Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Anker Soundcore Life Q35 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık

skor
8.1

Ömer Keleş Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Anker, 2011 yılında kurulmuş bir firma olarak özellikle son yıllarda kulak içi ve kulak üstü kulaklıkları ile ülkemizde popülerlik kazanmış Çin menşeili bir firmadır. Powerbank ve şarj aksesuarları başta olmak üzere çeşitli teknolojik ürünler üreten firma, Anker Soundocre adı altında hoparlör ve kulaklık ürünleri ortaya koyuyor. Soundcore Life Q10 ile 2019 yılından bu yana Q serisi ile uygun fiyatlı kaliteli kulaklıklar ile karşımıza çıkıyor. Bu serinin son ürünü olan Q35 ise Q30’un üzerine koyulan geliştirmeleri ile bir ara model olarak karşımızda. Bugünkü incelememizin de konusu olan Anker Soundcore Life Q35, 2021’in ilk yarısında satışa çıkmış orta segment kulaklıklardan birisidir. Ergonomik ve şık tasarımı ile karşımıza çıkarken, başarılı ses kalitesi ve ANC performansı ile benzerlerinden öne çıkıyor. Serinin bir önceki ürünü olan Q30’a göre gelişmiş kulaklık pedi ve yeni bir özellik olan takma algılama ile araya günlük kullanımı büyük oranda geliştiren fark koyuluyor.

ArtılarıŞık ve Modern Tasarım İyi Malzeme Kalitesi Temiz ve Anlaşılır Ses Kalitesi
EksileriYetersiz Bass Performansı
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Oldukça modern ve şık bir tasarıma sahip olan Anker Soundcore Life Q35, fotoğraflardan da gördüğünüz üzere kulağın tümünü kaplayan dairesel bir tasarıma sahip. Kulaklığın dış tasarımı da buna göre şekillendirilmiş ve dairesel şekil küçülmek kaydıyla devam etmiş. Kafa üstüne gelen bölümün bir kısmı metal maddeden yapılmışken bir kısmı kaliteli bir sert plastikten yapılmış. Metal kısmın bulunduğu yer sebebiyle oldukça estetik bir görünüş mevcut. Kulaklığın üst bölümünde, iç taraf kulaklık pedleri ile aynı kalitede bulunan suni deri bir malzeme kullanılmış. Bu da konfora etki sağlarken ince yapısı sebebiyle estetik görünüşünden ödün vermemesini sağlıyor. Kulaklık pedinde bulunan çift dikişli yapı sebebiyle daha rahat bir kullanım sağlamasının yanında deri suni olması ile gürültü engellemesine katkı sağlanıyor. 

Sağ kulakta; kulaklığı şarj etmek adına bir type-c girişi, kapat-aç butonu, NC butonu ve bildirim ışığı mevcut. Sol kulakta ise; ses kapat-aç butonu, 3.5mm jac girişi ve müziği durdurabileceğimiz çok fonksiyonlu bir buton mevcut.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Büyük bir çoğunluğu sert plastikten oluşan kulaklık, üst bölümünde kullanmış olduğu metal yapı ve suni deri olan kulak pedlerine sahip. Kulaklığın metal bölümünün iç tarafı kulak pedleri ile aynı şekilde suni deriden oluşuyor. Bu suni deri kulaklığın günlük kullanımına büyük katkı sağlarken uzun saatler sürecek çalışmalarda başın üst tarafının zarar görmemesine katkı sağlıyor. 

Metal yapının sağlamış olduğu büyük bir güvenlik mevcut. Bu güvenlik sayesinde kulaklık her ne kadar açılırsa açılsın metal yapı tarafından korunuyor. Bu durum da kulaklığın güvenli olmasından ötürü kullanım ömrünü büyük oranda arttırıyor. Bu metal yapı parmak izi lekelerini rahatsız edecek bir boyutta gösteriyor olsa da çok ufak bir temizleme ile yok olacak kadar küçük bir detay oluyor. 

