Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL T750BTNC ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.3

Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
İzolasyon8
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
9.1

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9.5
İzolasyon9.5
Günlük Kullanım9.5
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9.5
Ses Kalitesi8.5

Fiyatı

 JBL T750BTNC ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
JBL T750BTNC ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
1,390 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Tune 750BTNC, aktif gürültü engelleme özellikli JBL kulak üstü bluetooth kulaklıklardan biri. 

 

Model çok güncel değil, micro-usb portu, düşük batarya ömrü ve bluetooth 4.2 desteğiyle, artık yenilenmiş model Tune 760NC'nin gölgesinde kalıyor. 

 

Yinede, fiyat / performans modellerden biri olarak düşünülebilir ve yüksek konforu, eğlenceli ses karakteri ve başarılı sayılabilecek ANC performansı ile birlikte değerlendirilebilir.

 

JBL T serisi isminde ki "T" harfi, aslında "Tune" kelimesinin kısaltması. Markanın kulak üstü kulaklık modelleri, bir kaç seriye bölünmüş durumda. Her seri içerisinde, her bütçeye yönelik birçok seçenek bulunuyor.

 

Bu seriler:

 

·       C Serisi

·       E Serisi

·       Everest Serisi

·       Club Serisi

·       JR Serisi

·       Live Serisi

·       Tune Serisi(Tune 510BT Burada)

·       ve Tour Serisi şeklinde sıralanabilir.

 

JJBL Tune serisi modelleri arasında ise;

 

·       Tune 500(Daha önce incelemiştik, buraya tıklayarak inceleme yazımıza gidebilirsiniz)

·       Tune 450BT Bluetooth kulak üstü kulaklık

·       Tune 460BT Bluetooth kulak üstü kulaklık

·       Tune 500BT Bluetooth kulak üstü kulaklık

·       Tune 510BT Bluetooth kulak üstü kulaklık (Daha önce incelemiştik, buraya tıklayarak inceleme yazımıza gidebilirsiniz)

·       Tune T560BT  Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık (Daha önce incelemiştik, buraya tıklayarak inceleme yazımıza gidebilirsiniz)

·       Tune 660NC Bluetooth kulak üstü kulaklık

·       Tune 700BT Bluetooth kulak üstü kulaklık

·       Tune 710BT Bluetooth kulak üstü kulaklık

·       Tune 750BTNC Bluetooth ANC kulak üstü kulaklık (İncelemekte olduğumuz model)

·       Tune 760NC Bluetooth ANC kulak üstü kulaklık (750BTNC'nin yenilenmiş modeli)

 

Tune serisi, ülkemizde ve dünyada en çok tercih edildiğini gördüğümüz JBL bluetooth kulaklıkların başında geliyor.

 

 

Bunun sebeplerin başında muhakkak bu bluetooth kulaklıkların malzeme kalitesi, bağlantı performansları, konforları ve makul seviyedeki sonik performansları ile fiyat/performans kavramının altını doldurabiliyor oldukları gerçeği gelse de, ortada büyük bir hype olduğu da gözden kaçmıyor.

 

Hadi detaylara bakalım.

Artılarıİyi Malzeme KalitesiFiyat / Performans ÜrünüMakul Çözünürlük, Eğlenceli Tonal KarakterDerin, Güçlü Baslar
Eksileri15 Saatlik Batarya Ömrü İyi DeğilMicro-Usb, Günümüzde Görmeyi Sevdiğimiz Bir Port Değil
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarımsal açıdan, her seri JBL kulaklığın kendine has bir estetiği olduğu bir gerçek. Tune serisi de benzer şekilde, lüks ve premium anlayıştan uzak, minimalist bir felsefe ile dinamik ve genç bir felsefe yansıtan modeller içeriyor.

