Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Anker Soundcore Liberty 2 Pro Upgraded Version Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Berke Özkaran Değerlendirmesi
skor
8.1

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.9

Tasarım7.5
Malzeme Kalitesi8.5
Konfor8.5
İzolasyon7.5
Günlük Kullanım7.5
Mikrofon Kalitesi7.5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7.5

Fiyatı

Anker Soundcore Liberty 2 Pro Upgraded Version Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Anker Soundcore Liberty 2 Pro Upgraded Version Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
1,999 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bir çok üründe fiyat performans dengesini koruyan ve teknolojisi ile birlikte ismini satan firmalara alternatif kaliteli bir marka olan Anker, Sound Core Liberty nin geliştirilmiş bir versiyonu ile karşımızda. Test ürünlerim, telefonum ve deezer hifi uygulaması. Ürünün diyaframı 11 mm, diyafram çapı tabiki çok önemli değil bu üründe ise farklılık basslarında, basslar derinden ve kuvvetli geliyor elbette yüzünüzü tokatlayacak gibi değil ama benzerlerinden kuvvetli bunuda sahip olduğu 2 sürücüye borçlu, blutooth versiyonunu 5.0 bulana kadar bir çok yabancı inceleme okudum , Ldac veri aktarımı ile hi res audio sertifikasına sahip, ilerleyen başlıklarda beğenip beğenmediğim yerleri yazacağım.

ArtılarıÇok şıkKaliteli şarj ve saklama ünitesiŞeffaflık modu iyi düşünülmüş
EksileriRüzgar etkisiBağlantı kopuyorSesler doğal değilSahne geniş değilMidler uzakTizlerin çözünürlüğü yetersiz
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Dizaynı duruşu çok farklı, tasarımı çok güzel, kulağa girerken silikon stoper koymuşlar bu şekilde kulağa yerleştirmek için uğraşmaya gerek kalmıyor. Şarj kutusu kulaklığı tamamlıyor, ürünün ince ve elips yapısı sayesinde pantolon cebinde bile taşınıyor.

ArtılarıKulakta duruşu çok güzel
EksileriAşırı etkilerde düşebilir
skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Ürünün kutusu ve kendisi plastikten yapılmış ama cebimde tutmama rağmen çizilmedi, ne üründe ne kutuda bir artifact yok, yazılar net ve uzun yıllar silinmeyecek kalitede.

ArtılarıElips biçimde olması cebe atmayı sağlıyorCebimde başka ürünlerle birlikteyken bile çizilmedi
EksileriMalzeme kalitesi konusunda eksiği yok
skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Normalde bir ürünü açtığınızda içinden 3 boy silikon kulaklık ucu çıkar, bunun içinde hazine var, her şeyden çifter çifter. Ürün kulağa kolayca yerleşiyor kesinlikle acıtmıyor ve tam oturuyor, üzerindeki stoper kulağa ne kadar gireceğini limitliyor böylece sağa sola bile çevirmeye gerek kalmıyor.

ArtılarıUygun silikonlarla tam oturuyor
EksileriKoşarken ter ile birlikte kulaktan düşebilir
skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kulaklığın tam oturması çok iyi bir izolasyon sağlıyor, en sevdiğim yeri de bu oldu, transparan modunu zaman zaman kullanmak zorunda kaldım o kadar iyi.

ArtılarıTransparan modu
EksileriYok
skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Ürün kutusuyla birlikte 25 saat kullanım zamanı sunuyor, böylece gün boyu iş ve müzik keyfini çıkarabilirsiniz. Usc type C girişi ile şarj oluyor bu kabloda kutunun içinde yer alıyor. Üründe Anc yok ama pasif şekilde çok iyi korunuyor işim gereği sokaklarda olmama rağmen müzik dinlerken beni rahatsız etmediği gibi bu gidişle kesin araba çarpacak diye düşündüğüm zamanlarda olmadı değil bu yüzden ürüne transparan modu konmuş uygulamadan çalıştırınca dışarıdanda sesleri iletiyor.

ArtılarıTransparan moduSu sıçramalarına ve tere dayanıklı
EksileriHala düğmelerle çalışmasıŞarj kutusu suya dayanıklı değil.
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Önden gelen rüzgarda çok ciddi gürültü yapıyor, kaliteli bir konuşmayı imkansız hale getiriyor. Çünkü mikrofon girişi çok önde. Bunun dışında ofis içi kullanımda gelen ve giden ses net.

