Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL Flip 6 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.9

Tasarım8.4
Malzeme Kalitesi8.4
Günlük Kullanım8.4
Bağlantı Kalitesi8.2
Ses Kalitesi7.4
Konfor6.8
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

SES TESTİ
NaN:NaN0

Genel Değerlendirme

Flip serisi, JBL taşınabilir bluetooth hoparlörler arasında performans ve taşınabilirlik kriterleri arasında ki dengeyi temsil eden modeller içeriyor.

 

Flip 6, serinin en son ve yeni modeli. Aynı abisi Charge 5'te gördüğümüz gibi, Flip 6 da ilk önce sisteme dahil edilen üst frekans sürücüsü ve yeni tasarımı ile öne çıkıyor.

 

JBL taşınabilir bluetooth hoparlör serisi, bir çok modelden oluşuyor. Bu modeller, süper bir hızla, her seni yeni jenerasyona evriliyor. 

 

Aşağıda, en yeni nesil JBL bluetooth hoparlörleri ve bu hoparlörlerin, hangi modellerin yerini aldığını belirttik.

 

 • Go 3
 • Clip 4
 • Flip 6
 • Charge 5 
 • Extreme 3
 • Boombox 2

 

Hadi Flip 6 kablosuz bluetooth hoparlör özelliklerine detaylıca yakından bakalım!

ArtılarıFlip 5'e Kıyasla Daha Temiz, Detaylı Ses KarakteriKompakt Boyut, Güçlü Sesİyi Malzeme KalitesiModern TasarımUSB-C
EksileriCharge 5 ile fiyatları birbirine çok yakın, bu fiyatlarda Charge 5'i tercih etmek daha mantıklı.12 Saat Batarya Ömrü Boyutuna Göre Süper Etkileyici Değil
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Marka son zamanlarda neredeyse tüm bluetooth hoparlör serilerinin yeni modelleri ile karşımıza çıktı.

 

Her boyut, bütçe ve amaca yönelik sunulan bu geniş ürün gamının son modellerinin en büyük ortak noktası, şüphesiz ki tasarımları. 

 

Daha büyük JBL logosu, daha fazla kauçuk kabartmalı kaymaz yüzey, daha keskin hatlar ve bir çok yeni renk seçeneği; bu kablosuz hoparlörlerde eğlenceli bir enerji açığa çıkartıyor.

 

JBL Flip 6, kaliteli bir kutu içerisinde, premium bir sunum ile açığa çıkıyor.

 

Sunum

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

 • Flip 6
 • USB-C Şarj Kablosu
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu
 • Garanti Belgesi

 

Bu bluetooth hoparlör, 4 farklı renk seçeneği ile bizlere sunuluyor. Abisi Charge 5 için tam 9 farklı renk seçeneği hazırlanmıştı.

 

Flip 6 renk seçenekleri:

 

 • Mavi
 • Kırmızı 
 • Gri ve
 • Siyah

 

Hoparlörün ön yüzeyinde büyük bir JBL logosu yer alıyor. Bu yeni logo dizaynını biz eski nesile kıyasla daha çok beğendik.

 

Alt yüzeyde, bir zemine koyulduğunda sabit durmasını sağlayacak kauçuk taban, yan yüzeylerde pasif radyatörler(pasif radyatörlerin üzerinde "Play" logoları yer alıyor), arka yüzeyde ise USB-C portu yer alıyor. Bunun yanında alt yüzeyde bazı tuşlara da yer veren JBL, buradan sistemi açma-kapama ve bluetooth eşleştirme özelliklerine erişmemize izin veriyor. Bu tuşlara bir led aydınlatmada eşlik ediyor. Son olarak burada bir askı asabileceğimiz bölge de var.

 

Flip 6 üst yüzeyine baktığımızda birçok tuşla karşılaşıyoruz. Bu tuşlar sırasıyla; "Party Boost, Ses Azaltma, Ses Arttırma Tuşu ve Başlatma - Durdurma Tuşu" olarak belirlenmiş.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi, yeni nesil JBL taşınabilir hoparlörlerin güçlü yanlarından.

 

  • Go 3
  • Clip 4
  • Charge 5
  • Flip 6
  • Extreme 3

 

ve dahası, tamamıyla yenilenmiş gövde tasarımlarına ek olarak güven verici malzeme kalitesine sahip hoparlörler.

 

Flip 6, ürün gamının geri kalanından faklı değil. Biz bu hoparlörün gerek suya ve toza karşı dayanıklılığı(IP67), gerek kilit noktalarda ki sert plastik, diğer noktalarda ki file kaplı esnek yapısı, gerekse tuşların ve portların verdiği hissiyatlar sonucu her türlü outdoor aktivitemize götürmekten keyif alıyor, güven duyuyoruz.

