüyor.
Konfor
Anker Soundcore P3 konfor açısından oldukça başarılı bir kulaklık . kulaklığın silikondan yapılmış olması konsantre olmanızı sağlar. Ayrıca çeşitli ek silikon uçlar, mümkün olan en iyi şekilde müzik dinlemenizi sağlar. Bu sayede kulaklarınızı acıtmadan uzun saatler boyunca müzik dinleyebilirsiniz. Dokunmatik panelin akıcılığı da kullanım kolaylığı sağlıyor.
İzolasyon
ANC modunun 3 farklı modu vardır. Bu modlar iç mekan modu, toplu taşıma modu ve dış mekan modudur. Şeffaf modun yoğun ve normal olmak üzere 2 modu vardır. Mobil uygulamadaki ödevleri deneyerek bunları düzenleyin. ANC modu çok aktif çalışıyor. Çevresel sesleri mümkün olduğu kadar keser. Bu fiyat aralığında böyle bir performans beklemiyorduk .
Günlük Kullanım
Anker Soundcore P3 Bluetooth hakkında gerçekten sevdiğimiz bir şey , 50 saat boyunca kesintisiz müzik çalabilmesidir. Normal kullanımda bu süre yani; Bu da 1 haftayı günde 3-4 saat kullanımla rahatlıkla geçirebileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca ANC ve Şeffaf modlarını kolayca ayarlayabileceğiniz dokunmatik ekranın kullanım kolaylığı sunduğunu da belirtmiştik. Ayrıca kulaklıkları şarj etmek isterseniz hızlı şarjı destekleyen kablolu şarj istasyonlarıyla da şarj etmeniz mümkün. Öncelikle basit bir yapıya sahip olan Soundcore uygulamasından bahsedelim. Uygulamayı App Store ve Play'den de indirebilirsiniz. Arayüzü güzel görünüyor ve bağlanıyor ANC – şeffaflık, şarj durumu ve kontrol atamaları uygulamada mevcut olan öğelerdir. Dikkatimizi çeken 2 şey var Superior Sleep ve Gaming mod. Oyun modu , küçük bir ekolayzır oluşturarak en iyi verimliliği elde etmenizi sağlar, böylece oyun oynarken ses elde edersiniz. Özellikle Pubg oynamak isteyen kullanıcılar için uygun görünüyor. Superior Sleep ise uyku güçlüğü gibi gibi uyku sorunları yaşıyorsanız özelleştirebileceğiniz doğal sesler sunar. Tonları ve ses yoğunluklarını ayarlayabilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonun kalitesini bulmamıza rağmen 7 vermenin en önemli nedenlerinden biri şudur: bu alanda kendini kanıtlamış birçok modelin bulunmasıdır. Özellikle Sennheiser Momentum True Wireless 3, Sony WF-1000XM4 ve Soundcore Liberty 3 Pro, Apple AirPods 3. Nesil ve AirPods Pro 2. Ve 2. Nesiller gibi birçok model var. Ancak şunu unutmamalıyız ki bu kulaklıkların fiyat aralığı ile az önce bahsettiğiniz kulaklık fiyat aralığı aynı segment değildir. Bu nedenlerden ötürü, diğer yandan ses biraz robotik ise sesiniz çok net bir şekilde iletilir.
Bağlantı Kalitesi
Anker Soundcore Life Bluetooth Kulaklık P3, 5.0 ile geliyor, yeni bir modeli, 5.0 ile gelmesi üzücü olsa da , ancak Anker'in kaliteden ödün vermediğini söyleyebiliriz. 15 metre çalışma mesafesi sunduğunu da belirtmek gerekiyor. Ayrıca Google Asistan ve Mister'ın uyum içinde çalıştığını ve herhangi bir bağlantı kesintisi sorunuyla karşılaşmamış olmamızın faydalı olduğunu belirtmekte fayda var.
Ses Kalitesi
Soundcore P3 Bluetooth kulaklığın ses kalitesini oldukça başarılı bulduk. önceki modele göre daha yüksek seviyelere ulaşabiliyor olması güzel bir avantaj. Üstelik hemen hemen herkes için onun tonal karakteri olduğu söylenebilir. Ancak bir tonal karaktere sahip değilse, kapsamlı EQ seçenekleriyle özelleştirebilirsiniz. Soundcore P3'ün bass kulaklık olduğunu da söyleyelim . Kulaklığın 11 mm hoparlörleri BassUp teknolojisiyle donatılmıştır. Bu size bas ağırlıklı müzikte daha yüksek kalitede bir deneyim sunar. Ekolayzırın ayarlarının genişletildiğinden bahsetmiştik. 22 farklı ön ayar ayarlayabilirsiniz. İster kendi isteğiniz üzerine manuel, isterseniz size daha önceden Anker’in Soundcore uygulamasının vermiş olduğu hazır ayarlamalarla EQ ayarı yapabiliyorsunuz.
Oyun Performansı
Performansta mobil uygulamadan aktif hale getirebileceğiniz bir özelliği olan Oyun modundan bahsedelim. Oyun modu etkinleştirilmediğinde hafif bir gecikme hissettim ve ses biraz boğuktu. Sebebi muhtemelen BassUp'ın bir rahatsızlığıdır, ancak Gaming modunu aktif ettiğimizde bu ortadan kalkıyor, oyun seslerinin kulaklığa iletilmesi ve en ufak bir adımı hissedebiliyorsunuz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerAAC
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerDokunmatik Sensörü
NFCYok
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 10mm
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Suya DayanıklılıkIPX5
USB StandardıUSB-C
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
Ağırlık15.07 Gram
Batarya Ömrü50 Saat Genel Kullanım

Karşılaştırmalar

 • Puanı
 • Kulaklık
 • Demo Kaydı
skor
8.1
 Anker Soundcore Life P3 Bluetooth Kulaklık
Anker Soundcore Life P3 Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.