 

Sunum

 

JBL Tune 750BTNC Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık; sade, amacına uygun ve kaliteli bir kutu içerisinden çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

 • JBL Tune 750BTNC Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
 • Micro-USB Şarj Kablosu
 • 3.5mm Ses Kablosu
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu
 • Garanti Belgesi

 

Elimizde ki bluetooth kulaklık 4 farklı renk seçeneği ile bizlere sunuluyorç. Bu seçenekler:

 

 • Siyah
 • Kırmızı 
 • Beyaz ve
 • Mavi

 

Bizim elimizde incelemek için bulundurduğumuz model mavi renkte. JBL genellikle kulaklıklarında renkli seçenekler sunarak bizlerin bu anlamda takdirini kazanıyor.

 

Kabinlerin ön yüzünde yer alan, büyükçe konumlandırılmış JBL logosu, gövde ile aynı renkte işlenmiş. 

 

Dikey ve yatay eksende özgürçe 90 dereceye kadar hareket edebilen kabinlere suni deri yastııklar eşlik ediyor. Kabinin iç yüzeyinde, açık renkte büyükçe "R" ve "L" harfleri kazınmış. Böylece, simetrik yapıda dizayn edilen bu kulaklığı doğru şekilde takabilme işlemi her seferinde hızlıca gerçekleştiriliyor.

 

Gövde üzerinde ki tüm tuşlar sağ kabin altında toplanmış. Burada; güç tuşu, anc tuşu, ve ses açma-kısma, durdurma-başlatma tuşları var. Üst tarafa konumlandırılan micro-usb portu da, şarj imkanı sağlanan nokta.

 

Kafa bandı altında bir yastıklama sistemi daha mevcut. Bu, uzun müddet kullanımda kafanızın üst bölgesinin rahatlığı açısından önemli bir öğe.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

JBL Tune 750BTNC Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık, 500 serisine kıyasla kalın ve yine biraz daha kaliteli sınıf bir plastik malzeme kullanılarak üretilmiş. Dokunduğumuzda yeterince sağlam ve dayanıklı diyebileceğimiz güveni verebilecek oturaklığa sahip bir yapısı var.

 

 

Bluetooth kulaklık dünyasında JBL Tune 750BTNC Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklığın, kendi fiyat skalasında sayısız rakibi var. Anker Q30 ve Q35 malzeme kalitesi kriteri söz konusu olduğunda, JBL Tune 750BTNC Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklıktan belki daha dayanıklı değil ama daha premium hissettireceğini düşündüğümüz bir bluetooth kulaklık hatırlamaya çalışırken aklımıza gelen ilk modellerden.

 

 

Kulaklığın kafa bandı yüksekliği ayarlama mekanizmasını oynatırken, kabini hareket ettirirken ve katlarken herhangi bir çıtırdama ya da güvensizlik verici bir durumla karşılaşmadık. Bu anlamda oldukça pürüzsüz bir deneyim yaşatabiliyor.

 

 

Yastıkların malzeme kalitesi, ciltle pek uyumlu olmayan materyal yapısına sahip kardeşlerinden daha iyi bir örnek oluşturuyor. Burada iç dolgusu yumuşak, dış yüzeyi kaliteli bir suni der malzeme kullanılmış.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

220 gram ağırlık, geniş hacimli bir kulaklığa göre göre hafif sayılabilecek bir değer. 

 

Kulaklığın kafa bandında bulunan destek yastığına ek olarak kendi yastıkları, pürüzsüz suni deri kaplaması, kalın ve yoğun dolgulu iç yapısı ve gövdenin dengeli yanal sıkma kuvveti ortaya bizce yeterince konforlu deneyim yaşatacak bir bluetooth kulaklık çıkarmış.

 

Tek bir not, suni deri yastıklar pek hava alamayn türde ki yapılarından dolayı özellikle sıcak mevsimlerde terleme yapabiliyorlar. 

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın gürültü engelleme başarımının kendi fiyat bandına kıyasla takdir edilecek bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

 

Bir Sony WF-1000XM4 veya Bose 700 olmasa da(doğal olarak), başarılı pasif izolasyonunda etkisiyle tatmin olabildiğimiz bir sonuç ortaya çıkıyor. 

