Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser IE 200 Kulak içi High-end Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
9

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
9.1

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8.7
Konfor9.7
İzolasyon9.3
Günlük Kullanım9
Ses Kalitesi9

Fiyatı

Sennheiser IE 200 Kulak içi High-end Kulaklık
Sennheiser IE 200 Kulak içi High-end Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sennheiser odyofil sınıfı kulak iç kulaklık serisine yeni bir model ekledi. IE 200'le karşınızdayız.

 

IE 200, IE 300'ün neredeyse yarı fiyatına satılıyor olmasına rağmen, bir o kadar iyi bir teknik performansa sahip. Bu kulaklık tam bir fiyat performans kralı.

 

Odyofil sınıfı kulak içi kulaklık serisine yeni giriş yapacak arkadaşlara özel çok da natürel, yepyeni bir ses karakteriyle taçlandırılmış.

 

Hadi inceleyelim, bakalım nasıl tanımlayacağız yeni IE 200’ü…

 

Yeni IE 200, kablosuz sesin sınırlarının çok ötesinde ayrıntı, çözünürlük, netlik, şeffaflık ve dinamik bir sunum ile üst düzey sesin keyfini yaşamaya kişisel davetiniz konumunda.

 

Arkadaşlar, yakın tarihte, çok da eskilere girmeyelim şimdi, IE80S, 800 ve 800 S modelleri vardı. Bir kere bu seriyi, CX serisinden ayırmak lazım. IE serisi gerçekten sesin doruklarına ulaşabileceğimiz, yüksek çözünürlüklü ve çok detaylı performansa sahip modelleri içeren, hi-fi kulaklık kategorisi olarak işaret edebileceğimiz bir seri. 80s, 800 ve 800s; ama özellikle de 800 ve 800S, çok natürel, geniş sahneli, orta frekanslardaki duyumu çok iyi alabileceğimiz, ısırıcı ama keskin tiz karakterinden de uzak, detaylı ve çok yüksek çözünürlüklü kulaklıklardı. Bunları biz natürel ses karakterinin mirasçıları olarak tanımlıyorduk. Sonra IE 300 diye bir arkadaş çıktı. IE 200'den önce, bu seriye giriş yapmak için sizi hazırda bekleyen modeldi, IE 300. Artık bu görevi IE 200 üstleniyor.   

 

IE 300 öyle bir enerji ekledi ki bu Sennheiser imza sunumuna; ciddi yoğun alt frekanslar, gümbür gümbür mid baslar, artı 6-7 desibel önde ama boğucu da değil, detaylı, ısırıcı, enerjik, müzikal üst frekanslar, pop kültüre uygun, hip-hop/rap dinlemeye, pop müzik dinlemeye uygun, yeni nesil odyofil kitlenin alışkın olduğu müzik türlerine yeni bir pencere açan bir kulaklık oldu bu.

 

Bunun üzerine IE 900 tanıtıldı. IE 900’de köklerinde bu ses karakterinin temelini benimsedi ama bunu çok çok çok daha yüksek çözünürlüklü ve çok daha detaylı bir biçimde ortaya koydu.

 

Son olarak Sennheiser, yine enerjik, yine bas frekansların otoriter gücü elinde barındırdığı senaryo dahilinde beklemediğimiz bir atak daha yapmış oldu ve bu sefer ortaya IE 600 çıktı. IE 600, yoğun ama daha az keskin tizlere, orta frekansların bu sefer daha önde olduğu, benim bir açıdan HD 600'e benzettiğim ama tamamen de ayrı diyarlarda olan, o orta frekanslardaki kadın vokallerin falan kulağa çok tatlı geldiği, dolayısıyla müzikal sunumun esintilerini barındıran bir kulaklık. İnsanlar piyasa da IE 900'den daha çok beğendi IE 600’ü ama bu tamamen kulaklığın tonal rengiyle alakalı bir yönelme oldu. IE 900’ün teknik performansı, IE 600’ün birkaç basamak yukarısında.

 

Sonuçta, çok güzel bir seri ile karşı karşıya kaldık. IE 200, IE 300, IE 600 ve IE 900. 800 ve 800S üzerine yükseltmeler olarak gelen bu modeller aynı zamanda MMCX kablo soket yapısına sahipler. Daha konforlu, kulaktan düşmeyen ve kutu içeriğinde 2,5 milimetre gibi dengeli ek kablolar sunan yeni dünyaya daha uygun modeller olarak karşımıza çıktılar.

