Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Apple AirPods 2 Kulakiçi Bluetooth Kulaklık

Kaan Akyüz Değerlendirmesi
skor
7.1

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
İzolasyon5
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.8

Tasarım8.7
Malzeme Kalitesi9.3
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9.7
Mikrofon Kalitesi8.7
Bağlantı Kalitesi8.7
Ses Kalitesi8.7
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Teknoloji dünyasında öncü olarak kabul edebileceğimiz Apple 1976 yılında Steve Jobs tarafından kurulmuş ve günümüzde kalite ve kullanışlılık denince akla ilk gelen şirket olmak ile beraber şu anda dünyanın en değerli teknoloji şirketi olma ünvanını da elinde bulundurmakta. Şirket ilk önce bilgisayar(Macbook) ve daha sonra cep telefonu(Iphone) konusunda piyasayı sarsarken daha sonra ilk olarak 2016 yılında Airpods ilk nesili piyasaya sürerek TWS kulaklıklarda bir öncü haline gelmiş ve günümüz tüketicilerine TWS kulaklığı tanıtan marka olarak akıllarımızda yer etmiştir. Bu yazımızda Airpods ilk nesilden sonra daha da geliştirilmiş olarak piyasaya sürülen Airpods 2.nesile gelin hep beraber yakından bakalım.

ArtılarıHafif ve Kulağı Tıkamayan TasarımStabil bağlantı kalitesi ( Bluetooth 5.0)Tatmin edici pil performansıNispeten Kaliteli Malzeme YapısıTemiz ve Net Bir Ses ve Müzik Deneyimi
EksileriErgonomi (Kulaktan Düşme Tehlikesi ve Hissiyatı)Yüksek Bass ve Tizlerde Başarısız İzolasyon
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Airpods 2.nesilin en sevdiğim yanı tasarımı oldu diyebilirim. Rakiplerine nazaran oldukça minimalist ve kullanışlı bir kutu yapısına sahip olması ile beraber Apple Earpods kablolu kulaklıklar ile benzer bir tasarımda olan kulaklıklar biz kullanıcılara oldukça premium bir kullanım sağlayan Airpods 2.nesilin kişisel olarak beğenmediğim tek yanı kulak içi silikonlu yapıda tasarımları beğendiğimden ötürü Airpods 2.nesilin tasarımı bu konuda benden eksi puan aldı. Sunum: Kutu İçeriği: -Airpods 2.nesil Kulaklıklar -Şarj Kutusu -Apple Lightning Şarj Kablosu -Kullanma Kılavuzu ve Belgeler

ArtılarıHafif Bir Yapıda Tasarlanması
EksileriSilikonlu Yapıda Olmaması
skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi konusunda gerçekten Apple’ın plastik bir materyal de kullansa bu materyalin ne kadar kaliteli olabileceğini bize gösterdiği bir ürün olmuş Airpods 2.nesil. Gerek kulaklıkların kendisi gerek kutunun yapısı ve kapak mıknatısının kalitesi bizlere bu kalite açısından bir kanıt niteliğinde. Öte yandan kutu ve kulaklık malzeme materyalinden ötürü çok kolay kir tutması ve menteşesinin genel yapıya nazaran biraz daha düşük kalitede olması bizlere malzeme kalitesi açısından Airpods 2.nesilin tam olarak mükemmel olmadığını gösteriyor.

ArtılarıKaliteli Plastik ve Dayanıklı Bir Yapıya Sahip
EksileriKolay Kir Tutan Materyal
skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından yaptığım yorum tamamen öznel olacak çünkü şahsen TWS kulaklıklarda silikonlu bir yapıyı daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Böyle bir yapıya sahip olmayan Airpods 2.nesil kullanım sırasında gerçekten biz kullanıcıları kulaklığın kulaktan düşme tehlikesi ile karşı karşıya bırakıyor. En ufak ters harekette bile kulaklığın kulaktan hemen ayrılması bu fiyat bandı ve kalitedeki bir ürünün düşme ve kaybolma ihtimalini arttırmakla beraber, ödeyeceğimiz ücretin bir bakıma boşa gitmesine sebep olabiliyor.

ArtılarıKolay Takılıp Kolay Çıkarılması
EksileriKulaktan Çok Kolay Bir Biçimde Düşme Potansiyelinin Olması
skor
5
KULAKLIK.COMİzolasyon

Ürün kullanan insanların da takdir edeceği üzere tam bir izolasyon vadetmiyor ve sağlamıyor da… Silikonlu yapısının bulunmaması, kulağa tam olarak oturmaması ve daha bunun gibi negatif özelliklerle beraber yüksek seslerde dışarıya ses vermesi ve dışarıdaki sesleri çok rahat duymanızı sağlayan Airpods 2.nesil izolasyon açısından sınıfta kaldı demek yanlış olmaz.

