Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Jabra Elite 25H Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Bilge Kağan Kılıç Değerlendirmesi
skor
6.8

Tasarım6
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.3

Tasarım6.8
Malzeme Kalitesi8.5
Konfor6.3
İzolasyon7.5
Günlük Kullanım6.5
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi7.5
Ses Kalitesi7.8
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Ürünü elime ilk aldığımda dikkatimi çeken ilk şey bol metal kullanımıydı. İlk bakışta fazlasıyla hoşuma gitmişti fakat kulaklığı bir süre kullandıktan sonra metal kullanmak yerine plastik kullanıp, Bluetooth bağlantısı iyileştirilse daha iyi olur muydu diye düşünmeden edemedim. Hatta metal kullanmak yerine kulaklığı katlanılabilir yapmak bile daha iyi olurdu. Sonuç olarak kulakta ses kalitesinden çok görüntüye önem verildiğini düşünüyorum.

ArtılarıFazlasıyla hafif
EksileriHer kullanıcıya hitap etmiyorKatlanamıyor
skor
6
KULAKLIK.COMTasarım

Kulaklık herhangi bir yöne katlanamıyor. Daha ucuz fiyatlara katlanabilir kulaklıklar bulunuyor. Kapsüller, kafanızın şeklini alabilme amacıyla bir miktar dönüyor. Bu özellik kullanıcı yelpazesini genişletiyor. Kulaklığın kapsüllerinde bulunan ses arttırma/azaltma, durdurma/başlatma düğmeleri fazlasıyla basit ve ucuz duruyor. Tek bir alana konumlandırılan düğmeler, silikon gibi bir materyalle kaplanmış. Kulaklığı açma/kapama düğmesi daha iyi bir görünüme sahip.

ArtılarıKüçük
EksileriKatlanılabilir değil
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Fiyatı bandında fazlasıyla iyi bir malzeme kalitesi var. Kulaklığın ayarlanabilir kısmı ve kapsülleri bağlanan kısımları gayet kalın bir metalden yapılmış. Metal, kulaklığa ayrıca bir hava katmış. En kırılabilir kısımları metal yapmaları iyi bir ayrıntı. Kapsüller plastikten yapılmış. Tabiki metal kısımlar kadar güven vermiyor fakat sağlam görünüyor.

ArtılarıSağlam
skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Kapsüller maalesef kulak kapsamıyor. Kulağınızın üstünde kalıyor. Eğer sürekli gözlük kullanan biriyseniz kulaklıklar fazlasıyla acı veriyor. Ayrıca kafa bandındaki sünger pek iş görmüyor. Uzun kullanımlarda kafanızı ağrıtabilir. Kapsüller ufak açılarda dönüp kafanızın şeklini alıyor. Kapsüllerde bulunan kontrol düğmelerine ulaşmak gayey kolay. Sağ tarafta güç tuşu; sol tarafta ses açma/kapama ve durdur/başlat düğmeleri bulunuyor.

EksileriKafa bandı yeterli değil.
skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kulak kapsamayan kulaklıkların en büyük eksikliklerinden biri izlolasyondur. Dışarıdan ses alıyor. Özellikle gürültülü ortamlarda müziğe odaklanmak zor. Yüksek ses seviyesi sayesinde bu sorun bir miktar giderilebiliyor.

EksileriDışarıdan fazla ses alıyor.
skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanımda yaşanabilecek en büyük sorun, hala micro usb kullanılmasıdır. Kutudan bir sarj kablosu çıkıyor fakat eski bir teknolojik artık. 14saatlik bir batarya ömrü var. Günü rahatlıkla çıkarabilir. Sarj bitimine karşı kutudan kulaklığı kablolu kullanabileceğiniz bir jak kablosu çıkıyor. Markanın bir ekolayzır, güncelleme vb. ayarlarını yapabileceğimiz bir uygulaması bulunmasına rağmen maalesef bu modeli desteklemiyor.

