Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

TAOTRONİCS SoundLiberty A10 Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Can Ünal Değerlendirmesi
skor
7.8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı10

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8

Fiyatı

TAOTRONİCS SoundLiberty A10 Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
TAOTRONİCS SoundLiberty A10 Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Airpods'un konforuna orta segment ses kalitesi ekle, ortalama bir fiyat ile karıştır, uzun pil ömrü ile taçlandır, al sana Soundliberty A10. Tam bir yaz tatili, havuz başı, plaj kulaklığı. Yazın gelişini müjdeleyen Serdar Ortaç parçası gibi, aşırı çeşitli soğuk kahveden tatmak gibi, plajda fahiş fiyata lahmacun yemeye çalışan bir takım insanların saklandıkları yerden ortaya çıkmasını izlemek gibi bir his, Soundliberty A10.

ArtılarıGünlük kullanım için her derde deva.
EksileriSes kalitesi kayıpsız müzik (FLAC) için uygun değil.
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

AirPods tipi tasarım olarak yorumlayabileceğimiz bir forma sahip. Endüstriyel tasarım kapsamındaki patent konusundan gol yemeyecek derecede değiştirilmiş, minör farklara sahip olacak kadar değiştirilmiş, yan yana koyduğunuzda ise “e tamam aynısı işte” diyeceğiniz kadar da benziyor. Apple’ın tasarım konusundaki hassasiyetini düşünürsek, TaoTronics Soundliberty A10 için doğru bir üründen “esinlenilmiş” diyebiliriz. Silikonsuz tip kulakiçi sevenler için çok iyi bir f/p ürünü.

ArtılarıTanıdık tasarım
EksileriYok
skor
6
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Fiyatından beklenen seviyede bir plastiğe sahip. Ufak mesafe düşmelere dayanıklı, ani ve sert darbelerde köşeler göçmüyor, anahtarlıklarla cebe atınca hemen çizilmiyor. IPX8 seviyesi su geçirmezlik mevcut, bu ne demek, 1 metreden daha derine inebilirsiniz demek. yani havuza girip hatta biraz da dipten gidebilirsiniz. Tam bir yaz tatili kulaklığı.

ArtılarıGünlük kullanıma dayanıklı
EksileriYok
skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Uzun süreli kullanımda terletmiyor. Silikonlular bir süre sonra kulak içinde nemlenme yapar, bu kulaklık dışarıdan hava akışını kesmediği için uzun süre kulağınızda bununla takılabilirsiniz. Yani telefona bağladınız diyelim, ofiste sokakta plajda tam gün geçir, telefonla konuş müzik dinle hiç çıkarma, rahatsız etmiyor. TaoTronics Soundliberty A10 sert plastik olduğu için bir ihtimal kulak kanalınız ufaksa fiziksel olarak orada uzun süre bişey olması rahatsız edebilir, ama bu biraz kişiye bağlı bir durum.

ArtılarıTerletmiyor
EksileriSert plastik kimini rahatsız edebilir.
skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

Fiziksel formun getirdiği makul seviye bir ses izolasyonu tabii ki mevcut, ama dış dünyadan soyutlanmıyorsunuz. Yazılımsal bir izolasyon yani ANC ise yok, kişisel olarak ANC karşıtı olduğum için ben memnun kaldım.

ArtılarıANC yok (bence)
EksileriANC yok (sizce)
skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

10 dakikalık şarj ile 2 saatlik kullanım özelliği, kutu ile beraber totalde 30 saatlik pil ömrü, IPX8 su geçirmezlik gibi özellikler daha önce söylemiş olduğum gibi bu durum TaoTronics Soundliberty A10 ürününü tam bir yaz tatili kulaklığı yapıyor. Silikonsuz ve hafif formu, uzun süreli kullanımlarda konfor sağlıyor. Kulaktan çıkarınca müziğin ve videonun durması, 1 tık 2 tık ve hatta 3 tık ile birçok fonksiyonu kontrol edebilmesi, bağlı cihaza elinizi bile sürmeden her istediğinizi yapabilmenizi sağlıyor. Birçok rakibinde ayrı ayrı mevcut bu özellikleri bir arada sunması sebebiyle benim bakış açıma göre tam bir “çok amaçlı günlük f/p” kulaklık.

ArtılarıHızlı şarj ve IPX8
EksileriYok
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

4 mikrofonlu NC mevcut. Sizin sesinizi alan mikrofonun, kulaklığın sap kısmında ve nispeten ağıza yakın oluşu sesinizin karşı tarafa daha net gitmesini sağlarken, NC için kullanılan ek mikrofonlar yanlarda bulunuyor ve ortam sesini başarılı bir şekilde toplayarak sönümlüyor. Gürültülü ortamlarda çok rahat telefon konuşmaları yapabilir, kalabalık evlerde voice chat sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Artılarıfiziksel formun getirisi olarak mikrofon konumu
EksileriYok
skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 olunca söyleyecek pek bir şey yok, daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu. Benim için en büyük artı puan, kutunun kapağının ürünü eşleşme moduna sokması oldu. Şarj kutusunun kapağını açtığınızda ürün hemen hazır, birbiri arasında bağlantı bekleme, sonra bluettoth aratmanız vb gibi gereksiz adımlar yok. Kutuyu açtın, son bağlandığı cihaza bağlandı, geçen süre 1-2 saniye. Veya yeni bir cihaza bağlayacaksın, kutunun kapağını açtın, yeni cihaz listesinde TaoTronics Soundliberty A10 ismini bulmak 1-2 saniye.

