Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Marshall Major IV Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.3

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
İzolasyon6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.8

Tasarım8.6
Malzeme Kalitesi8.4
Konfor7.6
İzolasyon7
Günlük Kullanım7.7
Mikrofon Kalitesi7.1
Bağlantı Kalitesi8.4
Ses Kalitesi7.9

Fiyatı

Marshall Major IV Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Marshall Major IV Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Kulaklık.com ekibi olarak, yoğun rekabete sahip kulaklık dünyasında inovatif özellikleriyle öne çıkan bir kulaklık elimize aldığımız zaman çok heyecanlanıyoruz.

 

Marshall Major IV, joystick şeklinde ki kontrol mekanizması, kablo üzerinden müzik paylaşma özelliği, kabosuz şarj desteği(bir kulak üstü kulaklıkta her gün gördüğümüz bir özellik değil), ikonik tasarımı ve maksimum konfora ek olarak; 80 saate aşan batarya ömrü sunuyor!

 

Bu, kelimenin tam anlamıyla olağan üstü.

 

Şu zamana kadar Türkiye pazarında söz konusu batarya ömrü olduğunda, üreticilerin Anker markasını örnek almasını tavsiye ediyorduk.

 

Marshall Major IV, bu anlamda yeni referansımız olabilir.

Artıları80 Saat Batarya Ömrü!Üstün KonforKablosuz ŞarjUSB-CMüzik Paylaşım ÖzelliğiKatlanabilir, Kompakt Tasarımİkonik Dizayn Elementleri / Görünüş
EksileriBenzer Fiyatlara Sahip Olup, ANC Özellikli Modeller MevcutUygulama Desteği Yok
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Marshall markasının eskimeyen, zamansız tasarım anlayışı onu ikonik bir figür haline getirdi.

 

Markanın geçmişinde onlarca Amfi, Hoparlör, Bluetooth Hoparlör, Bluetooth Kulaklık ve dahası yer alıyor.

 

Major IV, 2 farklı renk seçeneği ile bizlere sunuluyor. Siyah ve kahverengi. Bizim incelemek için elimizde bulundurduğumuz model, siyah renkte.

 

Sunum

 

Kulaklığımız kaliteli bir kutu içerisinden çıkıyor.

 

Kutunun içinden çıkanlar:

 

·       Major IV

·       3.5mm Ses Kablosu

·       USB-C Şarj Kablosu

·       Kullanıcı Kılavuzu

 

Suni deri kaplaması pek gerçekçi gözüken kulaklığımız katlanabilir yapıda ve oldukça kompakt bir boyuta sahip.

 

Sadece 165 gram ağırlığında olan Major IV, çok geniş bir aralık dahilinde ayarlanabilen kafa bandı yüksekliği ayarlama mekanizması ile her boyutta ki kafaya oturabilir.

 

Yastıklar kulak çevreleyen değil, kulak üstünde konumlanacak cinsten.

 

İçerisinde 40mm çapında ki dinamik sürücüleri barındıran iki kabinin de dışında, beyaz renkte “Marshall” yazısı yer alıyor.

 

Sağ kabinin alt tarafında, ses açma-kısma, müziği durdurma-başlatma ve şarkı değiştirme işlemleri yapabileceğiniz çok amaçlı bir tuş bulunuyor. Joystick gibi bir mekanizmaya sahip bu arkadaş işe kulaklığı açıp-kapatabilmek de mümkün.

 

Kablo girişimiz, 3.5mm olarak sağ kabin altına konumlandırılmış. Girişin tam altında, USB-C portu ve bir LED gösterge yer alıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Fiyatına göre çok iyi malzeme kalitesi ile üretilen Major IV, bize burada en ufak bir şikayet alanı bırakmıyor.

 

Kabin esnek, yastıklar pürüzsüz ve yumuşacık, herhangi bir eklem noktasında güvensizlik yaratacak bir gevşeklik yok.

 

Özellikle yastık kaplamalarının pürüzsüzlüğü, bizi etkiledi. Burası konfor kriteri altında daha geniş ölçekte açılacak.

 

Son olarak, kontrol tuşu basma hissiyatı güven verici ve uzun süre bozulmayacak gibi hissettiriyor. Tabii ki, bir Airpods MAX tuş hissiyatı aramayın.

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

Marshall Major IV, çok konforlu!

 

Tam ayarında bir clamping force(kulaklığın kafayı yanlardan sıkma kuvveti), yumuşacık yastıklar ve 165 gram ağırlık = kusursuz konfor.

 

Tek sorun, suni deri yastıklar pek hava almayı seven bir materyal olmadıklarından, yaz aylarında terleme yapacaklardır. Bu sorun kulaklık pazaranın büyük kısmında olduğu için, puan kırılabilecek bir durum olarak görmüyoruz. 

skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

Major IV, hiç iyi izolasyona sahip değil.

 

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak üstünde ne kadar iyi oturduğu, yastıkların malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Marshall Major IV bluetooth kulaklık, kulak çevreleyen değil, kulak üstü konumlanan kabin yapısına sahip. Bu yapı, kulak çevresinde ki bir çok alanda boşluklar bırakabildiğinden, tam anlamıyla bir pasif izolasyon sağlayamaması doğal.

 

Kulaklıkta zaten aktif gürültü engelleme özelliği bulunmuyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bu kulaklık, kolay kolay başka bir yerde göremeyeceğiniz kadar uzun süren batarya ömrü ile tam bir şampiyon. 80 Saat!

 

Marshall Major IV, kablosuz şarj özelliği, 15 dakika şarj ile 15 saat çalışabilmesi (burası da şahane), katlanabilir yapısı ve müzik paylaşım özelliği ile üstün günlük kullanım özellikleri sunuyor.

