Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

GamePower Kizaru Titreşimli 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.8

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.6

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Selamlar herkese, arkadaşlar bugün sizlerle GamePower macerasına başlıyoruz. Öncelikle markadan bahsetmek gerekirse GamePower, kullanıcılarına daha iyi bir oyun deneyimi yaşatmak için elinde olan tüm imkanlarla uygun fiyatlı oyuncu bileşenleri üretip piyasaya sürüyor. Özellikle uygun fiyatlı olmaları sayasinde kullanıcılar bu ürünleri severek kullanıyorlar ve iyi bir performans alabildiklerini söylemekte fayda var. Yani GamePower markasının genel anlamda Fiyat/Performans ürünleri piyasaya sürdüğünü söyleyelim.


Bugün elimizde GamePower'ın ilgimizi oldukça çeken bir oyuncu kulaklığı var; GamePower Kizaru Titreşimli oyuncu kulaklığı. Kulaklığı genel anlamda diğer kulaklıklardan ayıran özelliği ergonomik ve şık tasarımının yanında ilgi çekici özellikleri arasında yer alan titreşim sistemi oldu. GamePower özelinde baktığımızda bizce aralarında en şık duran kulaklık diyebiliriz. Kulaklığın 7.1 surround deneyimi de oldukça verimli. Oldukça geniş bir sahnesi olduğunda söylemekte fayda olacaktır. Bu sayede daha ferah bir şekilde kolayca ses kasabiliyorsunuz. Hadi incelemeye geçelim.

ArtılarıŞık ve Karizmatik TasarımVerimli 7.1 Surround DeneyimiErgonomik YastıklamaUzun Süreli Kullanımda Konforlu Oyun Keyfi
EksileriAz varyasyonlu led kombinasyonuSabit Mikrofon
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

GamePower Kizaru Oyuncu kulaklığının tek renk çeşidi var. Siyah rengi oldukça başarılı bulduğumuzu söylemekte fayda olacak. Kulaklığın kutu içeriğinden çıkanlara bakacak olursak;

 

GamePower Kizaru Oyuncu Kulaklığı Kutu İçeriği;

  • 1 Adet Kullanım Kılavuzu
  • 3 Adet Kabartmalı GamePower Logolu Sticker
  • 1 Adet GamePower Kizaru 7.1 Titreşimli RGB Gaming Kulaklık

 

GamePower kutu içeriğinin oldukça sade ama yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Bu tarz uygun fiyatlı oyuncu kulaklıklarına baktığımız zaman içeriğinden sticker gibi hoşluklar çıkması gayet güzel bir detay. Kulaklığın asıl kullanım kılavuzunun yanına ek olarak Türkçe kullanım kılavuzu da eklemek mantıklı bir hareket olmuş. Tasarıma baktığımızda ilk bakışta kulaklık kabzalarının gereğinden fazla büyük olduğunu düşündük. Fakat kulaklığı taktığımız zaman yastıklaması oldukça hafif hissettirdi diyebiliriz. Kulaklık kabzalarının dış tarafında RGB led paneller bulunuyor. Bu ledler üçgen ve yumuşak hatlı tasarımın üstüne oturtulmuş ve üçgenin ortasında RGB yanan GamePower logosunu görüntüleyebilirisiniz. Kararında ve şık bir tasarım olduğunu söylemeden geçmeyelim. Mikrofon tasarımına baktığımızda GamePower standartında bir mikrofon olduğunu söyleyebiliriz. Ama bu mikrofonları çıkartamadığımız için günlük kullanıma o kadar da elverişili olmadığını söylemek isteriz. Tabi ki hacmen büyük bir kablolu oyuncu kulaklığının ana amacı ev kullanımı olduğu için bir problem oluşturmayacaktır.


