Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Anker R100 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.9

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
6.8

Tasarım6.1
Malzeme Kalitesi5.9
Konfor6.9
İzolasyon5.9
Günlük Kullanım8.5
Mikrofon Kalitesi5.9
Bağlantı Kalitesi8.9
Ses Kalitesi6.8
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sürekli söylediğimiz gibi, süper rekabet ortamına sahip bu tam kablosuz bluetooth kulaklık dünyasında aslında 2 farklı ürün tipi var:

 

Premium ve Fiyat / Performans modeller.

 

Premium ürünler de genelde bir çok akıllı özellik oluyor. Bunlar arasında yakınlık sensörü, dokunmatik yüzeyler, otomatik kapanma, ANC, şeffaflık modu, kablosuz şarj, mobil uygulama desteği ve daha bir çok şeyi örnek gösterebiliriz.

 

R100, bu ve bunun gibi akıllı özelliklere sahip olmasada; konfor, malzeme kalitesi ve genel ses kalitesi ile fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

ArtılarıFiyat / Performans Kralıİyi Malzeme KalitesiGöze Hitap Eden TasarımÜstün KonforGüçlü ve Temiz Bas CevabıBaşarılı Pasif İzolasyonUSB-C
EksileriBu Fiyat Etiketinde, Hiçbir Şikayetimiz Yok
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

 

Anker Soundcore R100, basit bir kutu içerisinden, sadece gerekli aksesuarlar eşliğinde çıkıyor.

 

Kutunun içinden çıkanlar:

 

  • Soundcore R100
  • 3 Farklı Boyutta Yedek Slikon Uç
  • Hızlı Başlangıç Kılavuzu
  • USB-C Kablosu

 

Şarj kutusu, aslında karizmatik ve minimalist bir duruşa sahip. Parlak siyah kaplama, ürüne kesinlikle bir çekicilik katıyor.(Parmak izi mıknatısı olması dışında)

 

Hem kulaklığın kendisi, hem şarj kutusu, hem de kutunun dokusu Apple Airpods Pro'yu andırıyor.

 

Şarj kutusunun üst yüzeyinde Anker logosu, alt yüzeyinde ise USB-C portu ve bir reset tuşu yer alıyor. Kutu kapağı ve kulaklıklar, mıknatıslı mekanizmalar ile sıkı bir şekilde yerlerine tutunuyorlar. Böylelikle, düşme kazalarında kulaklık fırlayıp bir yerlere kaçmıyor.

 

Kutunun kapak kısmında dikkatimizi çeken, akıllıca dizayn edilmiş bir çıkıntı var. Burada kullanılan kaplama malzemesi çok kolay yağlanabiliyor, böylelikle hızlıca elden kayıyor. Bu çıkıntı sayesinde, zamanla kayganlaşmış üst kapağı rahatlıkla açabiliyoruz.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Anker R100, malzeme kalitesi açısından uygun fiyatlı bir kulaklığa göre gayet tatmin edici.

 

Her kulaklığı fiyatına göre değerlendirmek bizleri daha adil bir kıyaslamaya itecektir. 

 

R100, Airpods Pro kutusu ve kabinine(aynı malzeme) benzer materyal kullanılarak üretilmiş. Bu sert, kaygan ve pürüzsüz materyal Airpodsların belki bir seviye daha aşağısında premium hissettiriyor.

 

Kapak açma kapama mekanizması ve bazı ince detaylar kendini ele verse de, Anker'in böylesine ufak maliyetli bir ürün için elinden gelenin en iyisini yaptığını görebiliyoruz.

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

R100, çok konforlu bir kulaklık.

 

Bu tarz saplı kabinlerde ağırlık merkezi çok iyi dağıtılabiliyor.

 

R100'ün kaygan ve pürüzsüz dış yapısı cildin kulaklığı daha iyi kabul etmesini, dolayısıyla kulaklığın kulakta bir nebze daha kolay kaybolmasını sağlıyor.

