Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Urbanears Luma TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kaan Akyüz Değerlendirmesi
skor
5.6

Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor6
İzolasyon4
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı6

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
2.9

Tasarım6
Malzeme Kalitesi2
Konfor2
İzolasyon1
Günlük Kullanım1
Mikrofon Kalitesi2
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi1
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

2009 yılında kurulan ve uzunca bir süredir Türkiye'de biz kulaklık kullanıcıları ile buluşan ve bir çoğumuzun ürünlerini kullanmaktan keyif aldığı İskandinav menşeili Urbanears markası belli bir süredir de TWS kulaklık kulvarında da faaliyet göstermeye başladı diyebiliriz. Fiyat-performans ürünleri olarak piyasaya sürülen ''Luma'' ve ''Alby'' modelleri gerek tasarımlarındaki önceki Urbanears modellerinde de görebileceğimiz, orijinal dokunuşlar; gerek kalitesi ile bizlere TWS kulaklık açısından da kalite vaadeden modeller piyasaya sürdüğünü iddia ediyor. Hadi şimdi hep beraber Urbanears Luma modelinin özellikleri ve kullanımına detaylı bir biçimde bakalım.

ArtılarıBluetooth 5.0Hoş TasarımFarklı Renk Seçenekleri5 saat Kesintisiz Müzik Dinleyebilme
EksileriErgonomi (Kulağa Tam Olarak Oturmuyor)Yüksek Seslere Çıkamıyorİzolasyon Çok ZayıfBass, Tiz ve Midler Fazlasıyla ZayıfMikrofon ile İletişim Kurmak İmkansız
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Urbanears Luma'nın genel manada baktığımızda nispeten tatmin edici bir tasarım ile göze hoş görünen farklı renk seçenekleri ile kullanıcıları tatmin edebilme potansiyeli olan bir tasarıma sahip olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Gerek saplı tasarım, gerek kutunun minimalist ve göze hoş görünen bir biçimde tasarlanması, Urbanears Luma'nın fiyatına ve tasarımına bakarak tercih edilebilirliğini arttıran özellikleri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. SUNUM: Kutu İçeriği: -Urbanears Luma Kulaklıklar -Şarj Kutusu -Garanti Belgesi -Kullanma Kılavuzu -USB Type-C Şarj Kablosu

ArtılarıFarklı Renk SeçenekleriMinimalist Kutu TasarımıSaplı Kulaklık Tasarımı
EksileriKulağa Tam Oturmayan TasarımNispeten Uzun Sap Yapısı
skor
6
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme Kalitesi açısından bakmak gerekirse benim Urbanears marka kulaklıkların diğer modellerinin malzeme kalitesine kıyasla baktığım Luma modelinin malzeme kalitesi beklentilerimin biraz altında kaldı. Sert bir plastik ve hafif bir yapıya sahip kulaklığımız ve kulaklığımızın şarj kutusu, söz konusu kulaklığın fiyatına nazaran biraz daha kaliteli bir yapıda olabilirdi diye düşünüyorum. Kulaklığın şarj kutusuna gelecek olursak kulaklıkların kendisi ile arasında pek de bir fark olmadığını söyleyebilirim. Ağırlığı yerinde bir kapağa sahip olan şarj kutumuz beğendiğim bir menteşe yapısı ile karşımıza çıkıyor.

ArtılarıFarklı Dokuda Bir Plastik Yapıya Sahip Olması
EksileriFiyatına Göre Nispeten Düşük Kaliteli Plastik YapısıKaliteli Ağırlıkta KapakNispeten Kaliteli Menteşe
skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından ise Urbanears Luma model kulaklıklarımız bize vasat bir konfor düzeyinden fazlasını sunmuyor desem pek de yanlış olmaz. Aslında hafif yapısı ile kulağı pek de rahatsız etmeyen kulaklığımız hoparlörlerin konumundan ötürü sesi pek de rahat duyamamamıza neden oluyor. Silikonsuz bir yapıda olan kulaklıklarımız, kulağa tam olarak oturmadığından biraz ani hareketlerde düşme tehlikesi ile karşılaşabiliyoruz.

ArtılarıHafif Yapıda Olması
EksileriAni Hareketlerde Kulaktan Düşme Tehlikesi Ses Noktalarının Kulağa Pek Denk Gelmemesi
skor
4
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon konusunda daha önce de bahsettiğim gibi, kulaklığımızın ses çıkış noktaları kulak içerisinde tam denk gelmediğinden ve kulaklığımızın kulağa tam oturmamasından ötürü; yüksek seslere çıkamayan kulaklığımız izolasyon konusunda bir hayli başarısız. Günlük hayatta dış sesleri fazlasıyla duyuyor ve izole bir biçimde bir günlük hayat yaşayamıyorsunuz.