ArtılarıBelli Oranda Pasif İzolasyon
EksileriDışarıya Ses Vermesi
skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanım bazında değerlendirmek gerekirse Airpods 2.nesil bizlere nispeten kolay ve işlevsel bir kullanım vadediyor. Kulaklığı silikonlu bir yapıda olmaması her ne kadar benim negatif olarak değerlendirdiğim biz özellik olsa da kulağınızdan aslan çıkarmadan ve dış ortamdan da izole olmadan hayatınıza ve eğer sürekli birileri ile iletişim halinde olmanızı gerektiren bir işiniz var kulaklığınızı sadece gerekli anlarda kullanıp sonra şarjı olduğu sürece kutusuna geri koymadan kullanmanızı sağlıyor. Pil sağlığı ise gerçekten başarılı olarak nitelendirebilecek düzeyde; kulaklıklar 5 saatlik bir kullanım süresini kullanıcıya sağlarken kutu ile beraber 24 saatlik bir kullanım süresinin kullanıcıyı tatmin edecek düzeyde olduğunu düşünmek yanlış olmayacaktır. Kulaklığın mikrofonuna detaylı değinecek de olsam kısaca bahsetmek istiyorum. Saplı tasarımı ile Airpods 2.nesil bizlere ortam fark etmeksizin kolay bir biçimde iletişimin anahtarını vaadediyor. Öte yandan spor yaparken veya hareket gerektiren bir aktivite yaparken Airpods 2.nesilin sizi yarı yolda bırakacağını söylemeden geçmem yanlış olur. Gerçekten fazlasıyla güvensiz bir duruşu olan Airpods 2.nesil yüksek hareket gerektiren ortamlarda tercih edilme düzeyini en alt seviyelere çekiyor.

ArtılarıBağlantı (Bluetooth 5.0)
EksileriKolay Düşebilme Tehlikesi
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon yine Airpods 2.nesilde benim en çok takdir ettiğim ve keyifle kullandığım özelliklerden biri olmakta. Saplı tasarımından ötürü sesinizi dağıtmadan karşı tarafa iletmesi, gerek sesli gerek izole ortamlarda rahatça iletişim kurmanıza olanak sağlaması, dış sesleri karşı tarafa iletse de asgari düzeyde iletişiminizi etkilememesi bizlere bu kulaklık ile günlük hayatta bu konuda asla sorun yaşamayacağımızın kanıtı niteliğindedir.

ArtılarıBaşarılı Bir İletişim Sağlaması
EksileriDış Sesi Karşıya Çok Fazla İletmesi
skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı Kalitesi Açısından Airpods 2.nesili farklı kulvarda değerlendirmemiz gerekmektedir. Bir Apple ürünü olan Airpods 2.nesil Bluetooth 5.0 teknolojisi ile bütün Apple ürünleri arasında çok rahat bir geçiş ve kullanım sağlaması ile beraber öte yandan Android cihazlarda bu kullanım zevkini biraz aşağı çekmekte. Android cihazlar ile tam olarak bir uyum sağlayamayan Airpods 2.nesil kulaklığın bağlantı sağladıktan sonra gerek üstündeki dokunmatik kontrol panellerini ve gerekse kulaklığın yakınlık sensörünü Android cihazlarda kullanmamıza olanak sağlamıyor. 3.parti uygulamalar ile bu durum az da olsa çözülse de Android cihaz kullanıcıları Airpods 2.nesil ile tam olarak mutluluğu yakalayamayacaklar benim nezdimde.

ArtılarıHızlı ve Kesintisiz Bağlantı
EksileriAndroid Cihazlarda Tam Özelliklerin Kullanılamaması
skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi açısından Airpods 2.nesil biz kullanıcılara temiz ve kaliteli sesin anahtarını veriyor. Enstrümantel müziklerde farklı enstrümanları rahatça ayırt edebilme, tizlerdeki başarısı, yüksek seslere fazla çıkamasa da sesi bozmadan kullanıcıya iletmesi gibi özellikleri Airpods 2.nesili rakiplerinin önüne geçiriyor. Öte yandan daha önce de söylediğim gibi yüksek seslere çıkamama, bass’ların fazlası ile yetersiz olması ve sesin kulakllığın yapısından ötürü fazlası ile dağılması müzik zevkimizi aşağı çeken özelliklerden olmuş demek yanlış olmayacaktır.

