Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL Clip4 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Günlük Kullanım9
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi6

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.1

Tasarım8.3
Malzeme Kalitesi8.7
Günlük Kullanım8.3
Bağlantı Kalitesi7.5
Ses Kalitesi7.7

Fiyatı

JBL Clip4 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
JBL Clip4 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

JBL Clip 4, yeni nesil JBL bluetooth hoparlör ailesinin en sevilen modellerinden biri. 

 

Go 3'e oldukça yakın, bütçe dostu fiyatı; 2 kata kadar daha uzun giden pil ömrü ve daha dolgun ses karakteri ile, Clip 4 bizi tatmin eden bir genel performansa sahip.

 

JBL taşınabilir bluetooth hoparlör serisi, bir çok modelden oluşuyor. Bu modeller, süper bir hızla, her seni yeni jenerasyona evriliyor. 

 

Aşağıda, en yeni nesil JBL bluetooth hoparlörleri ve bu hoparlörlerin, hangi modellerin yerini aldığını belirttik.

 

 • Go 3
 • Clip 4
 • Flip 6
 • Charge 5 
 • Extreme 3
 • Boombox 2

 

Hadi, her yere asılabilen; günlük kullanım dostu ergonomisiyle öne çıkan bu taşıbabilir küçük eğlence dostumuza yakından bakalım!

Artıları10 Saat Batarya ÖmrüHer Yere Asılabiliyor!USB-CBoyutuna Göre Güçlü ve Enerjik Ses PerformansıCanlı Renkler, Göz Alıcı Tasarımİyi Malzeme Kalitesi
EksileriBu Fiyat Etiketinde, Hiçbir Şikayetimiz Yok
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Clip 4, tasarımsal yönleriyle öne çıkan bir taşınabilir bluetooth hoparlör.

 

JBL, 4 jenarasyondur Clip serisine devam eden, senelerdir de sayısız kablosuz hoparlöre imza atmış tecrübeli bir ses teknolojileri firması.

 

Clip serisinin son jenarasyon tasarımı; kabarık logo, kauçuk kaymaz taban, sağlam bir askı ve yeni renk seçeneklerinden oluşuyor. 

 

Clip 4 renk seçenekleri:

 

  • Mavi
  • Pembe
  • Kamuflaj
  • Gri
  • Kırmızı 
  • Siyah

 

Olarak bir çok tercih imkanı ile bizlere sunuluyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

JBL Clip 4, kumaş kaplı sert plastik gövde etrafında metal iskelete sahip klips ile donatılmış. 

 

İsmini tam olarak burdan alan model, kilit özelliği olan bu askı aparatı sayesinde bir yerlere rahatlıkla asılabiliyor ve düştüğü zaman kolay kolay zarar görmeyecek güveni veren gövde kalitesi ile buna ekstra teşvik de ediyor.

 

Oldukça uygun fiyatlı bir taşınabilir hoparlöre göre, Clip 4'ün ince detaylar düşünülerek tasarlanmış bir outdoor tankı olduğu öne sürülebilir.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

USB-C, IP67 suya ve toza karşı dayanıklık, küçük ve taşınabilir gövde, GO 3'ten daha makul ses seviyesi yüksekliği, daha tatminkar ses performansı ve güçlü bağlantı kalitesi; Clip 4'ü günlük kullanım için pek ideal bir taşınabilir hoparlör yapmaya yeten özellikler.

 

10 saat batarya ömrü, GO 3'ün üstüne konula ektra 5 saat daha demek. Bu; tam 2 katı daha iyi performans sergileyen Clip 4'ü, Go 3'e kıyasla sektör standartlarına daha uygun, rekabetçi bir konuma yükseltiyor.

 

Açıkçası, kampa gittiğiniz bir günde büyük ihtimalle 5 saatten daha fazla kullanacağınız GO 3'ün tek şarj ile tüm günü çıkaramayacak olmasını görmek, üzücü olurdu. 

 

Clip 4 outdoor senaryolar için daha güvenilir bir alternatif!

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Aynen GO 3'de olduğu gibi, Clip 4 bluetooth 5.1 altyapısında; oldukça standard codecler eşliğinde, güvenilir bir bağlantı kuruyor.

 

AptX, LDAC gibi codecler ister miydik, sürücülerin sonik potansiyelleri düşünüldüğünde çok da emin değiliz.

