Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

PHİLİPS SHQ1405BL/00 Mikrofonlu spor kulaklığı

skor
6.4

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon4
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi8
Ses Kalitesi6

Fiyatı

 PHİLİPS SHQ1405BL/00 Mikrofonlu spor kulaklığı
PHİLİPS SHQ1405BL/00 Mikrofonlu spor kulaklığı
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Philips SHQ1405 bir kablolu kulak içi spor kulaklığı.

 

Philips, bildiğiniz üzere sektörün öncü teknoloji firmalarından. Küçük ev aletleri, kişisel bakım, aydınlatma, televizyon ve açıkçası teknoloji alanında değmedikleri alanları saymanın daha kolay olacağı marka, bu anlamda arkasında müthiş bir bilgi birikimi ile ilerliyor.

 

Huzur verici, deniz mavisi rengi, üstün konforu, aktif yaşantıya uyum sağlayacak ölçüde dış etkenlere karşı koruması (suya karşı) ve kulakta çok sabit kalabilen yapısıyla, bütçe dostu bir seçenek bu kulaklık.

 

Abisi, SHQ6500 bluetooth kulaklık kategorisinde, elimizde ki ürünle benzer sürücü ve kabin tasarımına sahip bir boyundan askılı, kablosuz alternatifiydi. 

 

SHQ1405, philips sporcu kulaklıkları dünyasına adeta bir giriş niteliğinde.

 

Detaylıca inceleyelim!

ArtılarıBütçe DostuOldukça Konforluİyi Malzeme KalitesiSuya Karşı Dayanıklılık (IPX4)
EksileriBoğuk Ses Karakteriİyi Mikrofon Performansı
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Philips SHQ1405, ince, zarif ve şık bir tasarıma sahip uygun fiyatlı bir kablolu sporcu kulaklığı.

 

Aktif yaşam tarzı koşulları göz önünde bulundurularak dizayn edilen kulaklığın burada sunulan özelliklerini öne çıkartan, sade ve şık bir kutusu var.

 

Sunum

 

Kutunun içinden çıkanlar:

 

  • Philips SHQ1405 Kablolu Kulak İçi Kulaklık
  • 1 Çift, Yedek Slikon Kulak Çevreleyen Kulak Kancası
  • 1 Çift, Yedek Slikon Kulak İçi Kulak Kancası
  • Klips

 

SHQ1405, bizlere tek bir renk seçeneği ile sunuluyor. Burada deniz mavisi gibi bir ton tercih edilmiş. Bu rengin, huzur verici ve sakinleştirici bir yapısı var.

 

"Açık akustik tasarım çevrenizden haberdar olmanızı sağlar"

 

Bu kulaklık, sesi engellemediği için özellikle dış mekanda egzersiz yaparken çevrenizden haberdar olup ve güvende kalmanıza destek oluyor. Açık akustik tasarımı etrafınızdaki dünyayı maskelemeden medya tüketmenizi sağlıyor.

 

Kutu içerisine dahil edilen iki farklı kanca tipi ile(biri kulak içi, diğeri kulak çevreleyen), kulaklığı kulak içerisine konforlu ve güvenli bir şekilde sabitlemek pek kolay. Burasının başarılı bir dizayn elementi olduğu söylenebilir.

 

Kulaklığın jack girişi 3,5mm balanssız düzene sahip. Sektör standartı sayılan bu adaptör ile bu kulaklığı her hangi bir kaynak ile eşleştirirken uyumsuzluk yaşamayacaksınız.

 

skor
6
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

SHQ 1405, malzeme kalitesi oldukça standart bir kulaklık.

 

Ürünün burada hafif olması adına plastik temelleri üzerine kurulu bir materyal anlayışına sahip olması oldukça doğal olsa da, burada tercih edilen malzemenin kalınlığı ve yoğunluğu, SHQ1405'in zamanla aşınabilmesine, hatta belki de arıza çıkartmasına yol açabilecek düzeyde.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

SHQ1405, konforlu bir kulaklık.

 

Oldukça kompakt bir yapıya sığdırılan kabinler, süper yumuşak slikon kulak kancası yardımıyla kulakta çok sabit şekilde kalabiliyorlar.

 

Cildimiz ile uyumlu, çoğunlukla hava alan açık tasarım kulakları aşırı terden de koruyabilecek gibi gözüküyor.

