Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Philips SHQ6500CL/00 Bluetooth spor kulaklık SHQ6500CL/00

skor
6.1

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
İzolasyon4
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi6

Fiyatı

Philips SHQ6500CL/00 Bluetooth spor kulaklık SHQ6500CL/00
Philips SHQ6500CL/00 Bluetooth spor kulaklık SHQ6500CL/00
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Philips SHQ 6500, bir kablosuz sporcu kulaklığı. 

 

Philips Kulaklıklar, tıpkı diğer Philips ürünlerinde olduğu gibi sektörde öncü teknoloji firmalarından. Küçük ev aletleri, kişisel bakım, aydınlatma, televizyon ve açıkçası teknoloji alanında değmedikleri alanları saymanın daha kolay olacağı marka, bu anlamda arkasında müthiş bir bilgi birikimi ile ilerliyor.

 

Bluetooth kulaklık dünyası; kulak üstü ve kulak içi kulaklıklar olarak, kulak içi bluetooth kulaklıklar ise; tam kablosuz ve boyun askılı olarak kategorilendirilebilir.

 

SHQ 6500, koşu esnasında araçlara karşı bir farkındalık yaratmak amacına sahip rengi, yağmura karşı dayanıklılığı ve üstün konforu ile; bir boyun askılı bluetooth sporcu kulaklığı.

 

Hadi yakından bakalım!

Artılarıİyi Malzeme KalitesiBütçe DostuOldukça KonforluKulakta Çok Sabit Kalabiliyor
EksileriBoğuk Ses KarakteriDemode Bluetooth Bağlantı ProtokolüMikrofon Kalitesi Daha İyi Olabilirdi
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

SHQ6500 bir boyun askılı bluetooth kulaklık. 

 

Aktif yaşam tarzı koşulları göz önünde bulundurularak dizayn edilen kulaklığın burda sunulan özellikleri öne çıkartan, sade ve şık bir kutusu var.

 

Sunum

 

Kutunun içinden çıkanlar:

 

  • Philips SHQ 6500 Bluetooth Sporcu Kulaklığı
  • 2 Çift, Farklı Boyutlarda Yedek Slikon Kulak Kancası
  • Hızlı Başlangıç Kılavuzu
  • Micro-USB Kablosu

 

SHQ6500, bizlere tek bir renk seçeneği ile sunuluyor. Burada fosfor sarısı olarak nitelendirebileceğimiz, üzerine ışık çarptığı takdirde farkındalığınızı koruyacak bir renk türü tercih edilmiş. 

 

Trafik bölgesinde, veya kalabalık yaya alanlarında koşuya çıkıyorsanız, SHQ6500 ile aktivitenize ekstra bir güvenlik katmanı ekleyebilirsiniz.

 

Açık akustik, sesi içeri alarak etrafınızdaki sesleri fark etmenize olanak tanır ve güvende olmanızı sağlar.

 

Elimizde ki kulaklık, dünyayla olan iletişiminizi de kesmiyor. Açık akustik tasarım, etraftaki sesleri içeri alarak çevrenizde olup bitenleri fark etmenizi ve dış mekanda egzersiz yaparken güvende olmanızı sağlar.

 

SHQ6500'ün silikon kulak kancaları, kulaklığın kulakta pek sabit durmasını sağlayarak, antremanlarınızda kulaklığın kulaktan düşme endişesini ortadan kaldırabiliyor. Tabii, bu durumun kişisel ergonominize bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

 

Ürünün kablosu üzerinde 2 adet kutucuk görüyoruz. Bunlardan bir tanesi mikrofon sistemini ve kontrol tuşlarını barındırırken, diğeri iç elektronikleri bir arada topluyor. Amfi devresi, kablosuz modülü ve dahası bu elektroniklere verilebilecek örneklerden.

 

Kumanda üzerinde müziğimizi durdurup - başlatabiliyor, çağrılarımızı cevaplayabilyor, ses seviyesini yükseltip alçaltabiliyoruz. 

 

Oldukça küçük hacim alanına sahip kabinlerin dış yüzeylerinde, büyükçe "L" ve "R" simgeleri yer alıyor. Böylelikle, kulaklığı kulağımıza yerleştirirken her seferinde doğru yolu hızla buluyoruz.

skor
6
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

SHQ 6500, malzeme kalitesi oldukça standart bir kulaklık.

 

Ürünün burada hafif olması adına plastik temelleri üzerine kurulu bir materyal anlayışına sahip olması oldukça doğal olsada, burada tercih edilen malzemenin kalınlığı ve yoğunluğu, SHQ6500'ün zamanla aşınabilmesine, hatta belki de arıza çıkartmasına yol açabilecek düzeyde.

 

Eleştirilebilecek 2 nokta; kumanda üzerinde yer alan tuşların pek sert mekanizmaları ile kontrolü belki güç bir hale getirebilecek oluşlarıyla birlikte, şüphesiz, micro-usb portu kapağı. Bu kapak pek güven vermiyor. Uzun vadede yerinden çıkarsa, şaşırmayız.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

SHQ6500, çok konforlu bir kulaklık.

 

Oldukça kompakt bir yapıya sığdırılan kabinler, süper yumuşak slikon kulak kancası yardımıyla kulakta çok sabit şekilde kalabiliyorlar.

 

Cildimiz ile uyumlu, çoğunlukla hava alan açık tasarım kulakları aşırı terden de koruyabilecek gibi gözüküyor.

