Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

FİİO FA7 Kulak İçi Hİ-Fİ Kulaklık

skor
9.2

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
Günlük Kullanım9
Ses Kalitesi9

Genel Değerlendirme

Son yılların yükselişe geçen markalarından Fiio’nun klasikleşmiş ürünlerinden 4ba yapılandırmalı Fa7 incelemesiyle karşınızdayım.

ArtılarıSağlam ve şık yapı Ses Gerek ses gerek yapı gereğiyle asla yorucu değil
EksileriYüksek frekanslar adına biraz basık kalan tonaliteİyi bir derinliğe rağmen yakın çalıyor
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Şık siyah kutunun içinden -eğer gri rengi tercih etmediyseniz- sol taraf mavi sağ taraf kırmızı olacak şekilde harika renkleriyle Fa7 çıkıyor. Hard case ve soft case olmak üzere iki taşıma kılıfı, bol miktarda uç ve o aşina olduğumuz klasik Fiio kablosu da beraberinde geliyor.

            Kulaklık kabinleri boyut olarak oldukça küçük; şeklinden ötürü kulakta çok yere temas etse de ufak yapısı sayesinde fit sorunu büyük oranda çözülmüş.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Standart Fiio kalitesi, ürünün kendisi ve içeriği sağlam ve kaliteli malzemeden imal edilmiş. Hele ki o klasik kablo zırhlı gibi adeta. Tabi bu sağlamlığın küçük bir bedeli olarak kablo birazcık sert olabiliyor.

Bolca çıkan uçlardan köpük olanlar son derece kaliteli ama ben en çok vokal uçlarını beğeniyorum.

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

Kulaklığın şekli gereği kulakta çok yere temas ettiğini söyledim. Bu durum iyi tasarlanmış kabin ve küçük boyut sayesinde bir dezavantajdan çok avantaja dönüşebiliyor, burası biraz kişisel diyebilirim.

            Kablonun biraz ağır kaldığını söyleyebilirim ama bu da günün sonun da Fa7’nin rahat bir kulaklık olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kulağımdan iki saat çıkartmadan kullandığımda en ufak bir rahatsızlık duymuyorum, bu yeterli.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Burada sevimli bir nokta var. Fa7 amfi olmadan da gayet iyi sürülebiliyor. 300 dolarlık bir IEM’i sürmek için basit de olsa bir amfi kullanmamak kişiye kalmış tabi ama sonuçta olduğu gibi telefona takarak da rahatça sürebiliyorsunuz.

“Biraz sert” ve “biraz ağır” kablo burada ürünün puan kaybedebileceği tek nokta, izolasyon çok iyi.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Detay alımı, sahneleme, gevrek ve sıcak tonalite; bazı ufak tefek hataları dışında Fa7 neredeyse fiyatı için kusursuz bir kulaklık.

Tonal karakteri oldukça kalın bir kulaklık Fa7, cılız sesli ya da parlak çalan bir kulaklıktan sonra kulağa çok farklı ve davetkâr gelecektir.

Baslar tamamen balanslı armatürlerden oluşmuş bir kulaklıktan beklenmeyecek şekilde bir dinamik sürücünün uzantı performansını aratmıyor. Bu tok alt frekanslarda netlik ve detaylar oldukça iyiyken bir miktar sızıntının varlığı da hissediliyor.

Midler enstrümanlar açısından doygun bir sunum çıkartacak şekilde gevrek ve yakın geliyor kulağa. Alışılmışın aksine vokaller ön planda değil, kadın vokaller genel anlamda yakın sunuma rağmen oldukça mesafeli. Burada göze çarpan çok ufak bir tortu var: Yoğun enstrümanlı parçalarda Fa7’nin eli ayağına dolaşmasa da biraz doku kaybı yaşanıyor gibi geldi bana. Bence pek rahatsızlık vermez ama yine de değinmek istedim.

Tizler yumuşak, yumuşaktan da öte alt-orta tizler bir miktar baskılanmış. Bu olumsuz bir durum değil karakteristik bir durum. Bunun dışında çok iyi ayrışmış midlere kıyasla tizler daha az ayrışmış duyuluyor. Roll-off durumun ucundan dönmesine rağmen tizler yeterince detaylı ve geniş çalıyor.

Teknik açıdan baktığımızda oldukça iyi bir enstrüman ayrımı ve yakın çalan bir sahne ile karşı karşıyayız. Genişlik açısından abartılacak bir durum yok derinlik biraz daha iyi hissediliyor diyebilirim. Detaylar tüm frekanslarda oldukça iyi duyuluyor.

Sonuca varalım, Fa7 parlak sesten vaz geçemeyen Çin piyasasından çıkmış kalın, sıcak ve yakın çalan bir kulaklık. Fiio’nun buradaki tonalite çizgisi bence oldukça iyi ve Fa7 gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir kulaklık. Parlak ses seven arkadaşlar ise bu fiyat bandında İbasso am05’i tercih edebilir, incelemesi sitemizde bulunmakta :)

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans24 Ohm
MikrofonYok
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Hassasiyet110 dB (1 kHz/0 dBFS)
Kulaklık TipiKulak İçi
Ağırlık0,54 kg

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
9.2
FİİO FA7 Kulak İçi Hİ-Fİ Kulaklık
FİİO FA7 Kulak İçi Hİ-Fİ Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.