Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL Tune 500 Kablolu Kulak Üstü Kulaklık

skor
6.4

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım5
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım6
Ses Kalitesi7

Fiyatı

JBL Tune 500 Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
JBL Tune 500 Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Tune 500, JBL’in popüler T serisi modellerinden biri. Bu seri, özellikle kablosuz modelleri ile belkide ülkemizde en çok tercih edilenler arasında 1. Sırada yer alıyor.

 

T460BT, T500BT, T600BTNC gibi; seri içerisinde birbirine benzer bir çok model yer alıyor.

 

Tune 500, kısaca T500 adı ile bulunduğu çok uygun fiyat bandı, eğlenceli tonal karakter ve başarılı ses performansı ile, tatminkar deneyim vaad eden kaliteli bir kulaklık.

ArtılarıTam Bir Fiyat / Performans KulaklığıKonforlu, Oldukça HafifFiyatına Göre İyi Malzeme KalitesiKolay Sürülen, Verimli SürücülerEğlenceli Tonal Karakter
EksileriKulak Yastıkları Ciltle Uyumlu Değil, Terleten YapıdalarBu Fiyatta Başka Bir Eksi Yok
skor
5
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

 

JBL Tune 500; sade, amacına uygun ve kaliteli bir kutu içerisinden çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·         Tune 500

·         Garanti Belgesi

·         Güvenlik Kılavuzu

 

Sadece 148 Gram ağırlıyla, kulaklık çok hafif sınıfta yer alıyor. Katlanır yapısı, aynı zamanda Tune 500’ün taşınabilirliğini arttıran başka bir unsur.

 

Kabin bir çok açıda hareket edebilen, dönebilen yapıda.

 

Kabinin iç kısmında yer alan ve kolaylıkla göze çarparak işinizi kolaylaştıran “L” ve “R” harfleri, simetrik yapıdaki bu kulaklığı kafanıza takmaya hazırlanırken daha hızlı sağ-sol ayrımı yapmanızı sağlayan güzel bir özellik.

 

Kablo yaklaşık 1.2m. Kulaklığa sabit olacak şekilde dizayn edilmiş ve çıkış ucu 3.5mm.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

T500, ince ve orta sınıf bir plastik malzeme kullanılarak üretilmiş. Dokunduğumuzda çok sağlam ve dayanıklı gibi kelimeler kullanmamızı sağlayacak bir hissiyatı olmamasıyla birlikte, fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda bu noktada bir şikayetimiz yok.

 

Kulaklığın kafa bandı yükseliği ayarlama mekanizmasını oynatırken, kabini hareket ettirirken ve katlarken herhangi bir çıtırdama ya da güvensizlik verici bir durumla karşılaşmadık. Bu anlamda oldukça pürüzsüz bir deneyim yaşatabiliyor.

 

Kulaklığın kablosunun da malzeme kalitesi oldukça yeterli. Kablo kulaklığa sabit durumda olduğu için burada malzeme kalitesi önemli bir faktör.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Gövde ve kablonun aksine, T500’ün yastık kalitesini beğenmedik. T Serisinin bir çok modelinde aynı durum söz konusu. Yastıklar poşet hissiyatı uyandıran, ciltle uyumlu olmayan ve terleten yapıdalar. Bu da konforu etkileyen faktörlerin başında gelmekte…

 

Bununla birlikte iç sünger yapıları yumuşak ve eğer yapısal durumları sizin için sorun değilse, yumuşak oldukları gerçeği sizi konfor açısından tatmin edecektir diye düşünüyoruz.

 

Gövde çok hafif. Kafanıza taktığınızda, düşük sıkma kuvveti ile birlikte bu hafiflik, şüphesiz ki yaşayacağınız deneyimdeki konforu arttıran faktörler arasında.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

JBL Tune 500’ün günlük kullanım performansı, aslında herhangi bir elektronik özelliğe sahip olmaması, kablosuz kullanımı desteklememesi gibi gerçekler ışığında çok fazla puanı hak etmiyor gibi dursa da; biz bu kulaklığı günlük yaşantısında çok fazla kullanan insanla karşılaştık ve çoğu halinden pek memnun durumda.

 

Kablo da, konuşmalarınızı ve toplantılarınızı gerçekleştirebileceğiniz kaliteli bir mikrofon bulunması, gövde yapısının pek hafif ve yastıklama sistemlerinin yumuşak dolgu malzemesine sahip olması ile birlikte bulunduğu fiyat bandına kıyasla oldukça tatmin edici ses performansı; insanların bu sonuca varmalarında ki temel faktörler.

 

Biz de burada farklı düşünmüyoruz ve kendi kategorisi ile birlikte fiyat aralığı baz alındığında, modeiln günlük kullanıma uygun bir kulaklık olduğu kanaatine varıyoruz.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Tune 500 gerçek eğlence sunan bir kulaklık. Enerjik üst frekansları, dolgun ve doygun, gövdeli alt frekanslarla birlikte tam bir “V” karakterli sunum ortaya koyuyor.

 

Genel kullanıcıya yönelik tonlanmış bu kulaklık, super bir fiyat bandında yakaladığı ses karakteri ile bir çok insanın beğenisini toplamaya devam ediyor. Aşıraya kaçmayan ama şiddetli olabilen sub-baslar, aynı zamanda derinlere inebilen yapıda. Mid-Bas bölgesi kulaklığı “boğuk” bir karaktere sokmadan, özellikle erkek vokallere gerekli gövdeyi verebiliyor.

 

Vokaller ve mid bölgesi genel olarak üst ve alt frekansların enerjisini tam olarak yansıtmayıp bir miktar geri planda kalsada, Hip / Hop,  Pop gibi vokalin çoğu zaman ön planda seyretmediği türler için oldukça uyumlu.

 

Tizler pek enerjik ve kulaklığa canlı bir hissiyat katan, eğlence faktörünü arttıran yapıdalar. Bununla birlikte bazı kulaklara bir miktar parlak gelebilecek, keskin bir yapıda olduklarını söyleyebiliriz.

 

Kulaklık tabii çok uygun fiyat bandı sayesinde beğenimizi toplamayı başarıyor. Burada teknik potansiyeli yüksek sürücüler konulup; çözünürlük, detay başarımı gibi kavramlarla birlikte devasa bir sahne altyapısı beklemek hayal ürünü olur.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans32 Ohm
MikrofonVar
Kablo YapısıSabit ve Düz
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Sürücü Çapı 32mm
Ağırlık148 Gram
Suya DayanıklılıkYok
Kablo Giriş UcuSabit

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.4
JBL Tune 500 Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
JBL Tune 500 Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.