ArtılarıTemiz ve Kaliteli Ses Vermesi
EksileriBass’larda Tatmin Düzeyinin Oldukça Yetersiz Olması

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Diğer kablosuz kulaklık ürünlerine göre minimal ve diş ipi kutusuna benzeyen tasarımıyla kolay kullanımı var. Kulaktan düşebiliyor ve çoğu zaman harici olarak absürt duruyor. Dokunmatik tuş kullanımı kolay ve işlevsel. Özet olarak herkesin kullandığı kutudan çıkan kablolu modele benzer tasarım herkes için kullanabilirlik ve yabancılık çekmemesini sağlıyor.
Malzeme Kalitesi
Aldığı paranın hakkını veriyor elinize aldığınızda hissediyorsunuz. Bir kaç kez düşürmüş biri olarak dış kasa zarar alsa da ürünü etkilemiyor. Beyaz olduğu için kir tutuyor ve temizlemesi kolay değil. onun dışında hiçbir problem yok taş gibi desek yeridir
Konfor
Kulaktan düşmesi ve yerine tam oturmama sorunu var, kutu çok işlevsel ürünün zarar görmemesini sağlıyor kulaklıkların girip çıkması kolay, belirli kullanımdan sonra kulak içinde ağrı yapıyor ama ilk kullanımlarda sonra alışıyor.
İzolasyon
Metro ve Metrobüsün yüksek uğultusundan kendini kurtaramıyor ama kalabalık bir cadde de olsa işini yapıyor
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda yaklaşık 8 saat tek kulak kalan 2 saat 2 si bir şekilde kullanıyorum daha şarj konusunda sorun yaşamadım. Tüm gün kulağımda durmasına rağmen unutuyorum ve gözlük gibi benim bir parçam haline geldi. Haftada 1 kez kutuyu şarj etmek yetiyor. Arada bir kulak ağrısı yapıyor ama çekilmeyecek kadar değil. Tüm gün müzik dinleyip tüm işimi gördüğü için 10 puanı hak ediyor bence.
Mikrofon Kalitesi
Günlük kullanımda çok sesli alanlar harici çok iyi iş çıkarıyor. Henüz karşı taraftan beni duyamadıklarına dair bir duyum almadım.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantısı hızlı ve geçişleri de hızlı ama. Çok fazla kes kopma sorunu yaşadım ve bağlı cihazlar arasında kendi kafasına göre değişiklik yaptığı oluyor. Şu son güncellemelerle gelen berbat sorundan bahsedeyim instagramda post gezerken telefon elimdeyken bir anda kopuyor ve izlediğim videonun sesinin dışarı çıkmasını sağlıyor .
Ses Kalitesi
Tüm müzik türlerini dinleyen biri olarak Bas tiz oranında harika işler çıkarmasa da işini iyi bir şekilde yerine getiriyor. Yüksek ses oranını seviyorum ve bana göre yeterli bir bas sağlıyor + olarak kablolu kulaklıktan daha kaliteli ses verdiğini de belirtelim
Oyun Performansı
Çok fazla oyun oynayan biri değilim ama oynadığım oyunlarda gecikme yada benzeri bir ses sorunu yaşamadım
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
İzolasyon5
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9
Tasarım
Apple, birinci nesil AirPods kulaklıkların tasarımını ikinci nesil üründe de aynı biçimde koruyor. Emektar EarPods kulaklıkların tasarımını AirPods’a, büyük oranda taşımış olan Apple, formülü bozmadan devam etmiş. Tek tip tasarım ve boyut söz konusu. Kulak kanalını tamamen kapatan ve ucunda bulunan değiştirilebilir silikon topuzlarla her kulak yapısına veya büyüklüğüne tamamen uyan kulaklıkların esnekliği AirPods’da bulunmuyor. Bu nedenle AirPods’un her kulağa uymaması gibi bir durum söz konusu.
Malzeme Kalitesi
AirPods 2’ nin malzeme kalitesi ilk AirPods ile neredeyse aynı denebilir. Artı bir özellik olarak menteşesinde çok iyi yönde geliştirmeler yapılmış. Mıknatıslarının çok güçlü olmasında dolayı da biraz zor açıldığını söyleyebiliriz.
Konfor
İlk modelin ne kadar konforlu olduğunu biliyorsunuz. Sadece daha iyi dizayn edilmiş tasarımı sayesinde mükemmel bir konfor sağlayan AirPods 2 kulak ergonominize en iyi şekilde oturduğu için daha iyi bir konfor sağlıyor. Ve kesinlikle saatlerce kullanımda kulakta ağrı yapmıyor.
İzolasyon
