Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Belkin SoundForm TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

skor
6.4

Kaan Akyüz Değerlendirmesi

Tasarım6
Malzeme Kalitesi7
Konfor6
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı3
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Belkin Markası Chet Pipkin tarafından 1980’lerin başında kurulan ABD merkezli bir teknoloji şirketidir. Şirket birçok teknolojik alanda faaliyet göstermekte olup, bizi ilgilendiren asıl konu olan kulaklık ve hoparlörlerini ilk defa 2002 yılında piyasaya sürdü. Aslında kulaklık ve hoparlör piyasasındaki bilindik markaların aksine çok duyulmamış olan Belkin son zamanlarda da giriş, orta ve orta-üst segment kablolu kablosuz kulaklıklar üreterek söz konusu dinamik piyasada ben de varım demek ve istikrarlı ve başarılı ilerleyişini sürdürmek istiyor gibi. Giriş-Orta segment bir kulaklık olarak nitelendirebileceğimiz Belkin Soundform Moveplus modeli ise bizim bugün ana konumuz olacak diyebilirim. Gelin Belkin markasının TWS kulaklıkları rakiplerine korku salabilecek mi hep birlikte bakalım.

 

ArtılarıHafif ve Kulağa Oturan YapısıTatmin Edici Batarya Kapasitesi ve Pil Performansı Yüksek Ses Stabil Bağlantı Kalitesi (Bluetooth 5.0)
EksileriYüksek Bas ve Tizlerde Sesin Boğulması
skor
6
KULAKLIK.COMTasarım

Belkin Soundform Moveplus TWS kulaklığın tasarımına nesnel açıdan bakmak gerekirse kulaklıklarımızın tasarımı birazcık büyük de olsa genel manada alıştığımız bir görüntüye sahip olduğunu söylemem mümkün olacaktır. Öte yandan kutu tasarımına gelecek olursak; alışılmışın dışında aslında istiridyeye benzetebileceğimiz bir kutu tasarımına sahip olduğunu gördüğümüz Belkin Soundform Moveplus’ın kutu üzerinde pil durumunu öğrenebileceğiniz led ışıklar konumlandırılmış. Maalesef kulaklıkların kutu içerisindeki konumlandırılması, kutunun şekli ve efektif olmayacak şekilde büyük ve kullanımı zorlaştıran  kulaklık yapısı ve aslında çok büyük bir işlevi olmayan, nispeten kalitesiz bir kapak ile tasarım açısından benim kanaatimce geçer not almadı desem yalan söylemiş sayılmam.

ArtılarıSilikonlu ve Kulak İçi OlmasıHafif YapısıKulağa Rahat Oturan ve Uzun Süreli Kullanımda Pek de Rahatsız Etmeyen TasarımıPil Durumunu Gösteren Led Gösterge
EksileriKutu Şekli
skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi açısından değerlendirmek gerekirse söz konusu giriş-orta segment bir kulaklıktan beklenen malzeme kalitesi ne ise Belkin Soundform Moveplus bize daha fazlasını vadetmiyor. Gerek kulaklıkların malzemesi, gerek kutunun ve özellikle kutunun kapağının malzeme kalitesi bize kulaklıktan bu konuda çok beklentiye girmememizi bağırıyor nitelikte demek ne bir eksik ne bir fazla olur bu konuda. Kalite açısından uzaktan dahi bakıldığında maalesef beklenti altında kaldı Soundform Moveplus.

ArtılarıKulaklıkların Kendisi Kutudan Nispeten Daha Kaliteli
EksileriPlastiği Alt Segment KalitesindeKutusu Kullanırken Korkutacak Derecede Zarar Görecek Gibi Duruyor
skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından kulaklığımız gerçekten beklentimi fazlasıyla karşıladı. Gereksiz derecede büyük olarak nitelendirdiğim tasarımına rağmen; hafif yapısı ve kulağa uyumu ile uzun süreli kullanımda dâhi Belkin Soundform Moveplus beni fazlasıyla tatmin etti diyebilirim. Konfor açısından gözümüz kapalı güvenebileceğimiz bir kulaklık olduğu kanaatindeyim.

ArtılarıBüyük Yapısına Rağmen Rahat Bir Kullanıma Sahip OlmasıFarklı Boyutlarda Çokça Silikon Uç ile GelmesiHafif ve Yüksek Oranda Kulağa Oturması
EksileriUzun Süreli Kullanımda Kulakta Küçük Sayılabilecek Rahatsızlık Hissi Vermesi
skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon konusunda sadece pasif gürültü engelleme özelliğine de sahip olsa yine de fazlasını bekleyebileceğim, Belkin Soundform Moveplus gerek nispeten kısık sesli müzikte ortam sesini kullanıcıya duyurması ve nispeten nispeten yüksek sesli müzikte de dinlenilen müziği dışarıya duyurması gibi izolasyon zafiyetli taşımakta.

