Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
9.3

Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.8

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon9.5
Günlük Kullanım8.5
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8.5
Ses Kalitesi10

Fiyatı

Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyon sistemlerini üreten markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

H95, markanın kulaklıkları söz konusu olduğunda en tepede konumlandırdığı, premium ve lüks kelimelerinin fiziksel bir forma bürünmesini temsil eden bir model.

 

Günümüzde Bang & Olufsen kablosuz kulaklıkların güncel modelleri; HX, H95 ve H4 2nd olarak belirtilebilir.  

 

HX, kardeşi H9 3. Jenerasyondan sonra tanıtılan, Bang & Olufsen H serisi kulaklıkların 10. neslini temsil ediyor.

 

 

Zamanında kablolu H6, arada kalmış özellikleriyle ama sevilen H7, kulak çevreleyen değil kulak üstü olan H8 ve yenilenmiş modeli H8i çok sevilen modellerdi. 

 

 

H95 ile marka, yeni bir kategoriye adım atmış oldu. Bang & Olufsen, markanın tüm felsefesini yansıtabileceği bir model yarattı. Elimizde ki kulaklığa baktığımızda, Peter ve Svend'in mirasını görebiliyoruz.

ArtılarıLüks Deneyimin Fiziksel Forma Bürünmüş HaliKusursuz işçilik, Mükemmel Malzeme KalitesiÇok İyi Ses KalitesiÜstün KonforSezgisel Kontrol Tekerlekleri38 Saat Batarya ÖmrüMobil Uygulama Desteği
EksileriSuya ve Toza Karşı Dayanıklılık Resmi Olarak Yok
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Bang & Olufsen, dünya üzerinde belki de tasarıma en çok önem veren ses teknolojileri firmalarından bir tanesi.

 

Markayı temsil eden değer, bizzat tasarım.

 

Bize, tasarım denilince akla hangi marka gelir diye bir soru sorsanız, Bang & Olufsen deriz. Her markanın belirli bir tasarımsal çizgisi vardır. Bu B&O’da bu zariflik, lüks yaşam ve premium sınıfı temsil edecek şekilde.

 

Sunum

 

Bang & Olufsen BeoPlay H95 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, premium bir sunum ile, kaliteli bir kutu içerisinde bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·          BeoPlay H95

·          Aluminyum Taşıma Çantası

·          USB-C’den, USB-A’ya Şarj Kablosu (1.25m)

·          3.5mm’den, 3.5mm’ye Ses Kablosu (1.25m)

·          Uçak Adaptörü

·          Mikrofiber Temizlik Bezi

·          Özel Karşılama Kartı

·          Kullanım Kılavuzu

·          Talimatlar ve Bakım Kılavuzu

 

 

Bang & Olufsen BeoPlay H95 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, tasarımsal açıdan sahip olduğu yumuşak ve pürüzsüz hatları, göz alıcı renkleri ve deri hatları gibi kalite kokan ince detayları ile, çok özel bir model. Bu arada kelimenin tam anlamıyla güzel de kokuyor.

 

Oval şekle sahip kabinlerin dış tarafında yer alan, aluminyum halka üzerinde işlenmiş parlak B&O logoları da premium tasarım öğelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

 

Hem sağ, hem de sol kabinin etrafını sarmalayan kontrol halkaları var. Kullanıcı dostu bir ses yüksekliği açma-kısma ve ANC-Şeffaflık modu arasında geçiş imkanı sunan bu halkalar inovatif ve özenli bir tasarım örneği. 

 

Sağ kabin aslında aynı zamanda bir dokunmatik yüzey alanı. Bu alanı kullanarak, müziği durdurma-oynatma ve çağrıları kontrol etmek gibi bir çok işlem yapabiliyorsunuz.

 

Bizim inceleme ürünümüz olan Kestane Rengi, koyu aluminyum tonlarıyla birlikte çok hoş bir uyum yakalamış.