GamePower taç bandı ise 2 kademeden oluşuyor. 1. kademe kulaklığı bir bütün halinde tutan metal iskelet ve bu iskeletin tasarımı oldukça şık duruyor diyebiliriz. 2. kademede ise sizin kafa büyüklüğünüze göre uzayıp kısalabilen suni deri kaplı bileşen. Bu suni derinin hemen üst tarafı GamePower logosu ile süslenmiş. Bu arada mikrofonun ucunda bir kırmızı led yanıyor bunu dilerseniz kablonun üzerinde yer alan tuştan kapatabilirsiniz bu sayede mikrofonda kapanmış olacaktır. Mikrofonun açık ya da kapalı olduğunu anlamak için gayet güzel bir detay.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulaklığın malzeme kalitesine bakacak olursak. Genel anlamıyla sert plastik ve suni derinin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Ekstra olarak metal anlamında dış taç bandı kulaklığın %15'ini dolduruyor diyebiliriz. Onun haricinde dediğimiz gibi GamePower Kizaru sert plastik ve suni deriden oluşuyor. Bu hafifilik açısından oldukça elverişli fakat dayanıklılık açısından tartışma konusu olabilir.


GamePower kulaklığın kablosu 220 cm. Kablonun dışı dayanıklı bir silikon plastik ile kaplanmış. Kulaklığın dayanıklılık ortalamasını arttıran bir husus olduğunu söyleyelim. Mikrofonun birleşim bölgesi uzun süreler kullanım sonrası kopabilecek cinste olduğunu söylebiliriz. Fakat mikrofonun kablo yapısı cidden sağlam tıpkı kulaklığın kendi kablosu gibi. 

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

GamePower Kizaru genel anlamıyla ağırlığını hissettirmeyen yastıklamaya sahip olduğundan ilk kullanmaya başlandığı zaman oldukça hafif geliyor. Fakat bir buçuk saatlik bir kullanımdan sonra baskı ve çıkarma hissiyatı verdiğini söyleyelim. Tabi bu eleştiri kişiden kişiye göre değişkenlik gösterecektir. Elbette suni deri kullanımı ön yargı sebebi ama bu kulaklıkta kullanılan suni deriye pürüzlü bir yüzey verilmiş olmasından dolayı cildinize temas eden yastıklar hava alabiliyor.

Bu kulaklığın konfor açısından en mantıklı bulduğum özelliği olduğunu söyleyebilriim.Yastıkların kalitesi o kadarda iyi değil ama fiyat/performans oyuncu kulaklığı açısından baktığımızda oldukça iyi bir verim aldığımızı söyleyelim. GamePower Kizaru'nun kablosunda yer alan ses kartından dilediğimiz komutları verebilyor olmamızda konforlu bir deneyim yaşattı. Burada söylemeden geçemeyeceğim bir şey var o da ses kartının 1.5 - 2 saatlik bir kullanımda ısınıyor olması. Bu durum sizi hiç korkutmasın bu gayet normal bir durum.

skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

Arkadaşlar GamePower Kizaru'nun sesi çok yükselebiliyor. Bunda herhangi bir sıkıntımız yok ama dışarıya ses verdiğini söyleyebiliriz. Bu bir gamer için çok önemli bir husus değil. Arkası kapalı bir model olmasına rağmen ses dış tarafa gidiyor. Zaten herhangi ANC (Aktif Gürültü Önleme) modu yer almıyor. Geniş kulak pedleri sayesinde size iyi bir pasif gürültü engelleme sağlıyor demek yanlış olamayacaktır.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bu kulaklıkla masa başında oyun oynamak, medya tüketmek, toplantılara girmek ve hatta yayıncı kulaklığı olarak kullanmak çok mümkün olsa da bu aktiviteler dışında ekstra bir eylem gerçekleştirmeniz olanaksız diyebiliriz. Bu kulaklık için kötü bir özellik değil tabikide fakat 220 cm uzun bir kablo ile dışarıya çıkmak olanaksız bir eylem olacaktır. Ayrıca az öncede bahsettiğimiz gibi çıkarılamaz olan mikrofonuda kullaklığın kullanım alanını kısıtlıyor diyebiliriz. Tabi bu bir gaming kulaklığı ve kulaklık sunduğu tüm özellikleri fazlasıyla karşılıyor. Dolayısıyla zaten bu kulaklığı dışarıya çıkarmak çok da mantıklı değil çünkü adı üzerinde oyuncu kulaklığı ve bu özelliğini oldukça iyi yansıtıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Gelelim mikorofon kalitesine. GamePower Kizaru'nun mikrofon kalitesi eş değer rakiplere kıyasla oldukça kaliteli ve pürüzsüze yakın net bir ses iletimi var diyebiliriz. Siz bu kulaklıkla FPS oyunları oynarken takım arkadaşlarınızla çok akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz. Valorant oynarken takım arkaşalarımızla yaptığımız kısa testlerde bizi gayet sorunsuz duyduklarını ilettiler.