 

Elimizde ki Anker bluetooth kulaklığı kulak içinde sabitlemek oldukça rahat bir işlem. Kulaklığı kulağımızın içine yerleştirdikten sonra hafif bir içe doğru döndürme hareketi yaptığımızda, artık kilitlenmiş bir TWS ile aktif hayatın içine dalabiliyoruz.

skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Anker R100'de, ANC özelliği bulunmuyor. Bluetooth kulaklığımızın pasif izolasyon başarımı ise oldukça iyi. Kişisel ergonomiye bağlı olmakla birlikte, bizim kulak kanalımızda herhangi bir boşluk kalmadı. Belki dalga boylarından dolayı en alt frekansları yok etmekte zorlanacak olsa da (şiddetli motor sesleri vb.), müziğiniz başladığında, çevreniz ile bağlantınızın epey kesileceğini belirtebiliriz.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Anker R100, bir akıllı kulaklık değil. 

 

Çoğu premium TWS'de, ANC, Şeffaflık Modu, Yakınlık Sensörü, Uygulama Desteği ve daha bir çok akıllı özellik bulunuyor. 

 

R100'ü sadece mikrofonlu, malzeme kalitesi iyi, konforlu ve müzik dinlemeye uygun bir bluetooth kulaklık olarak görebilirsiniz. Yine de, fiyatına ve beklentilerinize göre tabii ki günlük kullanımınızda çok memnun olabileceğiniz bir kulaklık olma potansiyeli taşıyor.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofonların 1 olumlu, 1 de olumsuz özelliği var. 

 

İyi yanı, denediğimiz çoğu tws kulaklığa kıyasla sesinizi çok gür ve canlı bir şekilde yakalayabilen bu kapsüllerin yüksek kazancı, kısık konuşmayı tercih ettiğiniz zamanlarda dahi karşı tarafın iletişimde kalmasına yarayacaktır.

 

Kötü yanı, bu kapsüller pek yüksek çözünürlüklü ve şeffaf değiller.

 

Bu anlamda, Anker Soundcore R100 Bluetooth Kulaklık, kendi fiyat etiketine yakın bir çok kulaklık ile benzer bir mikrofon performansına sahip.

skor
6
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Soundcore R100, evet düzgün bir bağlantı kurabiliyor. Ama bu konuda kesinlikle çok iyi değil. 

 

Burada bazı sıkıntılar var. Kulaklık bir kere bağlantı kurduğunda, kullanım esnasında kopmalar yada duraksamalar yaşamanız pek olası değil. 

 

Kulaklığı iki farklı cihazla eşleştirdiğimizde, bu iki kaynak cihazın da bluetooth'u açıkken, bir kulaklığın bir kaynağa, diğer tarafın ise diğer kaynağa bağlandığına şahit olduk. Bu pek sevindirici değil. :)

 

Soundcore R100, bluetooth 5.0 altyapısında, standart codecler eşliğinde aktarım yapıyor. AptX, aptX HD, LDAC gibi herhangi bir üst düzey aktarım codeclerine sahip dahil. Bu kulaklık standart kodekler dahilinde android ve windows cihazlar ile SBC, apple cihazlar ile ise AAC kodek dahilinde bağlantı kuruyor. 

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgilere erişebilmeniz ve bluetooth kulaklık dünyasını daha iyi kavrayabilmeniz adına, bu konuda hakkında bir yazı kaleme aldık. İsterseniz buraya tıklayarak erişebilirsiniz. 

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

R100, fiyatına göre iyi ses kalitesine sahip bir kulaklık. 

 

Modelin 2 farklı ses modu var. "Normal" ve "Bass Up". 

 

Normal modda, alt ve orta frekanslar da yeterince dengeli ve mest edici bir tonal karaktere sahip olan kulaklık, basların en az 2 kat daha şiddetli bir hale geldiği bass up modunda çok gövdeli, otoriter ve vurucu bir bas tepkisine sahip oluyor. Buradaki bas kalitesi tabii ki teknik anlamda çok yüksek çözünürlüklü ve sıkı değil. Kabin içerisinde boomy diye hitap edebileceğimiz, yayvan, yavaş ve diğer frekanslara sızan bir tepki oluşuyor. Bu pek de umrumuzda değil açıkçası, kulaklık pey uygun bir fiyata sahip ve genel kullanıcı için süper eğlenceli alt frekanslara sahip. Odyofillere yönelik hazırlanmış bir kulaklık olmadığı aşikar.

