Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık

skor
7.2

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Günlük Kullanım7
Ses Kalitesi6

Fiyatı

Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
749 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

HD100, Sennheiser’ın en basic, en hafif, en küçük ve belkide en konforlu kulaklığı. HD 2.30 modelinin üstüne çıktı. O modelde, 2017’de sağlam bir tasarım ödülü almıştı. Neden bir kulaklık alırız? Tabii ki bunun bir çok sebebi olabilir; biz kendi 3 sebebimizi sıralayalım.

 

1. Biz birer odyofiliz. “En iyi ses”in, en detaylı sunumun, en yüksek çözünürlüklü parçaların peşinden koşuyor ve bunlardan çok keyif alıyoruz. Sonuç olarak, kritik dinleme yapmaya bayılıyoruz. Bir kulaklıkla kritik dinleme yapabilmek ise, bir hoparlör sisteminden çok daha kolay. Ekonomik olarak… Çok iyi bir kulaklık, çok iyi bir hoparlörden çok daha ucuz. Hele ki hoparlör sisteminde, işin içine standlar, kablolar, akustik düzenlemeler vb. girince, günün sonunda belki de daha keyifli bir hale gelse de; o işin içinden çıkabilmek, sağlam birikim gerektiren bir durum haline geliyor.

 

2. Dinletimizi kendimize özel kılmak istediğimiz durumlarda, özellikle geceleri, diğer insanlar uyurken; tercih edilecek sistem, bir kulaklık oluyor.

3. Hareket halinde iken, müzikten kopmayı sevmeyen insanlarız. Bu, günlük yaşantımızda kulaklık kullanmamızı zorunlu kılan en önemli faktörlerden.

 

HD 100, her ne kadar markanın en alt seviye modeli olsa da, açıkçası bu kulaklığı yeri gelir, 50 kat daha pahalısına bile tercih edersiniz. Tabii ki, konfurundan dolayı.

 

En iyi tasarım, en basit tasarımdır der; en iyi tasarımcılar. Basit demek; kalitesiz, kullanışsız ya da sıradan demek değildir. Sadece; karmaşık olmayan demektir.

ArtılarıAkıl Almaz Derecede HafifÇok KonforluYumuşak Ve Ferah, Yorucu Olmayan Tonal KarakterUygun FiyatKendi Fiyat Bandında Ki Beklentileri Karşılıyor
EksileriMikrofon Barındırmayan KabloBu Fiyat Bandında Başka Bir Eksisi Yok
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

HD 100, oldukça basit, sade ve sadece amacına uygun bir karton kutu içerisinden çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·  Sadece HD100 😊

 

Kulaklığın tasarımsal uyumu bizce müthiş. Yanlarda ki parlak siyah alanda açık renkli Sennheiser logoları, kabin çevresinde, buna eşlik eden parlak siyah aksanlar, katlanabilir yapı, küçücük, incecik, minicik, mükemmel.

 

Kablo çift taraflı. Sabit. 3.5mm çıkışlı L jack. Yine, jack kısmı ve ortada ki Y split, parlak siyah aksanlara sahip.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Tabii ki aşırı sağlam, tank gibi bir kulaklık değil. Ama özellikle yastıkların pürüssüzlüğü ve genel kalitesi, bu fiyata göre oldukça etkileyici. Ucuz bir poşet hissiyatı veren yastıklara sahip, bu kulaklıktan 2 kat daha pahalı modeller var bazı markalarda.

 

Kablo biraz ince ve çok da sağlam gözükmese de, en kopabilecek yerler, uç kısımlar, jack ve kulaklığa giriş yerleri, sağlamlaştırılmış. Oldukça sağlam.  

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Hiç birşey takmıyormuş gibi hisettiriyor. O kadar rahat ki, sanki, takmamak, takıyor olmaktan daha konforsuz. Bunun 3 sebebi var.

 

1. Çok çok çok hafif. 113 Gram.