 

Kendi fiyat bandında ki bazı kulaklıklarda bulunan, Marshall Marjor IV de ise bulunmayan bazı önemli eksiklikler de yok değil. Bunlar başlıca; ANC, ambiyans modu, suya ve toza karşı dayanıklılık ve bir uygulama desteği.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Major IV’ün mikrofon kalitesi oldukça iyi.

 

Bu mikrofonlar yeterince yüksek çözünürlüklü, şeffaf ve detaylı bir şekilde sesinizi karşı tarafa iletebiliyorlar.

 

Tek sorun, belki biraz daha hassas olabilir ve sesinizi biraz daha yüksek kaydedebilirlerdi.

 

Yine de, özellikle arkaplanın sessiz olduğu ortamlarda bu kulaklığı kullanarak tüm aramalarınızı gerçekleştirebilir ve toplantılarınıza memnuniyetle katılabilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Marshall Major IV Bluetooth Kulaklık, bluetooth 5.0 altyapısında, oldukça standart codecler eşliğinde aktarım sağlıyor.

 

AptX, aptX HD, LDAC gibi herhangi bir üst düzey aktarım codeclerine sahip dahil. Bu kulaklık standart kodekler dahilinde android ve windows cihazlar ile SBC, apple cihazlar ile ise AAC kodek dahilinde bağlantı kuruyor. 

 

 

Biz testlerimizde elimize ki bluetooth kulaklığın bağlantısında herhangi bir kopma yada başka bir sorunla karşılaşmadık. Yine de, bu kriterler artık lüks değil :) 

 

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgilere erişebilmeniz ve bluetooth kulaklık dünyasını daha iyi kavrayabilmeniz adına, bu konuda hakkında bir yazı kaleme aldık. İsterseniz buraya tıklayarak erişebilirsiniz. 

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

 Marshall Major IV, ses kalitesi öyle şahane bir kulaklık değil. Teknik performans açısından.

 

Alt frekanslarda durum farklı olsada, özellikle tizlerin çözünürlüğü umduğumuzdan biraz daha olumsuz yönde.

 

Elimizde ki bluetooth kulaklık genel anlamda çok detaylı, şeffaf ve yüksek çözünürlüklü bir ses deneyimi yaşatmıyor olsada; Major IV’ün tonal karakteri bizce herhangi bir EQ ayarına ihtiyaç duymadan, tamamlanmış, doygun, dengeli ve eğlenceli. Bu kulaklığı kim tonlamışsa, kulaklarını iyi dileklerimizle çınlatıyoruz.

 

Kulak çevreleyen değil, kulak üstü bir kabin yapısına sahip olmasına rağmen, Major IV’ün bas performansı oldukça şiddetli, detaylı, doyurucu ve tiz frekansların aksine yüksek çözünürlüklü.

 

Alt-Orta frekanslar, gerçek enstrümanlar ve vokaller yeterince dengeli ve doğal çalıyor. Mid frekanslar ve tiz frekanslar arasında ki geçiş bölgesi bir miktar parlatılmış. Kulaklığın enerjik karakterinin kaynağı bu nokta. Bu parlaklık, irite olmaya başlama sınırımızı aşmayacak cinsten, bir sorun yok.

 