Suni deri olan kulak pedleri çift dikişli yapısı ile oldukça konforlu ve kaliteli bir kullanım sunuyor. Günlük kullanımda detaylı bir şekilde değineceğimiz uzun kullanım süresine büyük bir katkı sağlıyor. Suni deri kulaklık ömrünü arttırırken pasif gürültü engellemeye de büyük bir katkı sağlıyor. Bu durum da aktif gürültü engelleyicisi bulunan bu kulaklık için oldukça önemli.

ArtılarıMetal Kafa BandıSağlam Plastik Yapı
skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Anker Soundcore Life Q35’i konfor bakımından ele aldığımızda; kulaklığın 268-270 gram ağırlığa sahip olması ve tasarım bakımından ferah bir kullanım yaşatması, uzun kullanımlarda çıkartacak terleme ve kulak ağrısı gibi durumları düşüğe indirgemesi sebebiyle sektör standartlarının üstünde bir konfora sahip denilebilir. Kulaklık pedlerinde kullanılan suni derinin kalitesi de önceki ürünlerine göre gelişmiş bir performansa sahip. Bu gelişmiş kalitesi ile terletme oranı daha düşük olsa da yaz aylarında uzun kullanımda oluşacak terlemelerden kaçınmak elde değil.

ArtılarıUzun Sürelerde Az Oranda TerletmeHafif Olmasından Dolayı Ağırlaşmaması
skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

Sahip olduğu çift dikişli suni deri kulaklık pedleri, Soundcore Life Q35’in pasif gürültü engellemesini oldukça başarılı hale getiriyor. Normal modunda dahi dış seslerin gürültüsü indirgeniyor. Pasif gürültü engellemesini fiziksel özellikleri ile sağlıyorken, aktif gürültü engellemesini donanım ve yazılım iş birliği ile sağlıyor. 

Aktif gürültü engelleyici 3 mod ile çalışıyor. Bu çoklu mod sistemi Q30’da da olduğu gibi orta segment adına oldukça başarılı bir performansa sahip. Bu başarısını da daha önce bahsetmiş olduğumuz gibi donanımı ile olan iş birliği ile sağlıyor. Çift dikişli kulaklık yapısı kulağınızın bütününü kulaklık içine alıyorken dışarıdan gelen sesleri en aza düşürüyor. 

 

Çok Modlu Gürültü Engelleme

Soundcore Life Q35, Q30’da da bulunduğu üzere 3 farklı gürültü engelleme moduna sahip. Bunlar uygulamada görüldüğü üzere; seyahat, dış mekân ve iç mekân olarak bölümlere ayrılıyor olsa da İngilizce kullanım gereği kulaklığın vermiş olduğu sesler ile; transparency, noise cancellation ve normal modları ile karşımızda. 

Transparency modu ile dış seslerde bulunan gürültülerin rahatsız etmesi engellenirken bu seslerin etrafta var olduğu belli edilecek şekilde bulunan mikrofonları ile çevre sesini alarak temiz bir ses kulaklıktan aktarılıyor. Bu mod sayesinde yürüyüşlerinizde atmosfer sesinin farkında olarak olası kazaları engelliyor, oluşacak gürültünün müzik deneyiminize zarar vermesini önlüyorsunuz. 

Noise Cancellation modu ile etrafınızda bulunan etrafınızda bulunan sesler engelleniyor. Konuşma, araba, motor veya olası gürültülerin farkında olmadan işinize odaklanmanız veya müzik deneyiminizi yaşamanız sağlanıyor. Özellikle kafe ve ofis gibi dış mekanlarda çalışırken hayat kurtarıcı olan bu özellik sayesinde gürültülerin farkında olmuyor ve tüm odağınızın işinizde kalmasını sağlıyorsunuz. Toplu ulaşım araçlarında da büyük bir katkı sağlayan mod, metro ve otobüs gibi araçların motor sesinin kesilmesine ve atmosfer sesinin ortadan kalkmasına katkı sağlıyor. Özellikle toplu ulaşım araçlarında kitap okurken etrafın gürültüsünden arınmak günlük kullanımda başarılı bir deneyim sağlıyor. 

