Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser Momentum True Wireless 3 Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
9.3

Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.9

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9.8
Konfor9.2
İzolasyon8.6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8.2
Bağlantı Kalitesi8.6
Ses Kalitesi9.6

Fiyatı

Sennheiser Momentum True Wireless 3 Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sennheiser Momentum True Wireless 3 Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
8,599 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Ve işte burada. Momentum 3 ile karşı karşıyayız.

 

Öncelikle şunu söylemekte fayda var ki; Sennheiser Momentum 3'ü, Youtube kanalımızda çok detaylı bir şekilde inceledik. O kadar detaylı bir inceleme oldu ki bu, ANC testleri, rakipleri ile karşılaştırmalı video testleri ve dahası ile, bir rehber konumunda diyebiliriz. 

 

Burada, bir yazılı inceleme ile güzel bir özet geçeceğimizi de düşünüyoruz.

 

Tam kablosuz kulak içi kulaklık dünyası, inanılmaz bir genişlikte artık. Hangi kulaklığı alacağına karar vermeye çalışan kullanıcı, bir çok seçenek arasında kayboluyor.

 

Daha iyi ANC performansı, Daha Yüksek Ses Seviyesi, Daha Konforlu Yapısı, Kablosuz Şarj Desteği ve pazarın geri kalanına kıyasla en büyük farkı, iyi ses kalitesi ile bu kulaklık, yolu aydınlatıyor.

 

Aradığınız şey, saf müzik deneyimi ise, Momentum 3 TWS sizin için bir cevap olabilir.

 

Sennheiser Müziğe ve Ritme ruhen bağlı olanların duygularına hitap eden ses karakterleri yaratma konusunda onlarca yıldır şov yapıyor.

 

Bu sefer daha iyi ANC performansı, kablosuz şarj desteği, daha iyi bağlantı kalitesi, suya karşı dayanıklılık ve yeni bir görünüş ile…

 

Kulaklik.com olarak, ses bizim tutkumuz. Momentum 3 haberlerini almaya başladığımız sıralar, ilk sızıntılarını birlikte, bizimle bu tutkuyu paylaşan ne kadar çok insan olduğunu bir kere daha görmüş olduk.

 

Markanın yeni amiral gemisi, modern ses teknolojisinin karizmatik yüzü.

ArtılarıDaha İyi ANC (Ek Olarak, Adaptive ANC Teknolojisi)Tek Kulaklık KullanımıTatmin Edici Ses YüksekliğiÇok Daha Küçük ve KonforluGüçlü ve Sıkı Baslar İle Yeni Ses Karakteri, Yine Kaliteli SesKablosuz Şarj DesteğiAptX Adaptive KodeğiKulakta Daha Sabit KalıyorMikrofon NC Performansı Daha İyiGeliştirilmiş Mobil Uygulama
EksileriANC Performansı, Sektörün En İyisi DeğilSes Karakteri Odyofillere Göre Değil. Momentum TW2 Daha Geniş Sahneli ve Daha Doğal Bir Karaktere Sahipti.
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Momentum True Wireless 3'ün tasarımı baştan aşağı değişti. 

 

Öncelikle, daha kompakt ve minimalist bir kabin anlayışına doğru evrilen yeni momentum ruhu, bunu 3 farklı renk seçeneği ile sunuyor.

 

Bunlar:

 

 • Siyah
 • Beyaz ve
 • Yeni eklenen Grafit Tonu olarak tanımlanabilir.

 

Sunum

 

Momentum 3, güzelce tasarlanmış, bol aksesuarlı bir premium sunu ile, kaliteli bir kutu içerisinden çıkıyor.

 

Kutunun İçerisinden Çıkanlar:

 

 • Momentum 3 Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklıklar
 • 4 Farklı Boyutta, Slikon Kulak Uçları (XS,S,M,L)
 • 3 Farklı Boyutta, Slikon Kulak Kancaları(S,M,L)
 • Şarj ve Taşıma Kutusu
 • USB-C'den, USB-A'ya Şarj Kablosu
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu & Güvenlik Kılavuzu

 

Momentum TW2 ve TW3’ün tasarımına baktığımız zaman, ilk bakışta bu şarj kutuları, dış kutu tasarımları ile birbirlerine oldukça benziyor. İkisi de kanvas kumaş kaplı ve MTW3’ün bir nebze daha küçük olmasıyla birlikte, benzer boyutlarda.