EksileriMicro USBUygulama desteği yok
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Şu ana kadar incelediğim Bluetooth kulaklıklar arasında en iyi mikrofona sahip olanlarda birisiydi. Toplu taşımada dahi derdimi anlatabildim. Sesiniz konuştuğunuz kişiye gayet iyi gidiyor. Çok nadir şikayet aldım

ArtılarıKaliteli mikrofon
skor
5
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Kullanırken yaşadığım en büyük sorunlardan biri bağlantıydı. Cihazınıza sorunsuz bağlansa da müzik dinlerken kesintiler sıklıkla yaşanıyor. Rahatsız olup kablolu kullanmak istediğinizde ise ses kalitesi düşmüş oluyor. 2 türlü de müziğinizi keyifle dinleyemiyorsunuz. Video izlerken fark edilir bir gecikme yaşamadım. Rahatlıkla video izlenebilir

EksileriStabil olmayan bağlantı
skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Fiyatı bandında gayet iyi bir ses kalitesi var. Ufak ekolayzır ayarlarıyla sesi zevkinize göre şekillendirebilirsiniz. Kulaklığı kablolu kullanmak istediğinizde ses kalitesi fark edilir biçimde azalıyor. Daha iyi ses için Bluetooth modunda kullanmak mantıklı olur. Ayrıca fazlasıyla yeterli bir ses seviyesi var.

ArtılarıFiyatı bandında iyi ses
skor
7
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Kulaklıkla hem Bluetooth modunda hem de kablolu modda oyun oynadım. Bluetooth modunda gecikmeler fark edilir derecede. Rekabetçi oyunlarda sizi üzecektir. Kablolu olarak oynadığımda ise fark edilir bir gecikme yaşamadım. Oyunlarınızı kablolu modda oynamak daha iyi olur. Rekabetçi oyunlarda düşmanınızın yönünü anlamak da gayet kolay.

ArtılarıKablolu halde gecikmesiz
EksileriBluetooth modunda fark edilir gecikmeler