Bu kulaklıkların, günümüzde çok fazla rakibi var. Chi-Fi sektörü diyoruz buna. IE 200’e bir rakip göstermek istediğimizde, bu fiyat bandında genelde yolun sonu Çinli markaların ürettiği kulaklıklara çıkar muhtemelen. Türkiye'de bu modelleri çok fazla bulamasan da yurt dışında, mesela Aliexpress'e girdiğin zaman sonsuz seçenek var; 150 dolar bandında, 300 dolar bandında, 600 dolar bandında, 1000 dolar bandında bile size 20 tane marka sayabiliriz.

 

Sennheiser’ın bunlardan farkı markanın güvenilirliği eşliğinde aslında tonal karakteri oldu her zaman. Frekans cevabında, dengeli bir tepkime temeli baz alınarak, daha güvenli tuningler ile siz aslında daha dengeli sunuma yine çok iyi performanslarla çıkabilmiş oluyorsunuz.

 

Sennheiser kulaklıkları için bir de tabii bunun avantajları arasında, Türkiye sınırları içerisinde, kulaklık.com ve hifilife gibi yetkili satıcılardan satın aldığınız zaman 2 sene boyunca süren çok iyi teknik servis ve garanti süreci, bu kulakların başına bir şey geldiği zaman sizin sorununuz belki bir hafta içerisinde, belki 2 hafta içerisinde hızlı bir şekilde belki üzerine yeni ürün verilerek belki üst ürün verilerek belki de parçası tamir edilerek sonuçta güvenli bir süreç çerçevesinde tamamlanması yer alıyor. Chi-Fi kulaklıklarda benzer bir sorunla karşılaştığınız da, karşınızda her zaman bu kadar güvenilir bir muhattap bulmak, pek de söz konusu değil.

 

Sennheiser IE 200 Kablolu High-End Kulak İçi Kulaklığa;Kulaklik.com, Hifilife ve Sennheiser.com.tr mağazalarından 2 yıl yetkili distribütör garantili bir şekilde güvenle satın alabilirsiniz :)

ArtılarıSennheiser'ın sevilen tonal karakteriTürkiye pazarında 2 yıl sennheiser güvencesiMaceraya başlamak için en iyi tercihUygun Fiyat
Eksileriürün sunduğu her özelliğin hakkını veriyor
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

IE 200, IE 300 / 600 ve 900 tasarımsal avantajlarına sahip bir kulaklık. Ergonomik gövde tasarımı, değiştirilebilir MMCX kablosu ve hafif, kaliteli, konforlu yapısı, içerisinden çıkan köpük uçlar dahil bir sürü kulak ucu aksesuarıyla modeli bu anlamda abilerinden ayırmıyor.

Bu kulaklık ciddi ses alıcılarının, gerçek sese ulaşmak isteyen kitlenin başlangıç noktası.

 

IE 200, ilginç bir şekilde doğal tonlanmış bir kulaklık. 300, 600 ve 900 ailesinden farklı olarak bu nötr sunum sizin bu kulaklığı aynı bir oyun hamuru gibi şekilden şekle, ekolayzır ayarlarıyla evriltebileceğiniz, bu kulaklığın karakterini kendi müzik zevkinize göre kişiselleştirebileceğiniz anlamına geliyor. Bu nötr sunum, bu kulaklığın ham tınısı, sizin aslında ekolayzır ayarlarına dokunmadan, yorucu olmayan doğal ses deneyimi yaşayabilmeniz üzerine de inşa edilmiş. Direkt kutusundan çıktığı haliyle de bu kulaklığı çok sevebilirsiniz arkadaşlar. Evet, ekolayzır ayarlarıyla bu daha eğlenceli ve daha baharatlı bir sunuma sahip olabiliyor ama kendi karakteriyle bile, kendi doğal ham tınısıyla bile bu nötr ses sunumu aslında sizin müziği saatlerce, yorulmadan dinleyebileceğiniz, yine de derin bas frekanslarına inebilen, yine de çok net, detaylı üst frekanslara çıkabilen, aslında doğal bir sunum yakalayan gerçek Sennheiser karakterine oldukça yakın bir tını.

