Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Jabra Elite 2 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Anıl EREN Değerlendirmesi
skor
8.6

Tasarım10
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
İzolasyon7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
6

Tasarım6.7
Malzeme Kalitesi4.3
Konfor5.3
İzolasyon7
Günlük Kullanım6.3
Mikrofon Kalitesi5.3
Bağlantı Kalitesi7.3
Ses Kalitesi5.7

Fiyatı

Jabra Elite 2 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Jabra Elite 2 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Genel olarak bu kulaklığı kullanırken beni çok fazla rahatsız eden unsur olmadı. Ama bazı özelliklerinin biraz daha geliştirilebilir olduğunu ve bazı özelliklerinin de gerçekten fiyatına göre çok üst düzey olduğunu söyleyebilirim. ANC olsa ve biraz daha kaliteli bir malzeme kullanılmış olsa "şuan alınabilecek en iyi kulaklık" diyebilirdim. Ama maalesef bu fiyata sunulanlar ortada. Ama yine de özellikle günlük kullanımda çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Özellikle müzik dinlerken kaliteli Bassları hissedebiliyorsunuz.

ArtılarıHafifJabra KalitesiBass Kalitesi
EksileriANC olmaması
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Jabra bu kulaklıkta "kuzey avrupa" menşeili olduğunu bayağı gözümüze sokmuş. Şık ve sade bir tasarım görüyoruz bu kulaklıkta.

ArtılarıSadeFarklı
EksileriBüyük kabin hacmi
skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Fiyatını ve Jabra kalitesini göz önünde bulundururak malzeme kalitesinden şikayetçi olmaz biraz ayıp olur ama yine de bir tık daha kaliteli bir malzeme beklerdim Jabra'dan. Şarj kutusunu açıp kaparken istenmeyen sesler duyulabiliyor bazen.

ArtılarıHafif
EksileriKalitesiz plastik
skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Ürün oldukça hafif ve kulağa da iyi oturduğunu söyleyebilirim. Ama ben bir boy büyük kulaklık uçlarıyla daha rahat ederdim. Bu yüzden çok mutlu olmadım. Ama yine de uzun süreli kullanımlarda rahatsız olmadım. Mekanik controller ise basmaya çalıştığınız zaman kulaklıkların kulağınıza girmesine neden oluyor. Bunu çok sevmedim açıkçası.

ArtılarıHafif
EksileriAz seçenekli silikon kulaklık uçlarıDokunmatik controller olmaması
skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

Evet bu kulaklığın en üzücü tarafı ANC olmaması. Pasif NC ile izolasyon konusunu belirli bir noktaya kadar halletmiş olsalar bile bence ANC önemli bir eksik.

ArtılarıKalitesi Passive NC
EksileriANC yok
skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanım değerlendirirken en önemli özelliği bence cihazın pil ömrü. 1 hafta civarı kullandım ve sonunda şarjı bitti. Bu yüzden çok memnunum. Bir diğer parite ise Noise Canceling özelliği. Cihazda ne yazık ki ANC yok ama Pasif NC olduğunu göz önüne alırsak gayet yeterli buldum kulaklığı

ArtılarıPil ömrüKulağa oturması
EksileriANC
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kötü değil. Fakat biraz daha kaliteli telefon görüşmeleri yapabilmek isterdim bu kulaklıkla. Ama yine de fiyatını düşünürsek hayal kırıklığına uğramazsınız

ArtılarıMikrofon sayısı
EksileriANC olmaması
skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Telefonununuz bluetooth özelliği açık ise kulaklığı kutusundan çıkarır çıkarmaz bağlanıyor ve bir daha kutuya geri koyana kadar herhangi bir kopma yaşanmıyor.

ArtılarıKolay bağlantıSpotify entegrasyonu
Eksileriyok
skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi olarak ortalama olduğunu söyleyebilirim. Kendi fiyat segmentindeki ürünlerle karşılaştıracak olursak kaliteli olduğunu dahi söyleyebilirim.

ArtılarıFiyat/performansGüçlü Basslar
EksileriSürücü kalitesi
skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Bence bu kulaklık ile yapılabilecek en iyi şey oyun oynamak olabilir. Mikrofon kalitesi ve ANC eksikliği olduğu için belki görüşmeler yaparken tatmin olmazsınız. Ama oyun oynarken herhangi bir şikayetiniz olmaz