 

Momentum TW2 de USB-C portu ve LED gösterge kutunun arka tarafında yer alıyordu. Artık ön tarafa taşınan port ve gösterge ile sağlanan en büyük avantaj, tabii yeşil-sarı-kırmızı ışıklar ile pil durumunu temsil eden LED kısmının daha kolay okunabilir olması. Artık durumu kontrol etmek için kutunun arkasını çevirmemize gerek kalmıyor. Kapağı açar açmaz, olan biten karşımızda.

 

Öte yandan kutuları bir kenara bırakırsak, aslında tasarımdaki en büyük değişikliğin kulaklıkların gövdesinin kendisinde olduğunu gözlemleyebiliriz.

 

Momentum TW2’de, TW3’e kıyasla tamamen farklı bir dizayn anlayış gözlemliyoruz. Burada ki Sennheiser amblemi,  ilk olarak bir parlak metal logo üzerine işlenmiş vaziyette.

 

Bu, kulaklığın bir premium kulaklık olduğunu gösteren temel imaresiydi ama marka demiş ki, kardeşim, All Black, aslında her türlü tarza uygun bu sportif anlayışı ben daha minimal ama böyle elegant çizgilere sahip, modern çizgilere sahip bir tasarımla yine de yansıtırım; malzeme kalitesini de en üst düzeye çıkarttım mı, bu kulaklığı herkes bir amiral gemisi olarak görür. Görmeye devam eder...

 

Aslında, biz buna katılıyoruz. Belki ilk bakışta ki yorumlarınız, burada True Wireless Plus'a benzer bir tasarım ortaya çıkmış olacak ama fotoğrafta gözüktüğü gibi de değil. Elinize aldığınız zaman farkedeceğiniz, gerçekten daha rounded, yuvarlanmış köşeler ile ve göze estetik gelen yapısıyla birlikte, bu kulaklık bir amiral gemisi ruhunu yansıtmaya devam ediyor.

 

Burada ki farklardan, en büyük farklardan bir tanesi ise daha sonra CX Sport modelinde göreceğimiz bu silikon kancanın entegre edilmiş oluşu.

 

Bahsettiğimiz yeni gelecek modelde bu çok daha agresif olacak, şu an ön sipariş aşamasında olan CX Sport True Wireless sizin bu incelemeyi okuduğunuz zamana göre satışa çıkmış olacak.

 

Bu kulak kancası hem Momentum 2'den çok daha kompakt ve yuvarlak köşelere sahip olan, zaten kendi kendine bile kulakta daha sabit kalabilen bu kabine eklenmesi ile artık sürtünme maksimuma çıkartılarak herhangi bir Extreme spor aktivitenizde, hareketli yaşantınızda, kulaklığın kulağınızda güvenle kalmasına sebep oluyor.

 

Momentum TW2, bisiklet sürerken, koşu yaparken, çoğu insana güven vermeyen ergonomiye sahipti. Bu kulaklık, kulakta kilitleniyor.

 

Bu açıdan, konforun ve tasarımın birbirine bağlantılı buradaki iki avantaj olduğundan bahsedilebilir.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Momentum 3, malzeme kalitesi ile MTW2’den farksız bir konumda.

 

Bu kulaklıklar sağlam, sert ve üst sınıf bir plastik komposit malzeme kullanılarak üretilmiş; böylelikle hafif ve konforlu bir deneyim garantiye alınmış.

 

Şarj kutusu, Momentum 2’ye benzer şekilde, kanvas kumaş kaplı. Bu, momentum serisinin, markanın geri kalan aktif true wireless modelleri; CX True Wireless, CX Plus True Wireless ve CX Sport True Wireless modellerine kıyasla bie premium görünüş ve dokunuşa sahip olmasını sağlayan temel unsurlardan.