 

Mid frekanslar, klasik v karakterli bir sunumu benimsemiş bu kulaklıkta arka planda ve oldukça pürüzsüz bir renge sahip. Yumuşak, kolaylıkla uzun saatler dinlenebilen vokaller; özellikle elektronik, pop ve hip-hop tarzı türlerde kullanışlı oluyor. Dolayısıyla sennheiser IE 600 tonal renginde olduğu gibi gerçek hayata yakın bir gerçek enstrüman dinletisi beklemeyin. :)

 

Üst frekanslar, frekans bütününün, baslarla birlikte en çok öne çıktığı bölge. Bu kulalkık bir miktar parlak ve keskin tizlere sahip. Pek de yüksek çözünürlüklü bir ses üretemeyen R100; burada ki kesinliğin irite edebilecek bir sonuca yelken açmasını tetikliyor olabiilir. Sizin dinlediğiniz müziğe ve kulaklarınızın alışmış olduğu ses karakterine göre değişicektir bu durum. Sennheiser tizlerine alışmış odyofiller, bizi hissedebilirler.

 

R100'ün ses yüksekliği, ideal. Yeterince canlı ve enerjik bir performans sergileyen arkadışımız hiç bir anlamda cılız ve sönük kalmıyor. Güçlü sunumunu her daim ortaya koyabiliyor.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Tasarımı oldukça güzel. Kulakiçi için farklı başlıklarla geliyor en uyumlusunu takabiliyorsunuz (3 boyutta geliyor). Kulak üzeri tuşu mevcut; basmalı tuşu var. Benim için olumlu bir özellik çünkü dokunmatık ürünlerde hassasiyet vs gibi durumlardan dolayı hızlı bir kullanım olmuyor bu kulaklık üzeri tuşlarda. Basmalı oldugu için böyle bir sorun olmuyor.
Malzeme Kalitesi
Genel olarak malzeme kalitesi oldukça yüksek. Sadece kulaklık üstü tuşlarının çok yumuşak olması düşündürdü kullanıma bağlı deformasyon olabilir endişesi ile.
Konfor
Kulaklık oldukça rahat ve ergonomik. 3 adet farklı boyutta başlık da geliyor. Genelde kulağımdan düşer bu tarz ürünler; ancak bunda böyle bir sorun yaşamadım
İzolasyon
dışarıdan ses almadım. Ancak dışarıya ses gidişi az da olsa oluyor yüksek sesli dinlemelerde. 1 puanı bu sebeple kestim.
Günlük Kullanım
Şarj yüksekliği; kutu boyutunun uygunluğu sebebiyle günlük kullanıma oldukça uygun
Mikrofon Kalitesi
mikrofon girişleri yeterli gözüküyor.
Bağlantı Kalitesi
hızlı ve kaliteli bir bağlantı sağladım apple telefonum ile.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi oldukça tatmin edici. Özellikle baslarda dinlemeye çalıştım; kalitede herhangi bir sorun ile karşılaşmadım
Oyun Performansı
Oyun performansını deneyimlemedim
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı10
Tasarım
Basit ve her açıdan tombul tasarımı ilk farkettiğimiz şeyler arasında
Malzeme Kalitesi
Siyah rengindeki plastik yapısı kulaklıkların üzerinde pek bir etkisi olmasada şarj istasyonunda çirkin şeylere sebep olacak gibi duruyor. Kullandığımı günden bu beri sürekli sinirimi bozan parmak izleri ve çizikleri kapatmak ile uğraşıyorum.
Konfor
Tombul yapısının ağır olmasını beklerdim ama kesinlikle öyle değil. Farkedilmeyecek kadar hafif değil ama kulağınızı kesinlikle yormadığını söyleyebilirim
İzolasyon
İzolasyon konusu ses kalitesi ile doğrudan bağlantılı düşük seste izolasyon mümkün değil yüksek seste ise tam bir izolasyon sağlıyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımı oldukça kolay kutudan çıkardığınız an bluetooth bağlantısının gerçekleşip bir şeyler yapabiliyorsunuz
Mikrofon Kalitesi
Tombul yapısında gerçekten kaliteli bir mikrofon beklerdim ama ses gerçekten çok boğuk ve uzaklardan geliyormuş gibi çıkıyor
Bağlantı Kalitesi