 

H95'in farklı 6 renk seçeneği daha bulunuyor. Bu seçeneklerin mevsimler geçtikçe artacağına emin olabiyoruz. Marka farklı sezonlara özel renk seçenekleri hazırlamasıyla da biliniyor.


Diğer renk seçenekleri:

 

  • Siyah
  • Altın
  • Kestane
  • Denizci Mavisi
  • Gri ve
  • Kuzey Buz Rengi

 

Kabinin içerisinde büyük ölçü ile print edilmiş “R” ve “L” harfleri yer almakta. Kulaklık simetrik ölçüde tasarlandığından, bunun her seferinde hangi tarafın sağ-sol olduğunu anlama işlemini oldukça hızlandırdığını söyleyebiliriz.

 

Katlanabilecek şekilde dizayn edilen gövde, basitçe, kusursuz bir taşıma deneyimi sunuyor.

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi söz konusu olduğunda bu kadar iyi olan az kulaklığa dokunabilirsiniz.

 

Airpods MAX ve H95, paranın satın alabileceği en iyi malzeme kalitesine sahip 2 kulaklık. 

 

Airpods MAX'i denkleme birden dahil ettik çünkü bu kadar dayanıklı, lüks ve premium deneyim yaşatan başka bir kulaklığı örnek göstermek belki daha önce bu kulaklığı deneyimlemiş olanlarınızın H95'den neler bekleyebileceğini anlamasını kolaylaştırabilir.

 

Tabii farklı, H95, Airpods MAX'in aksine aluminyum iskelete ve kuzu derisi yastıklara sahip. (MAX'te çelik iskelet, aluminyum kabinler ve file yastıklar mevcuttu.)

 

Elimizde ki bluetooth kulaklığın her mm karesi özenli bir işçilikle üretilmiş.

 

H95 üzerinde ki eklemleri oynatırken, kontrol tekerleklerini döndürürken, yastıklara dokunurken veya tuşlara basarken ömürlük bir ürün aldığınıza inanıyorsunuz.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

H95, çok konforlu bir kulaklık. 

 

323 gram ağırlık aslında kesinlikle hafif tarafta yer almasa da, bu modelin kalın ve yapılı aluminyum iskeleti göz önüne alındığında tamamen mantıklı. 

 

Katlanabilir yapısı ve beraberinde gelen aluminyum taşıma çantası ile birlikte günlük kullanımınızda yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir taşınılabilirlik sunan kulaklık, konforu ile de bunu destekliyor.

 

Yumuşacık yastıkları, dengeli kafayı yanlardan sıkma kuvveti ve ağırlığını homojen bir şekilde dağıtabilen kafa bandı ile birlikte H95'in tüm gün üzerinizde taşımak güç değil.

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

bang-olufsen-h95-bluetooth-kulaklik

Kulaklıklar ve ANC (Aktif Gürültü Engelleme)

Kulaklık teknolojilerinde gürültü engelleme ilgili konuştuğumuz aslında 3 farklı gürültü engellemeden bahsedebiliriz. Bunlar “Pasif Gürültü Engelleme” , “Adaptif Gürültü Engelleme” ve “Aktif Gürültü Engelleme” .

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın gürültü engelleme başarımının kardeşi HX'e kıyasla takdir edilecek bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

 

HX’in ANC performansını konuşurken; özellikle beraberinde bir müzik açıldığı zaman sizi dış dünyadan koparabilecek kadar etkili; yine de çok daha uygun yada benzer fiyatlarda, çok daha iyilerini gördüğümüzü söylemiştik. Sony WH-1000XM4 ve Bose 700, bunlardan bazılarıydı.

 

H95, sektörü ilerleten bu modellere benzer seviyede aktif izolasyon sağlayabilen bir kulaklık. Yine de, 10 puanlık WH-1000XM4'ün bir adım gerisinde.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

38 saat batarya ömrü, lüks deneyim, çok iyi ses kalitesi ve üstün konfor! H95, paranın alabileceği en premium akıllı kulaklıklardan biri.