Büyüklük ve genel şeklin dışında ses çıkışı, mikrofon veya sensörler tarafında da herhangi bir değişiklik bulunmuyor. EarPod’a benzer olan bu kulaklık, AirPod’un kulağa daha sağlam biçimde oturmasını ve ani hareketlerde kulaktan fırlayıp gitmemesini sağlıyor. Ayrıca kulaklığın pili için de daha fazla hacim yaratılmış oluyor. Tutuşa da olumlu katkısının bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim.
Günlük Kullanım
Egzersiz, müzik ve aramalar için ideal bir kulaklık olan Apple airpods 2 ,suya, toza ve tere karşı dayanıklı yapısı sayesinde günlük kullanıma da uygundur. İşlerinizi hallederken, çalışırken, araba, motor, bisiklet vs. sürerken de güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca, bağlantı kalitesi altında daha detaylı değineceğimiz Bluetooth 5.0 sürümü ile de güncel ve sağlam bir bağlantı performansı sunan model, tüm gün sorunsuz bir işleyişle yanınızda kalacaktır.
Mikrofon Kalitesi
H1 Çipin sağladığı en önemli özelliklerden biri de mikrofonları olmuş. Çok kaliteli mikrofonlara sahip olduğunu anladık ve konuşma kalitesi anlamında daha önce bu kadar temiz bir ses iletimine rastlamamıştık. AirPods 2 nin mikrofonları gerçekten çok başarılı.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 altyapısında bağlantı kuran Apple airpods 2, eğer bir Android işletim sistemine sahip bir cihaz ile kullanılıyorsa, nispeten yüksek çözünürlüklü bir aktarım sağlayabiliyor. Bluetooth 5.0, öte yandan, modern bağlantı teknolojisinin son durağını temsil eden güncel bir versiyon. Bu açıdan, gözünüz diğer kulaklıklarda kalmıyor.
Ses Kalitesi
AirPods 2’nin ses seviyesi çok fazla. Özellikle önceki nesille kıyasladığımız zaman aradaki farkı çok net bir şekilde fark edebiliyorsunuz. Sensörleri sayesinde de kulağınızdan çıkardığınız anda şarkınız duruyor. Kulaklığı kutusuna koyduğunuz zamanda kendini uyku moduna almakta. Ses Kalitesi hakkında her müzik türüne uygun bir kulaklık olduğunu söyleyebilirim.
Oyun Performansı
Oyun performansı diğer kablosuz kulaklıklara bakarak daha da üstün bir performans sağlar. Oyunlarda ses kasmak önemlidir tabiki ve sadece yarım saniyelik bir gecikme ile oyununuzu kusursuzca oynayabilirsiniz. Saatlerce oynadığınız oyunlarda keyfini sonuna kadar çıkaracağınıza eminim.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
İzolasyon10
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı10
Tasarım
Tasarım önceki nesil ile çok benzer küçük değişimler mevcut ancak boyutu ve kulaktaki hafifliği ile piyasadaki en ergonomik kulaklıklardan bir tanesi.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi tüm Apple ürünlerinde olduğu gibi üst seviyede.
Konfor
Airpods pro 2 çok ergonomik bir kulaklık hareket halinde iken veya spor yaparken kulağınızda yokmuş hissi veriyor.
İzolasyon
Bu kulaklığın izolasyonu iyi seviyede.
Günlük Kullanım
Airpods Pro 2 ergonomisi ve pil ömrü ile günlük kullanım için çok uygun bir kulak içi kulaklık
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi duyduğum bluetooth kulaklıklar içerisinde en iyisi diyebilirim.
Bağlantı Kalitesi
Yeni H2 çip sayesinde İphone ile eşleşmesi ve bağlantı kalitesi kusursuz. Eğer android veya windows cihazlar kullanıyorsanız sorun yaşanabilir.
Ses Kalitesi
Airpods Pro 2 önceki nesline göre ses kalitesindeki artışa rağmen henüz çok üst seviye hifi kulaklıklar ile rekabet edecek seviyede bir ses kalitesine sahip değil ancak çoğu kişi için çok tatminkar bir seviyede ses kalitesi mevcut
Oyun Performansı
Spatial Audio özelliği olduğundan 3d efekti sayesinde oyun için de kullanılabilir.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi3 Saat
USB StandardıLightning
Batarya Ömrü5 Saat Genel Kullanım (24 Saat Şarj Kutusu) Toplam 29 saat

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.1
Apple AirPods 2 Kulakiçi Bluetooth Kulaklık
Apple AirPods 2 Kulakiçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.