 

Bang & Olufsen Explore kadar tank gibi üretilmiş olmasa da, biz Flip 6'nın uzun müddet yanımızda kalabileceğine inanıyoruz.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Flip 6, 12 saat batarya ömrü, USB-C desteği, her koşula dayanıklı gövdesi, IP67 suya ve toza karşı dayanıklılığı ve güçlü sesi ile ister evde, ister dışarıda kullanmalık bir bluetooth hoparlör.

 

12 saat batarya ömrü, kendisinden biraz daha büyük Charge 5'in 20 saat batarya ömrü ve çok daha küçük clip 4'ün 10 saattlik batarya ömrü karşısında etkileyici değil. Yinede, günü çıkarabilecek bir kablosuz hoparlör olmasıyla outdoor aktivitelerde bu anlamda üzmeyecektir.

 

Partyboost özelliği ile aynı özelliğe sahip bir başka JBL hoparlörle Stereo ya da Mono olarak eşleşebilen Flip 6, sesi ikiye katlamanıza olanak verecek kadar da akıllı.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Kardeşleri GO 3 ve Clip 4 ve abisi Charge 5'te olduğu gibi, Flip 6 da bluetooth 5.1 altyapısında; oldukça standard codecler eşliğinde, güvenilir bir bağlantı kuruyor.

 

 

AptX, LDAC gibi codecler ister miydik, burada ki sürücülerin sonik potansiyelleri düşünüldüğünde çok da emin değiliz.

 

 

Go 3 ve Clip 4'e kıyasla daha iyi ses kalitesi açığa çıkartan sürücülerle donatılmış olsa da, kompakt boyutlu taşınabilir bluetooth hoparlörlerde güvenilir ve sürekli bir bağlantı, temel önceliğimiz. Burada sağlanan türden...

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesini belirleyen onlarca unsurdan bazı en önemlileri, sürücü boyutu, sürücü malzemesi, sürücü sayısı, amfi kalitesi, gücü ve bağlantı kalitesi. 

Sürücü boyutu başlı başına özellikle kulaklık dünyasında çok da kilit bir özellik değil. Yani büyük sürücü, çoğu zaman daha kaliteli sesi işaret etmiyor. 

Lakin, söz konusu bluetooth hoparlörler olduğunda durum biraz daha farklı. 

Zaten akustik olarak çok ideal olmayan plastik kabinlerin içerisine birde küçücük sürücüler yerleştirildiğinde sonuç epey cılız ve özellikle açık alanlarda doyuruculuğa ulaşmayan karakterler oluyor.

 

Bir diğer sorun, çoğu bluetooth hoparlörün full range sürücüsü ile tüm frekansları bir noktadan üretmeye kalkması. Çok hızlı hareket etmek için fazla devasa olan bir sürücü ile üst frekans ürermeye çalışan bir hoparlörün çözünürlük açısından vay haline.

 

JBL Flip 6, Flip 5'ten farklı olarak şimdi bir tweetera ev sahipliği yapıyor. (Charge 5 gibi!)

 

20 watt full range, 10 watt tweeter çıkış gücüyle çalışan hoparlör toplamda 30 watt güç ile birlikte eskisinden daha yüksek çözünürlüklü, temiz ve doyurucu.

 