ArtılarıPil ömrüGüçlü Ses
Eksileriyok

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Jabra standart boyutlarda ve şekillerde dizayn etmiş bu kulaklığı. Açıkcası maliyeti düşünülerek çok fazla özenilmemiş bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın malesef en düşündürücü negatif özelliği diyebilirim. Tamamen ucuz plastik kutu ve kulaklık gövdesi var. Eğer yere düşse çok büyük ihtimal kırılacak hissiyatı veriyor. Bu yüzden uzun vadede bu kulaklığın dayanıklılığı çok büyük bir soru işareti.
Konfor
Açıkcası kulağınızı çok rahatsız etmiyor ama sanki orada yokmuş gibi de değil. Bu yüzden ortalamanın bir tık üstünde konforlu ve bence kulaktan düşecek hissiyatı yok. Ani hareketler yapılsa dahi kulağa iyi tutunuyor.
İzolasyon
Bence bu kulaklıkta herhangi bir ANC özelliği olmamasına rağmen pasif olarak çok iyi gürültü engellemesi yapılmış. Şöyle ki müzik çalmıyor olsa da yanımdakinin ne dediğini net duyabilmek için kulaklığı çıkarmak zorunda kaldım.
Günlük Kullanım
Bağlantı hızı olsun, kutu boyutu olsun günlük kullanıma müsait hale getiriyor kulaklığı. Bence günlük kullanım açısından ideal özelliklere sahip.
Mikrofon Kalitesi
Beni en çok şaşırtan özelliği bu oldu diyebilirim. Açıkcası TWS'lerde en dikkat ettiğim özellik mikrofon kalitesi olmaya başladı. Çünkü her ne kadar müzik, dizi, film, oyun vs için kullanılsa da TWS'ler günlük kullanımda en çok (en azından benim için) iletişim için kullanılıyor ve bu aşamada karşıdakilerin sizin sesinizi duymaması malesef kulaklığı çok değersiz hale getirebiliyor. Bu kulaklık iletişim açısından bende kaldığı süre içerisinde hiç beni üzmedi hatta memnun dahi kaldım diyebilirim. Bir airpods pro değil belki ama kef mu3'te fersah fersah önde diyebilirim.
Bağlantı Kalitesi
İlk bağlantıyı yaparken biraz zorlansam da daha sonrasında kulaklığı telefon çok hızlı algıladı ve duvarsız açık alanda yaklaşık 30-40 metre uzaklıkta dahi en iyi şekilde bağlantı kalitesini sürdürdü. Bence bu seviyede kulaklık için gayet tatmin edici performans
Ses Kalitesi
Alt frekans ağırlıkta sevenler için bence gayet tatmin edici bir sunumu var fakat üst frekanslar baya çekinik kalıyor. Midler biraz boğuluyor. Tüm bunlara rağmen size gayet idare ettirebilir bir sunum yapıyor. Açıkcası üst modellere çıkmadıktan sonra bu fiyat seviyeleri için iyi bir tonaliteye sahip diyebilirim.
Oyun Performansı
Özellikle alt frekans yoğunluğu nedeniyle biraz patlamalı oyunlarda tat kaçırsa da genel olarak bence idare edilebilir performans verdi.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi3
Konfor6
İzolasyon7
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı5
Tasarım
kulaklık silikon uçlu olarak kulak üzerinde duracak şekilde kulak kanalına giren bir yapıyla tasarlanmış. üzerinde fiziksel buton bulunuyor. dokunmatik değil. benim kulağıma tam olarak oturdu. silikon uçlu olmasından dolayı pasif ama güçlü bir izolasyon sağlıyor. bu kulaklıkta ANC (aktif gürültü engelleme) bulunmuyor. şarj girişi tip c olduğundan şarj etmede sorun yaşamazsınız. ayrıca kutudan şarj kablosu çıkıyor.
Malzeme Kalitesi
malzeme kalitesi düşük tutulmuş hafif ve kolay çizilebilen bir plastik kullanılmış. kulaklık belli bir zaman sonra eskidiğini görüntüsü ile belli edecek.
Konfor
kulaklık hafif bir yapıda yalnız kulakiçi olmasından dolayı kulağınızı tıkayacak şekilde tasarlanmış. açık uçlu bir kulaklığa göre konforu daha geri planda tutuyorsanız kullanırken sorun yaşamazsınız. düşme gibi bir durum yaşamadım. kolay kolay düşecek gibi de durmuyor.
İzolasyon
tasarım olarak izolasyon ön planda tutlmuş. kulağı çok iyi tıkıyor. buda hem artı hem eksi yanları ortaya çıkarıyor. seven olduğu kadar memnun olmayanda olacaktır. kulağa fazlaca girdiği için uzun kullanımda bir basınç oluyor. kulak içi sevenler için en iyi pasif izolyasyon diyebilirim.
Günlük Kullanım