Son modumuz olan Normal modu ise kulaklığın standart kalitesini en iyi şekilde vermiş olduğu, herhangi bir ekstra gürültü engellemeye sahip olmayan, iç mekanlarda büyük oranda evinizdeyken sıklıkla kullandığınız bir mod olarak karşımızda.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Aktif ve Pasif Gürültü engellemenin sağlamış olduğu üstün başarı ile ses izolasyonu oldukça başarılı bir şekilde sağlanıyor. Bu durum da günlük kullanımda yaşanan kulaklık tecrübesini büyük oranda arttırıyor. Takma algılama özelliği kullanıcı deneyimini arttırıyor olsa da yaşanan ufak pürüzler bu deneyimi zedeliyor. Takma algılama özelliğinin yaşattığı problemler bağlantı kalitesi başlığının üçüncü paragrafında bahsetmiş olduğumuz şekilde istenmeyen durumlarda kapanması oluyor. 

Kulaklığın içinde bulunduğu orta segment ürünlere göre malzeme kalitesi oldukça üstün. Bu durum da günlük kullanıma pozitif bir etki sağlıyor. Kulaklık pedlerinin suni deri olması sebebiyle pasif gürültü engelleme sağlamasının yanında çift dikişli yapı kulağın tamamını kapsayan bir yapıya da sahip oluyor. Ne yazık ki kulak üstü kulaklıklarda genel bir negatif özellik olarak karşımıza çıkan suni derinin terletmesi bu kulaklıkta da mevcut. Soundcore Life Q10’a göre daha uzun sürelerde terletmeden kullanım sağlayabiliyor olsak da, 2 saatin üstüne çıkan durumlarda mola verme zorunluluğu doğuyor. 

Tasarımın şık ve modern görünümü insanların göz estetiğine uyuyor ve oluşturulan kıyafet kombinine etkileyici bir aksesuar olarak katkı sağlıyor. Koyu mavi renk, sağlamış olduğu mat görünümün modern görünüşe büyük katkı sağlamasının yanında göze hitap eden başarılı bir renk oluyor.

ArtılarıToplu Taşıma Veya Kalabalık Ortamlarda İyi Performans
skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kulaklığın iki yanında bulunan toplam 4 mikrofonu ile çift taraflı bir mikrofon kaydı sağlayan Soundcore Life Q35, yapay zekâ ile geliştirmiş olduğu gürültü engelleyici bir mikrofona sahip. Bu yapay zekâ; telefon görüşmelerinizde ve ses kayıtlarınızda gürültüden arındırılmış, temiz sesler ile yüksek kalitede ses sunuyor. Sahip olduğu mikrofonların kalitesi de önceki sürümlere göre geliştirilmiş, günlük kullanımda oldukça başarılı bir aktarıma sahip. Kulak üstü kulaklıklar arasında kendi segmentinde bulunan kulaklıklardan daha üst düzey bir mikrofon kalitesi sunduğunu söylemek oldukça kolay.

ArtılarıGeliştirilmiş Yazılım
skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.0 bağlantısını kullanmakta olan Soundcore Life Q35, Android cihazlar ile NFC bağlantısını kullanarak telefonlarda kolay bağlantı hizmeti sunuyor. Anker Q serisinin önceki ürünlerinde olduğu gibi Q35’te de çift cihaz bağlantısı sunuyor. Bu çift cihaz arasında ses aktarımı, kulaklığın sol kulağında bulunan çok fonksiyonlu tuş ile değiştirilebiliyor. Telefon ve bilgisayara aynı anda bağlı kalmak gerektiği durumlarda büyük bir fayda sağlayan çift cihaz bağlantısı, özellikle Soundcore Life Q10’a göre büyük bir kalite ile karşımızda. Cihazlar arasında ses geçişinde geliştirme sağlanmış ve bu kullanım deneyimini oldukça arttırıyor.

