Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

skor
9.3

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyon sistemlerini üreten markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

H95, markanın kulaklıkları söz konusu olduğunda en tepede konumlandırdığı, premium ve lüks kelimelerinin fiziksel bir forma bürünmesini temsil eden bir model.

 

Günümüzde Bang & Olufsen kablosuz kulaklıkların güncel modelleri; HX, H95 ve H4 2nd olarak belirtilebilir.  

 

HX, kardeşi H9 3. Jenerasyondan sonra tanıtılan, Bang & Olufsen H serisi kulaklıkların 10. neslini temsil ediyor.

 

 

Zamanında kablolu H6, arada kalmış özellikleriyle ama sevilen H7, kulak çevreleyen değil kulak üstü olan H8 ve yenilenmiş modeli H8i çok sevilen modellerdi. 

 

 

H95 ile marka, yeni bir kategoriye adım atmış oldu. Bang & Olufsen, markanın tüm felsefesini yansıtabileceği bir model yarattı. Elimizde ki kulaklığa baktığımızda, Peter ve Svend'in mirasını görebiliyoruz.

ArtılarıLüks Deneyimin Fiziksel Forma Bürünmüş HaliKusursuz işçilik, Mükemmel Malzeme KalitesiÇok İyi Ses KalitesiÜstün KonforSezgisel Kontrol Tekerlekleri38 Saat Batarya ÖmrüMobil Uygulama Desteği
EksileriSuya ve Toza Karşı Dayanıklılık Resmi Olarak Yok
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Bang & Olufsen, dünya üzerinde belki de tasarıma en çok önem veren ses teknolojileri firmalarından bir tanesi.

 

Markayı temsil eden değer, bizzat tasarım.

 

Bize, tasarım denilince akla hangi marka gelir diye bir soru sorsanız, Bang & Olufsen deriz. Her markanın belirli bir tasarımsal çizgisi vardır. Bu B&O’da bu zariflik, lüks yaşam ve premium sınıfı temsil edecek şekilde.

 

Sunum

 

Bang & Olufsen BeoPlay H95 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, premium bir sunum ile, kaliteli bir kutu içerisinde bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·          BeoPlay H95

·          Aluminyum Taşıma Çantası

·          USB-C’den, USB-A’ya Şarj Kablosu (1.25m)

·          3.5mm’den, 3.5mm’ye Ses Kablosu (1.25m)

·          Uçak Adaptörü

·          Mikrofiber Temizlik Bezi

·          Özel Karşılama Kartı

·          Kullanım Kılavuzu

·          Talimatlar ve Bakım Kılavuzu

 

 

Bang & Olufsen BeoPlay H95 Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, tasarımsal açıdan sahip olduğu yumuşak ve pürüzsüz hatları, göz alıcı renkleri ve deri hatları gibi kalite kokan ince detayları ile, çok özel bir model. Bu arada kelimenin tam anlamıyla güzel de kokuyor.

 

Oval şekle sahip kabinlerin dış tarafında yer alan, aluminyum halka üzerinde işlenmiş parlak B&O logoları da premium tasarım öğelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

 

Hem sağ, hem de sol kabinin etrafını sarmalayan kontrol halkaları var. Kullanıcı dostu bir ses yüksekliği açma-kısma ve ANC-Şeffaflık modu arasında geçiş imkanı sunan bu halkalar inovatif ve özenli bir tasarım örneği. 

 

Sağ kabin aslında aynı zamanda bir dokunmatik yüzey alanı. Bu alanı kullanarak, müziği durdurma-oynatma ve çağrıları kontrol etmek gibi bir çok işlem yapabiliyorsunuz.

 

Bizim inceleme ürünümüz olan Kestane Rengi, koyu aluminyum tonlarıyla birlikte çok hoş bir uyum yakalamış.

 

H95'in farklı 6 renk seçeneği daha bulunuyor. Bu seçeneklerin mevsimler geçtikçe artacağına emin olabiyoruz. Marka farklı sezonlara özel renk seçenekleri hazırlamasıyla da biliniyor.


Diğer renk seçenekleri:

 

  • Siyah
  • Altın
  • Kestane
  • Denizci Mavisi
  • Gri ve
  • Kuzey Buz Rengi

 

Kabinin içerisinde büyük ölçü ile print edilmiş “R” ve “L” harfleri yer almakta. Kulaklık simetrik ölçüde tasarlandığından, bunun her seferinde hangi tarafın sağ-sol olduğunu anlama işlemini oldukça hızlandırdığını söyleyebiliriz.

 

Katlanabilecek şekilde dizayn edilen gövde, basitçe, kusursuz bir taşıma deneyimi sunuyor.

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi söz konusu olduğunda bu kadar iyi olan az kulaklığa dokunabilirsiniz.

 

Airpods MAX ve H95, paranın satın alabileceği en iyi malzeme kalitesine sahip 2 kulaklık. 

 

Airpods MAX'i denkleme birden dahil ettik çünkü bu kadar dayanıklı, lüks ve premium deneyim yaşatan başka bir kulaklığı örnek göstermek belki daha önce bu kulaklığı deneyimlemiş olanlarınızın H95'den neler bekleyebileceğini anlamasını kolaylaştırabilir.

 

Tabii farklı, H95, Airpods MAX'in aksine aluminyum iskelete ve kuzu derisi yastıklara sahip. (MAX'te çelik iskelet, aluminyum kabinler ve file yastıklar mevcuttu.)

 

Elimizde ki bluetooth kulaklığın her mm karesi özenli bir işçilikle üretilmiş.