hafif gürültülü ortamlara rahat müzik dinlersiniz. metroda otobüsde yolda yürüken spor yaparken sesi pasif izole ettiği için dış sesler kısmen kesilecektir. buda dinlediğiniz içeriği daha temiz duymanızı sağlayacak. uzun süre kulakta tutulacağını düşünmüyorum. çünkü silikonlar kulağınızı tıkadığı için bir baskı hissedeceksiniz. telefon görüşmelerinizi yaparken kulaklık sizi tatmin etmeyecektir.
Mikrofon Kalitesi
bu kulaklıkta tek memnun olmadığım mikrofon kalitesi. sesli bir ortamda karşı taraf sizi duymakta zorlanıyor. telefon görüşmeleriniz imkansız hale geliyor. sessiz bir ortamda kullanılır ama sesin olduğu yerde karşı taraf sesinizi duymakta ve anlamakta bayağı zorlanır.
Bağlantı Kalitesi
kulaklıklar kendi arasında bağlantı kuruyor. sağ kulaklığı bağlayınca kulaklık cihaza bağlanıyor. bağlantı hızı iyi. bağlantı kalitesi de iyi. gecikme hissedilmiyor. kulaklık bağlanmak için jabra saund adlı uygulamayı kullanıyor ve bu uygulama içinde bir çok ayar bulunuyor. ayrıca uygulamada kullanımız için ipuçları verilmiş. ve ekolayzır ön ayarıda mevcut. belli birkaç çeşit dinleme özelleştirmeleri ön ayarlı olarak yapabilirsiniz. ayrıca yazılım güncellemelerini de buradan yapabiliyorsunuz.
Ses Kalitesi
ses yğksekliği biraz düşük ama sesler net. bas sesler doygun ve tatmin edici. tiz sesler düşük ve vokallerde biraz düşük kalıyor. izolasyonu iyi olduğu için ses sizi menun edecektir.
Oyun Performansı
bu kulaklık oyuncu kulaklığı değil. ama normal mobil oyunlarınızı oynayabilirsiniz. hafif bir gecikme var. çevresel ses özelliği olmadığı için sesin nerden geldiğini anlamak zor. zaten böyle bir iddiası yok. oyun için tercih edilmez ama oyun oynarkende pişman etmez
Tasarım6
Malzeme Kalitesi4
Konfor5
İzolasyon7
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi3
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı5
Tasarım
Tasarım olarak gayet şık ve hafif bir kulak içi kulaklık. Gri ve Lacivert olarak 2 renk seçeneği mevcut. Bu iki rengi de ayrı ayrı çok sevdiğim için bana ayrıca daha çekici geldi. Şarj kutusu da yeterince küçük ve her cebe kolaylıkla sığabilir.
Malzeme Kalitesi
Kutusunu elinize aldığınızda hafif olduğundan çok tok durmuyor ama hafifliği tabi ki bir avantaj. Fakat kutunun kapağının plastiği o kadar ince ve zayıf yapılmış ki, biraz geriye zorlasanız yanlışlıkla, elinizde kalabilir ya da daha önemlisi elinizde kalabilir hissi veriyor. Kulaklıklarda kullanılan plastic sert ve bir süre sonra hissedilir derecede ağrı yapıyor ki hareket halinde değildim, oturduğum yerden birşeyler izledim ve dinledim. Spor yaparken daha da acılı bir süreç yaşayabileceğimi düşündürdü.
Konfor
Kulağıma oturdu fakat varlığını sürekli hissettirdi. Hareketli olmama ragmen kulağa oturması çok konforlu değil. Ayrıca duraklatma, arama, cevaplama gibi fonksiyonları kullanmak için kulaklığa bastırmanız gerekli. Yani kulaklık kulağınızda iken biraz daha içeri doğru ittirmek zorunda kalıyorsunuz ki bu gayet rahatsız edici.
İzolasyon
Kulaklıkta ANC özelliği yok fakat yine de ses izolasyonu iyi denebilir. Kulaklığa takılı silicon uç geliyor. İlave olarak 2 boy da kutunun içinde ayrıca mevcut.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım için göreceli olarak tercih edilebilir. Yani geniş bir ses yelpazesi ve derinliği aramıyorsanız, telefon konuşmalarında, kulaklıktan konuştuğunuzun farkedilmesi çok önemli değil ise, kesinlikle iş görür.
Mikrofon Kalitesi
Telefon konuşmalarında, kualklıktan konuştuğunuz net bir şekilde karşı taraftan anlaşılıyor. Hatta ses de karşı tarafa biraz kısık gidiyor.
Bağlantı Kalitesi
Bilgisayara ve telefona gayet hızlı bir şekilde bağlandı.
Ses Kalitesi
Hakkını vererek müzik dinlemek pek mümkün değil. Ortalama bir sesi var.
Oyun Performansı
Bir gaming kulaklık değil. Günlük kullanım için daha uygun.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor5
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı6

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Ağırlık13 Gram

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.6
Jabra Elite 2 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Jabra Elite 2 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.