Sennheiser’ın her şeyden çok teknik performansa ve tonal karaktere değer verdiğini biliyoruz. IE 200'ün sürücüsü İrlanda'daki üretim tesislerinde, 300 / 600 ve 900'ün üretildiği bantlarda 7 milimetre teknolojisi kullanılarak üretilmiş bir sürücü. Bu sürücünün böyle bir tonal karakter ile şahlandırılması özellikle giriş seviyesi fiyat bandında bulunan bu ürünün değerinden çok daha büyük bir potansiyele sahip olmasına izin veriyor.

 

Kutu içeriğine dahil örgülü kablo, 300 / 600 ve 900'ün kablosundan daha farklı. Onlarınki düzdü, bu örgülü. Biz bu kablonun ses kalitesi açısından diğerlerinden daha az performansa sahip bir kablo olduğunu düşünmüyoruz, sadece yapısı farklı. Örgülü tasarım bizce bu gövdeyle iyi bir uyum yakalayarak modele sportif bir bakış kazandırmış. Düz kabloları her yerde görüyoruz ama söz konusu örgülü kablo olunca işte bir odyofil kulaklığın olduğu daha öne çıkıyor. Bizce eğlenceli.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

IE 200’lerde kullanılan MMCX soketi, normal şartlarda Dünya üzerindeki çoğu odyofil kulaklığıyla uyumlu, herhangi bir yerden bu kabloyu upgrade edebileceğiniz kadar da popüler bir soket. Burada tek ayrım, markanın kabloyu söküp-takma işleminin hızlıca ve güvenlice yapılmasını sağlayan bir özelleştirme yapmış olması. Bununla birlikte aslında o elverişliliği, o kolay bulunabilirliği, evrenselliği biraz kısmış olsak da, pazarda bu mutasyona uyabilecek yapıda onlarca seçenek bulunmuyor değil.

Bu önemli çünkü IE 200 sonuçta odyofil sınıfı bir kulaklık ve en doğru kullanım senaryosu bir telefon veya bilgisayar ses çıkışı ile değil, en azından bir taşınabilir amfi / müzik çalar ile eşleştiği senaryo olmalı. Bunu, yükselteceğiniz bir 2.5mm veya 4.4mm balanslı kablo ile gerçekleştirdiğiniz zaman ise eşleştireceğiniz bu güçlü kaynakların potansiyelini daha da iyi kullanabiliyor oluyorsunuz. Balanslı yapı ciddi bir fark yaratabiliyor. Benzer şekilde, örneğin bir saf gümüş kablo takarak kulaklığın ses karakterini de özelleştirebilirsiniz. Bunu bilmekte fayda var.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

İkinci bilmeniz gereken şey bu kulaklığın silikonlarının herkese yönelik olmadığı. Tabii ki markadan markaya değişiyor ama kulağınıza genelde orta boy silikonlar uyuyor ise, IE serisinde küçük boy silikonları tercih etmelisiniz. Bu silikonlar çok ince yapraklara sahip olduğundan, kulak kanalı çevrenizde boşluk kalınca alt frekanslar aradan kaçabiliyorlar. Bu yüzden bunun kulak kanalınızın çerçevesini tam olarak kapladığına emin olun. Lütfen kutu içerisinden çıkan bütün kulak uçlarını kendinize göre deneyin ve en uygun sonuca ulaşın.

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

Pakete dahil edilen, çok kaliteli köpük uçları öneririz. Bu köpük uçlarla birlikte maksimum izolasyona ulaşabiliyorsunuz ve kulaklığın ses karakterini biraz daha sıcak olmaya doğru itiyor bu uçlar. Çünkü üst frekansları biraz emen buradaki kalın sönümleyici materyal yine alt frekansların dışarıya kaçmasını minimuma indirgeyerek ses karakterini doğal olarak sıcaklaştırmış oluyor. Burada pakete dahil edilen köpük uçlar, aslında Comply Foam’dan bile daha hoş gözüken, çok yumuşak, ciltle çok uyumlu, Sennheiser'ın bir süredir bu modellerine eklediği çok güzel aksesuarlar.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

müzik dinlemek için yaratılmış bir kulaklık. Bünyesinde bir mikrofon ve herhangi elektronik bir özellik barındırmıyor. Sağladığı pasif izolasyon, özellikle kutu içeriğinde bize sunulan hafızalı sünger kulaklık uçları ile birlikte, oldukça başarılı.