 

Clip 4 gibi giriş seviyesi bluetooth hoparlörlerde güvenilir ve sürekli bir bağlantı, temel önceliğimiz. Burada sağlanan türden...

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi; GO 3'te olduğu gibi, Clip 4'ün de en güçlü yanları arasında değil. 

 

Clip 4 özelinde her ne kadar GO 3'e kıyasla biraz daha yüksek ses seviyesi ve bir miktar daha hacimli bir algı yaratılsa da, sonik kapabilite endişesi, hoparlörün dizayn temelleri arasında işlenmeyen değerlerden biri JBL taşınabilir giriş seviyesi kablosuz hoparlörlerde...

 

Kompakt sürücüler, hafif gövde, uzun batarya ömrü ve su geçirmezlik gibi konular odağında tasarlanan akustik yaklaşım, ancak markanın Charge serisi ve üstü modellerde özenli bir hal almaya başlıyor diye düşünüyoruz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Tasarım göreli bir kavram olmakla birlikte, “ göz var iz’an var kardeşim” dedirtecek kadar güzel. Gövdeyi saran karabina, hem sağlamlık hem de tasarım ögesi olarak ürünü tamamlamış. Renk seçimi gören herkesin dikkatini çekmekle kalmamış, ürüne premium bir hava katmış. Kumaş kaplama kevler etkisiyle tasarımı tamamlamış.
Malzeme Kalitesi
Alüminyum karabina, yumuşak plastik öğeler, kumaş kaplama ile uzun süre kullanılabilecek bir kalite ortaya çıkmış.
Konfor
Çantaya, uygun büyüklükte ceplere, pantolon köprüsüne takılıp her yere götürülebilecek kadar konforlu. Yeteri kadar hafif. Tasarıma yakışan bir boyunluk olmasını isterdim.
İzolasyon
Ses izolasyonu yapısı gereği yok.
Günlük Kullanım
Her yerde her an kullanılabilen bir ürün olmuş. Mutfakta, balkonda, piknikte, çocuğunuzun doğum günü partisinde, çalışma odasında. Kısacası telefonunuzun ses kalitesini bir yükseltmek istediğiniz yerde kullanılabilir.
Bağlantı Kalitesi
En son cihaza sorunsuz bağlanıyor.
Ses Kalitesi
Kendi grubunda başarılı bir sesi var. Ses karakteri mid ve tizlerde daha belirgin ve güzel. Baslarda ise, düşük volümde iyi sonuç veriyor. Ses seviyesi yükseldikçe, kabinin esnek yapısından oluşan titreşim ile sürücünün basları bir birini boğabiliyor. Bu da dinlediğiniz müzik türüne göre dinlemeyi keyifsizleştiriyor. Hip-hop ve elektronik müzikte çok başarılı bulduğum söylenemez. Akustik kayıtlar, solo enstrümanlarda şaşılacak kadar başarılı. Tınılar, enstrüman ayırımları başarılı. Vokaller iyi. Özellikle kanun, arp gibi telli enstrümanlarda çok tatlı tınılıyor.
Oyun Performansı
Oyunlarda ses gecikmesi hissedilmiyor.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Günlük Kullanım9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Konfor9
İzolasyon8
Oyun Performansı8
Tasarım
Özellikle renk seçimleriyle dikkatleri çeken Clip 4'ün en iddalı olduğu kategori bence tasarım: On üç renk seçeneğinden hem mavi-turuncu gibi eğlenceli renklere hem de düz siyah gibi sade renk seçeneklerine yer verilmiş. Ayrıca Clip 4'ün karabina kancası eski nesil Clip'lere göre daha geniş olduğundan dolayı taşıma konusunda daha büyük esneklik sağlıyor. Ufacık boyutlarıyla pantolonunuzun cebine bile sığdırabileceğiniz bir şık bir bluetooth hoparlör olmuş.
Malzeme Kalitesi
Metal çerçeveli örgü gövdesini elinize aldığınızda kaliteli olduğunu size hissettiriyor. Naylon örgüler tüylenmeye ve tiftiklenmeye karşı sıkıca sarılmış ve silikon çıkartmalar oldukça sağlam yapıştırılmış durumda. Tabi tüm bunlar kaba kullanıma ve zamana karşı yenik düşme potansiyelini de taşıyor. Ayrıca esnek ve sağlam örgü panel, diyaframı darbelere karşı iyi koruyor. Karabinanın alt esneyen çenesi mat plastikle kaplı, bu sayede Clip 4'ü bir yere asarken çizilme korkusu ortadan kalkıyor.