ArtılarıNet ses
EksileriRüzgar direnci
skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Müzik dinlerken nedensiz anlık çok sık olmayan kopukluklar oluşuyor. Bluetooth versiyonu ile ilgili kendi sitesinde bile bulamadım bu sebeple yabancı sitelerede göz gezdirdim.

ArtılarıTelefon görüşmelerinde bir sorunla karşılaşmadım
EksileriAni kopukluklar müzik zevkini bitiriyor.
skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Uygulamayı yüklemek şart yapabiliyorsanız ekolayzır ayarlarından kendiniz yapamıyorsanız grammy ödüllü yapımcıların ayarlarından beğendiklerinizi kullanacaksınız, ben keyfime göre Chris Sharmayı seçtim, tarzım daha akustik olduğu için keyfime göre en iyi ayar bu. İşte burada sorun başlıyor en iyi ayar bu da tizler eksik, midler uzak, baslar uzanımlı ve iyi, tiz çözünürlüğü yeterli değil, vokaller uzak, sahne geniş değil, bu kulaklık bas ağırlıklı daha modern müziklere uygun. Evet bu kadar şık değil ama ben bir kaç yüz tl fazla verip Sennheiser cx true wireless tercih ederdim ses naturel en azından. Knowles özelliği ile geliştirilmiş tiz kalitesini hissetmenizde yardımcı olur yazıyor sitesinde . Knowles özelliği nedir bir açıklama yok, duyduğuma bakarım bu özellik her neyse beğenmedim.

ArtılarıBass
EksileriTiz çözünürlüğü yetersizSahne uzak ve dar
skor
7
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Strategonun basit bir oyunu dışında oyun oynamadığım için bağlantı kalitesiyle ses kalitesi ortalamasına yakın bir puan vereceğim.