 

Toplu taşımada ya da gürültülü her hangi bir ortamda, özellikle yüksek sesli müzik dinlerken, müziğinizden başka bir ses duymayacağınızı söyleyebiliriz. Genel tüketicinin günlük kullanım ihtiyaçlarına yetebilecek bir kulaklık olmadığını, 50 tane elektronik özellik barındıran kulaklıklara kıyasla görebilmek mümkün.

 

Lakin yumuşak, dengeli ve müzikal ses karakteri ile uzun saatler kullanılabilinen, yorucu olmayan bir karakterde olması,  IE 200’ü her odyofilin uzun kullanım senaryoları için tercih edebileceği, rüyaları süsleyen bir kulaklık yapıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Burada ilginç bir şey, bu kulaklığın ses karakterini buradaki silikonun öncelikle gövdeye çok yakın olması ve bir de gövdeden bir tık uzaklaştırılacak vaziyette konumlandırılması ile özelleştirebiliyoruz. Nasıl oluyor; böyle gövdeden bir tık uzaklaştırınca ses sahnesi biraz genişliyor, alt frekansların yoğunluğunu biraz azaltmış oluyoruz, bu kulaklığı daha 3 boyutlu bir sahneye doğru genişletiyoruz. Gerçekten de öyle oluyor. O nötrlüğü, natürelliği iyice zirveye taşıyoruz. Yakınlaştırdığınız zaman ise daha kişisel bir sahne deneyimi yaşanıyor. Biraz daha yaklaşıyor enstrümanlar ama alt frekansların yoğunluğunu da arttırıyoruz, daha şiddetli bas cevabı oluşuyor, sürücüye yakınlaşmış oluyoruz ve daha enerjik bir sunum elde etmiş oluyoruz. Biz biraz daha yakın kullanmayı tercih ettik çünkü kulaklığın karakteri hali hazırda yeterince dengeli. Bu karakteri daha fazla zorlamak kulaklığı iyice cılızlaştırabiliyor fakat şarkıdan şarkıya da değişecektir bu durum. Caz müzik dinlerken, klasik müzik dinlerken, bu silikonu gövdeden bir tık uzaklaştırmak onu gerçeğe daha uygun hale büründürebiliyor. O müzik türünün kişiliğini daha iyi açığa çıkartabiliyor.

 IE 200, Sennheiser’ın son zamanlarda verdiği en iyi kararlardan bir tanesi. Tamamen natural, nötr tuning, değiştirilebilir MMCX soketi, şık, siyah, minimalist sportif gövde ve açıkçası IE 300’ün neredeyse yarı fiyatında olmasına rağmen oraya çok yakın teknik performans; tüm bu geliştirmeleriyle IE 200, odyofil serisine ilk defa giriş yapacak arkadaşlara mükemmel bir karşılama yapıyor. Diyor ki; ben de isteyebileceğin her şey var. Sen bana bir sürü ekolayzır ayarı uygulayarak benim sesimi çok güzel bir şekilde kişiselleştirebilirsin. Ben sana yüksek çözünürlük sunarım. Ben sana çok ciddi netlik sağlarım. Süper bir detay başarımına sahibim. Genişte bir sahnem vardır. Kablomu değiştirebilirsin, ses karakterimi özelleştirebilirsin ve beni tüm müzik türleri ile eşleştirebilirsin. Ben senin kulaklığınım diyor IE 200. Biz IE 200’ü, IE 300'ün yerine tercih edebileceğimiz kadar beğendik. IE 200, Sennheiser'ın günümüzde odyofil topluluğuna ne kadar önem verdiğinin en son göstergesi.