Konfor
Bluetooth Hoparlör olduğu için bu kategoride değerlendirilmemiştir.
İzolasyon
Bluetooth Hoparlör olduğu için bu kategoride değerlendirilmemiştir.
Günlük Kullanım
JBL Clip 4 kamp, sahil veya pikniğe giderken kancasıyla çantanıza asıp yanınızda götürmek isteyeceğiniz hafif bir bluetooth hoparlör. 10 saat pil ömrüyle beraber IPx7 toza ve IP6x suya dayanıklılığıyla dış mekanlara güvenle taşıyabilirsiniz. Ancak kapalı ortamlarda hoparlörün ses seviyesi size fazlasıyla yeterli gelirken sahil kenarı gibi etrafı açık ve geniş ortamlarda ses yeterince rezone olamayacağı için seviyesi yetersiz kalacaktır. Yine dış ortamlara Clip 4'ünüzü götürdüğünüzde hoparlörünüzü nereye koyduğunuza dikkat etmelisiniz zira örgülerin arasından tozları temizlemek işkence olabilir :)
Bağlantı Kalitesi
Ürün bağlantı konusunda istikrarlı ve herhangi bir sorun çıkarmıyor, mesafe olarak ortalama bir performansı var. Bunun yanında tuş seslerinde kullanılan gitar sesleri özgün olmuş. Kodek olarak yalnızca SBC destekliyor ve herhangi bir jak girişi bulunmuyor. Bunun yanında bu fiyat bandında uygulama desteği de beklerdim.
Ses Kalitesi
JBL Clip 4, 5W güç ile çalışıyor ve 4cm çapındaki diyaframın arkasında bas radyatörü bulunuyor. Clip 4'ü bir zemine koyduğunuzda bas sesler bu yüzeyden yansıyor daha dolgun bir alt frekans performansı alıyorsunuz. Buna bağlı olarak hoparlörü hangi zeminde kullandığınızın da bu performansa etkisi var. Alt frekanslar derinlere inebiliyor ancak bas seslerin çok da sıkı olduklarını söyleyemem. Mid frekanslar bas sesler tarafından biraz boğulsa da rahatsız etmiyor. Tizler çok üst frekanslara çıkamıyor bundan ötürü hava yetersizliği var. Toparlayacak olursam Clip 4'ün ses kalitesi fena değil diyebilirim.
Oyun Performansı
Mono Bluetooth Hoparlör olduğu için bu kategoride değerlendirilmemiştir.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon7
Oyun Performansı7
Tasarım
Tasarım ve dokusu gerçekten çok iyi, elinize ilk defa aldığınızda gerçekten tasarım harikası olduğunu anlayabiliyorsunuz. Taşıması kolay olması açısından klips olayı muazzam olmuş. Tam bir seyahat ve tatillerde size yol arkadaşı olacak cinsten. ''Tak çantana aç müziği yoluna devam et!''. Bu duruma ek olarak rengi harika!
Malzeme Kalitesi
İlk olarak malzemesine su geçirmemezlik özelliğiyle zaten ne kadar kaliteli olduğunun gösteriyor. Aynı zamanda sert ve güven veren cinsten bir yapıya sahip özellikle bu JBL tüm hoparlör modellerinde bunu öne sunuyor.
Konfor
Konfor konusunda şöyle söyleyebilirim ister çantana ister bisikletine ya da elinde taşı inanılmaz şekilde bunu kolaylaştırıcı klips yapısı sayesinde yapıyorsun ki hiç bir yerde müziksiz kalmıyorsun :):)
İzolasyon
İzolasyon konusunda herhangi bir fikrim yok hoparlörlerde bu konu biraz ölçülebilir bir şey olduğunu sanmıyorum o yüzden değerlendirme kriterine eklemiyorum.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda hoparlörleri aslında şöyle değerlendirmek lazım, her yerde rahat rahat kullanamayabilirsin çünkü hoparlör çoğunluğa hitap edebiliyor ama evinizde, bahçenizde ya da atölyenizde iş yaparken muazzam yardımcınız olabiliyor. Bireysel yapabildiğiniz ve etrafınızda kimse olmadığı yerde gerçekten iyi bir yol arkadaşı diyebilirim!