Major IV’ün geniş bir sahnesi yok. Elimizde ki bluetooth kulaklık bu anlamda epey standart bir performans sergiliyor diyebiliriz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Tasarımı kendine özgü. Kulakta farkını gösteriyor.
Malzeme Kalitesi
Kendi sınıfında malzeme kalitesi iyi. Suni deri kullanılmış. Petler yumuşak, hissiyat iyi. Kaydırma mekanizması kullanışlı.
Konfor
Kulak üstü olduğu için takıldığında kulak çeperine baskı yapıyor. Uzun kullanımlarda rahatsız edebiliyor. Bu durum kişiden kişiye ve kafa yapısına göre farklılık gösterebilir. Kafa gergisi bayağı sert. Petler bu durumu biraz iyileştiriyor
İzolasyon
Dış sesleri başarılı bir şekilde kesmiyor. Rüzgârlı havalarda içeriye uğultu veriyor.
Günlük Kullanım
Taşınması rahat. Kulay bir kullanımı var. Joyistic sayesinde kontroller pratik kolay.
Mikrofon Kalitesi
Rüzgârlı havalarda çok verimli değil. Kapalı mekanlarda isteneni veriyor.
Bağlantı Kalitesi
Sorunsuz bağlantı.
Ses Kalitesi
Kutuyu açtığınızda sizi çirkin ördek yavrusu karşılıyor. Müzikle birlikte kuğuya dönüşüyor. Hacminden ve tasarımında beklenmeyecek derecede güzel ses veriyor. Basslar tatminkâr, sesi yükselttiğinizde bozulma olmuyor. Tizler biraz cansız olsada yeterli. Middler yerli yerinde. Vokaller temiz. Sahne genişliği biraz dar. Her türlü müzikle sürülebilir.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8
Tasarım
Çok beğendiğim zaten öncelik olarak tasarım konusunda en çok denemek istediğim bir kulaklık idi, bana ufaktan led zeppelin dinleyen cool insan havası kattı gerçekten bir ortamda farkını belli eden basit güzel bir tasarımı var. Fakat kulağı çevrelemiyor.
Malzeme Kalitesi
Bu fiyat'a göre bence kullanılabilecek en güzel malzemeyi kullanmışlar deri kısmı kafa bandı çok rahatsız edici bir biçimde değil sadece kulak bezleri belli bir zaman sonra özellikle yazın kulağınızı terletebilir.
Konfor
Konfor konusunda boynunuza taktığınızda tasma gibi oluyor, kulağınızda belli bir süre sonra terleme yapabiliyor. Fakat abi nasıl bir batarya ömrüdür bu :) bayıldım gerçekten bayıldım aldığımdan beri hiç sarj etmedim ve hala full gösteriyor. Gerçekten bir telsiz ömrü gibi bataryası var kolay kolay bitmez.
İzolasyon
Su geçirmez bir özelliği yok, ANC'si yok, Ambiance modu yok en üzüldüğüm nokta son ses müzik dinlerken dışarıya konser verebilirsiniz..
Günlük Kullanım
Günlük kullanıma çok uygun zaten yaygın bir kulaklık metro kulaklıkları kategorisine gözü kapalı girer. O yüzden dolayı günlük kullanımda batarya ömrü ile beraber hiç bir sorun yaşamazsınız.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi güzel ANC'si olmadığı halde dışarıdaki sesi karşıya çok iletmiyor ki ben ANC kulaklıklarda bunun daha kötü olduğu durumlar gördüm.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi çok iyi bir kulaklık bir buton ile gayet smooth durdurma, başlatma, müziği değiştirme işlemleri yapılabiliyor. Bluetooth'u açtığınız gibi bağlantı sağlıyor gayet hızlı sesi açtığınızda ve kıstığınızda bir sorun yaşamıyorsunuz.
Ses Kalitesi
Ses konusunda beni çok tatmin etmedi olması gerektiğinin altında bence biraz, bass müzik severlere uygun değil fakat etnik müziklerde biraz daha iyi bir etki alabilirsiniz.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon5
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi7
Tasarım
Minimal bir tasarıma sahip olup sadeliği sevenler için gerçekten kullanışlı olduğu apaçık ortada.
Malzeme Kalitesi
Gerçekten malzeme kalitesi kendini apaçık bir şekilde gösteriyor. Kaliteli olması kulaklığın kullanışlı olmasını da etkilemekte.
Konfor
Konfor açısından bakacak olduğumuzda; kulaklığın hafif olması adeta kulaklığın başınızda yokmuş gibi bir hissiyat vermesi açıkçası takdire şayan bir hareket.
İzolasyon
Son olarak izolasyon konusuna değinecek olursak; müziği son ses açtığınızda sizi gerçek dünyadan alıp götürüyor. Müziği adeta yaşıyorsunuz.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda, portatif bir şekilde katlanması gerçekten çok iyi. Kulaklığı çantada çok fazla yer kaplamadan rahat bir şekilde kullanılması güzel bir şey. Fakat terlediğiniz zaman kulağınızı rahatsız edebiliyor.
Mikrofon Kalitesi
Ses kaydı vb. gibi işlemler yaptığınızda sesiniz oldukça net fakat bir arama yaptığınızda işler değişiyor. Aramada normal ses tonu ile konuşursanız tam anlaşılmayacak düzeyde karşı tarafa gidiyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi çok güzel açıkçası. Bağlandığınız cihazı çantanıza koyup göz kararı ulaşamayacağınız kadar uzakta olsa bile bağlanıyor. BT'a bağlanırken de açıkçası bir sorun ile karşılaşılmıyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi gerçekten çok iyi fakat bağlı olan cihazda sesi son seviye yaptığınızda dışarıya ses oldukça fazla gidiyor. Sesin dışarıya gitmesi diğer insanları rahatsız edebilir.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Tasarım