Tabii ki bununla yetinmedik ve bu kulaklığı bir arkadaşımıza vererek mikrofon sesini biz de dinledik. Tam olarak söyledikleri gibi ses iletiminde en ufak bir problem yok. Ayrıca ekstra olarak kulaklığın ses kartı üzerine yerleştirilmiş mikrofon on-off butonundan kolayca kapatıp açabillirsiniz. Mikrofon tarafında tek eleştirimiz çıkarılabilir olmaması. Çıkarılabilir olsaydı daha geniş kullanım alanları olabilirdi belki. 

skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı kalitesi tarafında GamePower Kizaru, USB-A ile bağlantı sağlıyor. Windows işletim sistemiyle tam uyumlu bir şekilde çalışabiliyor olsa da Mac işletim sisteminde de akıcı bir şekilde kullanabiliyorsunuz.


Kablo yapısı sağlam olduğundan herhangi bir temassızlık veya kablolaların içten kopması gibi bir durum olmayacaktır. 

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bu kısmı yazarken özellikle GamePower Kizaru ile müzik dinliyoruz. Kulaklığın ses kalitesini bu fiyat bandında ki bir kulaklık ile kıyasladığımızda oldukça başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz. Bass ve tizlerin dengesi yerinde olmuş. Bu kulaklığın sahnesi geniş olduğundan ferah bir oyun ve müzik deneyimi yaşayabiliyorsunuz. 53 mm lik sürücüler gerçekten güzel iş çıkartıyor.

 

En sevdiğimiz olayın ise 7.1 surround ses deneyiminin gayet başarılı olması. Rainbow Six:Siege, Cs:Go, Call of Duty Serisi gibi oyunlarda gerçekten ses kasma terimini çok rahat bir şekilde yaşayabiliyorsunuz ve bu durum sizin oyuna kendinizi tamamen kaptırmanızı sağlıyor. Tüm oyun severlerin en çok dikkat ettiği şey bu olsa gerek. Yani işin özü ses açısından beklenen performansı alabildik.

skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Fiyat/Performans açısından bakınca bu kulaklğa 9 puan vermek gerekir ama bu kriterde özel olarak oyun performansını ele alacağız. Bu kulaklığın Titreşimli 7.1 Surround özelliği var. Gerçek 7.1 surround özelliği olmayaşı bir eksi elbette ama bu kulaklıkta bunu hissetmiyorsunuz.

Yani siz oyun oynarken ses hissiyatınızı arttıran bir özellik. Biz bunu çok beğendik. Kulaklığın sahnesi geniş olduğundan 7.1 surround sesi oldukça hatasız veriyor. Piyasada çok daha iyi surround ses deneyimli kulaklıklar var elbette ama eğer ki "ben çok fazla oyun oynuyorum ama düzgün bir kulaklığım olmadığı için ses tarafında eksiğim, bütçemde çok geniş değil ve parasının hakkını veren bir kulaklık almak istiyorum" diyorsanız bu kulaklıkla yanlış gitmezsiniz. Yeni başlayanlar veya orta yetkinlikte olan oyuncular için de uygun ve mantıklı bir seçim olacaktır. Referans olarak CS:GO oyununu yoğunluklu olarak oynadık ve ses kasmak oldukça kolay bu kulaklıkta. 

 

