Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL LIVE FREE NC + TWS Bluetooth Kulak İçi kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.4

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
6.5

Tasarım6.3
Malzeme Kalitesi6
Konfor6
İzolasyon5
Günlük Kullanım7.3
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7.7
Ses Kalitesi6.3

Fiyatı

JBL LIVE FREE NC + TWS Bluetooth Kulak İçi kulaklık
JBL LIVE FREE NC + TWS Bluetooth Kulak İçi kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Selamlar arkadaşlar, bugün sizler için JBL Live Free NC+ Bluetooth Kulaklığını inceliyoruz. Kulaklığın ANC performansı, alınan ses performansı, malzeme kalitesi olsun genel kullanıcı için gayet güzel bir tercih olacaktır. Özellikle şık olması da günlük yaşamda her zaman yanınızda. Hadi gelin incelemeye geçelim.

ArtılarıKaliteli Malzeme Kullanışlı Şık DuruşUzun BataryaBluetooth 5.1 IPX7Kablosuz Şarj DesteğiKaliteli Mikrofon
EksileriANC Modu Daha Verimli OlabilirdiDaha Kaliteli bir ses karakteri olabilirdi
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

JBL Live Free NC+ Bluetooth Kulaklığın tasarımı şık ve göze hitap eder cinste. Özellikle ufak olması taşınabilirlik açısından da kolaylık sağlıyor. Buna günlük kullanımda daha detaylı değineceğiz. Ayrıca kulaklıkların sapsız yapıda olması kulağınıza direkt oturmasını sağlıyor. Kulaklığın 4 renk çeşidi bulunuyor;

 

-        Pembe

-        Mavi

-        Siyah

-        Beyaz

 

Şeklinde. Bu renkler göze hitap ediyor ve çok fazla parlayan bir renk tonuna sahip değil. Buda sade / soluk renkteki kıyafetlerinizle uyumlu olmasını sağlıyor diyebiliriz. Kulaklıkların kutu içeriğine gelin hep beraber bir göz atalım.

 

 

-        Kullanım Kılavuzu ve Diğer Belgeler

-        Type-C to USB-A Şarj Kablosu

-        4 farklı Kulak Silikonu / Kancası

-        JBL Live Free NC+ Bluetooth Kulaklıklar

 

Şeklinde. Bu şık sunum kullanıcı deneyimi açısından çok önemli. JBL Bazı diğer markalar gibi ufak bir kutuya bütün bileşenleri sıkıştırmıyor. Gayet ferah bir alan bırakıyor kutu tasarımlarında. Bu olayı seviyorum.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulaklığın genel malzemesi sert plastikten üretilmiş. Kasası elinize biraz ağır gelebilir. Bunun sebebi ya içindeki bataryanın ağırlığından ya da kulaklığımızın “Wireless Charging” Özelliğinden dolayı kullanılan elektronik materyallerden dolayı olabilir. Kulak içleri gayet hafif yapıda ve kaliteli bir malzeme olduğunu söylemekte fayda var. Kulak silikonları ise kaliteli ve yumuşak olduğundan herhangi bir rahatsızlık vermiyor

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Konforlu bir kulaklık olmasının sebebi;

 

-        Kaliteli ve hafif yapılı olması

-        Uzun kullanımlarda can yakmaması

-        Kutusundan çıkarıldığından direkt cihazınıza pearing olması

-        Farklı boylarda kulak silikonları sayesinde kulak yapınıza en uygun silikonu takarak en iyi deneyimi yaşamanıza olanak sağlaması

-        Kulak kancaları sayesinden siz istemedikçe kulağınızdan çıkmaması diyeliriz

 

Bu kriterleri fazlasıyla karşılayan Live Free NC + modelini biz çok beğendik. Daha önce pek fazla kulaklık deneyiminiz yoksa bu kulaklığın konforuna 10 puan verirdiniz tabi ama piyasada hakkını yiyemeyeceğimiz bir sürü kulaklık var. Bundan dolayı bizden 8 puanı aldı.

skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

JBL Live Free NC+ Bluetooth Kulaklığın İzolasyonu gayet verimli. ANC performansı ne çok kötü ne de çok büyük bir performans sergiliyor. Böyle dediğimize bakmayın çünkü piyasada ANC kralı olarak adlandırabileceğimiz birkaç model var. Bunlar; Sennheiser Momentum True 3, Sony WF-1000XM4, Sony WH-1000XM4, Sony WH-1000XM5 ve Sennheiser Momentum 4. Aklımıza gelen başlıca modeller bu kulaklıklar. Ama genel kullanıcıya gayet yetecek bir ANC performansı sunduğunu söyleyelim. Ayrıca üzerinde 4 ayrı mikrofon bulunuyor ve bu mikrofonlar gürültüyü en aza indirmeye çalışıyorlar. Bize göre gayet iyi çalışıyor. Ayrıca siz telefonla konuşurken ayrıca dış gürültüyü kestiğini söyleyelim. Buna ENC yani Çağrı Gürültü Engelleme diyorlar. Buda hoş bir detay.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Kulaklığın hafif olması, size kullanım kolaylığı sağlıyor ve diğer modeller gibi kalitesiz bir sert plastik olmadığı içinde canınızı yakmıyor. Uzun süreler kulaklığı kullanabiliyorsunuz. Kulaklığımızın 7+21 saat pil ömrü bulunuyor. Toplamda 2 saat sürede tam şarja ulaşabilmekte. Kablosuz Şarj özelliği sayesinde de masa başında çalışıyorsanız sizin için güzel bir alternatif olacaktır. IPX7 sertifikası sayesinde Su geçirmez olduğunu ve tere karşı dayanıklı olduğunu söyleyelim. Google Asistan ve Alexa Asistan ile tam uyumlu bir biçimde çalıştığını da belirtmek isteriz.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kulaklığın 4 adet mikrofonu bulunuyor. Bunlardan bazıları ANC işlevini yerine getiriyor. Biz mikrofon kalitesini çok beğendiğimizi söyleyelim. Karşı taraftaki kişi sizin sesinizi net bir şekilde duyuyor olsa da Tonal karakteri biraz değişik ve hafif robotik bir şekilde duyulur. Ama herhangi bir takılma veya bozulmaya rastlamadığımız için çok beğendik.

skor
6
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth sürüm 5.1’i destekleyen JBL Live Free NC+ Bluetooth Kulaklıkta herhangi bir kopma ya da kesilme sorunu yaşamadığımızı belirtelim. Ayrıca kulaklığınızı bir kere bağladıktan sonra bir daha uğraşmanıza gerek olmuyor, kutusundan çıkardıktan sonra direkt cihazınıza bağlandığını belirtelim. 5.1 olması biraz canınızı sıkabilir ama herhangi bir sorun teşkil etmediğini belirtelim.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

 

Arkadaşlar, hepiniz biliyorsunuz ki JBL genel kitleye uygun kulaklıklar üretmeyi seviyor. Özellikle gençler JBL Kulaklıklarını tercih ediyor. Bunun sebebi hem uygun fiyatlı kulaklıklar üretiyor olması hem de Bass oranını çok beğendikleri için kullanıyorlar. Bass oranının yüksek olması sporcuların bu kulaklığı alması için büyük bir etken. Ses kalitesi JBL’in diğer modelleri gibi gayet iyi 😊

