Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL LIVE 300 TWS Kulakiçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık

skor
7.4

Kaan Akyüz Değerlendirmesi

Tasarım6
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

SES TESTİ
NaN:NaN0

Genel Değerlendirme

1946 yılında James Bullough Lansing tarafından kurulmuş olan, Samsung yan kuruluşu Harman International Industries’e ait olan Amerikan şirketi JBL gerek kulaklık ve gerek hoparlör konusunda uzun zamandır kalite denince akla gelen, sıkça adını duyduğumuz, ürünlerini kullanmaktan genel manada keyif aldığımız ve bize her ürününde segmentinin en iyi kalitelerinden birini sunmaktadır. Bugün ise JBL'in orta-üst segment kulaklıklarından biri olan ve gerek ses kalitesi gerek kulaklığın kullanırken yaşattığı rahatlık olarak, tam bir fiyat-performans canavarı olarak nitelendirebileceğimiz JBL Live 300 modeline gelin hep birlikte bakalım!

ArtılarıTemiz ve Kaliteli SesKaliteli Malzeme YapısıBass ve Tizlerdeki BaşarısıHızlı ve Kolay Bağlantı(Uygulama-Bluetooth 5.0)Kaliteli Pasif Gürültü EngellemeUzun Süreli Pil Ömrü
EksileriNispeten Ağır ve Kaba TasarımKutu BüyüklüğüUzun Süreli Kullanımda Kulakta Ağırlık Yaratması
skor
6
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarım açısından değerlendirmek gerekirse birçok kullanıcı, kulaklığı tasarımsal açıdan biraz kaba bulacaktır diye düşünmekteyim. Bir sporcu kulaklığı olarak değerlendirebileceğimiz JBL Live 300'ün, aslında kendi segmentindeki rakiplerine nazaran daha büyük olduğunu söylemek pek de doğru sayılmaz. Ancak normal şartlarda değerlendirmek gerekirse kulaklığın biraz büyük bir şekilde tasarlandığı ve kulakta fazla kaba durduğunu söylemek yanlış da olmayacaktır. Kutu tasarımına gelecek olursak, Kutunun kulaklıklar ile doğru orantılı olarak gereğinden fazla büyük olarak tasarlanması, kutuyu günlük hayatta kullanmayı zorlaştıran etkenlerden bir tanesi olmuş. Pil kapasitesi yüksek de olsa kulaklığımızın azami derecede minimal bir tasarıma ve kutu tasarımına sahip olması, şahsen beni daha çok mutlu ederdi. SUNUM: Kutu İçeriği: -JBL Live 300 Kulaklıklar -Şarj Kutusu -Small ve Large Yedek Kauçuklar -USB Type-C Şarj Kablosu -Kullanım Kılavuzu ve Çeşitli Belgeler

ArtılarıSporcu Kulaklığı Olarak Gayet Rahat Kullanım Sağlamasıİsteğe Bağlı Silikon Kenarlıklar ile DÜşmenin Engellenmesi
EksileriKaba ve Ağır Bir TasarımKaba ve Taşımayı Zorlaştıracak Büyüklükteki Kutu
skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi açısından değerlendirmek gerekirse, JBL Live 300 modeli segmentine bakılacak olursa bize gayet yeterli bir malzeme kalitesi sunuyor demek pek de yanlış olmaz. Kulaklıkların kaliteli bir plastik ile üretilmeleri, kullanılan silikon parçaların kullananı rahatsız etmeyecek bir kaliteye sahip olması ve kulaklığın üst kısmındaki logonun yapıldığı yumuşak ve kaliteli malzeme biz kullanıcılara üst düzey bir kulaklık kullanıyormuşuz hissini fazlasıyla veriyor. Şarj kutusunun malzeme kalitesine değinecek olursak kulaklık ile aynı kalitede bir plastik ile üretildiğini gördüğümüz şarj kutumuz; kapağın içindeki yumuşak malzeme ile kulaklıklara koruma sağlanması ile kulaklığa olan güvenimizi arttırıyor diyebilirim. Fakat kutu kapağının ağır bir biçimde yapılması ve menteşenin bu ağırlığı taşımada biraz yetersiz kaldığını gözlemlediğimi de söylemeden geçemeyeceğim.

ArtılarıKaliteli Plastik MalzemeKullanılan Silikonların Yumuşak ve Aynı Oranda Kaliteli Olması
EksileriGenel Malzeme Kalitesine Nazaran Alt Seviyelerde Kalmış MenteşeKapağın Ağır Bir Malzeme Yapısına Sahip Olması
skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor konusunda kulaklığımızı değerlendirecek olursak, kulaklığımızın sportif aktiviteler için üretilen bir sporcu kulaklığı olduğunu önceden belirtmek isterim. Günlük hayatınızda hareketli aktivitelerde bulunurken, spor yaparken vb. aktivitelerde bulunurken kulaklığımız kulağa kilitlenen silikonlu yapısı ve destekleyici silikonları ile biz kullanıcılara gayet konforlu bir kullanım sağlıyor demek pek de yanlış olmaz. Öte yandan kulaklığımızın az da olsa ağır bir yapıda olması ve aynı zamanda büyük ve bana göre kaba bir tasarıma sahip olması kulaklığın günlük kullanımında konforunu azaltan etkenlerden olmuş diyebilirim.