ArtılarıYok
EksileriSes Noktalarının Kulağa Denk GelmemesiKulağa Tam Oturmaması
skor
5
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanım açısından değeerlendirecek olursak; şahsen Urbanears markasının ürünlerini daha önce de kullanmış biri olarak söylemeliyim ki Luma modeli ile ilgili benim beklentim birazcık daha yükseklerde kaldı. Ses kalitesi açısından fazla bir şey sunmayan kulaklık hatta rakiplerine nazaran alt seviyelerde kaldı desek pek de yalan söylemiş sayılmayız. Yüksek seslere çıkamaması, ses çıkış noktalarının kulağın içine tam olarak denk gelmemesi, bass-mid-tizlerde çok da bir başarı sergileyememesi kulaklığın tercih edilebilirliğini azaltan unsurlar oldu diyebilirim. Bağlantı kalitesi ise bekleneni gayet vermiş durumda. Bluetooth v.5.0'ın kalitesini bizlere yaşatıyor diyebilirim, hızlı ve kesintisiz bağlantı belki de kulaklığın en güzel özelliği olarak karşımıza çıkıyor. İzolasyon ise yine beklentilerin altında kalan bir nokta olmuş. Kulaklıkta yüksek seslere ulaşamama ve silikonlu bir yapıya da sahip olmaması Urbanears Luma'yı izolasyon konusunda sınıfta bırakmış diyebilirim. Mikrofon konusunda ise zaten düşük olan beklentimi bile karşılayamayan Urbanears Luma kulaklığı kullanırken iletişimi neredeyse imkansız kılıyor desem pek de yanlış bir şey söylemiş sayılmam. Kulaklığın kontrolü ise üzerindeki dokunmatik paneller vasıtasıyla yapılıyor olsa da pek de stabil çalıştığını söyleyemeyeceğim.

ArtılarıHızlı ve Kaliteli Bağlantı(Bluetooth 5.0)
EksileriKalitesiz MikrofonYetersiz İzolasyonYüksek Seslere UlaşamamaBass, Tiz ve Midlerde Başarısız Performans
skor
4
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesi konusunda ise pek de bir beklentinizin olmasını önermem açıkçası. Saplı bir yapıya sahip olmasına rağmen iletişim kurmayı fazlasıyla zorlaştıran Urbanears Luma'nın mikrofonu, TWS kulaklık kullanırken mikrofonundan da faydalanmak isteyen kullanıcılar için gerçek bir hayal kırıklığı olmuş diyebilirim.

ArtılarıSaplı Yapıda Olması
Eksileriİç veya Dış Mekanda İletişim Kurmanın Çok Zor Olması
skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı kalitesi gerçekten kulaklığın takdire şâyan diyebileceğim bir noktası durumunda. Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip kulaklığımız farklı cihazlar ile hiçbir ek eyleme gerek kalmaksızın direkt kutusundan çıkartır çıkartmaz bağlantıya hazır hale geliyor ve bizlere farklı cihazlarda hızlı, kesintisiz ve temiz bir bağlantı sunuyor.

ArtılarıHızlı ve Kesintisiz BağlantıBluetooth 5.0
EksileriBağlantı Chazından Biraz Uzaklaşınca Kesinti
skor
5
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi hem beni en çok hayal kırıklığına uğratan hem de beklentimin çok altında kalan nokta oldu diyebilirim. Kulaklığın üzerindeki ses noktalarının kulağın tam içine denk gelmemesi, bu sebepten yüksek seslere çıkamaması, bass-tiz-midleri tam olarak hissettirememesi gibi konular gerçekten Urbanears gibi bir markanın kulaklığından beklenen kaliteyi bu sefer kullanıcılara sunamamış desek pek de yanlış olmaz.

ArtılarıTemiz Ses
EksileriYüksek Ses VerememesiBass-Tiz-Mid'lerdeki Başarısızlığı
skor
6
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Oyun Performansı Yok

ArtılarıPozitif Özellik Yok
EksileriNegatif

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Ürünün sarj ünitesi dış görünüş olarak hoş gözüküyor. dokunma hissiyatı ve malzeme kalitesi çok kütüden ziyade fazla sert malzemeden yapılmış. tırtıklı dokusu çizilmelere ve elinizden kayma gibi durumlar için düşünülüp yapılmış olsada kalitesizliği belli oluyor. uzun kullanımlarda kulaklarınızda ağrı yapacaktır.
Malzeme Kalitesi
Ürünün tasarımında da bahsettiğim gibi çok sert malzemeden yapılmış ve kalitesiz.
Konfor
Çok kötü
İzolasyon
Yok
Günlük Kullanım
Bu ürünü nerede nasıl kullanırım diye düşündüğümde bir yere konumladımam mümkün değil. kulakları rahatsız eden yapısı, sarjın çabuk bitmesi, malzeme kalitesi hepsi günlük kullanımı ve kullanım alanınızı belirteceği için ciddi anlamda sorunlar yaşayabilirsnizi.
Mikrofon Kalitesi
Karşı taraf ile ne zaman konuşsam sesiniz kötü, ses kesik kesik geliyor gibi sorunlarla karşılaştım.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı olarak sıkıntı yaşamadım.
Ses Kalitesi
ses kalitesi yok.
Oyun Performansı
Bunun için ürünün bir iddası yok. Oyun için kullanılacak gibi değil.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi2
Konfor2
İzolasyon1
Günlük Kullanım1
Mikrofon Kalitesi2
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi1
Oyun Performansı2

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Ömrü25 Saat
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
5.6
Urbanears Luma TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Urbanears Luma TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.