Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL C50HI Kablolu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

skor
7.3

Kaan Akyüz Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Ses Kalitesi8

Fiyatı

JBL C50HI Kablolu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
JBL C50HI Kablolu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Uzunca bir süredir hayatımızda olan, Samsung markasının yan şirketi olan Harman International Industries'e ait olan JBL; gerek kulaklık gerek hoparlör konusunda biz kullanıcılara fazlasıyla tatmin edici fiyat-performans ürünleri sunmakta. Bugün hep birlikte giriş seviyesi olan ve uygun fiyatlı olması ile gönüllerimizi fetheden bir kulaklık olan JBL C50HI modelinin derinlemesine incelemesine bakacağız. Gelin bu kulaklıkta tercih edilecek neler varmış hep birlikte bakalım.

ArtılarıUygun FiyatlıNispeten Kaliteli SesKulak İçi Silikonlu OlmasıHafif ve Konforlu Tasarım
EksileriNispeten Az Kaliteli MalzemeKarışabilen Kablo Yapısı
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarım konusunda inceleyecek olursak kulaklığımız klasik bir kablolu kulaklık tasarımında olduğunu görsek de, ince nüanslar ile JBL farkını tasarımda gördüğümüzü söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Kulaklığın küçük ve minimal olması, hafif yapısı ve silikonlu olması kulağı uzun süreli kullanımda rahatsız etmemekle beraber konforlu da bir kullanım sağlıyor. Öte yandan ince bir kablo yapısı olan kulaklığımızın, kolay bir şekilde kablosunun karışabilmesi gibi durumlar ile karşılaşabiliyoruz. SUNUM: Kutu İçeriği: -JBL C50HI Kulaklık -Birer Çift Large ve Small Yedek Silikon Uç -Kullanım Kılavuzu ve Çeşitli Belgeler

ArtılarıKüçük ve Minimalist Bir TasarımHafif Kulaklık Tasarımı
Eksileriİnce Kablo Tasarımı ile Kablosunun Karışabilmesi
skor
6
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi açısından bakacak olursak, kulaklığımızı fiyat bandında değerlendirdiğimizde gayet yeterli ve segmentine uygun bir kalitesinin olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Öte yandan segmentinin üstüne çıkan bir şekilde bir kalite bekleyemeyeceğimiz kulaklığımız; bizlere nispeten düşük bir kulaklık ve kablo kalitesi ile karşımıza çıkıyor.

ArtılarıFiyat ve Segment Bandına Uygun Kalite
EksileriNispeten Kalitesiz Kulaklık ve Kablo Yapısı
skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından gerçekten JBL C50HI modelini fazlasıyla takdir ettiğimi söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Daha önce de bahsettiğim gibi küçük ve hafif bir yapısı olan kulaklığımızın fazlasıyla konforlu bir biçimde kullanılabilme imkanı olan bir kulaklık olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Uzun kullanımlarda size asla rahatsızlık hissiyatı vermeyeceğini söylemek pek de yanlış olmaz.

ArtılarıHafif ve Küçük Yapısı ile Rahatsızlık Hissi Vermeyen Bir KullanımUzun Süreli Kullanımda Gayet Konforlu Bir Deneyim
EksileriYok
skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon açısından değerlendirmek gerekirse kulaklığımızda bulunan silikon uçlar ile birlikte, segmentinin üstünde bir pasif izolasyon sağlayan kulaklığımız nispeten yüksek sesli bir müzik açtığınız takdirde, dış ortamda sizin dış sesleri duymanızı yüksek oranda engelleyecektir desek pek de yanlış olmaz.

ArtılarıSegmentine Göre Başarılı Pasif İzolasyon
EksileriDüşük Düzey Seslerde Dış Seslerden İzole Olamamak
skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanım açısından kulaklığımızı değerlendirebileceğimiz çeşitli noktalar bulunmakta. Daha önce de bahsettiğimiz gibi gayet konforlu olan kulaklığımız biz kullanıcılara uzun süreli rahat ve neredeyse silikonu olmasa kulağımızda yok hissiyatı ile kullanabileceğimiz bir konfor düzeyi sağlamakta. Aynı zamanda ses kalitesi segmentinin çok üstünde diyebileceğimiz kulaklığımız yüksek seslerde temiz bir ses sağlamasıyla beraber, bass ve tizlerde beklentisi olan kullanıcıları da asla üzmeyecektir diyebilirim. Mikrofon kalitesi ise yine segmentinin biraz da olsa ötesinde diyebileceğimiz kulaklığımız; bizlere dış ortamda mikrofonu ağzımıza yaklaştırarak rahat bir şekilde iletişim kurmamıza imkan sağlıyor. Öte yandan silikonlu bir yapıya sahip olan kulaklığımız yine uygun fiyatlı olmasına rağmen başarılı bir pasif izolasyona sahip olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

ArtılarıKonforlu KullanımSegmentinin Üzerinde Ses KalitesiRahat İletişime Olanak Sağlayan MikrofonHafif ve Minimal Tasarım
EksileriKolay Karışabilen KabloKolay Zarar Görebilecek Malzeme Yapısı
skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesi açısından bakacak olursak, fiyatına göre pek de fazla bir performans beklememizin yanlış olacağı kulaklığımız bizlere dış ortamda acil ihtiyacımız olduğu bir durumda kurtaracak düzeyde bir mikrofon kalitesi ile iletişim sunuyor. Mikrofon ile daha rahat iletişim kurabilmek içinse mikrofonu ağzımıza biraz yaklaştırmamız gerektiği ise kaçınılmaz görünüyor.

ArtılarıAcile Durumlarda Kurtarıcı Düzeyde İletişim İmkanıDış Ortamda Sesi Karşı Tarafın Anlayacağı Düzeyde İletebilme
EksileriMikrofonu Ağıza Yaklaştırmadığımızda Zorlaşan İletişim
skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi açısından gerçekten fiyat ve segmentine bakarak takdir ettiğim JBL C50HI model kulaklık, yüksek derecede bir performans beklemeyen kullanıcıları asla üzmeyecek desek pek yanlış olmaz. Kablolu olmasının da faydası ile yüksek seslerde sesi çok da bozmayan kulaklığımız, biz kullanıcıları bass ve tizleri duyma zevkinden de pek mahrum edeceğe benzemiyor.

ArtılarıYüksek Seslerde Nispeten BozulmamaTatmin Edici Bass ve Tizler
EksileriKarışık ve Komplike Seslerde Nispeten Bozulma

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Kulaklık TipiKulak İçi
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.3
JBL C50HI Kablolu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
JBL C50HI Kablolu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.