 

Toplam 14 Gram ağırlığa sahip SHQ1405, basitçe, konfor kriteri altını gururla dolduruyor. 

skor
4
KULAKLIK.COMİzolasyon

SHQ1405, izolasyon beklentisi olan müzik ve spor severlerin tercih etmemesi gereken bir kulaklık.

 

Kulak ucu slikonları ile kulak kanalını kapatmayan, nispeten açık diye tabir edebileceğimiz kabin tasarımı, doğal olarak dış çevre ile olan bağlantınızı koparabilecek niteliklere sahip olamıyor.

 

Bunu belki bir avantaj olarak görüp, outdoor spor aktiviteleri yaptığınız anlarda güvenliğinizi sağlayacak faktörlerden biri olarak düşünebilirsiniz.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

SHQ1405, bir kablolu sporcu kulaklığı. Eğer bir kablosuz kulaklığın günlük kullanımınıza katabileceği avantajların farkında olarak bir kablolu kulaklık tercih ettiyseniz, burada bir sıkıntı yok.

 

Doğal olarak, herhangi bir elektronik özellik barındırmayan SHQ1405, basitçe, tak çalıştır mantığında opere edilen bir model.

 

Burada sağlanan üstün konfor ve iyi mikrofon kalitesi, bu kulaklığın günlük kullanım performansında öne çıkabileceği 2 temel nokta. 

 

Son olarak, kulaklığın kulakta gün boyu oldukça sabit kalacak olmasıyla birlikte, sunulan IPX4 desteği, SHQ1405'in her koşulda bunu desteklemeyi devam edeceğini garantiliyor.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

SHQ1405, iyi mikrofon kalitesine sahip bir kablolu kulaklık. 

 

Kablolu kulak kulaklıklar, direkt olarak kaynağa bağlı oldukları sebebiyle mikrofon sistemi üzerinde üretilen veriyi kayıpsız bir şekilde kaydedici mekanizmaya aktarabiliyorlar. 

 

Bu, kendilerinin çoğunlukla kablosuz alternatiflerine kıyasla daha yüksek çözünürlüklü sonik karakterlere sahip olmalarına yol açıyor. SHQ1405, mesela SHQ6500'e kıyasla, burada anlatılandan farklı değil.

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

SHQ1400, aynen kardeşi SHQ6500 gibi, boğuk bir ses karakterine sahip, düşük çözünürlüklü ses üreten sonik performansa sahip sürücülere sahip bir kulaklık. Bu iki kulaklık, benzer sürücüleri kullanıyorlar.

 

Karanlık, mid bas ağırlıklı karakteri ile eğer iyi bir fit yakalanırsa harekete geçirici bir enerji sağlayabilecek kulaklık, açık tasarımına rağmen zaman zaman klostrofobik ve kapalı hissettirebiliyor.

 

15 Hz - 22 kHz frekans aralığı ile duyma aralığınız içinde ki her türlü sesi üretebilecek bu büyük çaplı, 13,6mm dinamik sürücüler, aslında daha iyi beslendiği takdirde performanslarında ortaya koyabilecekleri bir artışı, fiziksel kapabiliteleri dahilinde kaputun altında saklıyorlar. 

 

Ses yüksekliği, çevresel gürültüye bağlı olarak eksik yada fazla gelebilecek kadar ortalama olsa da, burada sağlanamayan izolasyon sebebiyle özellikle dış ortamlarda biz çoğu kişinin sürekli olarak ses yükseltme tuşuna basma ihtiyacı hissedeceğini düşünüyoruz.

 

SHQ1405, uygun fiyatlı bir ürün. Beklentilerimizi zaten çok yüksek tutmasak da, benzer fiyat bandında daha dengeli karakterler eşliğinde, daha yüksek performanslar sunan ürünleri daha önce kulağımıza taktık.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Diyafram MalzemesiPlastik
MikrofonVar
Kablo YapısıSabit ve Düz
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Suya DayanıklılıkIPX4
Ağırlık12 Gram
Kulaklık TipiKulak İçi
Sürücü Çapı 12mm
Hassasiyet107 dB

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.4
 PHİLİPS SHQ1405BL/00 Mikrofonlu spor kulaklığı
PHİLİPS SHQ1405BL/00 Mikrofonlu spor kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.2
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 600 Hi Fi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.6
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 660S Hi Fi Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.2
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
Sennheiser HD 100 Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.6
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 206 V2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Ustu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.