Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı

skor
8.5

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Mikrofon Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9
İzolasyon2

Fiyatı

Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Mağaza Kulaklık Logo
5,492 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Game One, günümüzden 7-8 sene önce markete sunulmuş, Sennheiser’ın ilk oyuncu kulaklıklarından biri.

 

Marka artık GSP serisi üzerinden yeni modeller sunmakta. Sizlerle birlikte şu ana kadar bir çok GSP serisi Sennheiser oyuncu kulaklığı inceledik.

 

Yeni seri, daha modern ve yüksek malzeme kalitesine sahip gövde tasarımlarına sahip. Çok sayıda model arasında arkası kapalı olanlar da var, arkası açık olanlarda.

 

Game serisinde de benzer bir durum söz konusu. Burada 2 farklı model mevcut.

 

·       Game One – Arkası Açık

·       Game Zero – Arkası Kapalı

 

 

Hadi yakından bakalım!

ArtılarıOldukça KonforluÜstün Mikrofon KalitesiArkası Açık Dizayn, 3 Boyutlu Sahneye Açılan Bir KapıNatural Frekans CevabıÇıkarılabilir Kablo
Eksileriİzolasyon Eksikliği, Arkası Açık Kulaklıkların Ortak DezavantajlarındanAlt Frekans Cevabı, Akrası Kapalı Kulaklıklar Kadar Şiddetli Değil
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Game One; bir çok oyuncu kulaklığının aksine, oyun sektöründe çok sık karşılaşmadığımız bir gövde rengine sahip. Model beyaz. Bununla birlikte, kabin arkasında parlak kırmızı aksanlar yer almakta. Kulaklık, şık ve zarif bir görüntüye sahip.

 

Sunum

 

Game One, oldukça zarif ve sade bir kutu içerisinde bizi karşılıyor. Kutu içeriği zengin değil.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·       Game ONE

·       2 x 3.5 mm / 1 x 3.5 mm Ses Kablosu

·       Kombo Jack 1 x 3.5 mm / 1 x 3.5 mm Ses Kablosu

·       Güvenlik ve Kullanma Kılavuzu

 

Bir çok arkası açık kulaklıkta olduğu gibi, kabin arkasında bulunan ızgaralar, bizce modelin güzellik seviyesini arttıran temel faktörlerden biri.

 

Kulaklığın sağ tarafında, ses açma – kısma tekerleği yer alıyor. Bu tekerlik oldukça rahat döndürülebiliyor; GSP’de kiler gibi, direnmiyor. Hangisini daha çok seveceğiniz size kalmış. Bizce GSP serisi yeni tekerlekleri döndürmek, daha keyifli.

 

Kablolar çıkarılabilir yapıda; bu her zaman takdir ettiğimiz bir özellik.

 

2 x 3.5 mm / 1 x 3.5 mm konfigirasyonuna sahip kablo, 3 metre. Burada çift jacklı kısım, bilgisayarınıza giren kısım… Biri mikrofon, biri ses girişi. Günümüzde combo jacklar çok daha yaygın. Kombo Jack konfigürasyonuna sahip kablo ise daha kısa, 1.2m uzunluğa sahip.

 

Gövde üzerine sabit mikrofonu yukarı kaldırdığınızda, otomatik sessiz moda geçerken, aşağı indirdiğinizde otomatik olarak canlı moda geçiş yapıyor.

 

Mikrofon ünitesinin ortasında, aksama elastiklik katan siyah bir bölge bulunuyor. Bu bölgenin uç kısımları yine, kırmızı aksana sahip süslemelerle kaplanmış.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Model pek kaliteli, pürüzsüz ve dayanıklı bir hissiyat aşılayan, plastik türevi kullanılarak üretilmiş gövde yapısına sahip.

 

Kafa bandı üzerinde yer alan siyah plastik bölge, uzun vadede bir miktar çizilebilir yapıda.

 

Kablolar kumaş kaplı, oldukça kaliteliler. Sokete giriş çıkışları, pek kolay ve sorunsuz şekilde gerçekleştirilebiliyor.

 

Ürünün hareketli tüm aksanları, tekerlekler ve yükseklik ayarlama mekanizmaları; pek güven veren yapıdalar. Biz Game One’ın malzeme kalitesini çok beğendik.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Biz kulaklik.com ekibi olarak; Game One ve Game Zero modellerini, GSP serisi oyuncu kulaklıklarından daha konforlu buluyoruz.

 

Özellikle GSP serisi üst modelleri, 400 grama yakın ağırlıklara ulaşarak, ağırlık merkezi iyi dağıtılmış gövde tasarımına sahip olsalar da, konfor kriterine yönelik bir kaç eksi puan kazanıyorlar.

 

Game One 300 gram ağırlığında. Basit ve simetriz gövde dizaynı, ciddi yastık kalitesi ile birleştiğinde, konfordan şikayetçi olmak zor bir hale geliyor.

 

Yastıklar kadife, yaz aylarında ısıtabilir ama ciltle uyumlu, açıkçası suni deriden çok daha az terleten bir materyal.