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Tune 750 BT aslında ANC özelliğine sahip bir yarı premium kulaklık sınıfında. Bu bluetooth kulaklıkta bazı akıllı özellikler eksik. 

 

Burada yakınlık sensörü, dokunmatik kontrol ve bunun gibi modern çağı işaret eden nitelikler yok.

 

Markanın "JBL Headphones" isimli bir uygulaması olsada, burada Tune serisi içerisinden sadece yeni "Tune 130NC ve Tune 230NC TWS" modelleri için bazı hizmetler sunuluyor. 

 

Son olarak, batarya ömrü de bir kablosuz kulak üstü kulaklığa göre 15 saat ile oldukça yetersiz olarak sınıflandırılabilir.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Öncelikle, JBL Tune 750BT bluetooth kulaklığın mikrofon performansını, Youtube kanalımızda ki video incelememizi ziyaret ederek kendi kulaklıklarınızla duyabilir, bu teste kendi yorumunuzu da katabilirsiniz.

 

Tune 500 serisinde ki mikrofonlar super temiz, canlı ve gerçekçi ses alma yeteneğine sahip değildi. 750 BT bu durumu lehine çevirip, daha temiz ve canlı bir akustik performans sergileyen mikrofonlara ev sahipliği yapıyor.

 

Açıkçası, burada çok da fazla söylenebilecek şey yok. Yeterli, anlaşılabilir bir ses yakalayan bu kapsüller yine de başka bir çok yerde karşılaşabileceğiniz kadar standart.

skor
6
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

JBL Tune 750BTNC, bluetooth 4.2 altyapısında klasik codeclerle aktarım yapıyor. Bunlar SBC ve AAC. 

 

Android altyapısına sahip cihazlarla SBC, genel olarak apple cihazlarla ise AAC üzerinden aktarım yapılıyor. Bluetooth codecleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için buraya tıklayarak, ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

 

Elimizde bluetooth kulaklık, testlerimizde her ne kadar sorunsuz bir işleyiş sergilese de, bluetooth 5.0 veya 5.2 desteği görmek isterdik. Zira bu fiyat bandında şuanda satışla olan çoğu kulaklık için standard değerler haline gelen bir özellik bu. Üst tarafta yer verdiğimiz bilgilendirici blog linkine benzer şekilde burada bluetooth versiyonları hakkında ki bir yazımıza da yönlendirebiliriz. 

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Tune 750BTNC, kulağa daha iyi oturan yastıkları ve gelişmiş sürücüleri sayesinde özellikle alt frekanslarda kardeşleri T500 serisi modellerine kıyasla daha gövdeli ve kontrollü.  Bunun genişleyen kabin hacmi ile de doğrudan ilgisi var tabii.

 

Genel ses kalitesi, çözünürlük ve detay başarımı açısından yalnızca bir tık ileride 750BTNC'de, kardeşlerine kıyasla. Burada ki çoğu iyileştirme, anlatmaya devam edeceğimiz üzere, tonal karakter çerçevesi içerisinde gerçekleştirilmiş.

 

Bluetooth kulaklık dünyası genellikle "Genel Tüketici Karakteri" diye tabir ettiğimiz, orta frekansların, basların ve tizlerin gerisinde kaldığı "V" karakterli sunumlara sahip ürünler içeriyor.

 

750BTNC, sürünün geri kalanından farklı değil. Burada bir sorun yok, eğlenceli ve alışılagelmiş bir karakteri kimse yadırgamaz. 

 

Önemli olan dengeyi tutturabilmek, tizleri gereğinden fazla parlak ve keskin bırakmak uzun müddet dinleme deneyimini olumsuz etkileyebilir, midleri çok fazla sönümlemek gerçek enstrümanları ve vokalleri perdeli bir hale getirebilir, benzer şekilde basların yoğunluğuna sınır konulmazla tüm frekans cevabını boğuklaştırabilir.