 

 

Kabinin pürüzsüz dokusu, kutunun kapak mekanizması ve slikon uçların oturduğu hazneler, açıkçası kulaklığın her noktası, üstün kalite anlayışını yansıtan cinsten.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Momentum TW3 gövdesi, artık hiç olmadığı kadar kompakt ve ergonomik. 

 

Bunun belki akustik açıdan ses sahnesine yönelik dezavantajına alt başlıklarda değinecek olsak da, kulaklık bu sayede süper konforlu bir yapıya evrilmiş denilebilir.

 

Artık daha yuvarlatılmış köşeler ve pürüzsüz hatlarıyla kulak içine de daha az temas ediyor bu kulaklık.

 

 

Ek olarak, tasarım öğeleri içerisinde bahsettiğimiz yeni kulak kancası ilavesi ile, MTW3 kulak içinde eskisine kıyasla çok daha sabit kalarak, konfor açısından bir avantaja daha ev sahipliği yapmış oluyor.

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın ANC performansının oldukça iyi olduğunu söyleyerek bir özet ile bu kriterin altını doldurabiliriz.

 

Her ne kadar Sony WF-1000XM4 yada bir alt seviyesi Airpods Pro kadar olağan üstü bir performans sergilemese de, Momentum True Wireless 3 sizi dış dünyadan izole edebilir ve müziğiniz ile aranızda hiçbir engel olmadan sizi hayallere daldırtabilir.

 

Adaptive Gürültü Engelleme Özelliği, aslında kulaklığın çevresel gürültüleri anlık olarak dinleyip, buna göre bir analiz yaparak gürültü engelleme seviyesini optimize ettiği bir akıllı deneyim mekanizması. Her ne kadar dış gürültüye maruz kaldığınız ortamda, çoğunlukla maksimum düzeyde ANC performansını tercih edecek olsanız da, ANC'ye en az ihtiyacınız olduğu senaryolarda, pil ömrünün daha iyi korunması ve daha az iç basınç oluşması sebebi ile ANC'nin optimize edilecek olması, güzel birşey.

 

Ek olarak, kulaklığın pasif izolasyonu da, özellikle köpük uçlar ile kullanıldığında oldukça etkili olabilecek gibi...

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Momentum TW3, bir akıllı kulaklığın sektörde evrildiği son noktayı temsil eden modellerden biri. Belki her açıdan en iyisi değil, fakat kesinlikle en kolay tercihlerden.

 

Bu kulaklıkta, izolasyon kriteri altında daha iyi açacağımız adaptif gürültü engelleme özelliği, kablosuz şarj desteği, tek kulaklık kullanımı, yüksek çözünürlük destekleyen bazı kodekler, suya karşı dayanıklılık, yakınlık sensörü, akıllı mobil uygulama deneyimi ve dahası mevcut.

 

Günlük kullanımınız söz konusu olduğunda, Momentum 3’ün açıkçası içinde barındırdığı iletişim, ses ve akıllı teknolojilerin toplamı ile bir şampiyon olduğu özetini geçebiliriz. 


Benzer şekilde, 1,5 saatte tam doluma ek olarak; 10 dakika şarjın sağladığı 1 saatlik kullanım süresi, modern teknolojinin hayatı kolaylaştıran avantajları arasında.

 

 

Dahası detaylı bakış, inceleme videomuzda!

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

MTW3, mikrofon performansı ile MTW2'ye kıyasla özellikle gürültü engelleme performansı ile öne çıkıyor.

 

Youtube da yayınladığımız detaylı inceleme videomuzda bir çok popüler tam kablosuz kulaklığın mikrofon performansını, gürültülü dış ortamda yan yana kıyasladık; dolayısıyla video incelememize göz atarak bu kriter hakkında daha tatmin edici bir karara varabilirsiniz fakat genel yorumumuz, özellikle Airpods Pro'da görebileceğimiz üzere, dış sesleri engelleme performansı arttıkça ses karakteri doğallığının bozulduğu, konuşma tonunun daha robotik bir hale büründüğü yönünde.