 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
IE 200'ün tasarımı, onu IE 300'ün parlak beyaz tasarımından ayıran mat siyah rengiyle şık ve alçak profillidir. IE 200'de kullanılan plastik malzeme, diğer IE serilerinde kullanılanlara baktığımda aynı gibi duruyor. Yeni örgülü kablo sağlam ve hem iç hem de dış mekan etkinlikleri için ideal. Ayrıca yanında gelen farklı boydaki süngerimsi comply foam kulak adaptörleri de aşırı sevdiğimi söylemeliyim. Çok büyük bir ölçüde kulağa hava aldırıyor ve inanılmaz rahatlık sağlıyor.
Malzeme Kalitesi
Sennheiser'ın yeniden gündeme getirdiği bu örgülü kablo ile kalitesinde yüzde yüzlük bir artış yaşandığını söyleyebilirim. Anlayanlar için bir hazine, anlamayanlar için "nokia kulaklığı" şeklinde nitelendirildiğini bile duymama neden olan yorumları kullanımım sırasında aldım. Noktayı koymak isterim ki örgülü kablonun kulaklıktaki avantajı yok denemeyecek kadar fazla. IE serisi için yeni olan, kablo gürültüsünü azaltmak için tasarlanmış örgülü kablodur. Sennheiser, kulak içi kulaklıkların, bu fiyat noktasında alışılmadık bir şekilde, neredeyse sıfır toplam harmonik bozulmaya sahip olmasıyla övünmüş.
Konfor
Sennheiser IE 200'ü, başlangıçta diğer birçok markanın sunduğu gibi sadece bir pazarlama hilesi olacağını düşündüğüm çift ayarlı kulak uçlarına sahipti. Ancak, test ettikten sonra, bu IEM'lerdeki ayarlama özelliğinin gerçekten iyi çalıştığını ve ses çıkışında gözle görülür bir değişiklik sağladığını gördüm. Önce Ozzy Osborn'un "Crazy Train" parçasını kulak uçları standart konumdayken dinledim ve ardından ikinci, dış/açık konuma geçtim. Standart konumda, bas daha kalın ve ağırdı, bu da müziğin daha görkemli ve daha zengin duyulmasını sağlıyordu. Dış/açık konumda, orta ve yüksek seslerin daha belirgin olduğunu, basların ise daha ince ve daha girintili olduğunu fark ettim. Ses çıkışını kolayca değiştirebilme yeteneği etkileyiciydi ve Sennheiser ekibinin becerisini gerçekten sergiliyor.
İzolasyon
Kulaklığın içinde gelen farklı boyutlardaki kulak adaptörleri ve ayarlanabilir kulakçıklar sayesinde pasif gürültü engelleme miktarını zevkinize göre ayarlamanız mümkün. Doğru ayarlamalar yapıldığında biraz da olsa sizi anc kullanıyormuş gibi hissettirme şansı var.
Günlük Kullanım
İşte Sennheiser'ın yeni kapalı tip IEM'leri hakkında söyledikleri: Dengeli, aslına uygun sesi neden nerede olurlarsa olsunlar herkese sunmuyorsunuz? IE 200, Sennheiser'ın cevabıdır. İster ömür boyu müzik tutkunu olun, ister yolda daha iyi ses isteyin, bu son derece nötr ve hassas kulaklıklar, yepyeni ayrıntılarla dolu yepyeni bir dünyayı gözler önüne serer. Deneyimlerim sonucu günlük kullanım esnasında diğer IEM tipi kulaklılara göre çok daha fazla etkili. Genel seyahat esnasında daha da verimli olduğunu araba seyahatlerimde doğruladım. Onun dışında genel olarak dönüşütürücüler sayesinde kulaklığı bir nevi amfi gibi kullanmanız mümkün.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklık türünden ötürü dahili bir mikrofon bulundurmuyor.
Bağlantı Kalitesi
Son derece rahat bir uyum ile IE 200, kesintisiz dinleme seansları için yapılmıştır. Her boyutta kulağa uyum sağlayabilen göze çarpmayan tasarımı, güvenli bir sızdırmazlık ve uzun süreli rahatlık sağlayan kanıtlanmış bir ergonomik tasarıma sahiptir. Birden fazla boyuttaki viskoelastik köpük ve silikon kulak adaptörleri, düşük seviye yanıtı en üst düzeye çıkarırken ortamdaki dikkat dağıtıcı unsurları engeller. Gözden geçirilmiş, örgülü bir kablo, kullanım gürültüsünü azaltır ve sayısız odyofil cihazına bağlantı için geniş bir 3,5 mm stereo fiş ve MMCX konektörleriyle bağlanabiliyor.
Ses Kalitesi