 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Tasarım son derece şık. Renkleriyle de gerçekten güzel bir yelpaze sunuyor JBL bizlere. Son derece rahat ve uzun süreli kullanıma uygundur. Kulaklıkların jel kapakları kulakta sabit bir tutuş sağladığından, titreşimler çok güçlü olmadığı sürece koşu gibi spor aktiviteleri bile mümkündür. Göze çarpan tek şey, yuvaların kulaklardan hafifçe dışarı çıkmasıdır, bu da bir miktar basınç rahatsızlığı yaşamadan dar bir şapka veya şapka takamayacağınız anlamına gelir.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığı, kutusuyla ilk ele aldığımızda, kutusunun bir miktar ucuz tarafta kaldığını söyleyebiliriz ve uzun dönem kullanımlarda pek muhtemeldir ki kutu kapağında sıkıntı oluşması mümkün. Buna rağmen kulaklık gerçekten kaliteli. Ele alındığında tok ve sağlam hissiyatı sağlıyor.
Konfor
Kalıbı son derece rahat ve uzun süreli kullanıma uygundur. Kulaklıkların jel kapakları kulakta sabit bir tutuş sağladığından, titreşimler çok güçlü olmadığı sürece koşu gibi spor aktiviteleri bile mümkündür. Göze çarpan tek şey, yuvaların kulaklardan hafifçe dışarı çıkmasıdır, bu da bir miktar basınç rahatsızlığı yaşamadan dar bir şapka veya şapka takamayacağınız anlamına gelir.
İzolasyon
Kullanım söz konusu olduğunda, temel sesin, gürültü engellemenin, ortam modunun veya Talkthru işlevinin aktif olup olmadığı yalnızca uygulama aracılığıyla anlaşıldığından, ortam gürültüsü kontrolünün hala iyileştirilmesi gerekiyor gibi görünüyor. Modlar arasında geçiş yaparken sesli komut veya görsel bir gösterge yok. ANC modu, yüksek frekansla karşılaşınca sıkıntı yaşıyor ve alt ve orta frekans aralığındaki filtreleme daha etkili olsa da, yine de oldukça ince olduğundan, zayıflıkları da göstermekten geri kalmıyor. Buna karşılık, her iki modda da algılanabilir arka plan gürültüsü olsa da, dış gürültünün yükseltilmesi söz konusu olduğunda resim tamamen farklıdır. Bununla birlikte, ortam modunda, özellikle orta ve yüksek frekanslar mikrofonlar tarafından temiz bir şekilde yükseltilir, böylece yakın çevredeki sesler orta bir ses seviyesine kadar anlaşılır kalır ve daha yüksek seviyelerde bile yönlendirme mümkündür. Talkthru işlevi ayrıca oynatma ses seviyesini önemli ölçüde azaltır, böylece bir görüşme sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Genel seslendirme anonsları da bu modda mükemmel bir şekilde anlaşılır.
Günlük Kullanım
Talkthru özelliği gerçekten, günlük kullanımda göze ilk çarpan şey ve kullanılabiliteyi gerçekten gözle görülür şekilde arttırıyor. Ancak ANC modu gerçekten yetersiz ve gürültülü ortamlarda sıkıntı yaşanabilir. Kulaklık gerçekten kullanımı rahat ve uzun süre kullanımlarda kulağı yormuyor.
Mikrofon Kalitesi
Genel anlamda bu tip kulaklıklardan beklentinin, bu tip konularda yüksek olmaması gerekli. All-around bir kulaklık olarak, gerçekten ne iyi ne de kötü derecede bir mikrofon kalitesi sunuyor. Elbette dış ortam sesi, gürültülü ortamlarda karşı tarafa iletiliyor ancak sessiz ortamlarda beklenen verimi veriyor.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.1 ile bağlantı problemi genel anlamda hiç yaşamadım. Ancak google asistan ile bazı durumlarda bağlantıda kopukluk olabiliyor. JBL uygulamasıyla beraber gerçekten bağlantı konusunda neredeyse sorunsuz bir şekilde kullanıma hazır.
Ses Kalitesi
