Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Beats EP Kablolu Kulak Üstü Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.2

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım7
Ses Kalitesi6

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.4

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor6
Günlük Kullanım8
Ses Kalitesi6

Fiyatı

Beats EP Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
Beats EP Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
949 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Beats; bildiğimiz üzere 2014 yılında, teknoloji devi Apple tarafından satın alınan pek popüler bir kulaklık markası.

 

Firma sadece kulaklık da değil, genellikle taşınabilir ses sitemleri ve bazı bilgisayarların, telefonların ve arabaların içerisine entegre edilen hoparlör sistemleri ile de tanınıyordu.

 

Beats; popüler kültürün en ünlü isimleri ile birlikte yaptığı reklam çalışmaları sayesinde bilinirliğini her geçen gün arttırarak, dünya üzerinde ki her noktada tanınan, global bir markaya dönüştü. Lebron James gibi sporcular, her maç öncesi sahaya Beats kulaklıkları ile çıkmaya başladılar ve bu hype tüm gençler arasına hızla yayıldı.

 

Marka; tasarım ve malzeme kalitesi kriterlerinde ciddi iyi olsa da, ses performansı hiçbir zaman Beats’in güçlü yanlarından biri olmadı.

 

Odyofiller, gerçek müzik tutkunları genellikle pek detaylı, pek ferah ve natural karakterli ürünlerin peşinde olup, kendilerine en gerçek hayata yakın ses deneyimini yaşatacak ekipmanlarla vakit geçirirler.

 

Beats bunun tam tersine, müziği kendi renginde, kendi karakterinde üreten, imza ses karakteri alt ve üst frekansların pek aksanlı olması sonucu doğmuş bir firmadır. Genel tüketici kitlesi, odyofillerin aksine böyle çalan ses ekipmanlarına pek aşina olup, dinlemekten büyük keyif alırlar.

 

Beats markasının tasarımsal özellikleri ve markasal değerinin yanında kullanıcıya yaşattığı heyecan verici deneyim; pek aksanlı bir “V” ses karakteri sonucu olup, markanın “albeni”sini oluşturan en büyük faktördür.

 

 

EP, Beats’in hali hazırda satışta tuttuğu 8 kulaklık arasında en ekonomik olanı. Hadi yakından bakalım!

ArtılarıGöz Alıcı Tasarım. Zarif Ve ÖzgünÜstün Malzeme KalitesiEğlenceli SunumBas Sevenlere YönelikBir Çok Renk Seçeneği
EksileriÜrünün Piyasada Bir Çok Farklı Fiyata Sahip Olması Kafa KarıştırıcıDenediğimiz En Konforlu Modeller Arasında DeğilKablo Sabit
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Ses performansı hakkında değerlendirme yaparken mutlaka tekrar altını çizmek isteyeceğiz fakat öncesinde burada da; bu kulaklığın fiyatı hakkında alışılmışın dışında bir durumla karşılaştığımızı söylemek istiyoruz.

 

Apple’ın EP için belirlemiş olduğu resmi fiyatı 1000 lira bandı gibi belirtebiliriz. Aynı şekilde de yurtdışında dolar cinsinden benzer fiyatlara satılmakta. Fakat Türkiye’de, güvenilir bir çok yetkili satıcıda EP, 500 lira bandı gibi, yarı fiyata satılıyor. Burada karşılaştığımız fiyat farkı tam bir uçurum olduğundan ve biz puanlamalarımızı öncelikle ürünün fiyatına oranla performansını baz alarak verdiğimizden, kararsız kalmadık değil.

 

Sonuç olarak bir çok yetkili satıcıda ki daha uygun fiyatını baz alarak yorumlamayı daha uygun bulduk ve puanlamalarımızı buna uygun olacak şekilde yapacağız.

 

EP, satıldığı fiyat bandının çok yukarısında bir tasarımsal anlayışa sahip.

 

Ürün birbirinden canlı 4 farklı renk ile sunuluyor. Bunlar: Mavi, Siyah, Beyaz, Kırmızı.

 

Bizim elimizde ki inceleme ürünü kırmızı renkte. Beats’in imza rengi olan bu ton, burada tam anlamıyla göz alıcı bir canlılıkta işlenmiş.

