Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Energy Sistem Travel 5 Bluetooth ANC Kulak Üstü Kulaklık

skor
6.1

Anıl Dinç Değerlendirmesi

Tasarım6
Malzeme Kalitesi6
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı6

Fiyatı

Energy Sistem Travel 5 Bluetooth ANC Kulak Üstü Kulaklık
Energy Sistem Travel 5 Bluetooth ANC Kulak Üstü Kulaklık

Genel Değerlendirme

Energy Sistem şansını bence iyi kullandı. Şans eseri deneme fırsatı bulduğumuz bu firmanın ürünü beni çok şaşırttı. Alicante'de doğmuş , kuruluşundan bu yana ilkelerini netleştirmiş bir İspanyol şirketi, kaliteli ürünleri rekabetçi fiyatlarla sunmaktadır. Stratejisi o kadar iyi çalıştı ki, bugün küresel bir şirket olarak Sony, Philips veya JBL gibi firmalarla dünya pazarında nasıl rekabet ettiğini görüyoruz . Hoparlör veya kulaklık arayışındaysak Energy Sistem'in sunduğu ürünlere bakmamız kaçınılmaz.

Akıllı telefonların başlangıcından bu yana en çok kullanılan aksesuarlardan biri olan kulaklıkları bu sefer etraflıca test edebildim. Günümüzde bluetooth bağlantılı kablosuz kulaklıklar daha önemli hale geldi. Ve diğer şeylerin yanı sıra, birçok üreticinin 3,5 mm mini jak giriş portundan vazgeçme kararı nedeniyle.

Apple, kulaklıklar için belirli bir bağlantı noktasına sahip olmayı bırakmaya karar verdiğinden beri, birçok kişi onun izinden gitti. Bu da "kablosuz" kulaklık tüketiminde önemli bir artışa neden oldu.Sizi ikna edecek bir bluetooth kulaklık arıyor olmanız çok muhtemel. Bunun için bugün size , kaliteli, iyi ses ve görüşle giriş sağlayan bazı Kafa Bantlı kulaklıklar istiyorsanız Energy Sistem'in taahhüdünü sunuyoruz. 

ArtılarıEl tasarımı ve inşa edildiği malzemelerSundukları profesyonel ses düzeyiTakıldığında kulağa fazla baskı yapmaması3.5 mm jak kablosu ile kullanılabilmesiTaşıma çantasıAktif gürültü engelleme
EksileriKolay çizilebilir malzemeKişiden kişiye değişen biraz büyük boyutu
skor
6
KULAKLIK.COMTasarım

Bir süredir birçok firmadan ürün alan bizler için, giderek daha fazla doğrulanabilir hale gelen bir şey var. Kutunun türü ve ürünün bize sunulma şekli, içinde neler bulabileceğimiz konusunda çok şey söylüyor.Energy Sistem’in Travel 5 ile nasıl olduğunu görebildik. 

Travel 5 kulaklık kutusu teorimizi %100 doğrulamaktadır. Önemli bir boyutun yanı sıra, ambalaj kaliteli ve çok daha fazlasını içeriyor. Kutuyu açtığımızda sevdiğimiz bir şey buluyoruz ve bu hoş bir sürpriz, hoş bir fermuarlı taşıma çantası.

Sürekli iş veya eğlence için seyahat edenler için , kulaklıklarımızı saklayacak kadar güvenli ve sağlam bir yere sahip olmak çok önemlidir .Energy Sistem Travel 5 dışarıdan bakıldığında karbon fiber malzeme taklit eden bir malzemeden yapılı şekilde duruyor. Suni derinin içi yumuşak, iyi doldurulmuş bir pamukla astarlanmış ve kulaklıklar için keçe kumaş zarar görmez veya hasar görmez.

skor
6
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulaklıkların kendilerine odaklanırsak, kaliteli malzemeleri gözlemlemeye devam ediyoruz. Dokunmada ve ağırlıkta fark edilen bir şey. Çok yumuşak bir "kauçuk" dokunuşa sahip Mat siyah plastik kaplamalarla üretilmiş. Pedler ve kafa bandının iç kısmı iyi bir dolgu ile suni deri kalitesinde astarlanmış.

Onları kasanın içinde tutmak için her kulaklığı 90 dereceye kadar uzatılabilir kafa bandıyla katlayabiliyoruz . Bu sayede taşınırken daha az yer kaplarlar. Başın oturması mükemmel bir dengeye sahiptir, böylece hareket etsek bile düşmez , ancak rahatsızlık vermeden kulaklara baskı yapmaz.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Energy Sistem Travel 5 kulaklıklarını fiziksel olarak analiz ettiğimizde farklı buton ve portlar içerdiğini görüyoruz . Akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan müzik kontrolüne sahip olabilirsiniz . Şarkıları değiştirin, sesi artırın veya azaltın veya bir telefon aramasını yanıtlayın. Her şey parmaklarınızın ucunda.