Daha fazla oyuncu kulaklığı incelemesi için takipte kalın.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Kulaklığın tasarımı fiyat bandına göre gayet iddialı şık duruyor kalitesiz bir görünümü yok aksine high end bir ürün hissiyatı veriyor. Mikrofonunun sabit olması benim için bir eksi en azından içe geçmeli bir tasarım olabilirdi diye düşünüyorum. Led ışıklandırması yeterli fakat fazla değil fakat üçgen dizaynı gayet hoş duruyor bir de rgbleri haritalandırabilseydik çok güzel olurdu
Malzeme Kalitesi
Sert plastik sürücü kapakları ve suni deriden oluşan kulaklığın kafa bandı kısmı metalden oluşmakta, sert plastik kaliteli gözükse de yere düşme çarpma vb gibi şeylere yeterince dayanıklı gözükmüyor. Kablosu yeterince uzun fakat kulaklığa bağlandığı yer kalitesiz hissettiriyor. Mikrofon ise yeterince kaliteli hissettirmiyor
Konfor
Uzun süreli kullanımda hiç bir ağırlık hissettirmeyen kizaru titreşim modunu açtığımızda uzun süreli kullanımda ne yazık ki rahatsız edebiliyor ama titreşim açık değilken kullandığım en rahat oyuncu kulaklıklarından birisi diyebilirim. Kulak pedleri deri olsa da beklediğim kadar terletmedi kulak çevreme tam oturan bir yapıya sahipti rahattı fakat yastıkların kalitesi aman aman değildi gerçi bu fiyat için gayet yeterlidir diye düşünüyorum. Titreşim açık olduğunda kulaklık çok ısınıyor bu da uzun süreli kullanımda kulağınızda biraz yanma ve ağrı yapabiliyor.
İzolasyon
Kulak pedlerindeki girinti çıkıntılar sayesinde kulağınız hava alabiliyor fakat izolasyon bakımında negatif bir etki yaratıyor. Kulaklıkta zaten anc bulunmamakta fakat pasiz izolasyon olarak da yetersiz olduğunu söyleyebiliriz Normal seste oyun oynarken dışarıdan çok rahat bir şekilde duyulabiliyor ne yapıldığı ve hatta ses yüksek olduğu zamanlarda mikrofonu bile kulaklığın sesini bazen yansıtabiliyor
Günlük Kullanım
Sürekli gün içinde kullanım için fazlasıyla hantal duran bir kulaklık her ne kadar hantal görünümünün ardında hafif bir kulaklık olsa da oyun harici yeterli performansı sunamıyor o yüzden gereksiz olduğunu düşünüyorum. Kablosunun uzun olması bilgisayar başında pozitif olsa da dışarıda ya da bilgisayar dışında kullanım için uygun değil
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi titreşim özelliğinden sonra beni şaşırtan özelliklerinden birisi oldu, kendim bir arctis 7 kullanıcısı olarak mikrofonundan gayet memnun kaldım kulaklık üstünde olmasa da kablo üstündeki ses kartında mikrofon on off butonu bulunuyor. Benim gözümdeki eksisi ise çıkarılabilir veya içe geçebilir olmaması oldu sürekli bir mikrofonun ağzınıza yakın olması bir yerden sonra rahatsız edebiliyor
Bağlantı Kalitesi
Bağlantısı Usb üzerinden olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. Dönüştürücü üzerinden telefonda denediğimde ise de bir sıkıntı ile karşılaşmadım Kablosu sağlam olduğundan da bir temassızlık aktarma kopması gibi bir sorun yaşamadım
Ses Kalitesi
Mevcut fiyat bandı için gayet yeterli olan ses kalitesi titreşim modunu açtığımızda biraz bozuluyor ses aralığı gayet yeterli 7.1 sanal olsa da kulağa batmıyor ve rahatsız etmiyor.
Oyun Performansı
Titreşim özelliği FPS oyunlar için inanılmaz bir katkı sağlıyor 7.1 olması ve titreşimli olması kendi fiyat bandındaki kulaklıkları zaten rakibi olarak görmezken kizaru gözünü daha yükseklere dikiyor. Kulaklığın ses aralığı geniş ve 7.1 surround deneyimi çok yeterli buna bir de titreşimi eklediğimizde sizi oyunlarla bütünleştiren bir kulaklık elde etmiş oluyoruz, bu fiyat bandı için gayet tercih edilebilecek bir kulaklık olup uzun süreler oyun oynamak için kullanılabilir.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Empedans32 Ohm
MikrofonVar
Kablo YapısıSabit ve Düz
Kablo Uzunluğu2 m
USB StandardıUSB-A
Hassasiyet112 dB
7.1Var
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok
Diyafram MalzemesiNeodiyum
Sürücü TipiNeodiyum Sürücülü
Sürücü Çapı 53 mm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.8
GamePower Kizaru Titreşimli 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık
GamePower Kizaru Titreşimli 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.