Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Samsung Galaxy Buds Pro Bluetooth Kulaklık

skor
7.5

Mahmut Ali Demirkan Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı5

Genel Değerlendirme

Bu incelememizde Galaxy Buds Pro modeli konuğumuz olacaktır. Kulaklığın genel özellikleri şu şekildedir; • Bluetooth Versiyon Bluetooth v5.0 • Bluetooth Profilleri A2DP, AVRCP, HFP • Kutu İçeriği Şarj Kutusu, Kulaklık, Kulaklık uçları (S, M, L), Hızlı Başlangıç Kılavuzu, USB Kablosu • Sensörler Akselerometre, Jiroskop Sensörü, Hall Sensörü, Yakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensör, VPU (Ses Alma Birimi) • Dayanıklılık IPX7 Suya dayanıklı • Tipik Kullanım Süresi (ANC Açık) 5 Saat • Mikrofon Sayısı 6 • Ambiyans Sesi • Active Noise Cancellation • Ses Algılama sistemi • Dolby Atmos® • Dolby Head Tracking™ • AKG imzalı 2 yollu hoparlör (11 mm woofer, 6.5 mm tweter) Teknik özelliklerini incelediğimizde, ANC(Aktfi Gürültü Önleme), Ambient Sound(Ortam Sesi), Dokunmatik Kontrol, 6 mikrofon, IPX7 su geçirmezlik seviyesi, bluetooth 5.0 ve ses algılama sistemi gibi güncel gelişmiş özelliklere sahip bir kulaklık olarak gözümüze çarpmaktadır.

ArtılarıBas, Mid ve Tiz Performansı fiyatına göre güzelANC (Active Noise Cancelling)Transparan ModStabil bağlantı kalitesi ( Bluetooth 5.0)USB Type-CYeterli Derecede Malzeme Kalitesi3 Farklı Boyutta Yedek Silikon UçAKG imzalı 2 yollu hoparlör (11 mm woofer, 6.5 mm tweter)
EksileriErgonomi (Kulağıma oturtmak biraz uğraştırıcı)Samsung Mobil Uygulaması Apple IOS tarafında kötü
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Kulaklığın yapısı tombul bir yapıdadır. Tasarım olarak kulaklığın bu şekilde yapılması kulaklık kulağa oturunca bir sorun teşkil etmiyor. Yalnız kulağa oturtmak biraz uğraştırıcı olabiliyor. Ayrıca bazen kulaklık oturmadığında veya düzeltmek istediğimde sürekli olarak dokunmatiğine dokunmak zorunda kaldığım için dinlemekte olduğum müziği değiştiriyor ve tekrardan dinlediğim müziği açmak zorunda kalıyorum. Şarj kutusunun boyutu küçük yapıda olduğu için günlük kullanımda kutusuyla birlikte taşınılabilir yapıda.

ArtılarıSilikonlu ve Kulak İçi OlmasıSezgisel Dokunmatik Kontrol
EksileriKulaklığı kulağa oturtmak biraz zahmetli
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme göre malzemesi kalitesi gayet tatmin edici. Biraz çizilecek bir yapısı var.

ArtılarıFiyatına göre tatmin edici plastik kalitesi
EksileriÇizilmeye müsait plastik yapısı
skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

İlk başlarda gayet keyifli müzik dinleniyor. Belirli süre sonra tombul yapısından ötürü sanırım kulaklarımı rahatsız etmeye başladığı için kulaklığı çıkarma ihtiyacı hissediyorum.

ArtılarıFarklı boyutlarda çokça silikon uç ile gelmesi
EksileriBelirli süre kullanımdan sonra kulaklıkları çıkarma ihtiyacı hissiKulağa oturtmakta bir miktar uğraştırıcıKulaklık düşecekmiş hissi uyandırıyor ama kulağa oturtunca düşmesi
skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

Samsung Buds Pro’da 2 mod dinleme özelliği mevcut. Transparan sound ve ANC modu. Fiyatına göre başarılı sayılabilecek bir gürültü önleme özelliği mevcut. Bu konuda hakkını yememek lazım. ANC modda dış ortamdan gelen sesleri rahatça duyabiliyorum.