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Farklı ve modern tasarımı ile diğer kulaklıklardan ayrılıyor. Küçük ve hafif olması taşımayı kolaylaştırıyor ama katlanmıyor.
Malzeme Kalitesi
Sağlam ve kullanışlı malzemelerden yapılmış. Metal kısımlar gayet başarılı.
Konfor
Kulaklık biraz küçük olduğu için kulağı tam kapatmıyor ayrıca uzun kullanımda kafanızda baskı hissediyorsunuz. Kulaklık düğmeleri biraz daha büyük olabilirdi.
İzolasyon
Küçük tasarımlı bir kulaklık olduğu için dışardan ses alıyor aynı şekilde yüksek sesle müzik dinlediğinizde dışarıya ses veriyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda hafifliği ve minimalist tasarımıyla gayet başarılı işler sunuyor ancak bu model için uygulama desteği yok.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi gayet başarılı özellikle kapalı ortamda hiçbir sıkıntı olmadan görüşmelerimi yapabildim açık havada çok az rüzgar sesi alıyor çoğu üst düzey kulaklıklardan daha kaliteli bir kullanım sunuyor.
Bağlantı Kalitesi
İos ve Android cihazlarda telefon ve tabletlerde deneyimlediğim herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadım salonda otururken oturma odasındaki cihaza rahatlıkla bağlanıyor ancak çoklu bağlantıyı desteklemiyor.
Ses Kalitesi
Fiyat performans olarak baktığımızda gerçekten çok başarılı, son ses açtığınızda dahi seste bozulma olmuyor. Basları biraz derinden geliyor mid ve tizlerle dengeli bir deneyim sunuyor.
Oyun Performansı
Kablosuz bağlantıda oyunlarda küçük bir gecikme olabiliyor. Kablolu olarak gayet akıcı oyun performansı var.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı7
Tasarım
Tasarımını beğendim kafada çok hoş duruyor ancak ped boyutu küçük olduğu için kulağımı tam kapatmadı, konfor açısından bir sorun değil bence ama kulağımın bir kısmının dışarda kalması bir eksi
Malzeme Kalitesi
Mazleme kalitesine bayıldım. Metal kısımlar, kumaş kısımlar ver deri pedleri gerçekten çok iyi.
Konfor
Sanırım kafa büyüklüğümden dolayı kulaklık yanlardan çok hafif kafamı sıktı. Onun dışında kulaklık pedi ve kafa üstündeki kumaş kısım oldukça rahattı . Sadece uzun kullanımda kulak kısmında hafif bir ağrı yapabilir.
İzolasyon
Dış mekanda ve iç mekanda kullandım izolasyonu gerçekten iyi kulağımın bir kısmı dışarıda kalmasına rağmen kulaklığı takarken dış sesleri duymam çok zorlaşıyor
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda hem kablolu hem kablszu hiçbir sorun yaratmadı bana. Tek eksiği taşıma kolaylığı için katlanma olabilir.
Mikrofon Kalitesi
Telefonda konuşurken arkadaşlarım sesin gayet net ve cızırtısız olduğunu söylediler. Ancak böyle bir kulaklıkta mikrofondan çok bir beklentiniz olmasın
Bağlantı Kalitesi
Gayet kolay ve sorunsuz bağlanıyor ve bağlandığında, bağlandığını söylüyor, tek sorun menzili çok uzun değil
Ses Kalitesi
Hem kablolu hem kablosuz kullandım, ses kalitesi inanılmaz bassları ve tizleri çok iyi söyleyebileceğim, eleştirebileceğim hiç bir eksisi yok
Oyun Performansı
Oyun performansı bir oyun kulaklığı olmadığı için üst düzey değil fakat oyun içi sesleri çok net ve eksiksiz aldım. Tek sorun ufak bir gecikmesi var kablosuz kullanımda
Tasarım8
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı7
Tasarım
Küçük boyutlu yapısı nedeni ile kafada yerleşimi her kişide aynı olmayabiliyor. Görsel olarak dikkat çekici değil. Hafif olması ve ince tasarımı boyunda taşımayı kolaylaştırıyor ancak katlanmaması çantada fazla yer kaplamasına ve sıkışmasına neden olabilir.
Malzeme Kalitesi
Çok konforlu olmasa da kafa kısmında kullanılan bez ve sünger kaplama kulak çevresinde kullanılan mat siyah metal kaplama ve deri desenli kulak yastıkcıkları ile fiyatının üzerinde bir malzeme kalitesi sunuyor.
Konfor
Kulakları çevrelemeyen yapısı nedeniyle kulakta rahatsız edici bir his bırakıyor. Ayrıca küçük yapısı kulakları fazla sıkmasına ve kafaya tam oturmamasına neden olabiliyor. Kulak kısımlarının çok kısıtlı bir hareket açısı olması kulak kepçesine rahat oturmasına engel olabiliyor.
İzolasyon
Aktif izolasyon sunmamasına rağmen pasif izolasyonu oldukça etkileyici.
Günlük Kullanım
Hafif yapısı nedeniyle taşıması kolay olsa da uzun süreli kullanımda kulaklarda rahatsızlık yaratmaya başlıyor. Gün içerisinde ara ara kısa kullanımlar yapacak kişiler için ideal olabilir. Şarj ömrü oldukça uzun olsa da konforlu olmaması nedeni ile uzun süreli kullanımlar mümkün olmuyor.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon açısından belirgin bir özellik sunmasa da beklentileri karşılayabiliyor. Günlük kullanımlarda rahatsızlık oluşturmuyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesinde bir sorun yaşamadım ve bağlantı mesafesi oldukça tatmin edici. İstenildiğinde kablolu kullanım şansı oldukça başarılı olsa da şarj için seçilen micro USB bağlantısı güncel kullanımların gerisinde kalıyor.