ArtılarıBence yok
EksileriBence yok

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Öncelikle ürünün kutusunu açarken dahi bir estetik karşılıyor bizleri. Kutunun içinde üst üste dizilmiş iki raf bulunuyor. Bunlardan üstte olanında elbette kulaklıkları ve muhafaza kutusunu buluyorsunuz. Bu rafı kaldırdıktan sonra ise size işte Anker kalitesi dedirtecek bir güzellikle karşılaşıyorsunuz. Şahsen tüm kullanıcılarını düşünen bir firma olduğunu bana ispatladı. Alttaki rafta bir adet Type-C şarj kablosu ile beraber 6 farklı boyutta (XS, S, M+, L, L+,XL) kulak içi silikonu ve 2 farklı boyutta dış kulağınıza oturması için tasarlanmış silikon kulplarla karşılaşıyorsunuz. Bu kulplar hem dış kulağınızın kıvrımlarına oturarak kulaklığın stabil kalmasını sağlıyor hem de kulaklığı takıp çıkarırken büyük ergonomik kolaylık sağlıyor. Yani spor ya da temizlik yaparken kulaklığım düşer mi diye endişe etmenize gerek yok! Bunun yanında muhafaza kutusunun tasarımı da oldukça hoş. Elips tasarımı, yuvarlatılmış köşeleri ve kutunun şarj durumunu gösteren ışıkları ile sanki dünya dışından bir uzay aracını elinizde tutuyor gibisiniz. Sürgülü kapak detayı ise ayrıca güzel, şık bir tasarım sağlıyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklıklar ve kutuda kullanılan sert malzemeler oldukça güven veriyor. Başlangıçta kutunun kapağının sürgülü olmasından endişe etmiştim fakat kullandıkça uzun bir süre sorun çıkarmadan, güvenle kullanabileceğim düşüncesi aklımda yer etti. Ayrıca diğer kısımların silikon malzemeden üretilmesi de hijyen açısından önemli. Bu parçaları kulaklıktan ayırarak istediğiniz gibi temizleyip tekrar kullanabilme imkânı sağlıyor.
Konfor
Uzun süreli kullanımda her kulak içi kulaklıkta olduğu gibi bir miktar ağrı yapabiliyor. Özellikle uyurken müzik dinlemeyi sevenlerdenseniz çok küçük bir miktar kulak ağrısına da hazır olun derim.
İzolasyon
Kulaklıkları tam olarak yerleştirdiğinizde dış ortam sesini hâlâ duyabiliyorsunuz. Tabi ki üst frekanslar kesiliyor ve duyduğunuz alt frekanslar normalde duyduğunuz seslere benzemiyor. Fakat daha önce kullandığım birçok kulaklık bunu bir problem olarak gören kullanıcılarına çok iyi deneyimler sunuyordu. Açıkçası bence bu çevreden gelebilecek tehlikeli durumlara karşı bir güvenlik önlemi. Örneğin size doğru gelen bir aracı duyamamanız kötü sonuçlara sebep olabilir. Yine de takdir sizin... Elbette izolasyon tek taraflı değil, dinlediğiniz sesin de dışarıya çok fazla çıkmamasını bekleriz ancak Anker maalesef bu konuda da sınıfta kaldı diyebilirim. Dinlediğiniz müziği yanınızdakiler de sizinle dinleyebiliyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda herhangi bir sorun yaşadığımı söylemek doğru olmaz. Hızlı bağlantı, telefon için uygulamasının olması, ses iletimi ve mikrofon kalitesi yönüyle oldukça başarılı buldum. Aramalarda cevaplama ve reddetmede kulaklık üzerinde bulunan düğmeler oldukça işlevli. Tek dezavantajı ise diğer birçok kulaklıkta olduğu gibi sadece tek bir tarafında mikrofon bulunması. Örneğin araç kullanıyor ya da bir toplantıya gidiyorsunuz ve sadece tek bir kulaklık kullanarak bir yandan da telefon görüşmenizi sürdürmek istiyorsanız bu sadece sağ kulaklıkla olmak zorunda. Hayati bir sorun değil fakat iki tarafta da mikrofon olması daha kullanışlı olabilirdi. Ayrıca ortam sesini duyabilmeniz için sol kulaklığın üstündeki düğmeye basmanız yeterli. Bu sizi sakarlıklardan ve kazalardan koruyacaktır. Şöyle bir sorun var ki bu özelliği aktifleştirdiğinizde kulağınıza gelecek dip gürültüye de hazır olmalısınız. Normalde sessiz bir ev ortamında dahi yaklaşık 50 dB civarında bir gürültü bulunur. Biz bu sesleri birbirinden ve kulağımızdan uzakta dinlediğimizden beynimiz normalde fark etmez fakat bu tip kulaklıklar sesi toplu bir şekilde ve oldukça yakından kulağımıza ilettiği için kulağımızda bir şelale sesi duymamıza sebep olur. Çeşitli gürültü engelleme teknikleri ile bu durumdan kaçınılabilirdi fakat firma ya bu durumun farkına varmamış ya da bu teknolojiyle zaman kaybetmek istememiş olabilir. Bunların yanında uygulama ile birlikte kulaklık üzerindeki tuşların işlevini istediğiniz gibi değiştirebilmeniz kullanımı kendinize göre optimize etmenizi sağlıyor. Ayrıca uyumakta zorluk çekenler ya da ASMR sevenler için müjde; ana sayfada ulaşabileceğiniz "White Noise" adlı bölümde yürüme, doğa, ortam, hava olayları, ateş sesleri gibi birçok ses efektini döngü halinde dinleyebiliyorsunuz. Bu mükemmel bir özellik ama daha da mükemmelleştirmek adına aynı anda 3 sesi birden dinleyebildiğinizi söylesem? Gerçekten bu kadar düşünceli olmak her firmanın yapacağı türden bir iş değil!
Mikrofon Kalitesi