Ürün minimal bir dizaynda ve çok şık, kafada çok estetik görünüyor.
Malzeme Kalitesi
Suni deri kulaklık pedi ve kafa bandı siyah sofistike rengi ve metal ayar kısmı son derece kaliteli bir görüntü katıyor. En küçük bir dolgu artığı yok son derece pürüzsüz bir ürün.
Konfor
Ürünün kulaklık pedleri çok yumuşak ayarını da yaptıktan sonra oynama kayma yapmıyor. Dışarıda da kullanıyorum terleme çok az, clumping force tam ayarında, gün boyu sıkılmadan kullanabiliyorum.
İzolasyon
Pedleri yumuşak ve kulağa oturuyor iyi ayar ile izolasyon sıkıntısı çekmezsiniz.
Günlük Kullanım
Evet belki anc yok ya da kulaklık kulağı sarmıyor ama ses transferi bence baya engelleniyor. Dinleme konforunu bozmuyor. Pili 80 saat dayanıyor deniyor ki bende bitiremedim. Üzerinde kare joystick var, ileri geri ve ses açma kapama, durdurma başlatma işlevlerini yerine getiriyor. Usb type C ile şarj oluyor
Mikrofon Kalitesi
Telefon konuşmaları son derece netti.
Bağlantı Kalitesi
Yaptığım testlerde çok zorlamama rağmen küçük bir alanda bağlantı kopukluğu oldu, şu ana kadar diğer yaptığım kulaklıklar arasında en iyisiydi diyebilirim. Bluetooth 5 standardını kullanıyor yeni nesil codeclerde yok ama alıcısı daha kuvvetli sanırım şaşırtıcı.
Ses Kalitesi
Ben çok sevdim dinlediğim her türlü müzik çeşidinde çok memnun kaldım. Tizi olsun bası olsun midleri olsun her şey çok dengeli ve keyifli. Enstrumanların seslerini doğal buldum, sahne başarımıda fena değil. Bence all in one bir ürün yapılmış, her telden müzik dinleyen biri için son derece yeterli.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Klasik, sade, minimal bir tasarımı var. Ele alınıp bakıldığında gayet şık görünüyor. Kabindeki "Marshall" yazısı ve kabinin etrafındaki silikon benzeri materyal güzel bir görünüm oluşturmakla beraber çarpmalara karşı koruma sağlıyor. Üstelik kaymayı da önlüyor. Ayarlanabilir yapısıyla geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip. Katlanabilir olmasıyla kulaklıkları çantanızda vb. depolamak daha kolay hale geliyor. Maalesef kabinler kendi etrafında dönemiyor.
Malzeme Kalitesi
Kabinlerin etrafı kaliteli olduğunu hissettiren bir plastikten yapılmış. Diğer kısımları ise deriyle kaplanmış. Deri kısımlar birbirine dikilmiş. Dikişlerin açılması söz konusu olmazsa ömürlük denilebilecek bir kulaklık
Konfor
Kullandığım sürede neredeyse hiç rahatsiz etmedi beni. Eğer sürekli gözlük kullanmak zorundaysanız kulaklık sizi baya rahatsız edecektir. Kulaklık, kulaklara rahatsız edici bir baskı yapmıyor. Pedler de gayet yumuşak ve ayarında olmuş. Bu alanda en beğendiğim özellik kontrol düğmesi oldu. Joystick gibi yapılan düğme kullanımı kolaylaştırıyor. Sağa sola hareket ettirerek müziği değiştiriyor, yukarı aşağı hareket ettirerek sesi açıp kapatıyorsunuz. Bu hareketler kulaklıkta neredeyse hiç ses çıkarmıyor.
İzolasyon
Daha önce de benzer yapıda kulak üstü kulaklıklar kullanmıştım fakat hiç dışarıya çıkmamıştım. Gürültülü ortamlarda müziğe odaklanmanız neredeyse imkansız. Cebimdeki bozuk paraların sesini bile duyduğum oldu. Dışarıdaki tüm ses rahatça içeri giriyor. Bununla beraber hava da aldığı için terleme yapmıyor. Dışarı da fazlasıyla ses veriyor. Eğer gününüzün çoğunu toplu taşımada geçiriyorsanız "kulak kapsayan" bir kulaklık sizin için çok daha iyi bir tercih olacaktır. Pasif izolasyonun çok kötü olmasıyla beraber ANC de yok. Kablosuz şarjdan çok daha gerekli bir özellik.
Günlük Kullanım
Bu alanda ürünün birçok eksiği var. Özellikle bu seviye bir kulaklığın uygulama desteğinin, kendisine özel ekolayzırının olmaması büyük eksiklik. Kendi kullandığım ekolayzır; kullanımının zahmetli olmasıyla beraber stabil değil, sık sık kendisini kapatıyor. Kulaklığın 80saatlik pil ömrü var. Bu kadar küçük ve hafif bir kulaklığa, böyle bir pil fazlasıyla güzel olmuş. Kullandığım neredeyse 2haftalık süre boyunca hiç şarj etmedim. Kulaklık type-c ile şarj oluyor. Bununla beraber kablosuz şarj özelliği de var. Bence bu özellik pek de gerekli değil. Zaten kullanım süresi boyunca kulaklığın şarjlı olduğunu unutacaksınız. Kulaklığı kablolu kullanmak isterseniz kutuda bir jak kablosu da mevcut. Uzun ve bir kısmı telefon kablosu şeklinde olan kablonun dış mekan kullanımı pek rahat değil. Yine de seçeneğimizin olması güzel.
Mikrofon Kalitesi
Gürültülü olmayan ortamlarda mikrofon performansı gayet iyi. Ayrıca şehir merkezinde yaptığım görüşmelerde de pek sorun yaşamadım. Toplu taşıma gibi ortamlarda durum aynı değil. Arkadaşlarım sesimin çok uzaktan ve boğuk geldiğini söyledi. Telefonla konuşmak için kulaklıkla bağlantıyı kesmek zorunda kaldığım oldu.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 kullanılıyor. Ara ara bağlantı sorunları yaşadım. Bazen kapatıp tekrar bağlamam gerekti Kapsama alanı benim için yeterince genişti. 120m² evde rahatça müziğimi dinledim.
