Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

EPOS ADAPT 360 Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık

skor
7.8

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Ses Kalitesi8

Genel Değerlendirme

EPOS ADAPT 360, markanın ADAPT serisine ait başarılı bir ürünü diye düşünüyorum. Ürünün özellikleri gereği çok geniş bir kullanım alanı var, örneğin kafelerde, kalabalık ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hafifliği sayesinde her yere götürebilirsiniz. EPOS ADAPT serisi kelime olarak  “adaptasyon” dan gelir ki bu da serinin her ortama ve kullanım alanına uyum sağlayabileceğini anlatır. Bluetooth özelliğiyle de size kablosuz özgürlük sunar. Markanın tercih sebeplerinden biri de bu; tek bir kulaklık ile birçok işi yapabiliyor olmanız.   

ArtılarıTasarım ErgonomiBağlantı
EksileriŞarj olma süresi Mikrofon kalitesi ANC yetersiz
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

EPOS ADAPT 360 bluetooth kulaklığın tasarımı adeta bir müzik kulaklığı gibi. Suni deri, büyük kulak yastıkları son derece rahat. Katlanabilir yapısı sayesinde her yere götürebilirsiniz. Beklenenin aksine kulaklığın taşıma çantası oldukça yumuşak ve kompakt. Çantanın bu yapısı da yine size taşıma konusunda kolaylık sağlayacaktır. Malum bazı kulaklıkların çantaları da oldukça sert ve büyük olduğu için taşıması da oldukça zor oluyor. EPOS bu kulaklıkta daha önce yapmadığı bir şeyi yaptı ve siyahın dışında alternatif bir renkle de piyasaya çıktı, beyaz. Tasarım konusunda “İskandinav” stilini konuşturmuş diyemeyiz, zira zaten bu kulaklık hepimizin yakından bildiği Sennheiser HD350BT – HD450BT modellerinin dış görünüş olarak birebir aynısı. Markanın, Sennheiser ile ortak girişimi esnasında çıkarttığı bu ürüne Microsoft Teams tuşu eklendi bunun yanı sıra da ANC özelliği biraz daha geliştirildi ve rahat toplantılar yapabilmeniz için EPOS Voice Clarity eklendi. 

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Suni deri kulak yastıkları son derece başarılı, temizlemek istediğinizde ıslak mendil vb ile temizleyebilirsiniz, yastıklarda bir deformasyon olmuyor ancak tabii ki kullanıma ve zamana bağlı yıpranmalar mutlaka olacaktır. Dış kısmı sağlam ve ağır olmayan bir plastikle çevrelenmiş. Büyük kulak yastıkları ve yüksek kaliteli plastik kullanımına rağmen son derece hafif bir kulaklık. Taç kısmının içi de elastik bir yapıya sahip olan bir materyalle kaplanmış.  

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

EPOS ADAPT 360 bluetooth kulaklık konfor açısından tercih edilebilecek bir ürün. Tasarımı gereği ağır gibi görünse de son derece hafif. Kafa bandı kısmı ise baya esnek, inceleme videosunu izlemenizi öneririm. J Tüm kontrol mekanizması kulak kapsülünün dış tarafında yer alıyor. Dokunmatik yerine, tuş kullanılmış bu da kullanımı kolaylaştırıyor. Her komutu buradan verebiliyorsunuz. Kulak yastıklarının suni deri olmasından bahsetmiştik, terletmeyen bir yapısı var. Uzun süreli kullanımlarda ise tabii ki her kulak üstü kulaklık gibi arada bir çıkarıp geri takma ihtiyacı duyacaksınız.  

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

EPOS ADAPT serisi Adapt 360 kablosuz ofis kulaklığı size her yerde toplantı yapma özgürlüğünü sunar çünkü gerek ANC teknolojisi gerekse kolay taşınabilme özelliği sayesinde toplantı ya da konuşmalarınızı uzun saatler boyunca yapabilirsiniz. Uzun saat kullanımında sizi rahatsız edecek bir özelliği yok diyebilirim. Tabii ki konfor kısmında bahsettiğimiz gibi 1 saat kullanım sonrası kulaklığı çıkarma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bunun yanında bu kulaklığı da markanın diğer kulaklıkları gibi “2 kulaklık 1 arada” şeklinde değerlendirmek mümkün. Bundan ne kast ediyorum; saatlerce konuşabildiğiniz gibi saatlerce de kaliteli müzik dinleyebilirsiniz. Düşünün ki bir kulaklık alıyorsunuz hem kaliteli görüşmeler yapıyorsunuz hem de istediğiniz müziği eşsiz kalitede dinliyorsunuz. Dışarıdan görünen bir mikrofonu olmadığı için de müzik kulaklığı olarak kullanıyorsunuz. Beraberinde gelen 2,5 mm’den 3,5 mm olan jak kablosuyla da müzik dinleyebilirsiniz. 2 saat 30 dakikada tam şarjına ulaşıyor ve tam 62 güne kadar standby konumunda kalabiliyor. Beraberinde gelen Type-C şarj kablosuyla da kulaklığınızı şarj edebilirsiniz. 

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

ADAPT 360 bluetooth kulaklıkta 2 tane MEMS mikrofonu bulunuyor. Gürültüyü filtreleyen MEMS mikrofonu, belirli ses kaynaklarına odaklanmak ve diğer yönlerden gelen gürültüyü azaltmak için kullanılan bir mikrofon sistemidir. Ortam gürültüsünü filtreler ve konuştuğunuz kişinin bu sesleri duyma oranını azaltır. Mikrofon kalitesi yeterince başarılı, görüşmelerinizde ya da toplantılarınızda verim alabileceğiniz bir kulaklık. Bu başarılı sistem sayesinde kişi sadece sizin sesinize odaklanıyor ki bu da özellikle görüşmelerde son derece önemli bir unsur. Yani mikrofonun sınıfı geçtiğini belirtebiliriz. 

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi başarılı diyebiliriz. EPOS Voice Clarity özelliği sayesinde ses karşıya net ve doğal aktarılır. Konuşan kişi sanki sizinle yüz yüze konuşuyormuş gibi bir algı yaratır ki bu da uzaktan çalışanların son derece dikkat etmesi gereken bir unsur diyebiliriz. Kulaklığın ANC modunun dışında transparan modu da vardır. Transparan modu ile kulak üstü kulaklığınızı kulağınızdan çıkarmadan üzerinde bulunan mikrofonlar ile çevrenizdeki sesleri duyabilirsiniz. Bu da sizin gerekli durumlarda çevreye odaklanmanızı sağlar. 

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.8
EPOS ADAPT 360 Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık
EPOS ADAPT 360 Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.