Bazı performanslar, özellikle akustik gitarlarda ve daha parlak piyano bölümlerine sahip parçalarda tamamen şeffaf hissettiriyor. Notalar, doğal kuyrukları göstermek ve yanıtı bol miktarda doku ile doldurmak için orta kısımlarda bolca yer bırakıyor. Vokaller ayrıca karışımın ölçeğine iyi oturur ve hatta ses öğelerinin geri kalanının biraz üzerine çıkar. Tizde, IE 200'ün bazı parlak noktaları var. Herhangi bir üslup alanının sert olduğunu hiç hissetmesem de, bu yanıtta çok fazla yoğunluk var. Islıklı özellikler, ses imzasında kendilerini gösterirler ve özellikle yüksek ses seviyesinde dinlerken kesinlikle hissedeceğiniz net bir tını ile yankılanırlar. Dar bir alana yerleştirilmiş tonlarca frekans içeriğine sahip olacaksınız ve yine de olabildiğince cızırtılı ve ışıltılı nitelikler sunabileceksiniz. Uzatılmasından fazla yükseklik kazanılmaz, ancak üst düzey tonların zenginliği yine de tam olarak konsantre edilmiş. IE 200, fiyat aralığındaki diğer IEM'lerin karşısında durduğu için, oldukça güçlü olduklarını düşünüyorum. Fiyatına göre IE 200, karşılaştığım en doğal ve dengeli ses sahnelerinden biri.
Oyun Performansı
Kulaklık her ne kadar odyofil kitlenin müzikten daha çok verim almasını sağlamak için üretilse de IE 200'ü özellikle cs go için kullandığımda diğer oyuncu kulaklıklarının bir nevi "çöp" olduğunu anladım. Surround 7.1 gibi bir olayın ne kadar abartıldığını bu kulaklıkla anlamış oldum. Yani bu kulaklıktan bir adete sahipseniz tek vasfınız sadece müzik olmamalı:)
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Ses Kalitesi10
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi10
Oyun Performansı9
Tasarım
KUTU İÇERİĞİ - Deri ve kumaş malzemeli minik taşıma kılıfı - 3.5mm - MMCX örgülü ses kablosu - Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi - Hafıza, köpük yapılı ve silikon yapılı S - M - L kulak uçları - IE 200 kulaklıklar Daha önceki IE serisinden alışık olduğumuz klasik kulak içi kulaklık tasarımıyla karşımıza çıkan IE 200'ün gövdesi diğer IE serisindeki gibi aynı tasarıma sahip. Örgülü ses kablosu ile kaliteli bir kulaklığın sizi karşıladığını söyleyebilirim. Sağ kulaklığı ayırt etmemizi sağlayan kırmızı bir halka var bu sayede hangisi sol hangisi sağ taraf anlayabiliyoruz.
Malzeme Kalitesi
IE 200'ün sürücü gövdesi plastik malzemelerden üretilmiş olsa da kullanıcıya premium deneyimi hissettirdiğini söyleyebilirim.
Konfor
IE serisi kulaklıkların konforunu her daim merak etmişimdir. Acaba kulağımda ağrı yapar mı, uzun süreler rahatsız olmadan müzik dinleyebilir miyim diye hep düşünürdüm. IE 200'ü deneyimledikten sonra aslında kulaklığın kulağa çok iyi bir şekilde oturduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar ilk başta kulağa nasıl takıldığını zorla çözmeye çalışsam da sonunda çözdükten sonra ne kadar kolay olduğunu anladım. Alıştıktan sonra kulaklığı sürekli kulağıma takma isteği oluşu diyebilirim. Hatta yatarken kulağıma takayım dedim, herhangi bir batma veya ağrı hissetmedim. Kutunun içerisinden çıkan silikon ve köpüklü kulak uçları sayesinde kendi kulağınıza uygun uçları kulaklığa takarak yüksek konfor elde etmemiz mümkün.
İzolasyon
Kutunun içerisinden çıkan her kulağa uygun silikon ve köpüklü kulak uçları ile IE 200'ün pasif izolasyon başarımı gayet iyi. Dinlemiş olduğunuz müziğin dışarıdan duyulması pek mümkün görünmüyor.
Günlük Kullanım
IE 200 günlük hayatta ister telefonuna, ister müzik çalarınıza ister bilgisayarınıza bağlayın. Duyacağınız müzik net bir şekilde kaliteli. İşe, okula veya spora giderken yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz harika bir kulaklık. Örgülü ses kablosu biraz daha uzun olsaydı daha rahat hareket edilebilirdi diye düşünüyorum. Kulağa tam oturan yapısıyla spor yaparken kulaklıkların düşmesi pek mümkün görünmüyor.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklık türünden ötürü dahili bir mikrofon bulundurmuyor.