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi gayet hızlı ve yerinde. Sadece diyebileceğim bir tek şey var. Bağlantı mesafesi belki arttırabilir oda isteğe bağlı bir tercih olduğunu düşündüğüm için bu yorumu yapıyorum
Ses Kalitesi
JBL daha önceki hoparlörlerini de kullanma fırsatı bulduğumdan bu marka gerçekten bu ürünlerinde harika sesleri ortaya koyabiliyor. Bazen diyorsunuz şu kadar küçük şeyden bu kadar büyük ve muazzam bir ses nasıl çıkabiliyor diye insanı hayrete düşürebiliyor :D Bu modeli rahatlıkla evinize alabilir ve her türlü etkinliklerinizde seve seve kullanabileceğinizi söyleyebilirim :)
Oyun Performansı
Oyun performansı olarak söyleyebileceğim kablolu hoparlörlere göre tabiki de muhteşem bir performans bekleyemezsiniz. Fakat normal kablosuz hoparlör olarak kalitesinden ödün vermiyor. Bunu bir oyun tutkunu olup sürekli bir oyun oynayan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Günlük Kullanım7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon8
Oyun Performansı8
Tasarım
Clip serisinin önceki modellerinde de kanca gibi veya benzetilmeye çalışılan malzemeler kullanılsa da bence gerçekten kanca niteliği taşıyan ilk hoparlör Clip 4 diyebilirim. Diğer eski nesillerinde kullanılan kancalar ya küçük veya şekilsiz ya da Clip 2 deki gibi işlevsiz bir şekilde görülüyordu. Ancak Clip 4 ile birlikte Karabina denilen geniş çaplı dayanıklı bir kanca kullanılarak ürünün adı tam anlamıyla yerine getirilmiş.
Malzeme Kalitesi
Birden fazla renk seçeneğiyle sunulan hoparlör, dikey veya yatay konumda çalmak üzere tasarlanmış. Yatay konumda kullanılırken alt tarafında bulunan yiv süngerler sayesinde kayması engelleniyor. Yüksek basslı şarkılarda oldukça faydasını görebilirsiniz. Dış kaplamasında kullanılan kumaşımsı kaplama sayesinde de oldukça rahat bir doku hissi veriyor.
Konfor
Hoparlörün genel boyutuna baktığımızda kolaylıkla taşınabileceğini anlıyoruz. 240 gram ağırlığıyla çoğu telefondan hafif konumda. Üst kısmında bulunan karabina adlı kanca sayesinde de Tahmin edebileceğiniz her yere asılabiliyor.
İzolasyon
İncelenen ürün bir ses bombası olduğundan bu üründe izolasyon aramak pek de mümkün değil.
Günlük Kullanım
JBL Go 3 ile kafa kafaya piyasaya çıktığından beri karşılaştırılan Clip 4 karabina kanca özelliği sayesinde öne geçiyor. Bisiklet sürerken Çantaya, pantolon askısına ve hatta bisiklet gidonuna bile asılıp sizin her yerde müzik zevkinizi devam ettirmenizi sağlıyor.
Bağlantı Kalitesi
Clip 4, yükseltilmiş Bluetooth 5.1'i kullanırken Clip 3, Bluetooth 4.1'i kullanıyor. Ayrıca Clip 4, Clip 3 gibi tamamen su geçirmez değildir. Bununla birlikte, toza dayanıklıdır ve IPX 67 su geçirmezlik derecesi, yoğun su spreylerine karşı dayanıklı olmasını sağlar.
Ses Kalitesi
En önemlisi, basının buna ciddi bir darbe vurmasını beklemeyin: Hoparlör, en yüksek ses seviyesinde sert bir ses çıkarabilir. Dinleme testlerimde performans parçadan parçaya değişiyordu. X Ambassadors Boom parçası düşündüğümden daha vurucu olsa da, örneğin, Major Lazer'in Know No Better'ı kısıtlı geliyordu. Kısacası, bu küçük hoparlör, kendi boyut sınıfının üzerinde bir performans sergiliyor, ancak bunun küçük bir hoparlör olduğu anlaşılmıyor.
Oyun Performansı
Oyun esnasında ürün bir ses bombası olduğundan pek de oyuna uygun üretildiğini söyleyemem.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi7
Konfor6
İzolasyon5
Oyun Performansı6
Tasarım