Günlük telefon görüşmelerimde herhangi bir iletim sorunu ya da sesimin anlaşılmaması gibi bir sorunla karşılaşmadım. Çok gürültülü ortamlarda küçük bir miktar da olsa karşı tarafın boğuk bir ses duyduğunu öğrendim fakat konuşmalarım yine oldukça anlaşılırdı. Sanıyorum konuşma olduğu sırada bir çeşit compressor etkisi ile ortam seslerini bastıran, konuşma olmadığında ise ortam sesini ileten bir yapısı var.
Bağlantı Kalitesi
Kutunun kapağını açar açmaz kulaklıkların bağlantı ışığının yanıp söndüğünü görebilirsiniz. Kulaklıkları tek tek kullandığınızda eşleşme ile ilgili hiçbir sorun yaşanmıyor zaten. İlk eşleştirme de dahil olmak üzere kulaklığı bluetooth üzerinden bulmak ve bağlanmak 2 saniyenizi bile almıyor.
Ses Kalitesi
Ürünün kutusunu açıp bluetooth ile bağlandım ve ardından elime geçirdiğim her kulaklık ve hoparlörde miksini iyi bildiğim birkaç referans şarkımı açıp dinledim. Büyük bir hayal kırıklığı oldu benim için! Nedenini sorarsanız bas frekanslarda bir uğultu, diz frekanslarda ise çınlamalar duyuluyordu. Örneğin bas gitar ya da davulun kicklerini dinlerken kulağı rahatsız eden bir uğultu da beraberinde geliyor. Benzer bir durum özellikle 2-3 kHz üstünde kalan frekanslar için de geçerli. Bu frekanslarda ise uğultu yerine ciddi ve sert bir çınlama yine dinleme kalitesini bozan bir durum. Mesela daha önce dikkat ettiniz mi bilmiyorum, ben de miksi ile ilgili videoyu izledikten sonra fark etmiştim, son aylarda çok popüler olan KÖFN grubunun "Bir Tek Ben Anlarım" şarkısının girişinde altyapıda gelen bir kuş sesi var. İlk dinlediğimde o kadar rahatsız edici ve yorucuydu ki bir odyofili olarak hüsrana uğramıştım. Çok altyapıya inmeden birçok şarkıda baterinin zillerini dinlemek de aynı şekilde bir zulme dönüşmüştü ta ki uygulamayı indirene kadar. Uygulama oldukça geniş kapsamlı ve kullanıcıya birçok farklı deneyim sunuyor fakat en güzel yanı kulaklığın EQ ayarını kendiniz yapabildiğiniz gibi birçok ses mühendisi, tonmaister ve müzisyenin daha önceden oluşturduğu EQ ayarlarını da hazır olarak kullanabilirsiniz. Ben "James Cassidy Turbin" ve "Ignacio Molino"nun benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. Tüm bunların yanında ses şiddetinin de yüksek sesli müzik dinlemek isteyenler için biraz düşük olduğunu düşünüyorum. Elbette kulak sağlığımız her şeyden önemli, o yüzden bunu bir eksi olarak görmüyorum. Fakat birçoğumuz zaman zaman yüksek sesle müzik dinlemek isteyebiliyoruz. Bu durumda bu kulaklıklar sizi pek tatmin etmeyebilir. Siz yine de bu isteğinizi 10 dakikanın altında ve oldukça seyrek aralıklarla gerçekleştirin. Kulaklarınızı uzun yıllar, sağlıkla kullanmanızı isteriz.
Oyun Performansı
Ben 4 yaşımdan beri bilgisayar oyunlarıyla iç içeyim. Dolayısıyla bir oyunda sesin ne anlama geldiğini çok iyi bilirim. Özellikle 90'ların başında doğmuş biri olarak sesle ilgili gelişimin de bizzat gözlemcisi oldum diyebilirim. Son zamanlarda popüler olan PUBG, COD Warzone gibi ses ile yön tayin etmenin önemli olduğu oyunlarda bizlere Surround düzeyinde ses deneyimi yaşatabilen kulaklıklar önemli donanımlar arasında mutlaka. Bu kriterde ise bu kulaklığın sınıfı geçtiğini söyleyebilirim. Evet, kullandığım en iyi kulaklık değil bu tip oyunları oynarken fakat oldukça yeterli bir deneyim sunduğunu söylemek mümkün. Umarım sizler de bana katılırsınız.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8
Tasarım
Tasarım olarak kutusu oldukça şık fakat aynısını kulaklıklar hakkında söyleyemeyeceğim.Büyük ve kabalar malzeme kalitesi yeterli
Malzeme Kalitesi
Plastik kutu ve kulaklıklar dayanıklı gibi duruyor yumuşak bir dokusu var
Konfor
Kulak tıkaçları ve kanca sayıları çok fazla her kulak tipine uygun bulma şansınız var
İzolasyon
Kulağınıza uygun kulak tıkacı ile güzel bir izolasyon sağlıyor ANC modu bulunmamakta fakat pasif izolasyon yerini aratmamakta.
Günlük Kullanım
Günlük olarak konforlu diyebilirim transparan moduda gayet iyi çalışmakta
Mikrofon Kalitesi
Telefon görüşmelerinde sesi iyi bir şekilde iletiyor
Bağlantı Kalitesi
Herhangibir kopma sorunu yaşamadım
Ses Kalitesi
Ses kalitesi ve seviyesi oldukça başarılı uygulama içerisindeki modlarla müzik zevkinize uygun bir ekolayzer ayarı yapabilirsiniz
Oyun Performansı
Oyun için üretilmemiş olmasına rağmen fena değil gecikme var
Tasarım5
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı3

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 10mm
MikrofonVar
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıUSB-C
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
Batarya ÖmrüKulaklık 8 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 32 Saat, 26 saat
Kablosuz ŞarjVar
Hassasiyet95 dB
Batarya Şarj Süresi90 Dakika
Ağırlık16 Gram

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.1
Anker Soundcore Liberty 2 Pro Upgraded Version Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Anker Soundcore Liberty 2 Pro Upgraded Version Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.