 

Toplam 14 Gram ağırlığa sahip SHQ6500, basitçe, konfor kriteri altını gururla dolduruyor. 

skor
4
KULAKLIK.COMİzolasyon

SHQ6500, izolasyon beklentisi olan müzik ve spor severlerin tercih etmemesi gereken bir kulaklık.

 

Kulak ucu slikonları ile kulak kanalını kapatmayan, nispeten açık diye tabir edebileceğimiz kabin tasarımı, doğal olarak dış çevre ile olan bağlantınızı koparabilecek niteliklere sahip olamıyor.

 

Bunu belki bir avantaj olarak görüp, outdoor spor aktiviteleri yaptığınız anlarda güvenliğinizi sağlayacak faktörlerden biri olarak düşünebilirsiniz.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Her ne kadar, IPX2 sertifikası ile suya ve tere karşı orta düzeydeki dayanıklılığı (en azından yağmur altında ki koşularınızı sağ sağlim atlatabilmenizi sağlayabilir), üstün konforu ve mikrofon desteği ile günlük kullanımınızda ihtiyaç duyabileceğiniz özelliklerin altını bir nebze çizebilse de, SHQ 6500 bir akıllı kulaklık değil.

 

Büyük oranda açık akustik tasarım belirli durumlarda bir avantaj olarak görülebilecekken, gürültüden uzak kalmak istediğiniz anların en büyük düşmanı haline  gelebilir. 

 

Philips SHQ6500'de, tahmin edebileceğiniz üzere bir mobil uygulama desteği de bulunmuyor. 

 

Boyun askılı kulaklıklar, vücudunuzun bir parçası gibi davranarak tüm gün üzerinizde taşınabiliyorlar, bu kısım aslına baktığınız zaman bir avantaj olarak da görülebilir.

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Philips SHQ6500 mikrofon performansı biraz boğuk bir ses karakteri eşliğinde düşük çözünürlük üreten mikrofonları ile bizi etkileyemiyor.

 

Bu kulaklıkla tabii, istenirse aramalar yapılabilir, toplantılara katılınabilir ve tüm karşılıklı iletişim faaliyetleri gerçekleştirilebilir fakat bu etkinliklerde karşı tarafın sesinizi sanki yanınızdaymış gibi duymayacağını garanti edebiliriz.

 

SHQ6500 mikrofonları, iki kişi arasına kalın bir perde koyuyor.

skor
5
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

SHQ6500, bağlantı kalitesi açısından demode özelliklere sahip bir kulaklık.

 

Bluetooth 4.1 altyapısı eşliğinde sunulan SBC ve AAC Bluetooth Codecleri, herhangi bir yüksek çözünürlük desteği sunmamalarının yanında, burada stabilite ve sinyal gücü açısından modern sürüm 5.2'nin hasretini çekiyorlar.

 

Biz testlerimizde bağlantıda herhangi bir kopma yaşamasak da, en azından kağıt üstünde güven verici ve sevindirici bağlantı özellikleri okumamış olduk.

 

Çevrenizde ki sinyal yoğunluğuna göre, kulaklığın mobil aygıtınız ile kuracağı bağlantı köprüsünün sağlamlığı değişkenlik gösterecektir.

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

SHQ6500, boğuk bir ses karakterine sahip, düşük çözünürlüklü ses üreten sonik performansa sahip sürücülere sahip bir kulaklık. 

 

Sistem içinde kullanılan amfi maksimum 10mW çıkış gücü ile 32 Ohm empedansa sahip bu kulaklıkları çok da iyi besleyemiyor. 

 

Karanlık, mid bas ağırlıklı karakteri ile eğer iyi bir fit yakalanırsa harekete geçirici bir enerji sağlayabilecek kulaklık, açık tasarımına rağmen zaman zaman klostrofobik ve kapalı hissettirebiliyor.

 

15 Hz - 22 kHz frekans aralığı ile duyma aralığınız içinde ki her türlü sesi üretebilecek bu büyük çaplı, 13,6mm dinamik sürücüler, aslında daha iyi beslendiği takdirde performanslarında ortaya koyabilecekleri bir artışı, fiziksel kapabiliteleri dahilinde kaputun altında saklıyorlar. Tabii, burada bir elektronik yükseltme söz konusu değil. 

 

Ses yüksekliği, çevresel gürültüye bağlı olarak eksik yada fazla gelebilecek kadar ortalama olsa da, özellikle dış ortamlarda biz çoğu kişinin sürekli olarak ses yükseltme tuşuna basma ihtiyacı hissedeceğini düşünüyoruz.

 

SHQ6500, uygun fiyatlı bir ürün. Beklentilerimizi zaten çok yüksek tutmasak da, benzer fiyat bandında daha dengeli karakterler eşliğinde, daha yüksek performanslar sunan ürünleri daha önce kulağımıza taktık.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (Boyun Askılı)
Bluetooth VersiyonV4.1
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans32 Ohm
MikrofonVar
Suya DayanıklılıkIPX5
USB StandardıUSB-C
Kablo Uzunluğu0.25 m
Sürücü Çapı 12mm
Kablosuz ŞarjYok
Hassasiyet107 dB
Batarya Ömrü4.5 Saat - Bekleme Süresi 55 Saat - Konuşma Süresi 4.5 Saat
Frekans Aralığı 15 - 22 000 Hz

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.1
Philips SHQ6500CL/00 Bluetooth spor kulaklık SHQ6500CL/00
Philips SHQ6500CL/00 Bluetooth spor kulaklık SHQ6500CL/00
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.