Bağlantı Kalitesi
3.5 mm^'lik örgülü ses kablosu ve MMCX konnektörleriyle güvenli, sorunsuz ve kesintisiz bir bağlantı deneyimi sunuyor. Taşınabilir Hi-Fi müzik çalarıyla dinlenildiğinde gerçek potansiyeline ulaşabileceğini söyleyebilirim.
Ses Kalitesi
Aslında kulak içi kulaklıklarda IE serisini oldukça merak ediyordum. Deneyimi nasıl bir şey acaba diye hep düşünürdüm gerçi hala düşünmekteyim "IE 900" hala kafamı çok kurcalıyor. O kulaklığın nasıl bir ses performansı sergilediğini açıkçası merak ediyorum. IE 900 yolculuğunda IE 200 güvenli ve hızlı bir adım bence. Sesi size naturel bir şekilde ulaştırmakta usta bir arkadaş. Ekolayzır ayarlarınıza tepkisi çok iyi. Sesi kendi zevkinize göre karakterize edebilmek bu kulaklıkla gayet mümkün. Yüksek ses aktarımı yapan Astell&Kern gibi Hi-Fi müzik çalarlar ile gerçek potansiyelini ortaya çıkaracağını söyleyebilirim. Ses kalitesi, ses netliği ve ses yüksekliği benim için gayet yeterli. Ben genelde %70-80 seviyelerinde müzik dinlerim. Yüksek ses seviyesinde müzik dinleyenleri memnun edebileceğini söyleyebilirim. Yüksek bas sever biri olarak bas kalitesinden son derece memnun kaldığımı söyleyebilirim. Kulaklığın hiçbir ekolayzır ayarı yapılmadan naturel ve kristalize bir ses kalitesi olduğunu söyleyebilirim.
Oyun Performansı
Kulaklık kablolu bağlantı sunduğu için oyunlarda gecikmesiz, kesintisiz ve yüksek kalitede ses deneyimi sunuyor.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Ses Kalitesi9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Oyun Performansı9
Tasarım
Tasarım bakımından ürünün esnek ve her kulağa göre bükülüp esnemesi iyi bir avantaj kulak içi silikonların kulağa göre uygun seçilip kullanıldığında tamamen kapatması ses kalitesi bakımından bakıldığında iyileştirme sağlıyor
Malzeme Kalitesi
Ürünün kablo tarafı gayet güzel olup esnemesi ve kolay kopmaması hissiyatı var ancak üründeki bazı silikon uçların sert olması kulak içinde uzun süreli kullanımlarda ağrı oluşturabiliyor
Konfor
Uzun süreli kullanımlarda uygun bir silikon uç yumuşak olanlar için geçerli konforunuzu bozmadan esneklik ve tasarım sayesinde iyi bir kullanım hissiyatı oluşturuyor
İzolasyon
Son ses müzik dinlemek ve etrafa rahatsızlık vermeden kullanım için gayet iyi tamamen kulağınızda tamamen izole eden silikonlarla birlikte hiçbir şey duymadan odaklanmanızı sağlıyor
Günlük Kullanım
Aynı malzeme kalitesini kullanıp kablolu yerine kablosuz yapılsa daha efektif olabilir
Mikrofon Kalitesi
Konuşmalarda gayet ses derinliği ve düzgünlüğüne mevcut
Bağlantı Kalitesi
3.5mm jak girişi ile birlikte her telefona uyumlu anında kolay bağlantı sunuyor
Ses Kalitesi
Tiz ve ses netliği isteyenler için birebir aradıkları ürün direkt bu olabilir ancak metal sevip bass seslerin vurgularını arayanlar için çok azda olsa eksiklik hissettirebiliyor
Oyun Performansı
Oyunlarda ses netliği sayesinde FPS oyunlarında rakiplerinizin nerelerden geldiğini bilebiliyorsunuz ancak oyun için ortamsal ses özelliği olmadığı için birazda sizin sezgilerinize göre ancak ses netlikleri güzel
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon10
Günlük Kullanım9
Ses Kalitesi8
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Oyun Performansı8

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
MikrofonYok
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
Empedans18 Ohm
Frekans Aralığı6 Hz- 20 Khz
Kulaklık TipiKulak İçi
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz (Örgülü)
Ağırlık4 Gram
Suya DayanıklılıkYok
Hassasiyet118 dB SPL @ 1 kHz, 1V RMS

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
9
Sennheiser IE 200 Kulak içi High-end Kulaklık
Sennheiser IE 200 Kulak içi High-end Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.