 

Aluminyum taşıma çantası, 500 gram ile kulaklıkların kendisinden yaklaşık 180 gram daha ağır olsa da(H95 323g), kulaklığın günlük kullanımınızda karşılaşabileceği her türlü senaryonun üstesinden güvenle gelmesini sağlayabilecek kadar koruyucu.

 

Maalesef bir IP sertifikasına sahip olmayan Bang & Olufsen H95 premium bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

Suya ve toza karşı dayanıklılığı belki resmiyete binmemiş olsa da, hafif yağmur altında kullanımda başına bir şey gelmeyeceğine inanmak istiyoruz. (Denememekte fayda var.)

 

USB-C eşliğinde şarj desteği, yine kablosuz şarj, yakınlık sensörü sayesinde otomatik duraklama-başlama, otomatik kapanma, ANC, şeffaflık modu, uygulama desteği ve dahası; gerçek akıllı deneyimi yansıtan özellikler olarak H95 içerisine dahil edilmiş.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Bang & Olufsen H95 Bluetooth Kulaklığın mikrofonu oldukça net, keskin ve yüksek çözünürlüklü bir sese sahip.

 

Biz burada kardeşi HX ile aralarında kayda değer bir fark yakalayamadık.

 

Karşı taraf sesinizi oldukça anlaşılır bir şekilde duymakta herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

 

Markanın mikrofon kalitesi açısından en iddialı kulaklığı, güncel olarak "Portal" sayılabilir. 

 

Portal mikrofonlarına çok daha özen verilmiş tam donanımlı bir kablosuz oyuncu kulaklığı ve bir boom mikrofon gibi sesinize odaklanmasını sağlayan özel bir algoritması var.

 

Hazır bahsetmişken, yazılı incelemesine gidip bir göz atmak için aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

bangolufsen-kulaklik-modeli

Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı

Ses kalitesi, mikrofon kalitesi ve ANC kalitesiyle herhangi bir premium bluetooth kulaklıktan farksız performans gösteren Portal, oyuncu kulaklığı kategorisinde bir günlük kullanım kralı.

 

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bang & Olufsen H95 bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye aşağıdaki içerğie tıklayarak göz atabilirsiniz.

bluetooth-codecleri

Bluetooth Codeclerini Anlamak

Bir codec, bluetooth sinyalinin kaynak tarafından kulaklıklıklarınıza ya da başka bir alıcıya nasıl ve ne ne şekilde iletileceğini belirleyen mekanizmadır.

 

H95, aynı anda 2 farklı cihaza bağlanabilerek günlük yaşamı kolaylaştırıcı bağlantı özelliğine de sahip.

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

H95 çok iyi ses kalitesine sahip bir bluetooth kulaklık. 

 

Bu kulaklığın sonik potansiyelini Airpods MAX seviyesine yakın görüyor ve bir adım gerisinde konumlandırıyoruz.

 

Bang & Olufsen bu kulaklığı yaklaşık 80 Hz'e kadar ortalama 8-9 dB'lik bir aksana sahip olacak şekilde, sub-bass öncelikli olarak tasarlamış ve frekans cevabının geri kalanını şaşırtıcı şekilde dengeli bir ritme sokmuş.

 

H95'in orta frekans bölgesi neredeyse flat bir sunuma sahip. Mid-bass bölgesinde başlayan rahatlık, zillerin ve ince telli enstrümanların öne çıkacağı 2 kHz bölgesine kadar devam ediyor.

 

Mid-bass'lar yerine sub-bass'ların öne çıkartılması kulaklığın zaten ferahlık algısı bozulmadan derinlik katabilecek bir yapıya bürünmesini sağlıyor ve bunun üzerine gelen dengeli sunum, modelin yüksek çözünürlük üreten performanslı dinamik sürücülerinin iyice yararına olacak bir akustik karakter ortaya çıkartıyor.

 

Üst frekans bölgesi, 4,5 kHz alanı içerisinde öne çıkartılarak kulaklığa bir nebze enerjik bir ruh da eklenmiş. 