ArtılarıKulağa Kilitlenen Silikonlu YapısıDestek Silikonları
EksileriNispeten Ağır Bir Yapıda OlmasıKaba Ve Büyük Olması
skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon konusuna bakacak olursak, kulaklığımız genelde sporcu kulaklıklarında olduğu gibi ANC (Active Noise Cancelling) özelliğine sahip değil. Fakat kulak içine kilitlenen yapısı ve kauçukların kalitesi ile beraber pasif gürültü engelleme özelliği kulaklığımızın izolasyon konusundaki başarısını gözler önüne seriyor. Müzik açık bir biçimde kulaklığımızı kullandığımızda dış ortamdan neredeyse tamamen izole bir biçimde günlük hayatımıza arzu ettiğimiz ölçüde devam edebiliyoruz. Aynı zamanda uygulamadan kontrol ile aktif edilebilen transparan mod ile de dilersek dış dünyadan bağlantımızı koparmadan kulaklığımızı kullanmaya devam edebiliyoruz.

ArtılarıBaşarılı Pasif Gürültü EngellemeTransparan Mod
EksileriANC Bulunmaması
skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanım konusunda değerlendirmek gerekirse kulaklığımız günlük kullanımda sizi asla üzmeyecek bir şekilde üretilmiş desem pek de yanlış olmaz herhalde. Pil ömrü konusunda asla problem yaşamayacağınız JBL Live 300 biz kullanıcılara tam şarjda aralıksız 6 saatlik bir kullanım vaadediyor. Ses kalitesi ve izolasyona değinmek gerekirse ses kalitesi fazlasıyla yüksek olan kulaklığımız, yüksek seslerde dâhi asla bozulma yaşatmamasıyla beraber derin bass ve tizlerde bir hayli başarılı performans sergiliyor. Sporcu kulaklığı olduğundan ötürü ANC'si bulunmayan kulaklığımızın Pasif Gürültü Engelleme özelliği ise bir hayli izolasyona katkı sağlıyor. Mikrofon konusunda ise vasat bir başarıya sahip olan kulaklığımız dış ortamda zor da olsa iletişim kurmaya olanak sağlıyor. Bağlantı konusunda ise Bluetooth 5.0 teknolojisi ile fazlasıyla başarılı olan kulaklığımız uygulamasının da bulunması ile hem kolay bir kontrol hem de temiz ve kaliteli bağlantıyı biz kullanıcılara sağlıyor.

ArtılarıSes Kalitesi(Derin Bass ve Tizlerdeki Başarı)Bağlantı Kalitesi(Bluetooth 5.0)Pil ÖmrüPasif Gürültü Engelleme
EksileriMikrofonun Yetersiz KalmasıKonfor(Kulaklıklar çok Büyük)
skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesi konusunda kulaklığımızdan fazla bir şey beklemememiz gerektiğini söylemek zorundayım. Nispeten iletişim kurmaya elverişli olan mikrofonlarımız, maalesef dış ortamda iletişimi bir hayli güçleştiriyor desek pek de yanlış olmaz.

Artılarıİç Mekanda Nispeten Daha Rahat İletişim
EksileriDış Mekanda İletişim Kurmanın Hayli Zorlaşması
skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı kalitesi noktasında üstün bir başarı sergileyen kulaklığımız aynı zamanda Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanarak bu başarısını bizlere kanıtlıyor. Farklı cihazlarda kesintisiz hızlı bağlantı sunan JBL Live 300 uygulama ile bağlantının desteklenmesi ve uygulama ile kontrol sağlaması ile göz dolduran bir başarı ile karşımıza çıkıyor.

ArtılarıBluetooth 5.0Kaliteli ve Kesintisiz BağlantıUygulama Desteği
EksileriYok
skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi açısından değerlendirecek olursak, JBL Live 300 gerçekten bir fiyat performans canavarı olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek seslerde sesin bozulmaması ve kalitesi, derin bass ve tizlerde bir bozulma yaşatmaması kulaklığın fiyatına bakacak olursak, gerçekten segmentinin üstünde bir kalite sunuyor biz kullanıcılara. Fakat yüksek sesle uzun süreli dinlemelerde kulakta az da olsa ağrı yaptığını söyleyebilirim.

ArtılarıYüksek Seslerde Temiz ve Bozulmayan SesBass ve Tizlerde Boğulma Yaşamama
EksileriUzun Süreli Yüksek Sesli Kullanımlarda Ağrı Hissi
skor
7
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Oyun Performansı Yok

ArtılarıYok
EksileriYok

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok
Hassasiyet95 dB
Batarya Ömrü20 Saat (6 Saat Kulaklık / 14 Saat Kutu)
Frekans Aralığı20 Hz - 22 kHz
Sürücü Çapı 5.6 mm
Ağırlık66 Gram

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.4
JBL LIVE 300 TWS Kulakiçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
JBL LIVE 300 TWS Kulakiçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Fiyatı

JBL LIVE 300 TWS Kulakiçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
JBL LIVE 300 TWS Kulakiçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
Mağaza Kulaklık Logo

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.