 

750BTNC yeteri kadar dengeli bir V karakterli sunum eşliğinde çalıyor.  

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Üst düzey bir estetiklik taşımayan ama şık bir tasarıma sahip. Hacimsel olarak biraz büyük.
Malzeme Kalitesi
Kulaklık kaliteli bir plastik malzemeden yapılmış. Katlanma kirişleri güven veriyor. Kaliteli plastik malzeme, premium hava vermiyor. Kulaklık yastıkları suni deri.
Konfor
Ürün, konfor açısından çok iyi. Kulaklık yastıkları çok rahat, kafa bandında başka bir yastık olması kafaya yapılan basıncı azaltıyor. Kulağı kapsamıyor oluşu belli bir süre sonra kulağı acıtmaya başlıyor.
İzolasyon
Ürünün gerek pasif izolasyonu gerek aktif izolasyonu çok iyi. Suni deri sesi pasif olarak keserken ANC de aktif izolasyonu sağlıyor. ANC performansı kendi kalite bandında iyi iş çıkarıyor.
Günlük Kullanım
Ürünün batarya süresi dışında tüm özellikleri günlük kullanımda çok iyi iş çıkarıyor. Zira ANC açıkken 15 saat dayanıyor olması negatif bir özellik. Katlanabilir olması, 90° dönebilir olması, rahat kulaklık yastıkları ürünü günlük kullanım için seçilebilir kılıyor.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonlar sessiz ortamda telefonla görüşmeyi mümkün kılıyor. Gürültülü ortamlarda maalesef görüşme yapamıyoruz. Çünkü sesiniz gürültüyle birlikte karşı tarafa iletiliyor.
Bağlantı Kalitesi
Bu kulaklık Bluetooth 4.2 ile bağlantı kuruyor. AAC ve SBC kodeklerine sahip. Ben kulaklığı kullanırken birkaç defa bağlan kaybı yaşadım. Onun dışında gayet iyi bir bağlantı kalitesine sahip.
Ses Kalitesi
Bu kulaklık, genel kullanıcı kitlesine hitap eden bir kulaklık. Bas seven insanların seveceği bir kulaklık. Ama bazen baslar, sesin şiddetine bağlı olarak patlayabilir. Tiz bölgelerde ses biraz kirlense de tüm bölgelerde sesi dengeli verebilen bir kulaklık.
Oyun Performansı
Bluetooth kulaklıklar oyun oynamak için uygun değil. Bunun olması için teknolojinin gelişmesi gerekiyor. Ama bu kulaklık çok az bir senkron kaybı yaşıyor. Mikrofonlar sessiz ortamda iyi bir performansa sahip.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı4
Tasarım
Ürünün Tasarımı Alışılmış JBL Tasarımı. Sade Ve Hoş Bir Tasarıma Sahip. Ürün Premium Hissi Veriyor. Dışarıdan Bakıldığında ise Fiyatını Hak eden Bir Kulaklık Olduğu Anlaşılıyor. Ürün Üzerinde Sıradan Tuşlara Ek Olarak Bass Modu Tuşu Bulunuyor. Ancak Kullanıldığında Ses Kalitesini Bozulabiliyor. Üründe Kablolu Dinleme İmkanı Sunan 3.5 mm lik Jack Girişi Bulunuyor. Şarj Bittiğinde Dinleme İmkanı Sunsa da Ses Kalitesinde Bozulmalara Neden Olabiliyor.
Malzeme Kalitesi
Ürünün Malzemesi Kalitesi Üst Seviyede. İlk Dokunulduğunda Alışılmış JBL kalitesi Hissedilebiliyor. Ürünün Malzemesi Premium Hissi Veriyor. Malzemesi Oldukça Dayanıklı. Ürünün Kafa Bandı Kolaylıkla Ayarlanabiliyor ve Ürün Esnek Bir Yapıya Sahip. Kırılma, Çatlama Riski Bulunmuyor. Ürün Kullanıldığında Kafaya Denk Gelen Kısımda Kullanılan Sünger Oldukça Yumuşak. Bu da Uzun Kullanımda Ağrı Yaratmasını Engelleniyor.