 

Model bir bluetooth kulaklığa göre tertemiz bir arka plan, üstün şeffaflık ve detaylı bir sunu yapıyor. 

 

Sahne hacmi genişlik açısından bu sefer ortalama bir boyutta olan fakat derinliği ile fark yaratabilen H95'in özetle alabileceğiniz en iyi ses kalitesine sahip kablosuz kulaklıklardan bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Şimdi modelin tasarımından bahsedelim. BeoPlay H95 kapalı, tam boyutlu kulaklıklar… Şahsen ben bunlara baş üstü demeyi tercih etsem de şık, ince ve kompakt görünüyorlar. Katlanabilir form faktörü sayesinde bu premium parça çok az yer kaplayabilir. Buradaki dış tasarım, ek gösteriş olmadan modern, oldukça kısıtlı. Bu fiyat için muhtemelen daha fazlasını bekliyordum, aynı Sennheiser Momentum 3 tarzı bana daha yakındı. Ancak H95'in malzemeleri lüks: kulak yastıkları için yumuşak koyun derisi, dolguları için hafızalı köpük, kafa bandı için inek derisi, ana yapı için metal. Kaselerde biraz plastik yoksa. Bu modelin seçebileceği üç renk seçeneği var, siyah, gri, ikisi de oldukça evrensel, altın olanlar sadece güzel. Bu arada kulak yastıkları çıkarılabilir, mıknatıslarla tutulurlar. Kafa bandının kavisi esnek ve benim hoşuma giden nefis yumuşak bir ayar sistemi var. Yapı kalitesi hakkında herhangi bir şikayet yok, mekanizmanın hızlı bir şekilde gevşemesi pek mümkün değil ve bu iyi.
Malzeme Kalitesi
Fırçalanmış alüminyum çerçeve hafif hissettiriyor ve kulak kapaklarının arkasında küçük bir sıkıştırma kuvveti olsa da, H95'i uzun süre takarken herhangi bir sorun yaşamadık. Kulaklıklar katlanabilir, bu da onları taşımayı kolaylaştırır. Kulaklıkların içine yerleştirilmiş kadranlar, aktif gürültü engellemenin ses seviyesini ve seviyesini ayarlamanıza olanak tanır; bu, Microsoft Surface Headphones ile gördüğümüz bir özellik ve H95'e getirdiği dokunma hissini seviyoruz. Sağ kulaklıkta ayrıca 3,5 mm ses bağlantı noktası, USB-C şarj bağlantı noktası ve kulaklığı açıp kapatan ve Bluetooth'u etkinleştiren bir anahtar bulunur. Sağ kulaklıktaki dokunmaya duyarlı muhafaza ile etkileşime geçerek müzik çalmanızı kontrol edebilirsiniz; Müziğinizi çalmak/duraklatmak için merkeze dokunun, parçayı atlamak için ileri kaydırın ve geri gitmek için geri kaydırın.
Konfor
Giyme rahatlığına gelince, birkaç yorum sayabilirim. Kulaklıklar en hafif değil ve kafa bandı sağlam ve dar, daha geniş olmasını tercih ederim. Öte yandan, oval kulak yastıkları kulağı güvenli bir şekilde kaplayarak mükemmel pasif ses yalıtımı sağlar ve H95'in kendisi ağırlığını yoracak kadar büyük değildir. Bu yüzden şartlı olarak koydum, uyumla ilgili hiçbir sorunum olmadı, ancak satın almadan önce modeli denemenin zarar vermeyeceği gerçeğine dikkatinizi çekiyorum.
İzolasyon
Gürültü bastırma söz konusu olduğunda, Bang & Olufsen mühendisleri, geliştirme departmanının sunduğu her şeyi şapkadan çıkardı. Toplam sekiz mikrofondan, iki dış mikrofon ve her bir kulak kabında iki adet, dışarıdan gelen gürültünün mümkün olduğunca bastırılmasını sağlar. ANC etkinleştirildiğinde, içeride yalnızca küçük bir miktar gürültü duyulabilir, bu nedenle H95 gürültülü ortamlarda erteleme yardımcısı olarak da kullanılabilir. Gerçekten güzel olan, elbette, sol taraftaki kadranın sesi sürekli olarak değil, fark edilir aşamalarda azaltması. Orta konumda akustik olarak sinyal verilir .ANC ve şeffaflık modu kapatılır.
