Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

EPOS ADAPT 165T Kablolu Kulaklık İncelemesi

skor
8

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
İzolasyon5
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8

Genel Değerlendirme

EPOS ADAPT 100 serisinden, ADAPT 165 T’yi sizler için inceledik. Ürünü her sektörde kullanabilirsiniz. Gerek ofis, gerek çağrı merkezi gerekse bireysel kullanımda verimlilik alabileceğiniz bir ürün diyebiliriz. Farklı bağlantı seçenekleri sunuyor olması da kullanıcı dostu olduğunu destekliyor.

ArtılarıDayanıklılıkEsnek kafa bandı Kolay kullanım ErgonomiMikrofon kalitesi
EksileriSunum (paketleme) Gürültü filtreleme
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

EPOS ADAPT 165 T, çift taraflı kablolu ve hem type-c hem de jak girişiyle kullanabileceğiniz bir kulaklık. Basit ya da orta segment olarak adlandırılabilecek bir ürün lakin görüntü ve detayları düşündüğümüzde pazardaki muadillerinden daha gösterişli diyebiliriz. Taç kısmı ayarını kulak kapsüllerinden yaparak kafanıza göre ayarlayabiliyorsunuz. ADAPT 100 serisinin tamamında aynı yapıyı görüyoruz ki bu da ergonomik açıdan önemli bir nokta. Kulak kapsüllerinin hareketi kafanıza tam oturmasını sağlıyor. Kulak kapsülleri içe dönebildiği gibi yana da hareket edebiliyor. Gizlenebilir bir mikrofona sahip bu da mikrofonu kullanmadığınız zamanlarda normal bir kulaklık formuna dönüştürmenizi sağlıyor. 

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulaklığın taç kısmı son derece dayanıklı plastik bir yapıya sahip. Taç kısmının iç taraftaki yapısı silikon bu da hem başınızdan kaymayı engelliyor hem de uzun süreli kullanımda başınızın acımasına engel oluyor. Her sektörde kullanım için uygun olduğundan bahsetmiştik. Kablonun dayanıklılığı bazı sektör kullanımlarında son derece önemli, örneğin çağrı merkezleri.  

 

Kulaklığın suni deri kulak yastıkları ve delikli yapısı terletmeyi engelleyecek gibi duruyor ancak uzun süreli kullanımlarda mutlaka kulağınız terliyor. Bu da aslında tüm kulak üstü kulaklıklarda yaşanan bir sorun. 

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

O kadar hafif bir ürün ki uzun süreli kullanımlarda size hiçbir sıkıntı yaratmıyor. Hafif olduğu için saatlerce kullanabilirsiniz. Kulak yastıklarının büyük olması kulağınızı rahat ettiriyor, başınızda ve kulağınızda herhangi bir baskı hissetmiyorsunuz. 

skor
5
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kulaklığın over ear olmaması ve ANC (Aktif Gürültü Engelleme) özelliği bulunmaması sebebiyle gürültü engelleme özelliğinden bahsedemeyiz bu da kulaklığın en büyük eksikliği diyebiliriz. Bu eksi yönünü ise mikrofonda bulunan gürültü filtreleme özelliği kapatmış görünüyor. 

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

EPOS ADAPT 165 T kullanım açısından son derece kolay. Type-C girişi olduğu için her cihazla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çağrı kontrol ünitesinden çıkan jak kablosuyla da cep telefonlarıyla ya da Type-C girişi bulunmayan bilgisayarlarınızda da kullanabilirsiniz. EPOS ADAPT 165 T ile çağrılarınızı kontrol edebilir, sessize alabilir ya da sesini ayarlayabilirsiniz. Kullanım kolaylığındaki bir diğer unsur da EPOS Manager uygulaması. Yüksek adette kulaklık kullanımında işinizi kolaylaştıran bir uygulama. Tek bir uygulamadan birden fazla kulaklığın güncellemesini yapabilirsiniz. Bunun da kurumsal şirketler için önemli bir kriter olduğunu düşünüyoruz. 

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Gürültü filtrelemesi sayesinde sesinizin karşı tarafa, bulunduğunuz ortamdaki tüm gürültülerden arınmış bir şekilde iletilmesini sağlar. Açık ofislerde, kapalı ortamlarda kullanabilirsiniz. EPOS Voice Clarity özelliği sayesinde ses, karşıya doğal ve berrak aktarılıyor. Fiyatına göre mikrofon performansı gayet başarılı. 

skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

EPOS ADAPT 165 T Kesintisiz toplantılar ve kaliteli görüşmelerinizi yapabileceğiniz bir ürün. Tüm tümleşik iletişim (UC) platformlarıyla uyumlu olduğu gibi ayrıca Microsoft Teams sertifikalıdır. Toplantılarınızı Teams tuşuyla kontrol edebilirsiniz. Toplantıya katılabilir ya da sonlandırabilirsiniz. Bağlantılarda kopukluk yaşamayacağınız için uzun süre çağrılarda da kullanabilirsiniz. 

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi konusunda şaşırmadık zaten. EPOS’ un tüm ürünlerinde olduğu gibi bu üründe de bu özelliğe bilhassa değinilmiş. Bilimsel araştırmalarıyla 115 yıla aşkın ses teknolojisi ve işitme konusundaki tecrübesini burada da konuşturmuş diyebiliriz. Ses son derece berrak ve net. 

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
Pasif KullanımVar
MikrofonVar
USB StandardıUSB-A

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8
EPOS ADAPT 165T Kablolu Kulaklık İncelemesi
EPOS ADAPT 165T Kablolu Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.