 

H95 üzerinde ki eklemleri oynatırken, kontrol tekerleklerini döndürürken, yastıklara dokunurken veya tuşlara basarken ömürlük bir ürün aldığınıza inanıyorsunuz.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

H95, çok konforlu bir kulaklık. 

 

323 gram ağırlık aslında kesinlikle hafif tarafta yer almasa da, bu modelin kalın ve yapılı aluminyum iskeleti göz önüne alındığında tamamen mantıklı. 

 

Katlanabilir yapısı ve beraberinde gelen aluminyum taşıma çantası ile birlikte günlük kullanımınızda yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir taşınılabilirlik sunan kulaklık, konforu ile de bunu destekliyor.

 

Yumuşacık yastıkları, dengeli kafayı yanlardan sıkma kuvveti ve ağırlığını homojen bir şekilde dağıtabilen kafa bandı ile birlikte H95'in tüm gün üzerinizde taşımak güç değil.

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın gürültü engelleme başarımının kardeşi HX'e kıyasla takdir edilecek bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

 

HX’in ANC performansını konuşurken; özellikle beraberinde bir müzik açıldığı zaman sizi dış dünyadan koparabilecek kadar etkili; yine de çok daha uygun yada benzer fiyatlarda, çok daha iyilerini gördüğümüzü söylemiştik. Sony WH-1000XM4 ve Bose 700, bunlardan bazılarıydı.

 

H95, sektörü ilerleten bu modellere benzer seviyede aktif izolasyon sağlayabilen bir kulaklık. Yine de, 10 puanlık WH-1000XM4'ün bir adım gerisinde.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

38 saat batarya ömrü, lüks deneyim, çok iyi ses kalitesi ve üstün konfor! H95, paranın alabileceği en premium akıllı kulaklıklardan biri.

 

Aluminyum taşıma çantası, 500 gram ile kulaklıkların kendisinden yaklaşık 180 gram daha ağır olsa da(H95 323g), kulaklığın günlük kullanımınızda karşılaşabileceği her türlü senaryonun üstesinden güvenle gelmesini sağlayabilecek kadar koruyucu.

 

Maalesef bir IP sertifikasına sahip olmayan Bang & Olufsen H95 premium bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

Suya ve toza karşı dayanıklılığı belki resmiyete binmemiş olsa da, hafif yağmur altında kullanımda başına bir şey gelmeyeceğine inanmak istiyoruz. (Denememekte fayda var.)

 

USB-C eşliğinde şarj desteği, yine kablosuz şarj, yakınlık sensörü sayesinde otomatik duraklama-başlama, otomatik kapanma, ANC, şeffaflık modu, uygulama desteği ve dahası; gerçek akıllı deneyimi yansıtan özellikler olarak H95 içerisine dahil edilmiş.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Bang & Olufsen H95 Bluetooth Kulaklığın mikrofonu oldukça net, keskin ve yüksek çözünürlüklü bir sese sahip.

 

Biz burada kardeşi HX ile aralarında kayda değer bir fark yakalayamadık.

 

Karşı taraf sesinizi oldukça anlaşılır bir şekilde duymakta herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

 

Markanın mikrofon kalitesi açısından en iddialı kulaklığı, güncel olarak "Portal" sayılabilir. 

 

Portal mikrofonlarına çok daha özen verilmiş tam donanımlı bir kablosuz oyuncu kulaklığı ve bir boom mikrofon gibi sesinize odaklanmasını sağlayan özel bir algoritması var.

 

Hazır bahsetmişken, yazılı incelemesine gidip bir göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bang & Olufsen H95 bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

H95, aynı anda 2 farklı cihaza bağlanabilerek günlük yaşamı kolaylaştırıcı bağlantı özelliğine de sahip.

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

H95 çok iyi ses kalitesine sahip bir bluetooth kulaklık. 

 

Bu kulaklığın sonik potansiyelini Airpods MAX seviyesine yakın görüyor ve bir adım gerisinde konumlandırıyoruz.

 

Bang & Olufsen bu kulaklığı yaklaşık 80 Hz'e kadar ortalama 8-9 dB'lik bir aksana sahip olacak şekilde, sub-bass öncelikli olarak tasarlamış ve frekans cevabının geri kalanını şaşırtıcı şekilde dengeli bir ritme sokmuş.

 

H95'in orta frekans bölgesi neredeyse flat bir sunuma sahip. Mid-bass bölgesinde başlayan rahatlık, zillerin ve ince telli enstrümanların öne çıkacağı 2 kHz bölgesine kadar devam ediyor.

 

Mid-bass'lar yerine sub-bass'ların öne çıkartılması kulaklığın zaten ferahlık algısı bozulmadan derinlik katabilecek bir yapıya bürünmesini sağlıyor ve bunun üzerine gelen dengeli sunum, modelin yüksek çözünürlük üreten performanslı dinamik sürücülerinin iyice yararına olacak bir akustik karakter ortaya çıkartıyor.

 

Üst frekans bölgesi, 4,5 kHz alanı içerisinde öne çıkartılarak kulaklığa bir nebze enerjik bir ruh da eklenmiş. 

 

Model bir bluetooth kulaklığa göre tertemiz bir arka plan, üstün şeffaflık ve detaylı bir sunu yapıyor. 

 

Sahne hacmi genişlik açısından bu sefer ortalama bir boyutta olan fakat derinliği ile fark yaratabilen H95'in özetle alabileceğiniz en iyi ses kalitesine sahip kablosuz kulaklıklardan bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
ANCVar
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi3 Saat
USB StandardıUSB-C
Hassasiyet102 dB
Batarya Ömrü50 Saat Genel Kullanım
Ağırlık323 Gram

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
9.3
Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.5
Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık
Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.8
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Fiyatı

Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen H95 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.