Bir çok farklı modele kıyasla çeşitli renk seçeneklerinin olması çekiciliğini artırıyor. Model serisi gereği kanca detayı başta ne kadar olmasada olurmuş dedirtmesine karşı günlük kullanımda faydasını çok görüyoruz.
Malzeme Kalitesi
Elinize aldığınızda kaliteli malzeme hissiyatını direk alıyorsunuz. Bu da kullanıcıya güven veriyor. Kauçuk yerleri yüksek seslerde zeminde kaymayı engelliyor işini yapıyorlar. Kauçuk kısımlar soyulma yapmaz gibi duruyor.
Konfor
yeteri kadar hafif olması gereği her yere taşınabilir. kancası sayesinde çantaya veya bele takılabilir.
İzolasyon
kullanım amacı gereği yok
Günlük Kullanım
yine boyutlarından dolayı her an yanınızda olan bir ürün incelediğim sürece en memnun kaldığım nokta oldu.
Bağlantı Kalitesi
Son bağlanan cihaza direk bağlanıyor aşırı rahat bi durum ama keşke çoklu bağlantı seçeneği olsaymış
Ses Kalitesi
Başarı tatmin edici bir sesi var. baslar yüksek seslerde biraz boğuluyor tizler ve midler cok iyi boyutlarına ses yüksekliği olarak ise boyutuna göre gayet tatmin edici.
Oyun Performansı
Çok oyun deneyimim olmadı fakat video izlemelerde gecikme neredeyse yok rahatsız eden bir durum yok.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi10
Günlük Kullanım9
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon10
Oyun Performansı10
Tasarım
Ürünün tasarımını çok beğendim özellikle asılabilmesi çok işlevsel oluyor ancak tek yönlü ses vermesi bazen üzücü olabiliyor
Malzeme Kalitesi
Ürün fiyatına göre premium hissettiriyor kumaş kaplamasına dokunmadan edemiyorsunuz gayet başarılı ancak sakar biri iseniz üstüne şekerli bir içecek dökülürse başınız ağrıyabilir
Konfor
Ürünü istediğiniz gibi pantolona bile takıp kullanabilirsiniz benim clip serisini sevmemin sebebi bu kolay kullanım olanağı. Keşke Clip tasarıma sahip çok daha premium ürünler sunsalar.
İzolasyon
Herhangi bir şey söylenemez
Günlük Kullanım
Ürünü tamamen dışarda kullandım çok küçük yer kaplıyor bisiklet sürerken olsun motor kullanırken olsun çok iş görüyor aynı zamanda oda hoparlörü olarak da çok güzel iş görebilir tek eksiği mikrofon
Bağlantı Kalitesi
Ürünü ilk açtığımda telefona bağlamam 10 saniyemi aldı aynı şekilde aynı ortamda farklı telefona bağlamam da öyle hiçbir şekilde karışık bir kombinasyonu yok gerçekten takdir ettim. Aynı şekilde mesafe de çok iyi
Ses Kalitesi
Ben bu kadar küçük bir hoparlörden böyle dolgun ve hisli bas beklemiyordum beni çok şaşırttı normalde charge 3 kullandım daha önceden ama bunun bile iş görecek düzeyden daha iyi iş çıkardığını rahatlıkla söyleyebilirim
Oyun Performansı
Bu cihazla oyun oynamak doğru olmaz stereo değil
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Günlük Kullanım9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon10
Oyun Performansı4

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Bluetooth VersiyonV5.1
NFCYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans32 Ohm
MikrofonVar
Batarya Ömrü10 Saat
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkIPX7
Ağırlık240 Gram
Frekans Aralığı100 Hz - 20 kHz

Karşılaştırmalar

 • Puanı
 • Kulaklık
 • Demo Kaydı
skor
8
JBL Clip4 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
JBL Clip4 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
NaN:NaN0
skor
7.8
JBL GO 3 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
JBL GO 3 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
NaN:NaN0
skor
8.4
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.