Günlük Kullanım
Eğlenmek için kablosuz kulaklık arıyorsanız, yeni B&O amiral gemisini seveceksiniz. Bu model, sahibini rahatsız etmemek için gerçekten her şeyi yapıyor. Ve nedenini anlıyorum. Maliyeti göz önüne alındığında, herhangi bir günlük kullanım durumuna hızla uyum sağlayan ve çeşitli görevlerle başa çıkan yüksek teknolojili ve kesinlikle evrensel bir araç olmalıdır. Şirket iyi yaptı. BeoPlay H95, tanıdık bir kaynağa otomatik olarak bağlanabilir, size anında ve istikrarlı bir bağlantı sağlar, oynatmada gecikme olmaz. İki cihaz için çoklu nokta desteklenir. Buradaki yönetim birleştirilmiş, dokunmatik ve çok orijinal. Oynat/duraklat için dokunmatik panel, kulaklık açma/kapama kaydırıcısı, sesli asistanı çağırmak için fiziksel bir düğme ve ses ve gürültü azaltma/şeffaflık modlarını kontrol etmek için iki tekerleğimiz var.
Mikrofon Kalitesi
Fiyatına göre düşündüğümüz zaman bize rode mikrofon kadar efsanevi bir ses sağlayacağını düşünüyoruz fakat pek de öyle değil. Beklentilerimi bu kategoride karşılamayan H95 gerçekten önemli bir faktörü silip atmış. Telefon görüşmelerinde bile mikrofon arka fonda ufak frekanslı bir cızırtıya sebep oluyor. Ses kaydında ise ton değişimlerini geç algılıyor bu da insanın hevesini kıran bir faktör.
Bağlantı Kalitesi
Biraz daha spesifik olarak teknik parametreler hakkında. BeoPlay H95, titanyum diyaframlı ve neodimyum mıknatıslı 40 mm dinamik sürücülerin yanı sıra dijital sinyal işleme için özel olarak tasarlanmış DSP'ler kullanır. Ayarlanabilir bir aktif gürültü önleyici ANC vardır, yüksek kaliteli ve sese etkisi açısından oldukça nazik Şeffaflık modu da iyi uygulanmış, bu konuda hiçbir şikayetim yok. Aramalar için H95'ler oldukça uygundur, her biri kendi gürültü azaltma özelliğine sahip dört mikrofon vardır. Bluetooth 5.1 sürümü, AAC ve aptX Uyarlanabilir kodekler desteklenir. Ve burada bu kulaklıklara en önemli sözüm üzerinde duruyoruz.
Ses Kalitesi
Herhangi bir kulaklık testinin en önemli noktasına, sese geçelim. İyi pasif dış sönümleme ve oldukça etkili Gürültü Önleme sayesinde, H95 başlangıçta akustik geri çekilme için iyi koşullar ve diğer insanlara mümkün olduğunca az rahatsızlık verir. Başkalarını çok fazla rahatsız etmeden yüksek sesle müzik dinleyebilirsiniz. Apple / Beats kulaklıklarda olduğu gibi çiftler halinde dinlemek burada mümkün değil, ama sorun değil; kendimizi izole ettik. Elektronik bir şeyle başlayalım: “Compilerbau”dan “773”, H95'in tüm çalma seslerinde kolaylıkla kulağınıza getirdiği sesler, yapay boşluklar, patlamalar ve boşluk efektleri içeren bir sentezleyici parçadır. Dolgun baslar, çıtır tizler, her yerde bulunan orta seviye sesler, en sevdiğim elektronik çalma listelerimi dinlemeyi eğlenceli hale getirdi. Bir caz performansı için dinleme keyfi de garantiydi. Kapalı alan, hem derinlik hem de genişlikle, hoş bir dinleme deneyimini garanti eden ustaca sesle dolduruldu.
Oyun Performansı