 

Arkası açık yapı, doğal bir klima ortamı oluşturarak, kulakların her zaman hava almasını sağlayan, konfor kriteri altında her zaman büyük bir artı sayılan başka bir özellik.

skor
2
KULAKLIK.COMİzolasyon

Game One, arkası açık bir kulaklık. Burada izolasyon sıfıra yakın.

 

Bu kulaklığı dışarıda ya da gürültülü herhangi bir ortamda kullanabilmek pek mümkün değil. Ayrıca, siz dış dünyayı duymaya devam ederken, dış dünyanın da sizin dinlediklerinizi duyabileceğini hatırlatmakta fayda var.

 

Game One, size özel alanda kullanılmak üzere; önceliğin ses kalitesi ve konfor olduğu durumlara yönelik, akustik şeffaflığa sahip özel bir oyuncu kulaklığı.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Game One; bir kulaklıkta duyabileceğiniz en iyi mikrofonlardan birine sahip.

 

Şahane, tam puanlık bir performans. Burada, GSP serisinde olduğu gibi; ciddi bir çözünürlük seviyesi ile birlikte cam gibi bir şeffaflık söz konusu.

 

Bu mikrofonlar gürültü engelleyici özelliğine sahip olmaları ile birlikte, sizin sesinize odaklanabilen yapıdalar. Yukarı kaldırıldığında otomatik sessize, dudak hizasına indirildiğinde ise otomatik olarak canlı moda geçiyorlar.

 

Mikrofonları video incelememizde kendiniz de duyabilir, ses karakterini ve şeffaflık, çözünürlük düzeyini farkedebilirsiniz. 

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Game One, Sennheiser HD 500 Serisi, 50 Ohm sürücülere sahip.

 

Bu önemli bir detay bizce, çünkü markanın oyuncu kulaklıklarında, odyofil kitleye yönelik tasarladığı sürücüleri kullanabiliyor olması bize iki güzel şey kanıtlıyor;

 

1.      Oyuncu kulaklıkları ve odyofil kulaklığı şeklinde yaptığımız ayrımın aslında çoğunlukla tasarım, mikrofon eklentisi ve kablo sebebi ile gerçekleştiği. (Oyuncu kulaklığı diye, farklı teknolojiler kullanılarak üretilmiyor bu sürücüler)

 

2.     Markanın, fiyat bandına göre yerleştirebileceği en iyi sürücüleri seçerek, oyuncu pazarında ki kullanıcıların, Sennheiser ve Ses Kalitesi ikilisini yaşamaya devam edebilmesini sağlıyor oluşu. (Takdir edilesi)

 

Arkası açık kulaklıklar, bu akustik tasarımı ilk defa deneyimleyenler için bir farklı bir tecrübedir.

 

Bu kulaklıklar dünya ile aranızda ki bağı koparmazlar.

 

Game One’ı kafanıza yerleştirdiğinizde, etrafınızda olan biteni duymaya devam edeceksiniz. Burada akustik açıdan şeffaf bir deneyimden bahsediyoruz. Hal böyleyken, bir hoparlör deneyimi yaşamak söz konusu oluyor.

 

Pek geniş; 3 boyutlu bir sahne içerisinde gerçekleşen muhteşem konumlandırma beceresi, natural orta-üst frekans cevabı ile birlikte baş ağrıtmayan, uzun süre maruz kalındığında dahi yoruculuktan uzak bir deneyim yaşatan, arkası kapalı kulaklıklara kıyasla şiddetsiz kalan alt frekanslar,  bu kulaklığın ana karakterini oluşturan unsurlar.

 

Burada farkındayız ki; GSP 500 ve 550 incelemelerimiz ile aynı fikirleri paylaşıyoruz.

skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Oyun performansı kriteri; aslında kulaklığın amacına uygun şekilde yapılan genel bir değerlendirmesi gibi düşünülebilir.

 

İyi bir oyun performansı beklentiniz olan bir oyuncu kulaklığında aradığınız şeyler, başlıca;

·

·       Mikrofon Kalitesi

·       Konfor

·       Konumlandırma Beceresi

·       Ve Genel Ses Kalitesi Olmalı

 

Tabii, kişisel ihtiyaçlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda, farklı beklentiler içerisine de girebilirsiniz. Lakin, bu kriterler mükemmel başarımlara sahip olduktan sonra, ortaya mükemmel bir oyuncu kulaklığı çıkmaması için bir sebep kalmıyor. Game One, 2014’de bizlere sunulmuş bir kulaklık olmasına rağmen; pek kaliteli mikrofonları, arkası açık yapının sağladığı akustik avantaj ve genel ses kalitesi ile, hala en iddialı oyuncuları, her anlamda tatmin edebilecek bir kulaklık.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Açık
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans50 Ohm
MikrofonVar
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Giriş Ucu2.5 mm
Dahili Ses KartıYok
7.1Yok
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok
Kablo Çıkış Ucu2 X 3.5mm
Ağırlık300 Gram
Frekans Aralığı15 Hz - 28 kHz
Kablo Uzunluğu3m PC Kablosu / 1.2m Konsol Kablosu
Mikrofon Frekans Aralığı50 Hz - 16.000 Hz
THD<0.5% (1kHz, 100 dB SPL)

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.5
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.