 

Kabinlerin dış tarafında yer alan beats logoları, bizce kabin etrafına çevrili kalın paslanmaz çelik yapı ile uyum yakalamış.

 

Tasarımsal açıdan 2 önemli, eksi olarak gördüğümüz yerlerin ilki; şüphesiz kablonun sabit, çıkarılamaz yapıda oluşu. Biz her kulaklığın kablosunun çıkarılabilir yapıda olması taraftarıyız. 2. büyük eksi ise kulaklığın kafası nispeten büyük kişiler ile uyumsuz olması. Kafa bandı ayarlama mekanizmasının uzunluk limiti, pek çok insan için yeterli olacakken, bir çok insan içinde, sınırın yetersiz tarafında kalacaktır.

 

Sunum

Beats EP, açıkçası çok çok güzel ve kaliteli bir kutu içerisinden, iddialı bir sunum eşliğinde çıkıyor.

 

Kutunun renkleri, model ile birebir uyumlu. Dış, beyaz karton katmanın ön yüzeyinde, EP ile birebir ölçülerde tasarlanmış, yan profilden bir fotoğraf, altında “beats ep” yazısı, sol yüzeyde geniş açı başka bir fotoğraf, sağ ve arka yüzeylerde ise çeşitli yazılar, bilgiler yer alıyor.

 

Dış, beyaz katmanı yukarı doğru kaldırarak çıkardığımızda, kırmızı renkte, beats logosunun ön yüzeyin tam ortasında yer aldığı, pek sert ve kaliteli bir kutu ile baş başa kalıyoruz. Kutunun bu kısmı aslında 3 katmandan oluşuyor olup, ortasında ki derin siyah aksan, sadece 3 boyutlu bir görünüm kazandırmakla kalmayıp, premium bir renk uyumu ortaya çıkartıyor. Ön yüzeyi yukarı doğru kaldırarak, kutu içeriğine ulaşıyoruz.

 

“CHANGE THE WAY YOU HEAR SOUND”, yani “Sesi Duyma Şeklini Değiştir” anlamına gelen Beats’in sloganı için, özel siyah bir karton ayrılmış. Bu slogan ilk karşılaştığımız şey oluyor. Altında, çok çok kaliteli ve özel bir kumaşa sahip, parlak gri renkte taşıma kılıfı ile birlikte kulaklığımız bizi bekliyor oluyor.

 

Kulaklığın altında, yine beats logolu bir bölme mevcut. Bu bölmenin içerisinden; kullanım kılavuzu, güvenlik kılavuzu, garanti belgesi ve özel bir sticker çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·       Beats EP Kulaklık

·       Katlanabilir Kılıf

·       Hızlı Başlangıç Kılavuzu

·       Garanti Kartı

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Gövde aslında paslanmaz çelik iskelet yapının üzerine kurulmuş. Çelik temelin üzeri kısımları, pek kaliteli plastik türevi malzemelerle kaplanmış.

 

Burada hem dokunuş, hemde sağlamlık bu fiyat bandının yukarısında bir seviyede yer alıyor. 

 

Yastıkların malzeme kalitesi yine, kaliteli, uzun vadede kolaylıklıkla eskimeyecek gibi gözüküyor.

 

 

Kablo, bahsettiğimiz üzere gövdeye sabit bir flat kablo. Yani, sanki 2 boyutluymuş gibi gözüken, derinliği az, genişliği fazla bir yapıda. Kablonun dış kaplayıcı malzemesi kaliteli, bununla birlikte en hassas noktalar, gövdeye giriş kısmı ve jack bölgesi, ekstra sert malzemelerle güçlendirilmiş. Mikrofon bölgesi, biraz daha ince ve hafif bir plastic kullanılarak kaplanmış, buranın malzeme kalitesi gövde kalitesinden 1 seviye daha düşük. Buna rağmen, tuşlara basmak kalitesiz bir hissiyat doğurmuyor.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

EP, yalnızca 200 Gram. Bu ağırlık, gördüklerimiz arasında en hafiflerinden değil, fakat çelik isketele sahip, kaliteli bir kulak üstü kulaklık için hafif sayılabilecek bir seviyede.