Yan taraflardan ateş eden pasif radyatörler, artık midlerden sorumlu ana sürücü ve dedike tweeter ile, fiyatına göre tatmin edici bir ses deneyimi yaşayabiliyoruz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Standart flip serisi
Malzeme Kalitesi
Pasif radyatörler sağlam kauçuk geri kalan kısımlar örgü kaplama güven veriyor
Konfor
Hafif ve rahat taşınabilir bu serinin ana amacı bu zaten
Günlük Kullanım
Bir adet ipimiz var rahat taşınabilir olması için bu bir artı,Hafif,Su geçirmez günlük kullanım. İçin bunlar olması gereken özellikler
Bağlantı Kalitesi
Pairing modu iyi hızlı bağlantı kolay kolay kopmuyor
Ses Kalitesi
Ses kalitesi. Standart. Nispeten boğuk bir adet tweetere sahip olmasına rağmen bu kısmı kullanılabilirliği ve taşınılabilirliği ile kapatıyor codec olarak standart sadece sbc var
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Tasarım
Silindir tipli ve pasif radyatörler dışarı doğru verilmiş, ürünün yuvarlanmasını önleyen silikon stoper unutulmamış.
Malzeme Kalitesi
Dışı cordura örgü ipten yapılmış dayanıklı ve şık görünüyor.
Konfor
Boyutları küçük ve yumuşak kauçuktan üretilmiş, dışını saran ip örgü sayesinde ürünün elden kayması engellenmiş.
Günlük Kullanım
Boyutları nedeniyle kolay taşınabilir, bu tarz ürünler her eve lazım, denize götür, pikniğe götür, bahçende dinle.
Bağlantı Kalitesi
Bu ürünün bağlantısı sadece kaynağı direk olarak görürse iyi ve hemen bağlanıyor, duvarlar arası geçişlerde çok kötü hemen teklemeye başlıyor.
Ses Kalitesi
Üründe 2 pasif woofer ve 1 adet tweeter var bu sayede çok dengeli ve çevresel bir ses verdiğini söyleyebilirim. Boyutlarına göre bass performansı da iyi. Uygulamasını yükleyip ekolayzır ayarlarını mutlaka yapın.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım9
Bağlantı Kalitesi4
Ses Kalitesi9
Tasarım
Ürünün rengi beni benden aldı, bu turkuaz renge bayıldım diyebilirim. Metalik yüzeylerde çiğ durabilecek bu renk, kumaş kaplamada çok hoş ve tatlı durmuş. JBL yeni nesil hoparlörlerinde hem yumuşak hatlı hem de agresif bir tasarım ortaya çıkarmayı başarmış. Kenarlardaki fırçalanmış alüminyum kaplamalı pasif radyatörler de hoparlöre ayrı bir hava katıyor. Elegans bir tasarım olmasa da dış ortama ve parti mekanlarına mükemmel uyduğunu düşünüyorum.
Malzeme Kalitesi
Ürün tamamen sert bir kumaşla kaplanmışken kenarları dokulu bir silikondan yapılmış. Ürünü nereye koyarsanız zarar görmeyecekmiş gibi bir hissiyat veriyor. Kabartmalı ve yumuşak dokulu “Flip 6” yazıları ise aşırı derecede hoşuma gitti. Kısacası ürünün neresine dokunsanız kalite akıyor. Bir puanı nereden kıstın o zaman diyorsanız, kendini aratmasa da pasif radyatörler ve logo hariç üründe metal bir aksam bulunmuyor. Bu metal kısımlar da sağlamlığa etki etmiyor ne yazık ki. Tuşların basma hissiyatı tok ve sağlam, bastığınızda güzel bir tepki veriyorlar.
Konfor
Bu ürün küçük kardeşleri “Go ve Clip” serilerinden takdir edersiniz ki daha ağır. Daha şiddetli ses için hafiflik ve boyuttan feragat etmek gerekli. Taşırken çantanıza kolay koysanız da elinizde taşımanız çok kolay olmayacak. Bileğinize takmak için ipi olsa da yarım kiloluk ağırlığı elinizde ne kadar taşımak istersiniz? O tartışılır.
Günlük Kullanım
Çantanıza atın ve sahile gidin, istediğiniz yere koyun çünkü toz ve suya dayanıklılık sertifikası var. Kirli, ıslak mekanlarda bile rahatça kullanabilirsiniz çünkü suyun altında yıkayabilirsiniz. Tabii ki bilerek suya sokmayın ama oldu da suya düştü diyelim, dert etmenize gerek yok. 550 gramı sürekli elinizde taşımak istemezsiniz fakat taşımanız gerekirse de bileğinize takmak için bir ipi mevcut. Düşürmekten de korkmanıza gerek yok yani.
Bağlantı Kalitesi
Yeni cihazları bu ürüne bağlamak çok kolay ve kalabalık bir ortamda değilseniz çok yüksek mesafelerde bile cihaz çekiyor. Bağlantının koptuğunu hiç görmedim ve iki cihaz arasında geçiş yaparken sorun yaşatmıyor.
Ses Kalitesi
Ses şiddeti olarak zaten müthiş bir ürün, evinizde hiçbir zaman %100 sesle müzik dinleyeceğinizi zannetmiyorum çünkü komşularınız kapınızı çalabilir. Dış ortamda da üründen çok uzaklaşmadığınız sürece tatmin edici bir ses şiddeti var. Ses kalitesi olarak da beklentimi karşıladı çünkü ben bu üründen monitör bir hoparlör olmasını beklemiyorum. Ben bu üründen şiddetli bir ses ve tatmin edici seviyede bir ses bekliyorum. Çok yüksek seslerde bazen baslarda tıkandığını ve sesi kıstığını fark ettim ama bu bence gayet normal çünkü sesin şiddeti çok yüksek. PartyBoost ile de birden çok ürünü birbirine bağlayabiliyorsunuz yani bir arkadaşınızda da bu nesilden bir JBL varsa sesi daha da yükseltebilirsiniz.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi7