2. Clamping Force, çok az. Kulaklık yatay düzlemde, kafanızı hiç sıkmıyor.

 

3. Kulak yastıkları yumuşacık ve ortada ki kumaş malzeme, çok iyi düşünülmüş. Kulağınızın daha çok suni deri yerine kumaş kısım ile temas ediyor olması, daha güzel bir cilt uyumu yaratıyor.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Her ne kadar hafif ve konforlu, üstüne katlanabilir olsa da, bir mikrofon barındırmayan kablo yapısına sahip olması ve pasif izolasyon özelliğinin pek başarılı olmaması sebebi ile, gün içerisinde karşılaşabileceğiniz senaryoların bir kısmında yetersiz kalabilir HD 100.

 

Fakat biz bu kulaklığı özellikle kendimizi çok hafif hissetmek istediğimiz anlarda, geceleri video izlerken, ya da basit oyunlar oynarken kullanmayı seviyoruz. Bu tarz senaryolarda tatmin edici bir seçenek.

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

HD 100, 26 Ohm, 18Hz – 18000Hz aralığında üretim yapabilen bir dinamik sürücüye sahip.

 

Sennheiser’ın en iyi yaptığı şey; Dinamik sürücü. Bildiğiniz, herhangi bir hoparlörün üzerinde gördüğünüz sürücüler. İleri geri, bir piston gibi hareket ederek, temas halinde olduğu hava moleküllerini titreştirmesi sonucu, elden ele, bizim kulak zarımızın temas halinde olduğu hava moleküllerine kadar aktarılması bu titreşimin ve bizim bunu ses olarak algılamamız. Burada ki iletimin rüzgarla karıştırılmaması lazım tabi. Hava molekülleri ileri geri, bir salıncak gibi sallanarak birbirlerini uyarıyorlar; yer değiştirerek değil.

 

Kulağa oldukça basit gelen, sanayide ki ustanın bile orada ki ekipmanlarını kullanarak yapabileceği gibi anlattığımız bu yapı, işçiliğinde üstün hesaplamalar ve çok seçiçi olunması gereken prosesler barındırıyor. Özellikle metalurji anlamında. Malzeme seçici. Diyaframın malzemesi, çapı, inceliği, bağlı olunan mıknatısın malzemesi, yoğunluğu, açıkçası; bunların hepsi, duyacağınız sesi belirliyor.

 

HD100, öyle ki, konforu sesine yansımış. Oldukça rahat, yavaş, yayvan bir teknik sunum eşliğinde, pek konforlu ve ferah bir tonal karakterde. Saatlerce dinleyebileceğiniz, yoruculuktan çokça uzak, fiyatına göre pek dengeli bir kulaklık HD100.

 

Alt frekanslar, bütünün geri kalanına kıyasla çözünür değiller. Transient cevap bakımından pek de yavaş kalıyorlar ama orta – üst frekanslar da buna zıt anlamda, fiyatına göre iyi miktarda detay barındırıyorlar. Üst frekanslar sibilansa girmekten, keskinlikten ve fazla parlak olmaktan kaçınır yapıdalar.

 

Kadın vokaller ve tiz enstrümanlar ise, bu fiyat bandının hakkı değil. Evet teknik kapabilitesi yine pek standart ama, çok güzel bir tonal karakterdeler.

 

Sahne yerleşimi fena değil. Ama enstrüman ayrım başarımı, pek kendini göstermiyor. Yine, geniş yapılı bir sahne altyapısı kurmuyor HD100.

 

Özet olarak, hem sunumu hem de kendisi pek konforlu. Bizce beklentileri karşılıyor.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonYok
Kablo YapısıSabit ve Düz
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Ağırlık113 Gram
Empedans26 Ohm
Frekans Aralığı18 Hz-18.000 Hz (-10 dB)
Kablo Uzunluğu1.4 m
THD<0.5 % (1 kHz, 100 dB SPL)
Suya DayanıklılıkYok
Kablo Giriş UcuSabit
Hassasiyet110 dB SPL @ 1 kHz, 1V RMS

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
6.8
Sennheiser HD 300 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 300 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.