Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

TCL MOVEAUDIO S150 Kablosuz Kulak İçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık

skor
5.8

Dogan Timartas Değerlendirmesi

Tasarım6
Malzeme Kalitesi8
Konfor3
İzolasyon4
Günlük Kullanım4
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı1

Fiyatı

TCL MOVEAUDIO S150 Kablosuz Kulak İçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
TCL MOVEAUDIO S150 Kablosuz Kulak İçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Move Audio s150 malzeme ve ürün kalitesi olarak gayet iyi fakat tasarım olarak karakterden uzak bir cihaz. Küçük bir taşıma kutusu ve küçük yapılı bir kulaklık tasarımına sahip. Bence kulaklıkların silikon uçlu değilde plastik olması bu üründeki en büyük kusur, ve bu kusur sadece konfor değil, izolasyon, ses kalitesi ve ses dengesi gibi problemleri de yanında getiriyor. Her ne kadar 13mm sürücüler dengeli ve güzel bir ses sağlasa da sadece bu tasarımdan dolayı ses kalitesinde düşüş meydana geliyor. Mid ve high frekanslardaki sesler her daim dengeli ve anlaşılır, fakat kulaklık çok az vızıltı (sibilance) sahibi. Baslara gelince kulaklığın gerekli şekilde kulak kanalını kapatamaması ve kulakta dengesiz oturması biraz problem yaratıyor. Üründe bulunan IPX4 suya ve tere dayanıklılık seviyesi de ürünün kulağa tam oturmaması ve güven vermemesinden dolayı harcanmış gibi geliyor. Fakat bu eksilerine rağmen kulaklığın fiyat aralığı ve bu fiyat aralığında sunduğu ürün kalitesi gerçekten etkileyici. Telefon konuşmalarında etkileyici bir performansa sahip.

ArtılarıMalzeme KalitesiKonuşma KalitesiYeterli Ses SeviyesiGünlük Kullanıma Uygun
EksileriPlastik Uçlu KulaklıklarKulağa Tam OturmamasıYeterli Şekilde Kulak Kanalını KapatamıyorKulaklık Tipinden Dolayı Oluşan Ses Dengesizliği
skor
6
KULAKLIK.COMTasarım

S150 cepte kolaylıkla taşınabilecek ince ve küçük bir kutuya sahip. Kutu beyaz parlak plastik ve ele güvenli gelen bir yapıya sahip. Kutunun yumuşak dokulu olmaması ve parlak plastik olması bence kesinlikle bir artı, bir çok yumuşak plastik kaplama zamanla yapışkan ve kirli bir yapı alıyor. Kulaklıkların kendisi yaratıcılıktan ve karakterden uzak bir tasarıma sahip, AirPod'ları andıran bir görüntuye sahip. hatta kulaklıgın kendi sürücü kısmı ilk nesil AirPod ve Apple EarPods ile aynı tasarıma sahip. kulaklıklarda bulunan kuyruk kısa ve ince, üzerinde ışık göstergeleri ve dokunmatik kontrolleri bulunuyor. Benim karşılastıgım en buyuk sorun yine kulaklıkların silikon uclu olmaması oldu. konfor, ses ve kullanımda ciddi problemler ile karşılastım.

ArtılarıKüçük tasarımMalzeme kalitesi
EksileriSilikon Uc bulunmamasıBayat tasarım
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Bu kulaklıklar neredeyse tamamen AirPod ve benzerlerinde gördüğümüz parlak beyaz plastikten yapılmış. parçaların birbirine oturması, manyetik kapak ve manyetik kulaklık yatağı gayet sağlam. Kapak sallama ve hafif darbelerde açılacak gibi durmuyor ve kulaklıklar şiddetli sallamalarda dahi kulaklık yatağından cıkmıyor. Malzeme ve işcilik olarak güven veren ve kolayca eskimeyecek bir ürün hissiyatı veriyor. Malzemenin mat/yumusak yerine parlak plastik olması ilerde olusabilecek kauçuk geri dönüşümü olasılıgını ortadan kaldırıyor. Bu durumu daha önce uzun süre yumusak mat kaplamalı plastik ürün kullananlar bilecektir.