ArtılarıMüzik Açık ve Yüksek Sesliyken Dışarı Sesleri Duymama
EksileriKısık Müzikte Dış Sesin Kullanıcının Kulağına GelmesiYüksek Müzikte Dinlenilen Müziğin Dışarıya Duyurulması
skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanımda beni şaşırtmaya devam eden ve eksileri gözle görülür olsa da ben de bir fiyat performans ürünüyüm diyen Belkin Soundform Moveplus’ın yüksek seslere çıkabilmesi, yüksek batarya performansı, gün içinde rahat kullanımı Bass ve Mid’leri dinleyen kimseye hissettirmesi ve Bluetooth 5.0 teknolojisi ile  kaliteli ve kesintisiz bağlantı sunma gibi özellikleri ile gönlümüzü fetheden kulaklığımız lakin büyük ve kaba yapısı yüksek seslerde sesin netliğindeki ufak da olsa bozulma keza aynı şekilde yüksek bass’larda sesin boğulması, dışarıya ses vermesi ve maalesef gerçekten kötü bir mikrofon performansı gibi negatif etkileri de bünyesinde barındırıyor. Söz konusu fiyat ve segment bandındaki kulaklığımızdan bir şaheser kalitesi beklemek de absürt olacağından kulaklığın segmentine ve fiyatına göre günlük kullanımda tatmin duygumuzu sağlayacağından şüphem olmadığını belirtmek isterim.

ArtılarıBağlantı (Bluetooth 5.0)Yüksek Seslere ÇıkabilmeYüksek Bass ve Mid
EksileriYüksek Bass’larda Sesin BoğulmasıDışarıya Ses Vermesi
skor
5
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon açısından maalesef demek ile beraber söylenecek çok da fazla bir şey bulunmamakta. Zaten fazla yüksek bir performans beklemediğim mikrofonu, bu düşük beklentimin bile altında kaldı. Örneklendirmek gerekirse dış ortamın hiçbir yerinde asla kullanamayacağınız mikrofonu sessiz ve kapalı ortamlarda ise işinizi anca görebilecek düzeyde bir performans sergiliyor. Maalesef mikrofon konusunda sınıfta kalan Soundform Moveplus’ı mikrofon beklentisi ile satın almamanızı tavsiye ederim

ArtılarıMikrofonlar İçin Herhangi Artı Özellik Yok
EksileriKalitesiz Ses İletimi
skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı konusu yine kulaklığın en çok takdir ettiğim özelliklerinin başında gelmekle beraber zaten Bluetooth 5.0 teknolojisi bize bu durumun kanıt niteliğindeki görünümü zaten önceden gösterilmiş gibi. Bazen 1-2 ufak aksaklık dışında sorunsuz ve kesintisiz bağlantı ile kullandığım Soundform Moveplus, sanki bir TWS kulaklık değil de kablolu kulaklık kalitesinde bir kesintisiz kullanım sağlıyor demek yanlış olmayacaktır.

ArtılarıHızlı ve Kesintisiz BağlantıBluetooth 5.0
EksileriAz da Olsa Yaşanan Çok Kısa Süreli Bağlantı Kopmaları
skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi konusunda bekleneni hatta daha önce de tekrar ettiğim gibi segmentine göre beklenenin üstünü bile verebilen Belkin Soundform Moveplus yüksek seslerin kulaklığı desek yalan söylemiş olmayız. Sürekli kulaklıkta en yüksek seste müzik dinleyen ben bile Soundform Moveplus’ı deneyimlerken sesi bir tık da olsa azaltma ihtiyacı hissettim. Yüksek bass’ları ve mid’leri de unutmamak gerekiyor. Bass’ları sonuna kadar hissettiren kulaklığımız bize bass ağırlıklı müzik konusunda üzmeyecek gibi görünüyor. Öte yandan her güzel şeyin yanında kusurların gelmesi kaçınılmaz bir şey olduğundan bu güzel özelliklerin çok yüksek seslere çıktığı zaman bozulmalara ve kalite düşüşlerine maruz kalmalarını da söylemesem olmayacak gibi. Sürekli tekrar ettiğim gibi; segmentine göre gerçekten başarılı ses kalitesine sahip bu kulaklığı fiyat performans ürünü olarak nitelendirecek olursak nispeten başarıyı yakaladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

ArtılarıYüksek Bass ve MidYüksek Seslere Çıkabilme Segmentine Göre Nispeten Kaliteli Ses Vermesi
EksileriYüksek Seslerde Yaşanılan BozulmaYüksek Bass’larda Sesin Boğulması
skor
3
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Bu kulaklık bir oyuncu kulaklık olmadığından gecikmeler fazlasıyla mevcut. bu tarz kulaklıklarla oyun oynamak pek doğru bir tercih olmayabilir.

Artılarıbu tarz kulaklıklarda oyun için bir artı söz konusu değil
Eksileribu tarz kulaklıklarda oyun için bir eksi söz konusu değil

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok
Batarya Ömrü7 Saat
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.4
Belkin SoundForm TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Belkin SoundForm TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.