ArtılarıANC (Active Noise Cancelling)Başarılı Pasif Gürültü Engelleme
skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Fiyatına göre Samsung Buds Pro kulaklık günlük kullanımda fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Yeterli derecede aktif gürültü engelleme sistemi, Bluetooth 5.0, ambient mod, 6 mikrofonlu yapı, ses algılama sistemi, kulaklığın anc açıkken 5 saat batarya ömrü ve toplamda kutusuyla birlikte 18 saat batarya ömrü, hızlı şarj, IPX7, yakınlık sensörü, dokunmatik sensörü gibi özelliklerle günlük birçok ihtiyacınızı teknolojik anlamda karşılayacak düzeyde yapılmış. ANC özelliği açıkken dışarıyla konuştuğunuzda otomatik olarak transparan moda geçmesi, müziği kısması güzel kullanışlı bir özellik.

ArtılarıANC (Active Noise Cancelling)Transparan ModBağlantı (Bluetooth 5.0)IPX7 su geçirmezlikYakınlık sensörü Dokunmatik sensörüMaksimum seste bozulmayan sesKulağı yormayan ses karakteriKalitesi yeterli 6 mikrofonSes seviyesi yeterli
EksileriKulağa oturtmak biraz zahmetli
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Samsung Buds Pro’da 6 mikrofon mevcuttur. Görüşmelerde sorunla karşılaşmadım. Görüşmeler için yeterli mikrofon kalitesi mevcut.

Artıları6 Mikrofon olmasıMikrofonların görüşmeleri rahatlıkla yapmanı sağlayacak kalitede olması
skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.0 ile bağlantı konusunda bir problem yaşanmamaktadır. Telefona otomatik olarak bağlanmaktadır. Samsung Buds Pro’da maalesef aptX profili mevcut değil. Bu fiyatlarda aptX’in standart olması elzemdir. Kulaklık A2DP, AVRCP, HFP profillerini desteklemektedir.

ArtılarıHızlı ve Kesintisiz BağlantıBluetooth 5.0
EksileriaptX desteği olmaması
skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Samsung Buds Pro ses karakteri olarak kulağı yormayan bir yapısı var. Genel ses kalitesi olarak fiyatına göre başarılı bir kulaklık. Tizler biraz yumuşatılmış, bir miktar baslar öne çıkarılmış yapıda günlük kullanımda ses açısından yeterli bir kulaklık. Çok vokalli şarkılarda vokallerin yerleri sıkışık yapıda. Bas olarak derin baslara iniyor, derin baslarda bir miktar ayrıntı kayıpları mevcut. Tizlerin bir miktar vuruculuğu azaltıldığı için uzun süre dinlenebilir bir yapıda. Yalnız bazı şarkılarda özellikle tizlerin biraz daha sert vurmasını istediğim zamanlar oldu. Ama tiz başarımı güzel. Elektronik, pop, rock müzik gayet keyifli şekilde dinlenebiliyor. Son ses seviyesinde seste bozulma olmuyor. Kulaklığın maksimum ses seviyesi gayet yeterli.

ArtılarıFiyatına Göre Kaliteli Ses VermesiYüksek Seslerde Bozulmayan Ses KalitesiYumuşak dinleti sunduğu için kulağın yorulmaması
EksileriTizlerin bir miktar yumuşatılmış olması
skor
5
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Samsung Buds Pro oyun için üretilmemesinden dolayı oyun performansı açısından detaylı bir değerlendirme yanlış olacaktır.

ArtılarıOyun kulaklığı olmadığı için değerlendirme yapılmadı

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
ANCVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
USB StandardıUSB-C
Suya DayanıklılıkIPX7
Batarya Ömrü5 Saat

Fiyatı

Samsung Galaxy Buds Pro Bluetooth Kulaklık
Samsung Galaxy Buds Pro Bluetooth Kulaklık

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.