Ses Kalitesi
Bu alanda kullandığım en iyi kulaklık. Yeterince teknik bilgim yok. Bu yüzden söyleyecek fazla bir şeyim yok. Bu zamana kadar 1300tl bandında kulaklıklar kullandıysanız bu kulaklıklık sizi fazlasıyla mutlu edecektir.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon4
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
Tasarım
Çoğu kulak üstü kulaklık da olduğu gibi majör 4de de aca kaba görünür mü diye bir düşünüyorsunuz ama beklediğimden çok da iyi bir tasarımla karşılaştım deri görünümlü kısımlar ve marshall yazılarının bulunduğu yerlerden tutun tuşların joyistik şeklinde olması tam anlamıyla harika olmuş. Keşke boyunda tutabilmek için kulakçık kısımları da içe katlanabilse imiş.
Malzeme Kalitesi
Ürün elime geldiği zaman ilk işim her yern detaylıca inceleyi sağlamlığını ve malzeme kalitesini kontrol etmiştim beklediğimden iyi geldi dieybilirm. Üst kısmın esnekliğin kaynaklı sağlam hissettirmesi olsun pedlerin sağlamlığı olsun katlanma bölgeleri ve kablolar gibi birçok şeyden geçer not aldı
Konfor
Kulaklığı ilk taktığınızda size rahatmış gibi hisettirese de aradan bir iki saat geçtikten sonra rahatsızlık vermeye hatta canınızı yakmaya başlıyor bir de boynunuzda taşımak istediğiniz de ki kulak üstü olan kulaklıklar genelde böyle taşınıyor olduğu için benden kesinlikle geçer not almadı boyunda da kulakta da rahatsız ediyor ve can yakıyor. Bir de bendeki ürün siyah olduğundan güneş altında çok ısınıyor ve terletiyor ayrıca bu havalar da boyunda kesinlikle tutulmuyor zaten.
İzolasyon
Sadece pasif gürültü engellemesi bulunmasına rağmen gayet iyi buldum. Müziği de oynatmaya başladığınız da dışardan alınan seslerin büyük çoğunluğu neredeyse yok oluyor diyebilirim. Ama özellikle son ses seviyelerinde dışarıya falza ses veriyor bu da özellikle yüksek sesle dinlemeyi seven biri iseniz her ortamda müzik dinleyememenize sebep oluyor
Günlük Kullanım
Ürün arada enstruman odaklı müzikler ve rock dinlemek için çok keyifli bir kulaklı olabilir ancak günlük kullanım ve ana kulaklı olarak kulanmak için kesinlikle uygun değil.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonunu çok fazla deneyimleyememiş olsam da birkaçkez kullandım ve pek iyi bir yorum almadım karşı taraftan. Genelde sesin boğuk olduğunu ve özellikle açık alanda çevrel seslerin fazla olduğu yorumunu aldım
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı hızında veya ses gecikmesi ile alakalı olaraktan hiçbr sorun yaşamadım ancak hafif rüzgarlar da çok fazla kopma ve parçalanma yaşadım bu da pek hoşnut olunacak bir durum değil açıkcası
Ses Kalitesi
Ses kalitesini beğenmedim demek hakaret olur çünkü benim gibi enstruman odaklı veya rock and blues gibi şeyler dinleyen biriyseniz kesin beğeneceğiniz bir sesi var basların doygunluğu olsun midlerin temizliği ve tizlerin keskinliği olsun ben gayet beğendim. Ha genel karakterinde bir boğukluk var ona bişiy diyemem ancak benim sevdiğim ve istediğim tonlar olduğu için gözüme batmadı.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor3
İzolasyon7
Günlük Kullanım3
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi8
Tasarım
Major IV'ün görünümü, daha geniş anlamda Major III'ten çok az farklıdır. Ancak bu, Marshall'ı birkaç ince ayar talep etmekten alıkoymadı. En belirgin olduğu alan kulak kapaklarıdır. Marshall, daha fazla konfor için kulağa uyum sağlayan daha yumuşak bir dolgu kullanıldığını söylüyor. Eldeki önceki model olmadan, bunun haklı bir değişiklik olup olmadığını söyleyemem ancak yine de Major IV kulaklıkların kullanımı çok rahat. Bu, kulakları ısıtabilen veya sıkıştırabilen kulak üstü ürünlerde her zaman geçerli değildir, Major IV'te bu sorunların hiçbirini yaşamadım. 165g'de hafifler ve sert plastik kullanılmasına rağmen ucuz veya tek kullanımlık hissetmiyorlar. Yalnızca siyah renkte mevcut olsalar da, Marshall'ın gelecekte birkaç farklı renk grubu yayınlamasını bekleyebilirsiniz.
Malzeme Kalitesi
Kafa bandı, Major IV kulaklıkların başa yapışık kalması için yeterli basınç üretir. İyi bir uyum bulunduğunda, Binbaşı IV'ün doğal ses yalıtımı, en azından arkanızdaki birinin ayak seslerini maskeleyecek ve kullanıcıyı trafik gibi etrafta olanlardan haberdar edecek kadar iyi. Gürültünün çok olduğu ortamlarda sesi duymakta zorluk yaşanır. Daha az parlak görünüyorlar ve suni deri görünüm önceki modele göre daha az belirgin. Yumuşak kafa bandı hem sağlam hem de yaylıdır ve daha büyük şekilli kafalara da uyması için biraz esnektir. Marshall, Major IV sadece 3,5 mm ve USB-C şarj kabloları ile birlikte bir sert çanta veya kese çantası sağlamadığından, bu kulaklıkları diğer eşyalarınızla birlikte bir çantaya koyabilirsiniz. Dikkate değer diğer tek tasarım öğesi, Marshall'ın kulaklıklarını çalıştırmanın sezgisel bir yolu olmaya devam eden altın çok yönlü kontrol kadranı. Bunu kullanmak, oynatma, parça atlama, ses seviyesi ve açma/kapama üzerinde kontrol sağlar. Ayrıca kadran ile aramaları reddedebilir, cevaplayabilir ve sonlandırabilirsiniz.
