Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Jabra Elite 2 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Anıl EREN Değerlendirmesi
skor
8.6

Tasarım10
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
İzolasyon7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
6

Tasarım7
Malzeme Kalitesi3
Konfor6
İzolasyon7
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi5
SES TESTİ
NaN:NaN0

Genel Değerlendirme

Genel olarak bu kulaklığı kullanırken beni çok fazla rahatsız eden unsur olmadı. Ama bazı özelliklerinin biraz daha geliştirilebilir olduğunu ve bazı özelliklerinin de gerçekten fiyatına göre çok üst düzey olduğunu söyleyebilirim. ANC olsa ve biraz daha kaliteli bir malzeme kullanılmış olsa "şuan alınabilecek en iyi kulaklık" diyebilirdim. Ama maalesef bu fiyata sunulanlar ortada. Ama yine de özellikle günlük kullanımda çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Özellikle müzik dinlerken kaliteli Bassları hissedebiliyorsunuz.

ArtılarıHafifJabra KalitesiBass Kalitesi
EksileriANC olmaması
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Jabra bu kulaklıkta "kuzey avrupa" menşeili olduğunu bayağı gözümüze sokmuş. Şık ve sade bir tasarım görüyoruz bu kulaklıkta.

ArtılarıSadeFarklı
EksileriBüyük kabin hacmi
skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Fiyatını ve Jabra kalitesini göz önünde bulundururak malzeme kalitesinden şikayetçi olmaz biraz ayıp olur ama yine de bir tık daha kaliteli bir malzeme beklerdim Jabra'dan. Şarj kutusunu açıp kaparken istenmeyen sesler duyulabiliyor bazen.

ArtılarıHafif
EksileriKalitesiz plastik
skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Ürün oldukça hafif ve kulağa da iyi oturduğunu söyleyebilirim. Ama ben bir boy büyük kulaklık uçlarıyla daha rahat ederdim. Bu yüzden çok mutlu olmadım. Ama yine de uzun süreli kullanımlarda rahatsız olmadım. Mekanik controller ise basmaya çalıştığınız zaman kulaklıkların kulağınıza girmesine neden oluyor. Bunu çok sevmedim açıkçası.

ArtılarıHafif
EksileriAz seçenekli silikon kulaklık uçlarıDokunmatik controller olmaması
skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

Evet bu kulaklığın en üzücü tarafı ANC olmaması. Pasif NC ile izolasyon konusunu belirli bir noktaya kadar halletmiş olsalar bile bence ANC önemli bir eksik.

ArtılarıKalitesi Passive NC
EksileriANC yok
skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanım değerlendirirken en önemli özelliği bence cihazın pil ömrü. 1 hafta civarı kullandım ve sonunda şarjı bitti. Bu yüzden çok memnunum. Bir diğer parite ise Noise Canceling özelliği. Cihazda ne yazık ki ANC yok ama Pasif NC olduğunu göz önüne alırsak gayet yeterli buldum kulaklığı

ArtılarıPil ömrüKulağa oturması
EksileriANC
skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kötü değil. Fakat biraz daha kaliteli telefon görüşmeleri yapabilmek isterdim bu kulaklıkla. Ama yine de fiyatını düşünürsek hayal kırıklığına uğramazsınız

ArtılarıMikrofon sayısı
EksileriANC olmaması
skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Telefonununuz bluetooth özelliği açık ise kulaklığı kutusundan çıkarır çıkarmaz bağlanıyor ve bir daha kutuya geri koyana kadar herhangi bir kopma yaşanmıyor.

ArtılarıKolay bağlantıSpotify entegrasyonu
Eksileriyok
skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi olarak ortalama olduğunu söyleyebilirim. Kendi fiyat segmentindeki ürünlerle karşılaştıracak olursak kaliteli olduğunu dahi söyleyebilirim.

ArtılarıFiyat/performansGüçlü Basslar
EksileriSürücü kalitesi
skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Bence bu kulaklık ile yapılabilecek en iyi şey oyun oynamak olabilir. Mikrofon kalitesi ve ANC eksikliği olduğu için belki görüşmeler yaparken tatmin olmazsınız. Ama oyun oynarken herhangi bir şikayetiniz olmaz

ArtılarıPil ömrüGüçlü Ses
Eksileriyok

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Jabra standart boyutlarda ve şekillerde dizayn etmiş bu kulaklığı. Açıkcası maliyeti düşünülerek çok fazla özenilmemiş bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın malesef en düşündürücü negatif özelliği diyebilirim. Tamamen ucuz plastik kutu ve kulaklık gövdesi var. Eğer yere düşse çok büyük ihtimal kırılacak hissiyatı veriyor. Bu yüzden uzun vadede bu kulaklığın dayanıklılığı çok büyük bir soru işareti.
Konfor
Açıkcası kulağınızı çok rahatsız etmiyor ama sanki orada yokmuş gibi de değil. Bu yüzden ortalamanın bir tık üstünde konforlu ve bence kulaktan düşecek hissiyatı yok. Ani hareketler yapılsa dahi kulağa iyi tutunuyor.
İzolasyon
Bence bu kulaklıkta herhangi bir ANC özelliği olmamasına rağmen pasif olarak çok iyi gürültü engellemesi yapılmış. Şöyle ki müzik çalmıyor olsa da yanımdakinin ne dediğini net duyabilmek için kulaklığı çıkarmak zorunda kaldım.
Günlük Kullanım
Bağlantı hızı olsun, kutu boyutu olsun günlük kullanıma müsait hale getiriyor kulaklığı. Bence günlük kullanım açısından ideal özelliklere sahip.
Mikrofon Kalitesi
Beni en çok şaşırtan özelliği bu oldu diyebilirim. Açıkcası TWS'lerde en dikkat ettiğim özellik mikrofon kalitesi olmaya başladı. Çünkü her ne kadar müzik, dizi, film, oyun vs için kullanılsa da TWS'ler günlük kullanımda en çok (en azından benim için) iletişim için kullanılıyor ve bu aşamada karşıdakilerin sizin sesinizi duymaması malesef kulaklığı çok değersiz hale getirebiliyor. Bu kulaklık iletişim açısından bende kaldığı süre içerisinde hiç beni üzmedi hatta memnun dahi kaldım diyebilirim. Bir airpods pro değil belki ama kef mu3'te fersah fersah önde diyebilirim.
Bağlantı Kalitesi
İlk bağlantıyı yaparken biraz zorlansam da daha sonrasında kulaklığı telefon çok hızlı algıladı ve duvarsız açık alanda yaklaşık 30-40 metre uzaklıkta dahi en iyi şekilde bağlantı kalitesini sürdürdü. Bence bu seviyede kulaklık için gayet tatmin edici performans
Ses Kalitesi
Alt frekans ağırlıkta sevenler için bence gayet tatmin edici bir sunumu var fakat üst frekanslar baya çekinik kalıyor. Midler biraz boğuluyor. Tüm bunlara rağmen size gayet idare ettirebilir bir sunum yapıyor. Açıkcası üst modellere çıkmadıktan sonra bu fiyat seviyeleri için iyi bir tonaliteye sahip diyebilirim.
Oyun Performansı
Özellikle alt frekans yoğunluğu nedeniyle biraz patlamalı oyunlarda tat kaçırsa da genel olarak bence idare edilebilir performans verdi.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi3
Konfor6
İzolasyon7
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı5

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Ağırlık13 Gram

Fiyatı

Jabra Elite 2 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Jabra Elite 2 Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.