Kulaklık, rahatlatıcı bir temel sıcaklığa ve çok parlak olmaktan çok gerçekçi görünen net bir ses görüntüsünü bizlere sunuyor. Aynı zamanda, yuvarlak, iyi tanımlanmış ve dinamik bas üretimi ne ince ne de hantal görünüyor. Kulaklıklar alt kayıtlara kadar çoğalsa da, birincil varlık orta ve üst bas aralığındadır, bu da eğlence faktörüne katkıda bulunan yumruktan kısa değildir. Vokaller ve ana enstrümanlar da mevcudiyetle yeniden üretilir ve aşırı odaklanmış görünmeden çekici bir şekilde canlı bir alan kaplar. Sesler de çok anlaşılır olduğundan, bu kulak içi kulaklıklar podcast, sesli kitap ve film dinlemek için de önerilir. Üst bas aralığı ve alt orta aralık ile karşılaştırıldığında, yüksek frekanslar biraz daha kısıtlı görünüyor, ancak yüksek frekans aralığı fark edilir şekilde düşmez ve nettir, ancak oldukça göze çarpmaz. Yalnızca daha yüksek ses seviyelerinde yeniden üretim daha zorlu ve bazen biraz keskin olabilir.
Oyun Performansı
All-around bir kulaklık olmasına rağmen, oyun oynarken ses iletiminde kablolu kulaklıklara göre bir gecikme gözle görülür şekilde bulunuyor. Bazı patlamalı gelen seslerde, kulaklık zorlanıyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı6
Tasarım
Kutusu başta olmak üzere tasarım görüntü ve ergonomi için gerçekten çok iyi, kulağı rahatsız etmeyen silikonların olması ayrıca artı katmış
Malzeme Kalitesi
Malzemeler jbl kalitesi, silikonu da iyi, led ışığı da malzeme olarak rahatsız etmeyen bir görüntüye sahip
Konfor
Konfor açısında baktığımda kulaklık üzerinden kontrol sağlyabilmek ve cihazlar arası geçiş konusunda gayet iyi
İzolasyon
Kablosuz bir kulakiçi kulaklık için yeterli denilebilecek seviyede izolasyon sağlıyor. Daha iyi olabilir mi? Muhakkak ancak bu da işinizi görecektir.
Günlük Kullanım
Pil göstergesi olması iyi, cihazlar arası geçiş iyi. Boyutlar ideal
Mikrofon Kalitesi
toplantı ve telefon konuşmaları için yeterli mikrofonu
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kolay kolay kopmuyor ve bağlanma işlemi basit. Sizi yormadan kendisi hallediyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi özellikle günlük kullanımda aşırı iyi bir performans beklenmediği sürece size yetecektir.
Oyun Performansı
Çoğu oyunda gecikme yaşatmadan ve sesler karışmadan yeterli performansı aldım.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı7
Tasarım
Renk güzel, kutusu zarif ve taşınabilirliği gayet yerinde ama kalite zayıf kulaklık kutusuna tam oturmuyor ve kapakta bu nedenle kapanmıyor kulaklığı koyduktan sonra biraz uğraşmak gerekiyor.
Malzeme Kalitesi
elimde olan aynı fiyat bandındaki samsung buds 2 ile kıyasladım ve kalite anlamında arada dağlar kadar fark var.
Konfor
Kulaklıklar büyük geldi bana, sadece en büyük boy ped vardı o yüzden olabilir ama kulaklığın kendisi de büyük, kulakta iyi durmuyor düşecek gibi oluyor
İzolasyon
Pasif olarak kulağıma tam oturmadığı için başarılı bulmadım, ANC moduna aldığımda hiçbir fark hissetmedim anc yok desek yalan söylemiş olmayız.
Günlük Kullanım
kutusu küçük çantada yer kaplamıyor,bluetooth bağlantı mesafesi güzel günlük kullanım için tek eksik kulakta rahatsızlık hissettirmesi
Mikrofon Kalitesi
kulaklık mikrafonunu deneme fırsatım olmadı
Bağlantı Kalitesi
kısa sürede telefona bağlanıyor, mesafe güzel dubleks evde alt katta kopma oldu ama normal.google assistanla güzel çalışıyor.
Ses Kalitesi
kulaklığı ilk taktığımda bozuk olduğunu düşündüm. sanki yan odadan ses geliyor gibiydi sonra uygulama üzerinden EQ ile biraz oynayınca kendine geldi fakat yine de tatmin etmedi.tiz ağırlıklı basslar zayıf ve vokal cansız
Oyun Performansı
oyun ile test edemedim
Tasarım5
Malzeme Kalitesi4
Konfor3
İzolasyon2
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi4
Oyun Performansı6

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Suya DayanıklılıkIPX7
Batarya Ömrü7 + 14
Ağırlık54.7 Gram

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.4
JBL LIVE FREE NC + TWS Bluetooth Kulak İçi kulaklık
JBL LIVE FREE NC + TWS Bluetooth Kulak İçi kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.