Konfor
165 gramlık ağırlıkları ve kompakt boyutları, onları hareket halindeyken kullanmak için kullanışlı bir araç olarak önerir. Çok esnek kafa bandı, iyi dolgulu kafa bandı sayesinde, gerildiğinde rahatsız edici olmadan sadece çok küçük değil aynı zamanda büyük kafalara da uyar. Kulaklıkların kulağa uyum sağlamasını ve birkaç saat sonra bile rahatsız edici şekilde bastırmamasını sağlamak için Marshall, değiştirilebilir kulak yastıklarını daha da yumuşak hale getirir. Major IV'ün kilitleme uzantıları olmamasına rağmen, güçlü baş hareketlerinde bile konumunu güvenle korur. Ek olarak, aynı zamanda çok eklemlidir, bu da kulaklarınızla en uygun hizalamayı sağlar. Yeni özelliklerden biri, bardakları taşıma için sabitleyen ve yerden tasarruf etmek için brakete katlayan iki katlanır klipstir. Diğer kulaklıkların geleneksel döner bağlantılarının aksine, bu klipsler belirli bir açıya kadar sabit kalır ve yalnızca direnç aşıldığında eğilir. Bu nedenle, katlanır klipsler, konum ayarı için kulak kapaklarının eklemlenmesi için değil, yalnızca taşıma işlemi için çalışır.
İzolasyon
İzolasyon türü olarak ANC bulundurmayan Major IV pasif gürültü engellemeyle kulakta takılıyken uzak gürültüyü bir nebze de olsa engelleyebiliyor.
Günlük Kullanım
Bir şekilde, pilinizin bittiğini fark ederseniz, Major IV hızlı şarjı destekler (kablosuz şarj için 15 dakika 15 saat), kablosuz şarj desteği de var. Kulaklıklarda sık sık görmediğim bir özellik. Major IV ile birlikte bir şarj pedi sağlanmaz, bu nedenle şarj amacıyla yalnızca bir USB-C şarj kablosu vardır. Kontrol kadranına iki kez dokunmak, dijital asistanı mobil cihazınızda (Alexa, Google, Siri vb.) asistanı açar. Ancak bunun yerine oynatmayı başlatabilir veya duraklatılabilir. İhtiyaç duyulan şey, sorunu hafifletmek için hızlı bir işlemden ziyade biraz daha yavaş bir çift dokunmadır. Diğer bir özellik, başka bir kulaklık setine takmak ve müziğinizi paylaşmak için 3,5 mm kabloyu kullanmaktır. Kablo, bir 'Leydi ve Serseri' durumuna dönüşmeyecek kadar uzun, ama ikiniz de oturmuyorsanız, bunun garip olduğunu hayal edebiliyorum. Ancak işe yarıyor; Marshall kulaklıklarla en iyi şekilde çalışıyor gibi görünse de (Monitör II ANC ile kullandım). Başka bir marka ile denerseniz, sinyal gürültüsü yaygın görünüyor.
Mikrofon Kalitesi
Başta amfi markası olarak duyduğumuz marshall son zamanlarda kulaklıklarıyla da adından bahsettiriyor. Fakat mikrofon olarak söylemek gerekirse sıradan entegre bir mikrofon koyup izolasyon özelliği eklemeden satışa çıkarmaları böyle büyük bir markaya yakışmamış.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 ile kablosuz bağlantı oldukça güncel ve bağlantının aşırı test edilmesi güvenilir bir şekilde sağlamdı. Tek sorun, sinyalin tamamen düşmediği Waterloo tren istasyonunda yürümekti, ancak bağlantı kendini dengelemeye çalışırken, bir müzik aşamalı olarak içeri ve dışarı doğru ilerliyor. 80 saatlik çalma süresi gerçekten rekor kırıyor, ayrıca kablosuz şarjları da kullanışlı. Ses görüntüsü, ister bas eksikliğinden, ister aşırı abartılı tizden olsun, bazı MP3'leri parlatır. Kulaklıklar ayrıca uzaktan kumanda işlevi görür, çok işlevli düğme, atlama sırasında müziği ve ses seviyesini kontrol eder. Ancak telefon görüşmeleri, entegre mikrofon aracılığıyla da cevaplanabilir ve yapılabilir. Bu arada, müziğinizi paylaşmak istiyorsanız, bağlı bir kabloyla ikinci bir Marshall Major çiftini bağlayabilirsiniz.
Ses Kalitesi
Marshall'ın Major IV'ü, gür bas, yumuşak orta ve parlak tizlere sahip bir ses sunduğunu iddia ediyor. Özellikle düşük frekanslar, hem ortaların hem de yükseklerin duyulabilir bir şekilde evde hissedildiği, hassas bir şekilde eşlenmiş geçişlerden oluşan bir yatak oluşturduğundan, bas ve orta aralık konusunda üreticiyle aynı fikirdeyim. Moderat'ın “Let In The Light” veya Massive Attack'ın “Teardrop” gibi şarkılarla bas notaları ustaca çalıyorlar. Daha objektif bir değerlendirme için başka bir çift kulaklığa danışmadan, ses memnuniyet verici. gibi daha nötr sesli kulaklıklarla kablolu modda yalnızca doğrudan tiz aralığında küçük açıkları ortaya çıkarır. Islıklı vokaller ve hi-hat'lar için, pastanın üzerinde belirli bir kremadan yoksundurlar. Ayrıca stereo genişliklerini daha dar ve ses seviyelerini biraz daha düşük buldum. Oldukça küçük kapalı kulaklıklar tam olarak kulaklara oturur, böylece sürücüler sinyali doğrudan enjekte eder. Yine de çevreden gelen gürültü kolayca algılanır.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi8
Tasarım