Konfor
Ürün Kulağa Rahatça Oturuyor. Kulağa Baskı Yapmıyor. Uzun Kullanımda Ağrı Yaratmıyor. Terleme Sorunu Yok. Kafa Bandı Kolayca Ayarlanabiliyor. Kafa Süngeri Oldukça Rahat ve Ağrı Yaşatmıyor.
İzolasyon
Ürünün İzolasyonu Oldukça Başarılı. Müzik Dinlerken Dışarıdan Gelen ve Dışarıya Giden Sesler Duyulmuyor. Gürültü Engelleme Özelliği İle Görüşme Sırasında Karşı Tarafa Giden Ses Net Ve Temiz Gidiyor.
Günlük Kullanım
Ürün Günlük Kullanımda Oldukça Rahat Ve Konforlu. Ses ve Bass Seviyesi Oldukça Yüksek ve Tatmin Edici. Uzun Kullanımda Ağrı Yaratmıyor. Günlük Kullanımda Ürünün Şarjı Bitse Bile 3.5 mm lik Jack Sayesinde Müzik Keyfini Kesmeden Devam Edebilmek Mümkün. Katlanabilir Olması da Taşınmasında Büyük Kolaylık Sağlıyor.
Mikrofon Kalitesi
Ürünün Mikrofonu Oldukça Kalitesi Oldukça Yüksek.. Giden ve Gelen Ses Net Ve Temiz. Sesler Kolaylıkla Anlaşılıyor. Gürültü Engellemesi de Oldukça Başarılı. Görüşme Sırasında Dışarıdan Gelen Sesleri Engelliyor.
Bağlantı Kalitesi
Ürünün Bağlantı Kalitesi Oldukça İyi. Kolayca Cihaza Bağlantı Sağlanabiliyor Ürün Açıldığı An Bluetoothla Cihaza Bağlanıyor. Bağlantıda Zorluk ya da Kopmalar Yaşanmıyor. Ürünün Bluetooth Mesafesi Yeterli Düzeyde.
Ses Kalitesi
Ürünün Ses Kalitesi Diğer Modellerinde de Olduğu Gibi Oldukça İyi. Ses ve Bass Seviyesi Oldukça Yüksek ve Tatmin Edici. Müzik Alanında Bana Göre En İyi Marka Olan Jbl Ses Konusunda Rakiplerini Yine Geride Bırakmış. Üründe Bass Modu Bulunuyor Ancak Kullanıldığında Ses Kalitesi Düşüyor, Tizler Anlaşılmıyor.
Oyun Performansı
Ürünün Yüksek Ses Ve Bass Seviyesi Oyunlarda Oldukça Kolaylık ve Gerçekcilik Sağlıyor Ve Düşmanın Nereden Geldiği Kolayca Anlaşılıyor. Müzik Performansının Yanında Oyun Performansıyla da Kullanıcıları Tatmin Edebilecek Bir Model.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
İzolasyon10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı10

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV4.2
ANCVar
Frekans Aralığı20 Hz – 20 kHz
Sürücü Çapı 40mm
Empedans32 Ohm
Hassasiyet100 dB SPL/mW
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Ağırlık220 Gram
Batarya Ömrü22 Saat

Karşılaştırmalar

 • Puanı
 • Kulaklık
 • Demo Kaydı
skor
7.3
 JBL T750BTNC ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
JBL T750BTNC ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Marshall Major IV Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Marshall Major IV Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7
JBL Tune 510BT Mikrofonlu Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
JBL Tune 510BT Mikrofonlu Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.8
JBL T560BT Mikrofonlu Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
JBL T560BT Mikrofonlu Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.