Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

SENNHEISER HD 350BT BLUETOOTH KULAK ÜSTÜ KULAKLIK

skor
7.1

Tevfik Doğancı Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor6
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

Fiyatı

SENNHEISER HD 350BT BLUETOOTH KULAK ÜSTÜ KULAKLIK
SENNHEISER HD 350BT BLUETOOTH KULAK ÜSTÜ KULAKLIK
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Kulaklığı genel olarak değerlendirdiğimizde orta sınıf kulaklıklar arasında iyi bir konumda olduğunu söyleyebilirim. Kendi uygulaması üzerinden EQ ayarları ile müziklerden çok daha iyi keyif alabilmeniz mümkün. Bu kulaklığı alan kişilerin yorumlarını okuduğumda ses seviyesinin yetersizliğinden söz etmişlerdi. Bende son seviye ses testi yaptığımda belki biraz daha yüksek sesli olabilir diye düşündüm ama bana bu haliyle bile ses seviyesinin yeterli geldiğini söyleyebilirim. Katlanabilir ergonomik yapısıyla çok yer kaplamayan, tuşlarıyla kullanışlı, kaliteli kulaklık yastıkları olan bir kulaklık olmuş. Daha önce dediğim gibi uzun süreli kullanmak isteyen kişiler için kulakları ısıttığını ve terlettiğini söylemeliyim. Satın alırken dikkat etmenizde fayda görüyorum. Batarya ömrü 30 saat gibi uzun ve performanslı. Kaliteli ses kodekleriyle de gecikmesiz ve kayıpsız bir müzik performansı sizi bekliyor.

ArtılarıYüksek dinamik bass profili, yüksek kaliteli AAC ve APTx Low Latency codec’leri ile kaliteli kablosuz ses deneyimi30 saatlik batarya ömrüPodcast modu, firmware güncellemeleri, ekolayzer ayarları gibi özellikleriyle Smart Control uygulama desteğiMinimalistik tasarım öğeleri içeren beyaz ve siyah renk seçenekleri ile yüksek kaliteli, dayanıklı materyallerSiri ve Google Assistant gibi kişisel asistanlar için sezgizel kontrollere sahip Sanal Asistan butonuGelişmiş kablosuz Bluetooth 5.0 teknolojisi ile kolay ve sorunsuz bağlantıUSB-C Hızlı şarj özelliği
EksileriAktif gürültü engelleme özelliği yokKulak yastıkları uzun süreli kullanımlarda daha konforlu olabilirdi
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Türkiye'de de en çok tercih edilen bluetooth kulaklıklarından olan Sennheiser HD 4.40BT'nin yenilenmiş versiyonu olarak karşımıza çıkan Sennheiser HD 350 Bt kulaküstü kablosuz kulaklığını inceliyoruz. Daha önce küçük kardeşi HD 250 Bt'yi incelemiştik. Onun inceleme yazısına da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kutu Açılışı Öncelikle beyaz-mavi renklerle bezenmiş ferah bir kutu bizi karşılıyor. Ürünün ön yüzünde "Bircom" hologramı mevcut. Bu ürünün Türkiye Resmi Distribütör'ü Bircom'un getirdiğini ve orijinal olduğunu belirtiyor. Kutunun yan yüzeylerinde kutu içeriği ve sahip olduğu kodekler belirtiliyor. Ek olarak yan yüzeyde holografik olarak yer alan, ürününüzün gerçekliğini kontrol edebileceğiniz bir "QR Kod" mevcut. Alt yüzeye baktığımızda da ürünün seri numarası, ürün kodu, üretim yeri ve diğer beyan edilen bilgileri mevcut. Kutu İçeriği • HD 350 BT Kulaklık • USB Type C şarj kablosu • Hızlı kullanım kılavuzu Tasarımsal olarak baktığımızda katlanabilir, az yer kaplayan ve baş ölçülerine göre uzayabilir yapısıyla tamamen ergonomik ve rahat bir kulaklık. Kontrol düğmeleri kulaklığın sağ tarafına konumlandırılmış. En üstte şeffaflık modunu veya sesli asistanı aktif edebileceğiniz bir buton, onun altında bir sonraki veya bir önceki şarkıya geçiş yapmanızı sağlayan bir buton, onun altında ses seviyesini ayarlayabileceğiniz kontrol düğmesi, hemen altında type c şarj girişi, biraz daha alta indiğimizde ise açma/kapama ve eşleşme yapabileceğimiz oldukça kullanışlı düğmelere yer verilmiş. Kulaklıkların her iki tarafında da sesi hüzmeleyerek toplayan mikrofonlar mevcut.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulaklıkların gövde özelliklerine baktığımızda dış yüzeyinin premium hissiyatı veren, kaliteli plastik sert malzemeden yapıldığını görüyoruz. Kulaklık yastıklarının dikişli deri malzemeden yapıldığını, sürücülerin olduğu bölümün ise kaliteli kumaş malzemesinden yapıldığını görüyoruz.

skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor özelliklerine baktığımızda kulaklık kulağı tamamen kapsayan yastıklı deri bir yapıya sahip. Kulak yastıklarının bu yapısı kulaklığın pasif olarak dış ortam gürültüsünü oldukça iyi bir şekilde engellemesini sağlıyor. Kulaklığın başınıza değen kısmı ise yumuşak, başı rahatsız etmeyen kaliteli deri malzemeden oluşuyor. Ancak uzun süreler kullandığınızda kulakları ısıttığını ve terlettiğini söyleyebilirim. Özellikle kışın kullanacak olan kişiler için iyi bir özellik. Sennheiser her zaman olduğu gibi bu kulaklıkta da konfora ve kaliteye önem vermiş.

skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

Sennheiser HD 350 Bt'de de Aktif Gürültü Engelleme özelliği mevcut değil. Zaten bu özelliğe büyük bir ihtiyaç da yok. Ürün zaten oldukça iyi bir pasif gürültü engelleme özelliğine sahip ve sizin için Aktif Gürültü Engelleme bir zorunluluk değilse bu fiyat segmentinde HD 350BT'yi çok rahat tercih edebilirsiniz.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Sennheiser yeni çıkan tüm modellerinde sesli asistan desteği sağlıyor ve HD 350BT'de de Siri, Google Asistan, Alexa gibi sesli asistanları aktif etmenizi sağlayan bir buton bulunmakta. HD 350BT'nin sağ kapsülünde ses açıp/kısmanızı sağlayan bir tuş, şarkıları durdurmayı/başlatmayı ve bir önceki/sonraki şarkıya geçmeyi sağlayan hareketli bir buton mevcut. Aynı butonla çağrı açma/kapatma ve reddetme gibi fonksiyonları da yerine getirebiliyorsunuz. Bluetooth kulaklıkların en önemli özelliklerinden biri yine hafızasında birden fazla cihazı bağlantıya hazır olarak tutabilmesi. HD 350BT 8'e kadar cihazı hafızasında tutabiliyor ve aralarında kolayca geçiş sağlayabiliyor. Sennheiser HD 350 BT bir bluetooth kulaklık için oldukça iyi bir batarya süresine sahip. Bir önceki model olan HD 4.40BT'den 5 saat daha fazla şarj tutabiliyor. Toplamda 30 saate kadar tek şarj ile kullanım sunan HD 350BT optimum kullanımla neredeyse 2-3 haftada bir şarj edilmesini gerektiriyor demek. Tam şarj olması için 2 saat şarjda bırakmanız yeterli. Şarj işlemini de USB-C destekli kablolar ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu da daha kolay, hızlı şarj manasına geliyor.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Daha önce test ettiğim kulaklıklar gibi bu kulaklıklarla da mini bir test yaptım. Normal ortamda ve gürültülü ortamlarda kulaklığı test ettim. Sesi hüzmeleyerek toplayan mikrofonları sayesinde telefonla görüşme yaptığımda sesimin net ve anlaşılır bir şekilde karşı tarafa gittiğine dair yorumlar aldım. Almış olduğum kayıtları daha sonra incelediğimde ise ses kayıt performansının da gayet tatmin edici olduğunu söylebilirim.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

HD 350 BT Bluetooth 5.0 destekliyor. Bu sayede hızlı bir şekilde uygulamaya gerek kalmadan da telefonunuzla eşleştirip kullanmaya başlıyorsunuz. Sennheiser HD 350BT aptX kodeğine sahip. Yani HD 350BT de kablosuz ses aktarımını kayıpsız bir şekilde yapıyor diyebiliriz. Böylece ses kalitesi birçok kulaklığa göre fark edilebilir bir şekilde öne çıkıyor. Sennheiser HD 350BT aptX Low Latency yani görüntü/ses arasındaki senkronu insanın fark edemeyeceği kadar düşük gecikme süresine indiren teknolojiye sahip. Böylece video izlemek artık daha keyifli hale geliyor. AAC, SBC, A2DP kodekleri de yine kulaklıkta mevcut.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Kulaklığın ses kalitesi nasıl? Kulaklıktan herhangi bir eq ayarı yapmadan müzik dinlediğinizde flat bir ses duyuyorsunuz. Kulaklığın bass frekanslarında vurucu bir karakteri var. Uygulama ile bass frekansını daha da yukarılara başarılı bir şekilde taşıyabiliyorsunuz. Sennheiser'ın 'Smart Control' uygulamasıyla müziğin türüne göre eq ayarları yapabiliyorsunuz. Bu sayede kendinize özel eq ayarları yaparak dinlediğiniz müzik daha da keyifli hale geliyor. Tiz ve mid frekanslar Sennheiser'ın her zaman güçlü olduğu alanlar olmuştur. Yine HD 350BT kulaklık oldukça başarılı bir performans sunuyor. Kulaklıkta son ses seviyesinde müzik dinlediğimde herhangi bir şekilde ses patlaması veya ses çatlaması duymadım. Bünyesindeki ses kodeklerinin kalitesi kendini belli ediyor.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Pasif KullanımVar
MikrofonVar
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Batarya Ömrü30 Saat
Batarya Şarj Süresi3 Saat
USB StandardıUSB-C
Hassasiyet108 dB (1 kHz/0 dBFS)
Kablosuz ŞarjYok
Ağırlık 238 Gram
Frekans Aralığı18 Hz - 22 kHz

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.1
SENNHEISER HD 350BT BLUETOOTH KULAK ÜSTÜ KULAKLIK
SENNHEISER HD 350BT BLUETOOTH KULAK ÜSTÜ KULAKLIK
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.