Sol kulaklıkta klasik şarj butonu bulunuyor. Bu durumda bu bir Mikro USB'dir , bu nedenle hemen hemen her şarj cihazı uyumlu olacaktır. Ayrıca mikrofonu da bulduk , bu kulaklıkların stereo kalitesinde telefonda eller serbest konuşmamıza da hizmet etmesini sağlayan bir şey. Yanında , şarkıları ileri veya geri hareket ettirmemize yardımcı olacak ses kontrolü düğmeleri buluyoruz. Ve son olarak, bluetooth eşleştirmesi için de kullanacağımız güç düğmesi .

skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kulaklığı aldım anc si çok methediliyor ve uzun saatler bilgisayar başında oturduğum için uzun süreli kullanım sunması lazım ama maalesef uzun süre takamadım çünkü hem çok ağır tüm yük kulaklara biniyor bir de kafa bandı başımı acıttı hem de acayip kafamı sıktı başım ağrıdı takarken anc si güzel denilebilir yalıtım iyi fakat anc yi açtığım zaman hafif bi ses geliyor kulağıma rahatsız ediyor.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Sağ kulaklıkta daha az düğme var. İçinde Aktif Gürültü Engelleme teknolojisini etkinleştirme anahtarı , şimdi bahsedeceğimiz gürültü iptali. Yanında 3,5 mm mini jak bağlantı noktası var . Bu port sayesinde pilin bitmesi durumunda kablolu kulaklığımızı kullanabiliriz. Aynı zamanda aktif gürültü engelleme olayı günlük kullanımda büyük bir rahatlık sağlıyor. Gürültülü ortamlarda adeta bir vacum aleti gibi sesleri emerek gün boyu sizin müziğinize odaklanmanıza yardımcı oluyor. Kafa bandının parçası, kullanım için doğru konumu gösteren L ve R harflerini bulduğumuz metal bir parçaya sahiptir. Bu metal parçadan kafa bandının boyutunu her iki tarafta 7 "tık" a kadar genişletebiliriz . Herhangi bir insan kafası için yeterince oyuk tasarlanmış.

skor
5
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitelerine orta derecede aşina olduğum kadarıyla mikrofonunun görüşmelerde sesinizi duyurmaya yetecek ve anlaşılır bir seviyede olduğunu söyleyebilirim. Fiyat performansı olarak tasarlanan ve üretilen bir kulaklık olduğu için mikrofonun pek de üzerine düşülmemiş diyebilirim.

skor
6
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.0 teknolojisi kullanılan bu kulaklıkta ek olarak bir codec veya kart bulunmamakta. 10 metreye kadar kesintisiz ses deneyimini destekleyen bu kulaklıkta sınır aşıldıktan sonra her santimde kopmalar meydana geliyor. Aynı zamanda android ve ios cihazlardaki bluetooth codeclerinden destek alan kulaklık windows’a göre işini daha iyi sürdürebiliyor.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Müziği seven, her notayı ve sesi hissedenlerdenseniz Energy Sistem Travel 5 tam size göre. Sunabildikleri ses kalitesi ve sıcaklık , diğer birçok seçenek arasında onları pazarda öne çıkarıyor. Güçlü bas ve mükemmel tizler , bizi şaşırtan bu kulaklıklara her şey sığıyor.

Malzemelerinin ve tasarımının kalitesi , sunabilecekleri profesyonel ses kalitesi ile uyumludur. Dahası dinleme deneyimi, içerdikleri gürültü engelleme teknolojisi ile daha da geliştirilmiştir . Bilmiyorsanız Aktif Gürültü Engelleme adı verilen bu teknoloji, sizi dış seslerden izole eden ve ortam gürültüsünü bastıran bir teknolojidir . 

skor
6
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Kulaklık birçok bluetoothlu cihaz gibi BT ile bağlandığında online oyunlarda fark edilebilir bir gelişmeye neden oluyor. Fakat  PC'de oynamak istediğiniz zaman aux kablosu sayesinde gecikme ortadan kaldırılarak kulaklık tam bir ses kasma makinesine dönüşüyor ve harika bir performans gösteriyor.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıMicro-USB
Batarya Ömrü16 Saat
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.1
Energy Sistem Travel 5 Bluetooth ANC Kulak Üstü Kulaklık
Energy Sistem Travel 5 Bluetooth ANC Kulak Üstü Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.