 

Modelin kompakt ve hafif oluşu, konfor kriteri açısından ciddi bir artı. Bununla birlikte kafa bandının iç kısmı sert değil, yumuşak dolgulu bir materyal kullanılarak üretilmiş. Böylelikle, kulaklığın kafanıza temas eden kısmın her noktası, yüksek konfor standartlarına uygun hale getirilmiş.

 

Yastıkların dış kaplamasının pürüzsüzlüğü ve ciltle uyumu iyi. Aynı şekilde iç dolgunun da oldukça yumuşak olduğunu söyleyebiliriz.

 

Burada 2 sıkıntı; kulaklığın yatay düzlemde ki kafanızı sıkma kuvveti biraz fazla. Eğer büyük bir kafanız varsa, hacimsel anlamda oldukça küçük olan yastıklar bu basınca yeterli desteği veremeyip, konforsuz bir deneyim yaşatabilirler.

 

 

Bir diğer sıkıntı ise burada kafa yüksekliği ayarlama mekanizmasının, ortalamadan büyük kafa boyutuna sahip kişiler için pek uygun olmaması. Burada ki limit, kesinlikle her ergonomiye uygun olmamakla birlikte, çoğu kişi ile de uyumlu olmayı sürdürecektir.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Kablolu kulak içi ve kulak üstü kulaklıkları, “Günlük Kullanım” kriteri dahilinde değerlendirmek, tabii günümüzde daha ilk baştan bazı eksiler almalarına sebep oluyor.

 

Beats EP, herhangi bir elektronik özelliğe sahip olmayan, fakat kablosunda bir mikrofon barındıran, hafif ve kaliteli bir kulaklık.

 

Kablosunun çıkarılamaz oluşuyla birlikte gövdenin katlanamaz yapısı tabii, taşınabilirliği kısıtlayan faktörler olsada, model oldukça kompakt. Bu, göz alıcı tasarım öğeleri ile de birleşince, günlük hayatta yanınızda taşımaktan keyif alabileceğiniz bir kulaklık ortaya çıkartan kritik noktalardan biri.

 

 

Kablo üzerinde ki mikrofon ve kumanda bölgesi., çağrılarınızda, toplantılarınızda ve her türlü karşılıklı iletişim senaryosunda size üzmeyecek, kaliteli bir kapsül barındırıyor. Burada mikrofon çözünürlüğü ve sesin genel netlik seviyesinin yeterli düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. 

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Beats EP, ses kalitesi açısından bizi fazlasıyla tatmin eden kulaklıklardan biri değil.

 

Bir kulaklığın “Ses Performansı” hakında değerlendirme yaparken tabii, kulaklığın satın alınabildiği fiyat aralığı, kritik dinleme seanslarımızı yaparken tarttığımız parametrelerin sonucunda, karar verme mekanizmamızda ki önemli filtrelerden biri oluyor. Bir kulaklığın Ses Kalitesi puanı “6” ise, bu, o kulaklığın bulunduğu fiyat bandında ki diğer rakiplerinin de değerlendirmeye alınması sonucu verilmiş bir puandır. Böyle yaparak her incelememizde aslında benzer bir referans noktası belirlemiş oluyoruz. Eğer en iyiyi referans alarak puan verirsek; bu durumda “fiyatına göre” bir çok iyi ses kalitesine sahip kulaklığa 2-3 gibi puanlar vermemiz gerekirdi.

 

EP, aslında “Apple” dahil bir çok yetkili satıcıda 1000 lira bandında satılan bir kulaklık iken; bir çok güvenilir başka yetkili satıcılarda da, tam yarı fiyatına satılmakta. Biz burada puanımızı, kulaklığın uygun fiyat aralığında da rahatlıkla satın alınabildiği gerçeğini göz önünde bulundurarak puanlamamamızı yaptık. Eğer bu kulaklığı Apple mağaza fiyatı olan yukarı fiyatdan düşünürsek, burada bizim puanımız “5” seviyesine inecektir.