Uzun süreli kullanımlarda zaman zaman da olsa bir takılma sorunu olabiliyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi biraz karmaşık aslında ses kalitesinin bir ortasının olmadığını söyleyebilirim düşük seste oldukta kötü yüksek seste ise oldukca iyi sanki bir ortası yokmuşcasına benzer bir ses kalitesi var. Bass up modu oldukça yeterli ama bunuda yüksek seste farkedebiliyorsunuz.
Oyun Performansı
Oyunlar için yeterli. Sadece arasıra olan bağlantı sorunları sorun olabilir onun dışında oyunlar için gerçekten yeteri.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
İzolasyon7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı8
Tasarım
Kulaklığın tasarımı oldukça basit ve kullanışsız. Piyasadaki diğer ucuz kulaklılardan daha kalitesiz. Çiziklere karşı çok dayanıksız. Kutu çok çok zor açılıyor. Tek bir şarj göstergesi var ve ışığı da şarj oluyor mu olmuyor mu belli olmuyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın malzeme kalitesi çok düşük. Çizilmelere karşı dayanıksız. Fiyatını hak etmeyen ve Anker markasına yakışmayan çok kalitesiz ve basit bir malzeme kullanılmış. Malzemesi ucuz ve sıradan bir kulaklık hissi veriyor.
Konfor
Kulaklığın konforu da oldukça basit ve kalitesiz hissettiriyor. Kutusu rahatça açılıp kapanmıyor. Kulaklıklar tüm silikonları denememe rağmen kulağa tam oturmuyor.
İzolasyon
Kulaklığın izolasyonu oldukça kötü ve kalitesiz. Aktif ya da pasif gürültü engelleme özelliği yok. Dışarıdan gelen sesler rahatça duyulabiliyor.
Günlük Kullanım
Kulaklıklar günlük kullanımda sıradan ve ucuz kulaklıklardan farklı bir kullanım hissi vermiyor. Kulaklığın sadece bass modu güzel. Bu da günlük kullanımda kullanıcıyı tatmin edebiliyor.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklığın mikrofon kalitesi de oldukça düşük. Ses karşı tarafa temiz bir şekilde gitmiyor. Karşı taraftan gelen sesler de anlaşılmıyor.
Bağlantı Kalitesi
Ürünün bağlantı kalitesi olması gerektiği gibi Kutudan çıkarıldığı gibi kolay ve hızlıca cihaza bağlantı sağlanıyor.
Ses Kalitesi
Kulaklığın ses seviyesi ve tiz kalitesi oldukça düşük. Bass mode sayesinde kullanılan bass seviyesi oldukça tatmin edici
Oyun Performansı
Kulaklığın oyun performansı oldukça başarılı. Bass mode sayesinde kullanılan bass seviyesi oyunlarda oldukça tatmin edici.
Tasarım1
Malzeme Kalitesi1
Konfor1
İzolasyon1
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi1
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı10
Tasarım
Şarj kutusu fazla yuvarlak yapılmış. Kulaklığı eşleştirmek için kapağı açtığımda dik bir şekilde masada durduramadım. Kutu yan yatıyor ve kapak kapanıyor. Şarj girişi aşağıda olduğu için şarj ederken kutu yan yatmak zorunda ve yer kaplıyor. Kutu çok hafif ve kaygan. Eğer şarj olurken masanın üzerindeki rafa koymak isterseniz dikkatli olun, kablonun ağırlığı ile kutu masaya düşebilir. Şarj kutusunun üzerinde tek bir ışık var, kutunun şarj seviyesini göremiyorsunuz. Tamamen tahmin etmeniz gerek. Şarj olurken yeşil ışık yanıp sönüyor, şarj olduğunda ise ışık sürekli yanıyor. Güneş ışığında kutunun şarj ışığını göremiyorsunuz parlaklığı çok az. Type-C şarj girişi kullanılması sizi ekstra şarj kablosu taşıma derdinden kurtarıyor. Kulaklıkların parlak siyah olması genel olarak hoşuma gitti. Sennheiser momentum TWS, ya da Klipsch T5 TWS gibi kulakta çok büyük durmuyor. Ancak kalın olmamasının sebebi kulaklığın sapının olması, muhtemelen batarya da oraya yerleştiriliyor. Airpods'taki gibi dışarıda uzun bir sap olması görünüş olarak benim hoşuma gitmiyor. Yazılımsal hataların eksikliklerinden biri ise kulaklıkların da şarjını göremiyor oluşunuz. telefonun ya da bilgisayarın gösterdiği şarj yüzdesi her zaman doğru olmayabiliyor. Telefon uygulaması olmadığı için ekolayzer ayarı yapamıyorsunuz, 3. parti uygulama kullanmanız gerek. Eşleşme modu ve eşleştiğinde çıkan ses olmak üzere iki farklı ses veriyor kulaklık.