Soundcore Life Q35 bluetooth 5.0 ile 15 metreye varan bağlantı mesafesine sahip. Ne yazık ki bu mesafe araya giren duvarlar veya bluetooth bağlantısı yayan cihazlar ile düşmekte. Evinizde kullanmış olduğunuz durumlarda bilgisayar ve telefon bağlantısında oldukça başarılı bir performans bulunsa da dış mekanlarda ve yürüyüşlerde ortaya çıkan bağlantı hataları ile karşılaşmak mümkün. Bu bağlantı hataları büyük oranda kalabalık ortamlarda veya cihazınızın bluetooth ağının yayılamayacağı dar cep ve çantalarda ortaya çıkıyor. Bu da kullanım deneyimini zedeliyor olsa da kullanım senaryonuza bağlı olarak nadiren karşılaşacağınız bir durum. 

Tasarım bölümünde bahsetmiş olduğumuz takma algılama özelliği kulaklığın kullanmış olduğu sensörleri ile ufak pürüzleri mevcut olsa da başarılı bir şekilde çalışıyor. Kulaklığı kulağınızdan çıkartmanız ardından yaklaşık 1 saniyelik bir gecikme ile ses duruyor kulağınıza takmış olduğunuzda ise çok daha düşük bir gecikme ile ses çalmaya devam ediyor. Bu özellik kullanıcı deneyimine çok büyük bir katkı sağlıyor olsa da yeni bir teknoloji olmasından ötürü ufak pürüzler can sıkıcı olabiliyor. Bu pürüzler, sesin istenmeyen durumlarda kesilmesi ve istenmeyen durumlarda açılması olarak karşımıza çıkıyor. Neyse ki telefonda bulunan Soundcore uygulaması ile takma algılama özelliğini kapatıp açabilmek mümkün. Her ne kadar kullanıma katkı sağlayan bir özellik olsa da kullanım deneyiminizi zorlaştıracağın bir durumda özelliğin kapatılabilir olması büyük bir fayda sağlıyor.

ArtılarıKaliteli Bir Bağlantı Kalitesi
EksileriBazen Kopmalar Yaşayabilirsiniz
skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Geliştirilmiş 2x40mm’lik ipek diyafram sürücüleri ile oldukça temiz bir aktarıma sahip olan Soundcore Life Q35; sahip olduğu sürücüler ile yüksek çözünürlüklü sesleri aktarabiliyor. Aktarılmakta olan bu sesin kalitesini gerçeğe yakın haliyle almamızı dolayısıyla da daha iyi kalitelere ulaşan müzik deneyimi yaşamamızı sağlıyor. 

İpek diyaframa sahip sürücüleri sayesinde daha geniş bir frekans aralığına sahip olan Soundcore Life Q35, Hi Res Audio sertifikası ile bozuk seslere karşı geliyor. 

Soundcore Life Q35 gelmiş olduğu standart ses ayarları ile oldukça temiz ve her sesi anlaşılır kalitede dengeli veriyor olsa da uygulaması ile seçim yapabileceğiniz 22 ön ayara sahip. Bu ayarlar ile kişiselleştirilmiş bir ses kalitesi sağlayabilir, kendi istediğiniz dengelerde verilen bir sese sahip olabilirsiniz. Kulaklık gelmiş olduğu standart ayarlarda bassları ile başarılı olmasa da uygulamasından seçmiş olduğunuz bass modu ile daha üstün bir performans alabiliyorsunuz.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerLDAC
ANCVar
SensörlerDokunmatik Sensörü
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 40mm
MikrofonVar
Batarya Ömrü40 Saat
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Ağırlık274 Gram
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.1
Anker Soundcore Life Q35 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Anker Soundcore Life Q35 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Fiyatı

Anker Soundcore Life Q35 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Anker Soundcore Life Q35 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.