 

EP, bulunduğu fiyat bandına kıyasla abartıya kaçmadan eğlenceli olabilen bir tonal karaktere sahip bir kulaklık.

 

Beats, genel değerlendirme kısmında da belirttiğimiz üzere; güçlü alt frekanslara ve enerjik, canlı üst frekanslara sahip kulaklıklar ile genel kullanıcıya; agresif, önde, yoğun müzikalite yaşatan markalar arasında önde gelen firmalardan biri. EP, markanın imza çizgisini koruyor.

 

Teknik Özellikler listesinde kulaklığın sürücü özelliklerine dair hiçbir bilgi yer almıyor. Bu yüzden sürücünün “empedans”ını ve “frekans aralığını” bilmiyoruz.

 

Beats kullanıcılarının en sevdiği noktalardan birinin, yüksek ses seviyesi olduğunun farkındayız. EP, kolay sürülebilen bir kulaklık olmasına rağmen, hassasiyeti yüksek bir model değil gibi gözüküyor. Kulaklığı telefonlarımıza, bilgisayarlarımıza taktığımızda; ses seviyesinin yeteri kadar yükselebildiğini doğrulayabiliriz. Yinede, ürün bir amfi ile eşleştirildiğinde; aslında daha gidecek çok yolu olduğunu ispatlarcasına, çok daha iyi bir noktaya ulaşabiliyor.

 

EP’nin eğlenceli, tanımladığımız doğrultuda ki tonal karakteri; kulaklığa değer katan en önemli noktalardan biri. Lakin Teknik Performans anlamında, model pek de iç açıcı bir başarıma sahip değil.

 

Burada; özellikle 1000 lira fiyat bandına yakışır nitelikte bir çözünürlük seviyesine sahip sürücülerle birlikte değiliz. Şeffaflık, mikro-detay üretimi gibi hassas başarımlar; bu kulaklığın pek iddialı olmadığı parametreler.

 

 

EP’nin sahnesi oldukça toplu, enstrümanların ayrımı ve resimleme; yine herhangi açıdan özellikle takdir edebileceğimiz seviyelerde değiller.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Şık ve sade tasarım ve ikonikleşmiş Beats logosu cihazın bir Beats olduğunu gösteriyor.
Malzeme Kalitesi
Alüminyum ve dokunma hissiyatı yüksek mat plastikten oluşan kasa ve iyi işçiliği olan suni deri kulak pedleri premium bir cihaz kullandığınızı sonuna kadar hissettiriyor. Kontrol tuşlarının basma hissiyatı ise tatmin edici. Yassı kablosu sayesinde kablo daha zor düğümleniyor ve size zorluk çıkarmıyor.
Konfor
Kısa kullanımlarda terletmemesi konusunda küçük kulak pedleri avantajlı olsa da uzun kullanımlarda hafızalı süngerleri olsa da kulak pedleri küçük olduğundan kulağınızda bir acı hissedebiliyorsunuz. Kafa bandında ise silikon kaplama olduğundan kafanızın üstü gayet rahat ediyor.
Günlük Kullanım
Zaten günlük kullanım için tasarlanan Beats EP yassı kablosu veya çok fonksiyonlu tuşları sayesinde kolaylık sağlıyor. Kendi içine katlanamasa da kompakt bir tasarımı olduğundan kutu içinden çıkan kadifemsi heybe ile kolayca taşıyabilirsiniz.
Ses Kalitesi
Fiyatına göre rakiplerinden tek geri kalan yönü ses performansı olan Beats EP zaten günlük kullanım odaklı mobil bir cihaz olduğundan bu kulaklığı takıp sahnenin önündeymiş gibi müzik dinlemeyi aklınızdan geçirmeyin. Toplu taşıma, ofis gibi mekanlarda mobil bir cihazdan müzik dinlemek isteyenler için ideal bir kulaklık.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor6
Günlük Kullanım8
Ses Kalitesi6

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Kablo YapısıSabit ve Düz
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Boyutlar66 x 178 x 154 mm
Kablo Uzunluğu133.9 mm
Ağırlık200 Gram
Suya DayanıklılıkYok
Kablo Giriş UcuSabit

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.2
Beats EP Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
Beats EP Kablolu Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.