Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

skor
6.6

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor6
Günlük Kullanım6
Ses Kalitesi7

Fiyatı

Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
649 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

HD 206 V2, Sennheiser’ın en uygun fiyatlı kulaklıklarından biri. Bu kulaklığı bir çok amaç uğruna tercih edebilirsiniz, ama bizce herşeyden çok, stüdyo kullanımı gibi, profesyonel kullanıma yönelik bir kulaklık. Amatör bir DJ ya da bir ses sanatçısı için, bulunduğu fiyat bandında ki en iyi seçeneklerden biri olabilir.

ArtılarıNatural Orta FrekanslarKonforlu TizlerDayanıklı YapıStüdyo Kullanımına Uygun, Adaptör Dahil Kutu İçeriği3 Metre Kablo
EksileriKonfor Açısından İlk Tercihlerinizden Biri OlmamalıMaksimum Ses Şiddeti Herkesi Tatmin Etmeyecek DüzeydeAlt Frekanslar Otoriter Ve Şiddetli Değil
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

 

HD 206 V2, güzel tasarlanmış bir karton kutu içerisinden, oldukça basit bir sunum ile çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·  HD 206 V2

·  3.5mm’den, 6.35mm’ye dönüştürücü adaptor.

 

Kulaklığın tasarımı, genel olarak bize modifiyeli bir arabayı andırıyor. Kafa bandı üzerinde, gümüş renkte ki, kocaman Sennheiser logosu ve yazısı, kabinin dış tarafarının gümüş renkte olması ve bu sefer, siyah renkte ki logolar barındırmasıyla birlikte, uzunluk ayar mekanizmasının üstünde ki açık renk HD 206 yazıları, kulaklığın oldukça klasik tasarım çizgilerini, biraz daha eğlenceli bir yapıya büründürmüş durumda.

 

Kablo sabit, balanssız, 3 metre. Günlük kullanım için çok uzun, stüdyo kullanımı için ideal. Kutunun içinden 6.35mm adaptör çıkıyor fakat asıl ucu 3.5mm. Bu kulaklığı ses kartı gibi ekipmanlarda kullanırken, o adaptöre ihtiyacınız olacak.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

HD 206 V2 ilk bakışta fiyatı kadar ucuz bir kulaklık gibi gözükmüyor. Ama aslına baktığınız zaman çok da üstün bir kaliteye sahip değil. Fiyatı için mükemmel. Bunu söyleyelim. Oldukça dayanıklı olacağını da düşünüyoruz. Sadece, çerçeve de kullanılan plastik pek premium bir hissiyat vermiyor. Kabin çevresinde kullanılan malzeme, biraz daha kaliteli bir dokunuşa sahip.

 

Kablo biraz ince ama oldukça esnek. Ne kadar uzun ömürlü olabileceğini kestiremiyoruz. Buna bir şey olmaz diyemeyiz, ama kesinlikle kalitesiz bir durum yok ortada.

skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Kulaklığın yatay düzlemde ki sıkma kuvveti konforlu sayılabilecek seviye olmasına rağmen aynı zamanda kulaklığı kulağınızda sabit tutabilecek sertlikte, burada bir sıkıntı yok. 215 gram ağırlığı ile de, oldukça hafif sınıfta yer alıyor. Fakat kulak yastıklarının içerisinde ki sünger miktarını yetersiz bulduk. Bu anlamda, kulaklık yumuşak bir dinleme deneyimi yaşatmıyor.

 

Aynı zamanda, yastıkların dış kaplaması pek ucuz bir materyal ile kaplanmış. Ten uyumu noktasında iyi bir noktada değil.

 

Kafa bandının iç kısmında ki yastıklama iyi bir detay ama; öyle ki, bu bazı çok daha pahalı modellerde bile olmayabiliyor.

 

HD 206V2’nin konfor noktasında öncelikli olarak tercih edilmesi gereken bir kulaklık olmadığı aşikar.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

HD 206V2, günlük kullanımdan ziyade, profesyonel kullanım için tasarlanmış bir uygun fiyatlı seçenek.

 

Kablosunda bir mikrofon barındırmaması, kablosunun çok uzun olması, konfor açısından pek iyi yerlerde olmaması, kulaklığı günlük kullanım için pek uygun bir model yapmıyor.

 

Bu noktada HD300 gibi modellere yönelmenizi tavsiye ederiz.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

HD 206V2, arkası kapalı bir kulaklık olmasına rağmen, bir arkası açık kulaklık tonal karakterine yakın bir renge sahip. Alt frekanslar pek güçsüz, ama makro detaylar, eğer bakmasını iyi bilirseniz, orada.

 

Orta – Üst frekanslar ise pek natural ve ferah. Sibilans oluşturmaktan kaçınan, bulunduğu fiyat bandının üstünde detay başarımına sahip bir sürücü bu frekans gruplarında.

 

24 Ohm empedans değerine sahip bu dinamik sürücü çok kolay sürülsede, telefonunuz gibi portatif cihazlara takıldığında, maksimum ses şiddeti anlamında bangır bangır ses seven DJ adaylarını, sanatçıları pek tatmin etmeyebilir.

 

Aynı zamanda amfi görevi görecek bir ses kartına, kutunun içerisinden çıkan adaptör yardımı ile bağlandığı takdirde ise, alt frekanslar hem biraz daha güçleniyor, hem kulaklık orta – üst frekans kısmında ki enerjiyi tepe noktada sunmaya başlıyor, hem de makismum ses şiddeti tatmin edici noktalara ulaşıyor.

 

Özellikle kadın vokaller, pek güzel, pek doğal, pek konforlu bir karaktere sahip.

 

HD 206V2’nin tizleri, uzun dinleme seansları için, mükemmel.

 

Bu fiyat bandında, pek detaylı bir karakter, pek yüksek bir çözünürlük, pek tutarlı bir sahne altyapısı beklemek doğru olmaz. Umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Bu yüzden bu incelemede, ses betimlemesi yaptığımız bu kısımda çok derin detaylara girmelik bir sebep oluşmuyor.

 

HD 206V2, herşeye rağmen, bulunduğu fiyat bandında; amatör kayıtlarınızda, şarkılarınızda ve düzenlemelerinizde kullanabileceğiniz gayet iyi bir seçenek.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans24 Ohm
MikrofonYok
Kablo YapısıSabit ve Düz
Kablo Uzunluğu3 m
Kablo Çıkış Ucu3.5mm, 6.35mm
Ağırlık215 Gram
Frekans Aralığı21 Hz - 18.000 Hz
THD<0,7%
Hassasiyet108 dB

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
6.8
Sennheiser HD 300 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 300 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.