Malzeme Kalitesi
Silikonların ikisinde dar bir ses kanalı var, bir tanesinde geniş. Geniş olanda oldukça rahat ettim ancak bazen kulaklarınızın terlemesine sebep olabiliyor. Şarj kutusu ve kulaklık parlak siyah renkte ancak ikisi de ucuz plastikten yapılmış, çok kolay çiziliyorlar ve parmak izi kalıyor. Şarj kutusu mıknatıslı olduğu için kulaklıklar çantada sallansa bile açılıp dışarı çıkmıyorlar. Şarj girişinde koruma olmadığı için çok tozlanıyor
Konfor
Kulaklıklar oldukça hafif ve kulağa çok iyi oturuyorlar. Kulaklığın sapı hariç asla rahatsız eden bir şey yok. Sporda terleseniz bile çok sıkı bir şekilde tutuyor kulağınızı. Koşma, atlama ve zıplamaya rağmen asla kulağımdan düşmedi. Her kulaklıkta olduğu gibi üzerine yattığınızda rahatsız edebilir.
İzolasyon
Kulaklıkta ANC yok. Dolayısıyla metro, araç vs. gibi sesleri duyacaksınız. Duymamanın tek yolu sesi yükseltmek ancak o zaman da ses kulağınızı acıtabilir. Ben uzun süre yüksek seste kullanamadım. Kulak kanalınızı tam kapatıyor ancak yine de dışarıdan içeriye hatta içeriden dışarıya ses gidiyor. Dediğim gibi sesi yükseltmek etkili bir opsiyon ancak bu kez de dışarıya ses gidiyor. Kütüphane gibi ortamlarda yüksek seste müzik dinleyemeyebilirsiniz.
Günlük Kullanım
Eğer bluetooth'unuz açıksa kulaklıkları kutusundan çıkardığınız anda telefona bağlanıyor. Telefonunuza çağrı geldiği zaman hızlıca kulaklığınızı bağlayabilirsiniz. Çok uzun süreli kullanımlar yerine bir iki saat kullanım sonrasında 10 dakika mola ve tekrar kullanım şeklindeki döngülerde şarjınız asla bitmeyecektir. Tanıtımında söylendiği gibi gerçekten kulaklıkların 6-6,5 saate kadar şarj ömrü var. Konforuna göre fiyatı oldukça ucuz ANC ve uygulama desteği olmadığı için ses ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Konuşma sırasında klima, aspiratör gibi makine seslerine güzelce bastırabiliyor. Ancak kalabalık ortamlarda karşımdaki kişi beni duymakta zorlanıyor. Kulaklığı çıkarıp ağzıma yaklaştırmak zorunda kalıyorum. Araç seslerini de bastıramıyor. Sesimin bazen uzaktan ve boğuk geldiğini söylüyorlar. Kulaklıklardan bir tanesi bile uzakta olsa bu sorun yaşanıyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Eşleştirme çok kolay Arada duvar vs. yoksa 15-20 metreye kadar bağlantı bozulmuyor. Araya duvar girdiğinde bağlantı kopabiliyor ancak duvarın diğer tarafına geçildiğinde hemen geri bağlanıyor. Sporda telefonu masaya bıraktığımda eğer arada spor aleti vs. varsa bile bağlantı sorunu yaşamadım. Açık alanda gayet iyi.
Ses Kalitesi
