Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser ACCENTUM Wireless Kulak Üstü Kulaklık

skor
8

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8

Fiyatı

Sennheiser ACCENTUM Wireless Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser ACCENTUM Wireless Kulak Üstü Kulaklık

Genel Değerlendirme

Sennheiser Accentum, ünlü ve yüksek performanslı Momentum 4'ün daha ekonomik bir alternatif olarak kullanıcıları selamlıyor. 7.999 TL fiyat etiketi ile Momentum 4’ün etkileyici özelliklerine yakın bir performans sergileyen bu model, bu fiyat aralığındaki kullanıcılar için kusursuz bir seçenek olabilir.

ArtılarıAccentum, 179$’lık fiyatıyla yüksek performansı uygun fiyatla sunuyor.Fiyatına göre etkileyici ve dengeli bir ses kalitesi.Fiyat aralığı düşünüldüğünde başarılı bir aktif gürültü engelleme özelliği.Uzun süreli kullanımlarda bile rahat.EQ ayarları, ses bölgeleri ve Sound Check gibi özelliklere erişim sağlayan akıllı kontrol uygulaması.Uzun pil ömrü ile dikkat çeken Accentum, 50 saat kullanım süresi sunuyor.Stabil ve güçlü Bluetooth 5.2 bağlantısı.Geniş bir stereo alana sahip, instrument ve efektlerin nereden geldiğini anlamayı kolaylaştıran bir soundstage sunuyor.
EksileriDaha uygun fiyatlı olmasının bir sonucu olarak plastik malzeme kullanımı daha fazla.Orta frekansta biraz eksik ve boş hissettiren bir ses profili.Momentum 4’e kıyasla biraz daha sade bir tasarıma sahip.Bazı frekanslarda detay kaybı yaşanabilir.Genel olarak sağlam olmasına rağmen, plastik yapısı ürünün daha ucuz hissettirmesine neden olabilir.
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Genel anlamıyla Sennheiser Momentum 4'den esinlenilen tasarımda daha sportif ve yumuşak geçişler yapıldığını söylemekte fayda var. Ayrıca Momentum 4'un taç bandında kullanılan kumaş yerini mat bir yüzeye bırakmış gibi görünüyor. Sennheiser ACCENTUM, Momentum 4'ün aksine daha minimal bir tasarıma sahip. 

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Accentum, Momentum 4’ün kompakt ve plastik bir versiyonu olarak görülebilir. Başlığın üzerindeki örgü malzemenin eksik olması ve daha minmal kulaklık kabzaları ile birlikte daha uygun fiyatlı bir yapıya kavuşmuş. Stil anlamında küçük tavizler verse de, bu tasarım daha sportif bir kulaklık modeli için mobilite sağlamaktadır. Accentum, daha küçük olmasına rağmen kulağı tamamen kapsıyor ve sıkı bir izolasyon sağlıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Başlığın sıkmayan yapısı ve tam oturan kulak kabzaları ile Accentum, uzun süreli kullanımlarda bile rahat bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar, bu rahatlık sayesinde saatlerce kesintisiz bir müzik deneyimi yaşayabilirler. Momentum 4'ün kulak yastıklarına nazaran daha dolu bir sünger tercih edilmiş olması oldukça mantıklı bir tercih olmuş diyebiliriz. 

skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

Accentum’un gürültü engelleme özelliği, fiyatının hakkını veren bir performans sergiliyor. Bu özellik, kullanıcının müziğini daha geniş bir alanda deneyimlemesine olanak tanıyor. Momentum 4 kadar güçlü olmasa da, gürültü engelleme konusunda tatmin edici bir iş çıkarıyor. ANC performansı diğer incelediğimiz kulaklıklara göre en üst sırada yer almasa da oldukça iyi bir performansa sahip denelebilir.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Accentum, 50 saatlik etkileyici pil ömrü ile günlük kullanımda kullanıcısını yarı yolda bırakmıyor. Bu uzun pil ömrü, günlük kullanımda büyük bir avantaj sağlıyor denilebilir. Ortalama bir dinleyici için 7-8 günde bir şarja takılabilir. Özellikle toplu taşımalarda oldukça verimli bir performans sağladığını söylemekte fayda olacak. 

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Sennheiser Accentum Kulak üstü kulaklığın mikrofon kalitesi oldukça verimli desek yalnış bir cümle olmaz. Gündelik hayatınızda, toplantılarınıza ve telelefon görüşmelerinize rahatlıkla girebilirsiniz. Sesiniz karşıya net bir şekilde iletilir. Tonal karakterinizde ufak bir robotikleşme mümkündür ancak bu çoğu kulaklıkta karşımıza çıkan bir durum olduğu için sorun teşkil etmiyor.

skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 versiyonunu kullanan Accentum, kesintisiz bir bağlantı deneyimi sunuyor. SBC ve AAC'nin yanı sıra aptX ve aptX HD gibi codec'leri destekleyen bu model, yüksek kalitede ve stabil bir bağlantı performansı sunuyor.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Accentum, içerisinde barındırdığı 37 mm dinamik sürücü sayesinde fiyatına uygun güçlü bir ses seviyesi sunuyor. Geliştirilmiş gürültü engelleme sistemi, kullanıcıya daha geniş bir ses alanı sunarken, özellikle fiyatına göre oldukça başarılıdır. Smart Control uygulaması ile kullanıcılara EQ, ses bölgeleri ve kullanıcının kulağına özgü müzik ayarlama imkanı tanıyan Sound Check gibi özellikleri sunuyor.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerAptX
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerDokunmatik Sensörü
NFCYok
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Batarya Ömrü50 Saat Genel Kullanım
Sürücü Çapı 37 mm

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.