Tasarım
tasarımı büyük abilerine göre bir tık daha kompakt ancak bu heryere sizinle beraber gelebileceği anlamına gelmiyor boyutu cepte taşımak için fazlasıyla büyük. ancak sırt çantanızda rahatlıkla taşıyabilirisiniz. üstünde bulunan ses açma kapatma durdurma ve partyboost tuşları sırıtmadan güzel bir şekilde konumlandırılmış ayrıca altında bulunan açma kapatma ve bluetooth tuşuda şarj girişi ile beraber tasarımı tamamlamış.
Malzeme Kalitesi
ürünün etrafı tamamiyle kumaş kaplı ve buda premium bir hissiyat veriyor açıkçası. geri kalan yerlerdeki plastikler gayet kaliteli bir his veriyor ancak kumaş outdoor aktivitelerinde kirlenecek ve temizlemesi bela olucak gibi duruyor
Konfor
ürün genel anlamda çok kompakt durmuyor ancak çantanızda taşımaya engel değil. herhangi bir etkinlikte ufak bir alanı coşturacak kadar güzel ses vermekte yanında gelen kayışı ile beraber elinizde veya bisiklet üstündede rahatlıkla kullanabilirsiniz
Günlük Kullanım
günlük kullanımda bir ev içinde sizi üzmeyecek bir performansı rahatlıkla verebiliyor. ancak iş outdoora geldiğinde eğer bass seven biriyseniz ses kalitesi sizi pek tatmin etmeyebilir ayrıca şarj konusundada asla üzmeyeceğini rahatlıkla söyleyebilirim
Bağlantı Kalitesi
ürün bağlantı konusunda çok başarılı 15 m mesafede ancak kopmalar duyulabiliyor. uygulaması kullanışlı ve sade içinde eq ayarı ve partyboost özelliğini kullanabileceğiniz bir alan var
Ses Kalitesi
ürün genel olarak temiz ses veriyor baslarıde yeterli ancak iş sesi fullemeye geldiğinde basslardaki bozulmayı çok fazla hissettiriyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor4
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi6
Tasarım
Ürünün dış tasarımı bulunduğu ortama uyum sağlar nitelikte olmasına karşın jak girişi ile kablolu kullanılamaması can sıkıyor fakat tam şarj ile 12 saate kadar dinleme süresi sunan Flip 6 ile kablosuz müzik dinleme keyfi ayrı güzel ve asla kolay kolay bağlantı kopmuyor.
Malzeme Kalitesi
İplik malzeme ile baştan aşağı döşenenen Flip 6 tıpkı karbon fiber ile korunuyormuş gibi bir his veriyor içime ve ondan düşse bile üstesinden gelebilecek bir hoparlör olduğunu düşündürüyor. Günlük kullanımda elimde taşımak hem kolay hemde tutamacı sayesinde elimden düşmüyor fakat ürün biraz ağır, daha hafif yapılabilirdi.
Konfor
Konfor konusunda ödün verilmemiş ve konulduğu her yüzeyde sağlam bir şekilde durmasını sağlayacak kauçuk, silikon benzeri bir malzeme ile üretilmiş desteği ile masamdan asla kaymıyor veya düşmüyor. Ürün şimdiye kadar denediğim tüm bluetooth hoparlörlerden daha ağır, ağırlıktan kısmak yerine kaliteye önem verilmiş.
Günlük Kullanım
1 ile 1.5 saat arası bir şarj ile bataryasını sonuna kadar doldurabiliyor ve 12 saate kadar dinleme peformansı veriyor ve bu zaman diliminde düşük şarjda performans düşüklüğü gibi bir problem gözlemlenemiyor.
Bağlantı Kalitesi
Flip 6, Bluetooth V5.1 ile donatılmasından dolayı bağlantı hızı ve kalitesi hatsafada ve kolaylıkla sorun yaratacak bir ses sistemi değil fakat ben bağlıyken başka birisinin hoparlöre kolaylıkla bağlanabilmesi hoşuma gitmedi.
Ses Kalitesi
Basları beğendim, phonk ve drill trap vb. müziklerde güzel performans gösteriyor fakat klasik, senfoni müzikler dinlemek isterseniz verdiğiniz paranın karşılığını almadığınızı hissedebilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Bluetooth VersiyonV5.1
Suya DayanıklılıkIP67
Batarya Ömrü12 Saat
Batarya Şarj Süresi2.5 Saat
Ağırlık550 Gram
Boyutlar 17.8mm x 6.8mm x 7.2mm

Karşılaştırmalar

 • Puanı
 • Kulaklık
 • Demo Kaydı
skor
8
JBL Flip 6 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
JBL Flip 6 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
NaN:NaN0
skor
8.2
JBL CHARGE5 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
JBL CHARGE5 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8
JBL Clip4 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
JBL Clip4 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
NaN:NaN0
skor
7.8
JBL GO 3 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
JBL GO 3 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
NaN:NaN0

Fiyatı

JBL Flip 6 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
JBL Flip 6 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.