Beni oldukça rahatsız eden bir sorun, kulaklıkta statik gürültü sorunu olması. Bu özellikle enstrümanlarda tiz seslerde oluyor. Ses arttırdıkça statik gürültü de artıyor. Metal, rock ve özellikle punk parçalarda dinlemekten keyif aldığım gitar bölümlerini atlar oldum. Tizleri çok iyi veremiyor maalesef. Ses kalitesi düşük kalıyor. Kaliteli kulaklıklarda aldığım alt sesleri, enstrümanları bu kulaklıklarda alamadım. Edm, pop ve rap gibi bass'ların baskın olduğu müzik türlerinde sıkıntı olmadı. Hatta basslar çok çok iyiydi. Özellikle bass up modunu açtığımda fazlasıyla tatmin ediciydi. Fakat çok uzun süreli kullanımda rahatsız edebiliyor. Bass up modunda basslar diğer sesleri fazlasıyla bastırabiliyor. Her şarkıya uygun değil tabii ki de. Ancak Gym listemdeki edm ve rap parçalarında bass up oldukça kullanışlı. Ses seviyesi oldukça yüksek. Hatta aşırı yüksek, ben sesi daha kısıkta kullanmak zorunda kaldım. Telefon görüşmelerinde karşıdakinin sesini oldukça kısık veriyor, TWS kulaklıklarda bulunan Hands-Free modundan dolayı olsa gerek. Çoğu kablosuz kulaklıkta bulunan bir sorun.
Oyun Performansı
Sağ ve sol sesleri gayet ayırt edilebilir bir şekilde veriyor. Ön ve arka sesler bazen karışabiliyor ancak kullandıkça alışılıyor. Bass up modunda oynamanızı tavsiye etmem ön ve arka sesler oldukça karışıyor, zaten oyuna odaklanacaksanız bass'ların çok bir önemi olmaz. Her TWS'in en büyük sorunu ise oyunlarda mikrofon kullanılamaması. Kulaklık mikrofonu devreye girdiğinde kulaklıklar otomatik olarak Hands-Free moduna geçiyor. Yani telefonla konuşma modu. Sesler aşırı derecede boğuklaşıyor. Tıpkı telefonlar konuşuyormuşçasına bir ses kalitesine düşüyor. Zaten ayarlardan da kulaklık mikrofonunu ayarlamak ayrı bir zahmet.
Tasarım2
Malzeme Kalitesi2
Konfor8
İzolasyon5
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı6
Tasarım
Ürün, kutusundan kulaklıklara simsiyah. Özellikle kulaklıklara bu rengin çok yakıştığını düşünsem de kullanılan siyah parlak olduğu için kutusundaki çizikler oldukça göze batıyor. Şarj kutusu kesinlikle büyük değil, cepte rahatsız etmeyecek bir büyüklüğü var.
Malzeme Kalitesi
Ürünün plastiği kesinlikle çok iyi değil. Özellikle kutusu ucuz plastikten çok az daha kaliteli. Ancak kulaklıkların kendisi ve pedlerin kalitesi çok iyi olmasa da fiyatına göre başarılı diyebilirim.
Konfor
Ürün genel olarak konforlu. Kulağa girişte, kulağa oturmasında herhangi bir sıkıntı yok. Ve kesinlikle kulakta bir ağırlık yapmıyor. Ancak kulağınızda bir kulaklık olduğunu hissediyorsunuz ve bu his bir süreden sonra rahatsız etmeye başlayabiliyor. Bunun iki sebebi var: Kulağınıza giren kısmın biraz büyükçe olması ve kulaklığın pedlerinin dış sesleri bir miktar kesmesi. Bu pedler dışarıdaki gürültüyü pasif olarak büyük ölçüde azaltsa da aynı zamanda bu birkaç saat sonra rahatsız edici olabiliyor.
İzolasyon
Ürünün pasif izolasyonu, pedleri çoğu senaryoda dış sesleri azaltıp sizi müziğinizle bırakmayı başarıyor.
Günlük Kullanım
Kulaklık hızlı ve stabil bir bağlantıya, kompakt bir yapıya ve günlük kullanıcıyı tatmin edecek bir ses karakterine sahip. Kısacası günlük kullanım için tasarlanmış
Mikrofon Kalitesi
Herhangi bir gürültünün olmadığı ortamlarda sesiniz gayet anlaşılırken işin içine rüzgar veya gürültü gibi faktörler girince sesiniz pek de net olmamaya başlıyor
Bağlantı Kalitesi
Kullandığım sürece herhangi bir bağlantı kopması veya geç bağlanmayla karşılaşmadım. Gayet stabil ve hızlı.
Ses Kalitesi
Her ne kadar özelliklerini fiyat bandıyla karşılaştırarak puanlıyor olsam da ses kalitesini muadilleri ile değil kulak zevkimle kıyaslıyorum. Ve bu konuda pek tatmin olduğumu söyleyemem. Kulaklık sesi yükselttikçe bozulmaya oldukça müsait. Ve çok enstrümanlı karmaşık şarkılarda enstrümanları birbirine karıştırıyor(muse-hysteria). Ayrıca kulaklıkta Gentle Giant - Aspirations şarkısının başlarında net bir şekilde duyulabileceği gibi bir çeşit gürültü var. Ancak bu tarz sorunlar dışında kritik dinleme yapmayacak günlük kullanıcıyı tatmin edecektir.
