Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Klipsch S1 True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi

skor
7.1

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi7

Fiyatı

Klipsch S1 True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch S1 True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
1,598 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bu yazımızda Klipsch markasının S1 modelinin detaylı bir incelemesi ile karşınızdayız. Umarız aklınızda ki tüm sorular yazımızın sonunda cevaplanmış olur.

 

Yazımıza geçmeden önce Klipsch markasından bahsetmek gerekirse 1946 yılında Paul W. Klipcsh tarafından kurulmuş ve 75 senedir müzik dünyasının en çok  bilinen ve tercih edilen markalarından biridir. Hopörlör alanında Dünya devlerinden biri olan firma 2007 yılında hopörler konusundaki uzmanlığını kulaklıklara da yansıtarak kulaklık üretimine başlamıştır. Hadi şimdi gelin bu büyük firmanın 2019 senesinde piyasaya sürdüğü KLİPSCH S1 modeline yakından bakalım.

ArtılarıBluetooth 5.0Hafif olmasıYüksek kapasite pil içeren saklama kutusu
EksileriAAC DesteğiMicro-Usb Windoes cihazlardaki bağlantı sorunu
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Bu konu biraz göreceli olsa da kulakta çok rahat durduğunu söylemek gerek. Boya konusunda ise çok kaliteli malzeme kullanılmış ve kulaktan ne kayıyor ne de aşırı tutunup kaşıntı yapıyor. Kutu tasarımı ise fiyatına göre değerlendirmek gerekirse yeterli fakat kutudan kulaklığı çıkarmak ilk zamanlarda çok zorlayabilyor, alıştıktan sonra daha rahat yöntemini bulmuş oluyorsunuz. Kulaklıkların her biri 5gr ağırlığında kutusu ise 26gr ağırlığında. Dokunmatik olan bölüme ise rahat ulaşılabiliyor ve kulaklık tarafından verilen komutlar rahat algılanıyor.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Gayet başarılı olduğu bir kaç konudan bir tanesi de malzeme kalitesi. 1000 TL’nin altında kalan kulaklıklara yani rakiplerine göre bir kademe daha üstün. Fakat kutusunun plastik bir malzemeden yapılmış olması ve üst kapağın şeffaf olması biraz malzemeden kaçılmış görüntüsü veriyor.Bu kalitede bir kulaklık için kutu kalitesi daha da iyi olabilirdi.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Tasarım başlığında biraz giriş yapmış olsak da bu bölümde kulkalığın konforunu detaylandırmayı hakeden cinsten işler çıkardığı aşikar.Kulakta 30 dakikayı geçen sürelerde durduğu durumlarda kulakta yokmuşçasına hisse kapılıyorsunuz hatta arada bir yerinde duruyor mu diye kontrol etmek isteyebilirsiniz.Bir diğer ince detay ise dokunmatik kontrol ile kullanıldığında kulağınızı rahatsız etmiyor yani basınç yapmıyor. Kulaklığın silikonları ise kulakiçi basıncı artırmayacak şekilde tasarlanmış daha uzun süreli kullanımın hedeflendiği her açıdan belli oluyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Klipsch S1’in 6 saatlik bir pil ömrü var ve tatminkar yeterlilikte, ayrıca kutusunda ise 15 saatlikte ek bir pil desteği var. %0 seviyesinden %100’e 1.5 saatte sarj olmakta. Tabi bu 5 saatlik pil ömrü de kulaklığın ses seviyesinin %60 seviyelerinde dolaştığında alınabiliyor her markada olduğu gibi son seste verilen rakamlar geçerli olmuyor. IPX4 sıçramaya ve tere karşı dayanıklı bir yapısı var o konuda içinizi rahat tutmakta fayda var. Hızlı sarj olsaydı daha iyi olabilirdi fakat o zamanda fiyat dengesi bu seviyelerde tutulamayabilirdi. ANC desteği bulunmayan kulaklık, genel olarak pasif gürültü engellemeyi sınıfında ki rakiplerine göre daha iyi yapmakta.

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

En önemli konulardan birine geldik diyebiliriz mikrofon. Mikrofon kalitesi bu kulaklıkta her zaman tekrarladığımız gibi sınıfındakiler ile benzer performansta seyrediyor. 2 adet mikrofonu bulunmakta. Sesiniz toplumda ki kalabalık seslerden ne önde iletiliyor ne de geri planda kalıyorsunuz tam ortası diyebiliriz. Biraz sesinizi yükseltmeniz gerekebiliyor konuşma sırasında ki genel anlamda tasarım yapısından dolayı ağzınızdan uzak olduğu için maalesef bu durumlar karşımıza çıkabiliyor.

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.0 olduğunu ve AAC desteği olduğunu daha üst satırlarda belirttik, bağlantı konusunda bir sorun çıkartan ve gecikmesi de öyle çok göze batacak şekilde olmayan bir model S1,beğendiğimizi söyleyebiliriz Fakat diğer marka modellere göre kulaklıkları telefonunuz ile eşleştirmek bir hayli zor olabiliyor bazen tek tek eşleştirdiğinizden dolayı her birinden ayrı ses gelebiliyor bunu çözmek için resetleyip senkronize edip tekrar bağlamak yetiyor.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bir kulaklığın tercih edilirken fazlaca araştırılan, hatta en çok endişe edilen kriteri diyebileceğimiz ses performansıdır. Çoğu kullanıcı yeni bir kulaklık seçimi yaparken, önceden kullandığı ve çok sevdiği eski kulaklığındaki tonu veya bunun tam tersi önceki kulaklığındaki mennun kalmadığı yönlerin olmadığı bir kulaklık arar. Ancak bunun cevabını bulmak her zaman o kadar da kolay olmayabilir.

 

Klipcsh S1’de Bluetooth 5.0 AAC desteği bulunmakta. Burada Klipsch markası kendisini Amerikan sound u severlerin karşısına konumlandırıyor. Peki nedir bu Amerikan sound? Hemen açıklayalım; karakteri vurgulu tizlerin önde olduğu orta frekansın belirginliğini koruduğu rock ve metal müzik ağırlıklı dinleyicilere daha çok hitap eden bir sound olarak tanımlabiliriz bu türü. Fakat bu demek değildir ki S1 diğer müzik türlerinde kötü çalıyor. Tabikide diğer tarz müziklerde de sınıfına göre bir yer edinişi var ama sanki oraya ait değil gibi de durduğunu söylemek zorundayız.

 

Tizler bariz parlak durumda, bass’lar ise ses seviyesi %60 lara geldiğinde kendine geliyor, tabi bunun nedeni ise hedeflenen fiyat dengesi ve segment konumlandırması ayrıca V karakterine de sahip olduğunu da belirtmeliyiz.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerDokunmatik Sensörü
NFCYok
Frekans Aralığı20 Hz – 20 kHz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 10mm
MikrofonVar
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıMicro-USB
Batarya ÖmrüKulaklık 5 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 16 Saat
Batarya Şarj Süresi1.5 Saat
Boyutlar110 x 16.6 x 42.5mm
Ağırlık5g (Kulaklık), 36g Kutu ile Birlikte

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.1
Klipsch S1 True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch S1 True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.