Açıkçası oyuncu kulaklığı olarak tasarlanmayan Beoplay H95 sınırınına göre iyi bir performans sergiliyor. Kablosu ile kullanıldığında üst düzey oyuncu kulaklıklarında yer alan surround 7.1 desteği ile ses nerden geliyorsa sizi o tarafa yöneltiyor.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı7
Tasarım
Kulaküstü olmasına rağmen aşırı sırıtmayan ve yüksek kalitede malzemelerin sadeliği
Malzeme Kalitesi
Bang & Olufsen zaten prestijli bir marka ve bu modelinde tüm prestijini gün yüzüne çıkararak malzeme kalitesinde herhangi bir açık bulmayı mümkün kılmamıştır.
Konfor
Uzun kullanımda ufak kulak acımaları dışında hiçbir konfor eksisi görmedim. Her yerinde deri var ve terleme yapabiliyor ama çok cüzi miktarda çünkü gerçekten kaliteli deri malzeme kullanılmış.
İzolasyon
Kulaklığı taktığınız ilk anda sizi uzayın derininde sessiz bir yere atıyor sanki. Hiçbir ses gelmiyor, çok başarılı bir izolasyona sahip ve gürültü engelleme ile şahlandırılmış durumda. İnşaattan geçtim ve ses yüksekteyken herhangi bir ses duymadım.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda dünyadan tamamen uzaklarla götüren bir yalıtım ve gürültü engelleme sistemine sahip olan bu kulaklıkta kolay kolay istemediğimiz sesleri duymayacağımız kesin olmakla beraber markanın toplumda çok bilinmemesi ile çalınma olasılığıda düşüyor.
Mikrofon Kalitesi
4 yönlü mikrofonu işini gayet iyi yapıyor ve uygulama üzerinden ayarlanabilen rüzgar engelleme yeterince iyi çalışıyor, rüzgarı kesiyor. Fakat her türlü sesi alabiliyor, her detayı iletiyor ve istenmeyen sesler zorlanmadan mikrofondan geçebiliyor.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth ile bağlanması gayet otomasyona bağlanmış ve basit bir derecede fakat bazen müziği durdurup bir süre sonra tekrar açtığımda ses cızırtısı ve kesintisi yapıyor ve rahatsız ediyor kısa süreliğinede olsa, bunun dışında jak girişi ile şarj harcamadan güzel bir şekilde kullanılabiliyor ama jak kablosu standartların altında kısalıkta.
Ses Kalitesi
Yorum yapmaya gerek yok, stüdyo kalitesi dışında günlük kullanıma uygun en iyi kalitede ses verimi sağlayan tek kulaklık diyebilirim. Gerek baslar gerek tizler özenle işlenmiş ve sonucunda verilen Danimarka ürünü ses kalitesi ile ilk deneyimde kulaklarıma masaj yaptı resmen. Kulaklarımız bu kaliteye alışmak istiyor.
Oyun Performansı
Formula1 22, LoL ve Valorant gibi oyunlar dışında Last of Us benzeri ses efektlerine önem veren yapıtlarda denendi ve başarılı performans göstermekle kalmadı beni o ortama taşıdı ses etkeni saolsun.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon10
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı10

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX Adaptive
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 40mm
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi3 Saat
USB StandardıUSB-C
Frekans Aralığı20 Hz - 22.000 Hz
Kablosuz ŞarjYok
Hassasiyet102 dB
Batarya Ömrü50 Saat Genel Kullanım
Ağırlık323 Gram
Suya DayanıklılıkYok
Empedans12 Ohm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
9.3
Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.5
Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık
Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.8
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.