Oyun Performansı
Fazla oyun oynamadığımı söylemeliyim. Ancak oynadığımda ortalama bir gecikmeyle karşılaştım.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı8
Tasarım
Kutu tasarım olarak ve boyutları olarak gayet tatmin edici bir tasarıma sahip. Kutunun kapağını açma bölümüne eklenen kapağı açmayı kolaylaştıracak detay gayet hoş bir çizgi oluşturmuş. Kulaklıkların kendisi yürüyüşler sırasında eğer hızlı yürüyorsanız kulaklarınızdan biraz dışarı çıkabiliyor tekrar yerleştirme ihtiyacı duyuyorsunuz. Ancak genel anlamda hoş bir tasarıma sahip diyebiliriz. Renk olarak parlak siyah rengi hoş görünüyor.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi olarak elime aldığımda premium bir his elde etmedim o yüzden bu standartlarda uygun bir yapı denilebilir. Üst segment kulaklıkların kendi kalitesiyle kıyaslamak haksızlık olacaktır. Kutunun kapağı uzun süre kullanıldığında ne kadar daha problemsiz bir açma kapama deneyimi sunar o konuda bir endişe oluşturdu.
Konfor
Uzun kullanımda özellikle biraz rahatsızlık hissi verdi. Kulağıma taktığım kulaklığın genelde orda olmasını unutmak isterim ancak özellikle yürüyüş sırasında oynaması pek benim için çok uygun olmadığını hissettirdi.
İzolasyon
Kulaklıkta ANC bulunmadığı için bu konuda sadece kulaklığın müzik dinlerken bir izolasyon yarattığını söyleyebilirim. Ancak o da son seslere geldiğinde kulağı rahatsız edecek bir seviye olduğundan biraz kıstığınızda da dışarıdaki sesleri almaya başlıyor.
Günlük Kullanım
Ürün günlük kullanımda herhangi bir problem çıkarmadan kullanılabilir. Müzik seviyesi anlamında çok yükses ses kalitesi detayları sonuna kadar duymaya takılan biri değilseniz ideal bir tercih olabilir. Mikrofon olarak iç mekanda herhangi bir sorun yaşamadım ancak dışarda rüzgarlı havada konuşmak zor oldu ve telefonun mikrofonuna geçmek zorunda kaldım.
Mikrofon Kalitesi
Dış mekanda yürüyüş ve rüzgarlı havalarda neredeyse konuşulmuyor ancak içerde bu tarz bir problemle karşılaşmadım ortalama bir performansa sahip diyebilirim.
Bağlantı Kalitesi
Hem mac hem android hem de windows cihazlar arasında kullanma şansım oldu ve hepsinde olumlu sonuç aldım diyebilirim. Herhangi bir kopma ya da bağlan kesilmesi yaşamadım.
Ses Kalitesi
Bas performansından memnun kaldım ancak detayların azaldığı ve son seste biraz orta tonlarda bozulmalar olduğunu hissettim bu benim için önemli bir detaydı. Çünkü müziğin genel olarak detaylarını dinlemeyi seven biriyim bu kulaklık sadece baslarda iyi performans gösteriyor. Diğer yönleriyle beni çok etkilemedi ama günlük kullanımda kesinlikle yeterli diye belirtebilirim.
Oyun Performansı
Oyunlarda denediğim kadarıyla çok aşırı bir gecikme yaşamadım ancak bir miktar gecikme mevcut gibi duruyor şahsen beni rahatsız eden bir durum oluşmadı eğer ciddi bir oyun oynayıcı değilseniz bence gözle görülmesi küçük bir gecikme diyebiliriz.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi6
Konfor5
İzolasyon5
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı6
Tasarım