Markanın lansmanda dediği gibi gerçekten "İkonik" bir tasarım. Deri görünümlü, kompakt katlanabilir kulak üstü bir kulaklık. Sağ kulaklıkta, elinizi götürdüğünüzde , tam olarak baş parmağınıza denk gelen altın rengi bir joystick mevcut ve çok fonksiyonel. Kulaklığı açıp-kapatma, ses açma-kısma, müziği durdurma-başlatma ve şarkı değiştirme işlemleri için kullanılabiliyor. Ayrıca bluetooth bağlantısı gerçekleştiğinde de çok hoş bir elektro gitar notası ile sizi uyarıyor ki bence çok ince bir detay. Siyah ve kahverengi olarak 2 renk seçeneği mevcut. Ben siyahını deneyimledim ve daha çok beğendim ki genelde siyahı kahverengiye tercih ederim.
Malzeme Kalitesi
Kafa bandı suni deri, kendinden desenli bir dokusu var. Kulaklık süngerleri yumuşak fakat sıcak havalarda uzun süreli kullanımda terleme yapabilir. Kablosu örgü olmamasına rağmen eğer kablolu kullanım tercih ederseniz birbirine dolaşma gibi bir sorun ile karşılaşmadım. Kullanılan malzemeler gerçekten farklı olduğunu hissetiriyor ve kaliteli olduğunu çok rahat ifade ediyor.
Konfor
Kulak üstü kafaya takılan bir kulaklık için ağırlık ilk konfor ölçütü olacaktır ki 165 gr ile hafif denebilecek bir kulaklık. Suni deri kulaklık yastıkları, sıcak havalarda uzun süreli kullanımda tabi ki terleme yapacaktır zira yapmayanı var mıdır bilemiyorum. Ama 2-3 saattlik bir kullanımdan sonra , terlemeden ziyade kulağıma olan baskısını hissetmeye başladım.
İzolasyon
Aslında kulak üstü bir model olmasından dolayı kulağı tam olarak içine almadığından, tam bir izolasyon mümkün değil ama zaten kulaklığında böyle bir iddiası yok zira ANC özelliği de zaten mevcut değil.
Günlük Kullanım
En önemli farkı 80 saatlik kullanım süresi. Size şarj etmeniz gerekitğini unutturabilir. Ayırca kablosuz şarjda önemli bir artı. Kulaklığa takılan başka bir kablo ile müzik paylaşımı da ayrıca bir özellik.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofondan karşı tarafa giden ses, temiz ve gayet anlaşılır. Telefondan direkt olarak konuşmanız ile arasında gerçekten az fark var.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 ile kablosuz olarak sorunsuz ve hızlı bağlanmak mümkün iken isterseniz 3.5mm kblo ile (bilgisayara, anfiye vs.) de bağlantı mümkün.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi olarak bassları daha ön plana çıkartıyor, tizlere ise o kadar ağırlık vermiyor fakat çok dikkatle buna odaklanmazsanız kesinlikle eksiklik denecek düzeyde değil. Çok temiz ve tok bir ses kalitesi var. Bir uygulaması ve ayar yapabileceğiniz bir arayüzü yok, olduğu gibi kullanmak zorundasınız ama bence Marshall mühendisleri optimum ayarı bulmuşlar. Zahmetsizce keyfini çıkartabilirsiniz.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Kulaklıkların hoparlör ve ped kısımları kare tasarıma sahip ,yuvarlak alışılagelmiş tasarımın dışında olması güzel dikkat çekici. Üzerinde yer alan bir navigasyon tuşu ile gerekli olan tüm işlemleri yapabilme kolaylığının yanı sıra tuşun estetik duruşu ve tuş yerinin seçimi olarak beğendiğim ve kullanıma kolaylık sağlamasını söyleyebiliriz.
Malzeme Kalitesi
Cihazın Malzeme kalitesi zaten 4. seri olmasından dolayı kullanıcı dönütlerine ve değerlendirmelerine muhtemel olarak kulak asılmış olacaklar ki kafada duruşundan tutunda elde tutuşuna varana kadar bu cihaz ''elinizde kalmaz'' dedirtiyor. Metal bağlaçları , muhtemelen suni deri kafa bandı, kulaklıkların pedleri, jak girişi , navigasyon tuşu cihazda dikkat çeken materyaller olmasının yanı sıra; zayıf veya kalitesiz denilebilecek materyale saydıklarımın arasında rastlamadım.Hepsi de kendinden emin sağlam bir şekilde yerlerinde uzun zaman duracak gibi.
Konfor
Cihazımız yaz sıcağında bir vantilatör vasıtasıyla kulağı havalandırmak suretiyle kullanıldığı zaman sanıyorum ki konfor kısmına 10 puan verebilirim. Fakat nedendir , her kulaklıkta/her insanda mı aynı etkiyi/sorunu yaşatır bilinmez ama kulaklık bir saat sonunda kulağımı ısıtıyor rahatsız ediyor 15 dakika kadar çıkarmak zorunda bırakıyor.
İzolasyon
Kullanılan Ped lerin kalitesi ve yeni olma durumlarına göre kulağı sarmakta iyi bir izolasyon sağlamaktadır, gönül isterdi ki ANC de olsun ama pasif izolasyon ile idare edeceğiz.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım olarak bu tarz kafa üstü kulaklıklar iş insanlarının pek tercih edemeyeceği kullanım alanının kısıtlı olduğu kulaklıklar olması benim nezdimde muhtemeldir. Bir karşılaştırma yapılması gerekirse kulak içi kulaklıklar taşıması kullanması daha kolay , iş yerinde tek kulaklık olarak arama yanıtlama olsun podcast olsun kullanım alanının geniş olduğu kulaklıkardır, fakat günlük kullanım alanına baktığımız zaman elbette müzik severlerin hep daha iyisini aradığını bildiğimiz için yapılan bu eleştirileri görmezden gelip ''daha büyük hoparlör daha iyi ses verebilir mottosuyla''* tercih sebebi olabilir. *Aynı üretim sürecinden geçmiş aynı kalitede aynı ürünün sadece boyut farkı.
Mikrofon Kalitesi