ArtılarıSağlam MalzemeParlak Plastikİyi manyetik yataklarİyi işçilik
skor
3
KULAKLIK.COMKonfor

Kulaklıkların silikon uclu olmaması ve ses kanalına dogru incelen Earpod ve Airpod'dan tanıyabilecegimiz tasarıma sahip olması bende büyük probleme neden oldu. Kulaklıklar hiçbir zaman kulagımda guvenle duracakmış hissi vermedi, öyle ki sallamaya ve spor yapmaya başta cok korktum. Hep, bir her an düzecekmiş hissi ile gezdim acıkcası. Kulaklıgın tam oturmaması ve hafifce kulak icinde kalması aynı zamanda en minik harekette kulaklıgın pozisyon degistirmesine ve sesin degismesine sebep oldu.

skor
4
KULAKLIK.COMİzolasyon

Malesef kulaklıkların yapısı ve kulaga tam oturmaması izolasyonun da zayıf olmasına sebep oluyor. Acaba farklı kulak yapılarından dolayı mı diye birkac kisiye daha denettim fakat herkes kulaga tam oturmadıgını ve seslerin yeterince izole olmadıgını soyledi. Spor salonuna goturup denedigimde 2. sarkıda dıs sesler ile karısmasından dolayı testi bırakıp eski kulaklıklarıma geri dondum. otobus ile yolculukta denedigimde de dinledigim muzikten cok zevk alamadım ne yazık ki. Ayrıca zayıf izolasyon olması sesleri bastırmak icin daha da sesi yukseltmenize ve sonucunda kulaklarınıza zarar vermenize de sebep olabilir. İzolasyon onemli bir konu.

skor
4
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Burada yine kulaklıgın yeterince mühür olusturamaması ve kulakta tam oturmaması benim icin problem oldu. Günlük konusmalarda cok yuksek arka ses olmadıgı surece ses kalitesi gayet basarılı fakat kulakltaki mühürün olmamasından dolayı otobus, acık alan, kalabalık alan, müzikli alan gibi yerlerde dış ses biraz rahatsız edici ve dikkat dagıtıcı. fakat dıs sesin az oldugu zamanlarda hem karsı taraf hem de sizin sesiniz gayet kaliteli ve anlasılır. Kulaklıgın kucuk kutusu gunluk tasıma icin gayet uygun. Fakat ürün 3.5 saat kulaklık ve ekstra 16.5 saat kutuda batarya olanagı sunuyor. Bana sorarsanız günlük yolculuk ve kullanım icin 3.5 saat yetersiz bir süre.

ArtılarıKonusmalarda ses kalitesi
EksileriKulaga oturmamasıSes sızdırması
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kulaklıklarda bulunan mikrofonlar telefon konusmaları ve sesli notlar icin gayet basarılı, karsı taraf sesinizi temiz ve yeterli sekilde alıyor. Sadecce yuksek dıs ses oldugunda minik problemler oluyor, fakat konusmaya engel olacak kadar degil. Bluetooth bozulması baya az seviyede.

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Baglantılarda konusma, müzik ve video konusunda cok problem yasamadım. kulaklıkların bluetooth 5.0'a sahip olması ve birden fazla cihaz ile eslestirilebilmesi gayet guzel. Bazı videolarda gecikmeler farketsem de cok nadir karsılastıgım bir durumdu. Test ettigimde 15-17 metreye kadar baglantı devam etti. Kurulumu kolay ve basit.

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Kulaklıklarda aslında gayet başarılı bir ses kalitesi var, ama kulagınıza dogru ve guzel sekilde oturtabilirseniz ki bu düşündügünüzden daha zor. Genel olarak mid ve high frekanslar basarılı, biraz vızıltıya (sibilance) sahip fakat ben sibilance a duyarlı oldugum halde cok da rahatsız olmadım. Bas konusunda yine basından beri bahsettigim mühür, yani kulaklıgın kulakta iyi bir izolasyon olusturamaması problemi ortaya cıkıyor. kulaklıgı kulagınıza nasıl oturttugunuza göre bas performansı degisiyor. Ve hele ki iki kulaklıgı farklı sekillerde oturttuysanız ciddi bir dengesizlik problemi var, sanki iki farklı kulaklık takmıssınız gibi. kalabalık alanlarda yine izolasyon olmamasından dolayı zayıf bir pasif ses engelleme durumu var. otobus ve kalabalık ortamlarda dıs sesler müzik zevkini baltalayabiliyor. Spor ve fiziksel aktivitelerde yine kulaklık surekli oynadıgı icin bir ses dengesi oturtmak ve kulaklıgı iyi konumlandırmak cok zor. Kulaklıkların sundugu ses seviyesi gayet yeterli.

Artılarıİyi ses kalitesiyeterli ses seviyesi
EksileriZayıf izolasyonses dengesizligiKötü Mühür
skor
1
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Blutooth TWS kulaklık. Eger aşırı casual bir oyun oynuyorsanız belki ama daha fazlası icin; Kablosuz kulaklıkla oyun oynanmaz.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Ömrü20 Saat
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Hassasiyet98 dB
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok
Sürücü Çapı 13 mm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
5.8
TCL MOVEAUDIO S150 Kablosuz Kulak İçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
TCL MOVEAUDIO S150 Kablosuz Kulak İçi Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.