Tasarımı göze hoş geliyor. Mıknatıslı kapağı tam ayarında kapak açılıp düşer diye kokmazsınız yanlışlıkla da açmazsınız. Kutunun altında şarj girişini ve resetleme tuşu bulunuyor. Şarj yerinin USB-C olması ayrı bir güzellik. Çizilirse renginden dolayı belli ediyor. Kulaklığın Üstündeki tuşlar ile belirli komutları verebilirsiniz.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın malzeme,elinize aldığınızda sağlamlığını ve kalitesini hisediyorsunuz. Fiyatına göre gayet başarılı
Konfor
Kulaklık oldukça rahat ve ergonomik 3 farklı boyutta kulaklık papucu ile geliyor size uygun olanı takıp konforu daha da arttırabilirsiniz.
İzolasyon
Dışarının sesini pek iyi kesiltiği söylenemez orta seste müzik dinlerken bazen dişarıdaki insanların konuşmalarını duyabilirsiniz. Son ses müzik dinlersenizde dışarıya az miktar ses verebiliyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Dışarıya fazla ses vermediği için toplu taşımada rahatça kullanılabilir, kulaktan kolayca düşmüyor. Şarjı uzun süre yeticektir.
Mikrofon Kalitesi
Kendi sınıfındaki kulaklıklar ile aynı performansı veriyor ne çok iyi ne çok kötü. Kendi sınıfındaki kulaklıklar ile aynı performans
Bağlantı Kalitesi
İphone ile sorunsuz bağlantı kurabiliyor hiç kopma yaşanmıyor ama bilgisayar üzerindeki bluetooth 4.0 ile bağlandığında yüksek seste takılmalar yaşanıyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi tatmin edici, bass up modu ile bir tık daha iyi hale geliyor ama nedendir bilmem bass up modunda eğer ses kısıksa bass kısımlarda tuhaf bir ses çıkarıyor yüksek seste hiçbir sıkıntı yok. Basslar en iyi son seste anlaşılıyor
Oyun Performansı
Bu kulaklığı oyun için almamalısınız, gecikme değeri yüksek ölçtüğüm kadarıyla 230ms bir gecikme var ve hissediyorsunuz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon6
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı5
Tasarım
Parlak siyah renginden dolayı üzerindeki çizikler çok belli oluyor. Şarj kutusu oldukça küçük ve cepte çok rahat bir şekilde taşınabilir.
Malzeme Kalitesi
Süngerlerinin ve kulaklığın kalitesi iyi ancak şarj kutusunun malzeme çok ucuz ve kalitesiz.
Konfor
Kulağa iyi oturuyor ve hafif fakat belli bir süreden sonra kulağı yormaya ve rahatsız etmeye başlıyor.
İzolasyon
Pasif izolasyonu oldukça yeterli süngeri dış sesleri iyice azaltıyor ve müziği dışarıdan etkilenmeden dinleyebiliyorsunuz.
Günlük Kullanım
Hızlıca cihaza bağlanabiliyor, ses kalitesi yeterli, cepte çok rahat taşınabiliyor dolayısıyla günlük kullanım için ideal.
Mikrofon Kalitesi
Ses karşı tarafa oldukça açık ve net bir biçimde gidiyor
Bağlantı Kalitesi
Nadiren kısa süreli kopmalar olması ve kulaklığın üstünde cihazla bağlantıyı kesme özelliği olmaması dışında hiçbir sıkıntısı yok kutudan çıkarıldığı gibi bağlanıyor.
Ses Kalitesi
Uzun süre kaliteli müzik dinlemek için oldukça yetersiz. Basları ne kadar başarılı olsa da balansı yok. Sesi arttırdıkça iyice karışıyor.
Oyun Performansı
Kısa süreli bağlantı kopmaları ve uzun süre kullanınca kulağı ağrıtması dışında sıkıntısız oyun oynanabilir.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor6
İzolasyon7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
SensörlerDokunmatik Sensörü
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 10mm
MikrofonVar
Batarya Ömrü25 Saat
Suya DayanıklılıkIPX5
USB StandardıUSB-C
Ağırlık12 Gram
Kablosuz ŞarjYok
Batarya Şarj Süresi90 Dakika

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.9
Anker R100 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Anker R100 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.