Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Kinera İdun 2.0 Kulak İçi Kulaklık

skor
6.6

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor7
Günlük Kullanım6
Ses Kalitesi6

Genel Değerlendirme

Kinera, bir Chi-Fi markası.

 

Chi-Fi kategorisi, fiyat-performans kavramının zirve yaptığı kulaklıklar üzerinde, dizayn, ses kalitesi ve aksesuar desteğinin, agresif ve yoğun rekabet içeren bir pazarda yıllarca gelişmesi sonucu ortaya çıktı.

 

FiiO, Ibasso, KZ gibi bir çok, açıkçası onlarca nispeten daha eski markanın liderliğinde, artık her sene yüzlerce markanın bu pazara dahil olduğu, tam bir keşmekeş burası. Bu firmalar, 10’larca yıldır ses teknolojileri geliştiren, dünya üzerinde ki ilk hoparlörleri, ilk kulaklıkları yaratan beyerdynamic, sennheiser, bose, focal ve dahası kadar tecrübeye, ar-ge yeteneğine doğal olarak sahip değiller.

 

İşin avantajlı kısmı ise, bildiğiniz üzere dünyanın üretim merkezinin çin olmasından dolayı, bu arkadaşlar, yeni bir ürün geliştirme sürecini süper hızlı bir şekilde tamamlayabiliyor, piyasayı çok daha rahat test edip ortaya daha büyük hype yaratacak ürünleri kısa aralıklarla sürebiliyorlar.

 

Böyle bir ortamda, arada sırada, illa ki çok beğeneceğimiz kulaklıklarda karşımıza çıkıyor.

 

Kinera Idun 2.0 kulak içi kulaklık, maalesef bu kulaklıklardan biri değil.

ArtılarıGöz Alıcı TasarımTasarıma Uygun Bol Miktarda AksesuarUygun FiyatDeğiştirilebilir Jack Adaptörü
EksileriAykırı Tonal Karakter, Uzun Bir Alışma Sürecinin Yanında, Ciddi Bir EQ Ayarı Gerektiriyor
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Idun 2.0 kulak içi kulaklık modeli çok özgün ve güzel bir tasarıma sahip.

 

Bu kulaklık karizmatik ve iç rahatlatıcı bir mücevher gibi dizayn edilmiş. 170 dolarlık bir fiyat etiketi altında, taşıma çantasından-aksesuarlara, dış kutu tasarımından-kabloya kadar bir ahenk ve çekicilik görmek, işte Chi-Fi’nin temel avantajlarından.

 

Ses kalitesi, malzeme kalitesi ve tahmin edebileceğiniz benzer açılardan karşılaştırılamayacak kadar vasat olsa da, ilk bakışta, sanki bu kulaklık 1500 dolar, Sennheiser IE 900 ise 300 dolar gibi gözüküyor, bu kesin.

 

 

 

 

Kutu İçeriği:

 

·        Kinera Idun 2.0 Kulaklık

·        Birsürü Slikon Kulak Ucu

·        2.5mm, 3.5mm ve 6.35mm Modüler Jack Adaptörü

·        2 Pin Sarmal Kablo

·        Taşıma Çantası

 

Çıkarılabilir kablo yapısına sahip idun 2.0, 2 pin konnektörler ile eşleştirilmiş. Bu, çoğunlukla gördüğümüz mmcx konnektörler ardından en çok tercih edilen bir diğer modüler birleşim seçeneği.

 

Siyah ve bej renklerinde(içinde çok farklı tonlar barındırsada) gövde, 2 farklı seçenek olarak bize sunulmuş. Bizim elimizde incelemek için bulundurduğumuz model, bej renkte.

 

Jack kısmı, tamamıyla modüler. İç elektriksel yapısı balanslı olacak şekilde üretilmiş kablo, böylelikle dengeli veya dengesiz, 2.5mm veya 3.5mm adaptörler ile eşleştirilebiliyor, 6.35mm dönüştürücü ile toplamda 3 farklı yapıda amfi çıkışına uyarlanabilir hale geliyor.

 

Taşıma çantası, ahşap desenleri ile dizayn estetiğine özgün bir perspektif kazandırmış da diyebiliriz. Bu çantanın yumuşacık iç kadife dokusu ise kayda değer nitelikte

skor
6
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kinera idun 2.0, malzeme kailtesi açısından övmeye değer olmayan plastik gövdeye ve bunun aksine çok beğendiğimiz, yumuşak ve dayanıklı hissettiren sarmal çok telli bir kabloya sahip.

 

Taşıma çantası, bunun yanında oldukça şık ve premium hissettiriyor. Özellikle iç kadife doku, yumuşacık, pürüzsüz ve iyi hissettiriyor.

 

2 pin konnektör kısmı, modüler jack bölgesi ve genel hatları ile birlikte kulaklık, sanıyoruz ki hemen bozulmayacak kadar dayanıklılık gösterecektir.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Bir çok iem, aslında benzer bir dizayn anlayışına sahip olarak üretiliyor.

 

Kinera Idun 2.0’da, bu geleneği bozmadan, klasik insan kulak içi yapısına benzer hatlarda, kişiden kişiye çok çok fazla değişecek bir konfor deneyimi yaratacak ölçüde tasarlanmış. Girintili-çıkıntılı yapıya sahip bu şeklin, pürüzsüz ve yuvarlak hatlara sahip kulaklıklara kıyasla daha büyük bir risk faktörü taşıdığını tahmin etmek zor olmayacaktır.

 

Bunun yanında, dış malzeme yeterince pürüzsüz ve cilde herhangi bir rahatsızlık vermiyor.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Tabii elimizdeki kulaklık bir kablolu, taşınabilir amfi ile kullanılması gereken, hiçbir akıllı özelliği olmayan bir kulaklık.

 

Böyle bir kulaklığın günlük kullanımınıza verebilcek hiçbir avantajı yokken, iyi tasarımı, kolaylıkla sürülebilen sürücüleri ve modüler jack adaptörü gibi bazı iyi yanları ile  Kinera kulaklık modeli idun 2.0, 6 puanı da hak ediyor.

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Kinera, aslında odyofil kategorisi altında ürettiği ürünler ile çok övülen, başarılı modellere sahip. Gerçekten.

 

Ses kalitesi adı altında yorum yaparken, tonal karakter ve teknik performansı bir pastanın ayrılmaz fakat farklı 2 dilimi olarak düşünüp, ayrı-ayrı değerlendirmek gerekir.

 

İdun 2.0’ın tonal yapısı, ses karakteri, tınısı o kadar alışılmışın dışında ve farklı ki, bu kulaklığa agresif bir EQ uygulanmadığı müddetçe, teknik performans açısından değerlendirilmeye gerek bile kalmadan almayın şeklinde sert bir yorum bile yapılabilir.

 

Doğallıktan uzak, yapay ve rahatsız edici orta-üst frekanslar, kabin içinde yankılanan hava frekansları ve gereken gövdeyi oluşturamayan baslar, idun 2.0’ı alışılması zor bir kulak içi kulaklık modeli yapıyor.

 

Ek olarak, teknik performans açısından da benzer fiyat bandında daha fazla detay, çözünürlük ve daha doğru sahne içi konumlandırma sunan FiiO FH3 gibi bir model, tercih edilebilecek çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
MikrofonYok
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Sarmal
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Kulaklık TipiKulak İçi
Kablo Giriş Ucu2 Pin

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.6
Kinera İdun 2.0 Kulak İçi Kulaklık
Kinera İdun 2.0 Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.