Ses Kalitesi
Hem bass hem tiz seslerde iyi bir kalite sunamıyor. Sesler basık ve boğuk kalıyor. Pasif izolasyonun iyi olması dışarıdan soyutlanmayı sağlasa da ses kalitesi sizi alıp götürmüyor.
Oyun Performansı
Kablosuz kullanımda oyun içerisinde gecikmeler yaşanırken kablolu kullanım ile bunun bir miktar azaltılabilmesi oyun sırasında yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçiyor.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
İzolasyon9
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı8
Tasarım
Tasarım konusunda kulaklığın bana pek fazla hitap etmediğini söylemeliyim fakat kullandıkça ve gördükçe alıştım.
Malzeme Kalitesi
Jabra markası zaten genel anlamıyla üst sınıf ses ürünleriyle tanınan bir marka. Bu ürün her ne kadar bütçeli olarak üretilmiş olsa da malzeme kalitesinden ödün verilmemiş. Elde gerçekten premium bir his veriyor.
Konfor
Kulak üstü kulaklıklara oldum olası alışamadım. Ne kadar ayarlama yapsam da 15-20 dk gibi bir süre içinde kulağımda yanma hissi ve kafamın üstünde baskı oluştu. Takılıyken hiçbir zaman kulaklığı unuttuğum olmadı, varlığını hep hissettim. Ayrıca minimal olarak tasarlanmış olmasına rağmen metal kullanımı yüzünden pek de hafif olduğunu söyleyemem fakat malzeme kalitesi üst seviye olduğu için bu göz ardı edilebilir.
İzolasyon
Hiçbir zaman son ses müzik dinleyen biri olmadım. Maksimum %80 seviyelerinde dinlerim ve tamamen sessiz ortamda yanımdakiler sesi çok az da olsa duyduklarını söylediler. Yani %80'de günlük hayat içinde duyulmayacak fakat kütüphane gibi ortamlarda yanınızdakileri rahatsız edeceğiniz bir sesi var. Daha üst seviyelerde muhtemelen dışarı oldukça ses veriyor. Dışarıdan gelen sesleri kesme konusunda ise kulak üstü bir cihaz için oldukça başarılı olduğunu belirtebilirim.
Günlük Kullanım
Jabra, bu ürünü seyahatler için tasarladığını iddia etmiş fakat katlanmayan, taşıma çantası bulunmayan, pek hafif olmayan bir kulaklığı nasıl bu sınıfa almışlar pek anlam veremedim. Kafamın üstündeyken de pek güven vermediğini söyleyebilirim. Hiçbir spor aktivitesine uygun olduğunu düşünmüyorum. Batarya kapasitesi konusunda ise 14 saatlik bir dinleme vadedilmiş ve ben de buna yakın bir değere ulaştım. Yaklaşık 3 saat içinde de %100 şarj oluyor. Hızlı şarjı desteklemiyor. Yanında verilen 3,5 mm kablo ise oldukça kalitesiz, ince, kısa ve ses kalitesini de büyük ölçüde düşürüyor. Hepsinin üstüne Jabra'nın bu kulaklığa Sound+ uygulamasında hiçbir şekilde yer vermemiş olmasına da şaşırdım. Desteklenmeyen ürünler sekmesinde bile ürün yok.
Mikrofon Kalitesi
Ürünün fiyat bandı ve diğer özellikleri göz önüne alındığı zaman hiç beklenmeyecek kadar temiz bir mikrofon kalitesi olduğunu gördüm. Hafif gürültülü ortamlarda dahi karşımdakiler sesimi telefonumun kendi mikrofonundan daha iyi duyduğunu belirtti. Kendim de bu şekilde deneyimledim.
Bağlantı Kalitesi
Gerek ürünü cihazlarıma ilk kez bağlarken gerekse kullanım esnasında hiçbir bağlantı problemi yaşamadım. Evin bir ucundan bir ucuna gittiğimde ancak kopmalar yaşadım. Arada 3 adet duvar varken bile bağlantım sağlamdı. Ayrıca hiçbir dip ses problemi de yaşamadım.
Ses Kalitesi
Jabra, genel anlamda soğuk ve temiz ses profili sunmayı hedefleyen bir marka ve bu üründe de aşağı yukarı bunu görebilmek mümkün. Başta demiş olduğum temiz, dengeli ve tanıdık bir profil bu üründe sunulmuş. Diğer özellikleri: Parlak tizlerde başarı, snarelarda karakteristikliğin algılanması kolay, abartısız, görkemsiz fakat yerinde bass, vokallerde kaliteli bir ayrışma hissi fakat zor, distorted vokallerde bozulma yüksek seste rahatız edebilecek hihat, sahne genişliği için biçilmiş kaftan değil, sinematik seslerde darlık, bundan dolayı tiz seslerdeki başarıyı direkt yaylı enstrüman kayıtlarına yeterince yansıtamama. Bu özellikler nedeniyle indie pop, metal, synthwave gibi renkli şarkılarda başarılı olduğunu düşünüyorum. Aksine vokallerin çok öne çıkmadığı her türden rap şarkıları ve phonk, future house gibi bass seslerin ön planda olduğu şarkılarda da başarısızlık var.
Oyun Performansı
Video izleme veya oyun esnasında herhangi bir gecikme gözlemlemedim. Zaten günümüzde bluetooth ürünlerde gecikme mevzusunun kalktığını düşünüyorum. Çevreden gelen sesler ise bir oyun kulaklığı gibi net değil tabi ki fakat zaten ürünün böyle bir iddiası da yok.
Tasarım5
Malzeme Kalitesi8
Konfor4
İzolasyon6
Günlük Kullanım4
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı5

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
USB StandardıMicro-USB
Batarya Ömrü14 saat
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.8
Jabra Elite 25H Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Jabra Elite 25H Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.