Artılarıaşırı hızlı ilk bağlantı
EksileriYok
skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bu kadar övdükten sonra bu satırları yazmak benim için üzücü. Şahsi olarak günün sonunda bir kulaklıktan “çok iyi” ses beklerim. Evet bu kulaklık günlük kullanım için çok iyi bir kulaklık, ama ses kalitesi beni tatmin etmedi. Kötü diyemem, ama “çok iyi” değil. Ben müzik ile beslenen bir insanım, dinlerken tüylerimi diken diken ettiğinden emin olduğum parçalar mevcut ve aşina olduğum bazı parçaları dinlerken kulaklık beni hayal kırıklığına uğrattı. Müzik performansı için tek yorumum “yavan”. Video olsun, oyun olsun, yolda yürürken spotify olsun bunlarda sorun yok. Ama FLAC arşivimden dinlediklerimden verim alamadım. Tekrar üzerine basa basa söylüyorum, tam bir yaz tatili kulaklığı. Standart bir kullanıcıyı memnun eder. Bu kulaklığa sesi çok iyi diyen, henüz bir Sennheiser, bir AKG, bir Beyerdynamic kullanmamıştır. Diyeceksiniz ki onlar kaç para haberin var mı? Haklısınız itirazım yok.

Artılarıçok amaçlı kullanıma uygun, iyi ses
Eksileriderdiniz müzik ise, çok iyi ses vermiyor
skor
10
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Çok amaçlı kullanım kategorisine soktuğum TaoTronics Soundliberty A10, yukarıda belirtmiş olduğum bağlantı kolaylığı, ortam sesi sönümleme vb özellikleri sebebiyle oyun için herhalde mükemmel bir kulaklık demek yanlış olmaz. Hem oyun içi seslerde hem voice chat’te çok iyi performans aldım.

ArtılarıPratik kullanım, temiz ses
EksileriYok

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Öncelikle ürün şık bir tasarıma sahip, airpodsa oldukça benziyor. Kıvrımlı bir yapısı var o da ayrı bir güzellik katmış. Fakat kulaklığın kulağa oturmasında biraz sıkıntı var, ilk başta takarken tam oturtmak için çabalıyorsunuz. Ek olarak kulaklık kulağa oturduğunda kafanızın sallanmasıyla düşmüyor fakat kulaklık kapüşonunuza falan çarparsa ya da başka bir temas olursa kulaktan çıkıyor. Kulaklığın kutusu da şık bir tasarıma sahip ve pantolonların bozuk para kısmına kolaylıkla koyulabiliyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklık ve kutusu sağlam bir malzemeden yapılmış. Normal düşmelerde falan pek bozulur, hasar alır gibi durmuyor. Buradaki dezavantajı ise şu, kulaklık ve kutusu etrafında bulunan kirleri üzerinde topluyor. Kıl tüy kulaklığın üzerine direk yapışıyor.
Konfor
Kulaklığın kullanışı gayet konforlu. Kutudan çıkardığınız anda kolay bir şekilde telefonunuzla eşleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Konfor açısından şunu söylemeliyim kulaklığın dokunma fonksiyonları gerçekten çok çeşitli ve oldukça kullanışlı. Telefonu cebinizden çıkarmadan birçok işi kolayca halledebiliyorsunuz.
İzolasyon
Kulaklık silikonsuz bir kulaklık olduğu için çok izolasyon sağlamasını beklememek gerekiyor. Bu bir açıdan iyi olabilir aslında. Kulaklık kulağınızda takılıyken ve herhangi bir şey dinlemezken ya da kısık sesli dinlerken birisi size bir şey söylediğinde duyabiliyorsunuz ya da yolda arkanızdan yanınızdan araba geliyorsa onu fark edebiliyorsunuz.
Günlük Kullanım
Kulaklığı günlük hayatımda kullanırken kulaklığın herhangi bir temasta kulaktan düşmesi haricinde herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Onun haricinde kullanması epey keyifliydi. Gerek mikrofon kalitesi olsun, gerek hoparlör kalitesi olsun, gerekse şarj süresi olsun beni tatmin etti ama düşme sorununu hesaba katmanızı özellikle vurgulamak istiyorum.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklığın mikrofonu oldukça iyi. 4 tane mikrofon var kulaklıkta bu sayede telefon görüşmelerinde herhangi bir sıkıntı çekmedim. Aradığım kişilerden sesin az geliyor veya kötü geliyor gibi bir şey duymadım. Gürültü engelleme de olsa bir tık daha iyi olabileceğini düşünüyorum kulaklığın.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklık bluetooth 5.2 sürümünün kullanıyor. Bu sayede bağlantı konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kulaklığın kapağını kaldırdıktan dört beş saniye sonra kayıtlı cihazınıza bağlanıyor kulaklık ve kapağı kapattıktan bir iki saniye sonrada bağlantı kesiliyor. Bu açıdan epey verimli çalışıyor.
Ses Kalitesi
Kulaklığın ses kalitesinden memnun kaldım. Son ses seviyesi iyiydi. Enstrüman ayrımı konusunda biraz daha iyi olabilirdi.
Oyun Performansı
Kulaklığın gecikme süresi profesyonel bir oyuncu değilseniz fark edilemeyecek kadar az. Oyun oynarken, video izlerken herhangi bir ses kayması meydana gelmiyor.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.8
TAOTRONİCS SoundLiberty A10 Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
TAOTRONİCS SoundLiberty A10 Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.