Cihazımız ses noktasında iddialı iken mikrofon konusunda orta denebilecek bir kategoride. Ama nihayetinde bir görüşme kulaklığı olmadığını hatırlayalım. Aramalarda etraf çok kalabalık değilse görüşmelerde sorun yaşamayacaksınız.
Bağlantı Kalitesi
Ürünümüz bağlantı olarak Tak/Çıkar olabilen kablo ve bluetooth bağlantılarını kullanıyor, her iki noktada da hiç sorun yaşamamakla birlikte yukarıda da dediğimiz gibi kablolu bağlantı çok daha güzel sonuclar almanızı sağlıyor. Kopma ,gecikme, donma, tekleme her iki bağlantıda da yaşamadık. Ayrı cihazın herhangi bir markette uygulamasının olmadığınıda söylemek isterim.
Ses Kalitesi
Alt ve üst değerler için belirlenen frekans aralığında ki tüm sesleri enstrümanları verebiliyorken kablolu kullanım ve bluetooth ile kullanımında ki ses farkı insanı bu ürünü neden bluetooth ile kullanayım ki dedirtebiliyor.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Tasarım
KARE TASARIM BANA VE KULAĞIMA PEK UYMASA DA DİĞER KULLANICALIRI CEZBEDİCEĞİ Bİ GERÇEK TAM BİR EKOSELİ TAKIM ÜSTÜNE GİDER KULAKLIK :)
Malzeme Kalitesi
BÖYLE BİR FİYAT PERFORMANS KULAKLKIĞINDA ELBETTE DAHA İYİ BİR KULAK YASTIĞI BEKLEYEMEZDİK. AMA BENİM KULAKLARIMDA BİR SAAT SONRASI DİNLEMEM DE BİRAZ SICAKLAMA VE TERLEME YARATTI.
Konfor
KULAKLIK BELLİ BİR SÜREDEN SONRA BAŞTA BASINÇ YAPABİLİYOR.AMA ARTI YANI DA BUNUN BAŞTA KAYMA YA DA YÜRÜRKEN KAFADA GEZME YAPMIYOR KULAKLIKLARI NASIL TAKIYORSANIZ ÖYLE KALIYOR.
İzolasyon
KULAKLIKLARIN YASTIKLARI ORTA SERTLİKTE OLDUĞU İÇİN KAFANIZDA KULAK ÜSTÜNDE BİR BASKI OLUŞTURUYOR. BU DA SİZE PASİF İZOLASYON ETKİSİ YARATIYOR. NEGATİF YÖNÜ BENİM GİBİ KULAĞI KAPLAYAN KAFAÜSTÜ KULAKLIKLARA ALIŞKINSANIZ MAJOR IV SİZİ ÜZEBİLİR.
Günlük Kullanım
METRODA MÜZİK DİNLERKEN METRO SESİ ALMADIM. AMA UFAK BİR ŞİKYAET ALDIM MÜZİK BİRAZ DIŞARI ÇIKIYOR.
Mikrofon Kalitesi
KULAKLIKLA İLK TELEFON GÖRÜŞMEMİ YAPTIĞIM DA SESİN UZAKTAN GELDİĞİNİN GERİ DÖNÜŞÜNÜ ALDIM. SONRADA EV ORTAMIN DA BİR ARAMA YAPTIĞIM DA SESİN NORMAL GELDİĞİ DÖNÜŞÜ OLDU. YANİ SANKİ DIŞ DÜNYA İÇİN GÖRÜŞME KALİTESİ DÜŞÜK.
Bağlantı Kalitesi
LAPTOP BİLGİSAYARDA DENEDİM.BT BAĞLANTI GAYET GÜZEL VE KARARLI AMA KABLOLU BAĞLANTIDA JOYSTICK İPTAL EDİLMESİ ÜZÜCÜ YANİ PCYE UZANMADAN SES KISMAK İSTERSENİZ OLMUYOR.
Ses Kalitesi
Baslar ile ilgili gelişmeler olsa dahil mid tonlarında ve tizlerde çok daha çarpıcı bir performansa sahip. Akustik, rock ve metal gibi enstrumental ve vokal şarkılarda daha tatmin edici olduğunu söyleyebilirim!
Tasarım6
Malzeme Kalitesi6
Konfor6
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi5
Tasarım
Retro tasarım oldukça şık. Kulaklık üzerindeki Beyaz Marshall yazısı çok hoş duruyor.
Malzeme Kalitesi
Plastik aksamlar kesinlikle premium hissiyatı veriyor ve çok kaliteli duruyor. Sadece kulaklık pedlerindeki ve üst kafa desteğindeki deri kısımlar kullanıma bağlı aşınmalara, soyulmalara biraz erken maruz kalacak gibi duruyor.
Konfor
Çok hafif ve Kulaklara baskı yapmadığı için oldukça rahat.
İzolasyon
Zarif tasarıma sahip olan kulaklıklar, kulak kepçelerini tam olarak sarmasa da Kulağa baskı yapmadan işini başarıyla yapıyor. özellikle yüksek ses ile müzik dinlerken dış dünya ile bağlantı kopuyor.
Günlük Kullanım
Kulaklık üzerinde bulunan bir adet çok fonksiyonlu buton, şarkıyı durdurma-devam ettirme, ileri-geri atlama, ses açma-kısma ayrıca arama cevaplama-kapatma gibi çok işlevli kullanım rahatlığı sunuyor. Ama ürün üzerinde her hangi suya ve toza dayanıklılık sertifikası olmadığı için, yağışlı havalarda kullanmak pek güven vermiyor, Yaz aylarında ise kulak pedlerinin deri olmasından kaynaklı kulaklarda terleme yapacağından eminim.
Mikrofon Kalitesi
Çok fazla telefon görüşmesi yaptım evde, dışarıda, metrobüste, kafe gibi gürültülü ortamda. Hiç birinde karşı taraftan şikayet almadım, çok rahat beni duyabildiklerini söylediler.
Bağlantı Kalitesi
5.0 sayesinde hızlıca ve sorunsuz bağlantı gerçekleşiyor. Çeşitli platformlardan video ve film izledim ses gecikmesi hiç yok. Oyun oynamadığım için onu deneyimleyemedim.
Ses Kalitesi
40mm lik dinamik sürücülerin ürettiği 20Hz -20kHz arası frekanslar oldukça yeterli ve müziği dengeli bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Çok farklı tarzda müzik ile denedim (Metal, Rap, Elektronik vs.) Baslarda boğulma, tizlerde çatlama olmadı. Sadece ses seviyesi bir tık daha yüksek olabilirdi.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Frekans Aralığı20 Hz – 20 kHz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans32 Ohm
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
USB StandardıUSB-C
Hassasiyet99 dB SPL
Kablosuz ŞarjVar
Batarya Ömrü80 Saat
Ağırlık165 Gram

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.3
Marshall Major IV Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Marshall Major IV Kablosuz Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.