 

Momentum 2 True Wireless de daha doğal fakat dış seslerin konuşmaya daha çok dahil olduğu bir deneyim mevcutken, Momentum 3 True Wireless de daha iyi bir denge kurulmuş gözüküyor.

skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Momentum 3 Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklıklar, en güncel bluetooth sürümü olan Bluetooth 5.2 altyapısında, süper kullanışlı ve nispeten yüksek çözünürlük & düşük gecikme sağlayan kodekler ile bağlantı kuruyor.

 

 

Bunlar SBC, AAC, AptX ve AptX Adaptive. Eğer Iphone kullanıcısıysanız, şimdilik AAC kodeğiyle baş başasınız demektir lakin burada Android kullanıcıları AptX Adaptive kodeğinin sefasını sürebilir. Bu güzel.

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Kulaklik.com ekibi olarak, şuana kadar bizlere tanıtılmış Sennheiser high-end modellerin çok büyük bir kısmını kullandık.

 

IE 800, çıktığından beri uzun süre kullandık. IE 800S’e farklı bir açıdan aşık olduk. IE80S’i pek beğenmemiştik...

 

Sennheiser ilginç bir şey yaptı ve IE 300 ortaya çıkarttı. Ardından IE900 ortaya çıkarttı ve IE600 ortaya çıkarttı. Şimdi bir dakika diyorsunuz, kardeşim aktif kablosuz kulak içi kulaklık anlatıyoruz, dinliyoruz; siz niye bana odyofil kulaklıkları içerisinden girdiniz?

 

Bizim onları referans almamız, burada aslında doğru bir şey çünkü markalar, ses kalitesi söz konusu olduğunda, en önemli şeylerden bir tanesinin iç akustikle beraber sürücü teknolojisi olduğunu kabul ederler ve asıl sürücü teknolojilerini bu modeller için üretip, o konuda ar-ge yapıp sonra bu aktif modellere, o teknolojileri entegre ederler.

 

Momentum TW2’yi, tabii ki arada çok büyük bir benzerlik kadar büyük bir farklılık da olsa, IE800S’e benzer gösterirsek, Momentum 3'ü daha çok yine IE600 bile değil, IE300'e örnek gösterebiliriz. Ses kalitesi değil, tonal karakter açısından…

 

Yeni sürücünün, eski sürücüye karşı avantajları var, evet.

 

Momentum 2, bir true wireless kulaklığın haddinin aksine çok geniş sahneli, orta frekansların çok şeffaf olduğu, kadın vokallerin tadından yenmediği, açık, ferah, üst frekanslarda sibilans yapabilecek 7-8 kHz bölgesinin yerine daha çok 10 kHz ve üstünün öne çıkarıldığı, mid-baslardan çok belki sub-basların daha büyük kabinle birlikte özellikle içerde rezone olduğu, havadar, belki özellikle burada ses yüksekliğininde daha az olmasıyla beraber, o tabii pasif kulaklıklarla alakalı bir durum değil, burada referansı kesmiş olduk ama belki daha cılız ama daha natürel, alıştığın zaman seni doğallığı ile tatmin ede,n yorucu olmayan ve huzur verici bir karaktere sahipti.

 

Momentum TW3, benzer ses kalitesi üretebilen sürücüler ile, tonal karakter açısından çok daha agresif bir hale evrilmiş.

 

IE800S’ten, IE300-600-900 ailesine geçişte marka alt frekansları şu ana kadar hiç yapmadığı bir şekilde otoriter bir hale getirmişti.

 

Bu kulaklar düşmana vurur gibi bas frekansları üretiyorlardı ve aynı şeyi burada işte Momentum 3 yapıyor. Bununla birlikte bir denge oturtmak isteyen Sennheiser orta frekansları bütün frekans bandını birden yükseltemeyeceği için, burada en akıllı hareket olarak birazcık geriye çekmiş, burada bir miktar tonal karaktere, tınıyı yapaylık eklenmiş.

 

Bir açıdan, gerçek enstrümanların şeffaflığına çekilen bir perde ile hareket eden MTW3, çok daha enerjik, çok daha detay odaklı, çok daha da canlı bir hale getirildi. Bu kulaklığın karakteri tamamen değişti.

 

Kulaklik.com ekibi olarak, hala MTW2 karakterine hayran olsak da, genel kullanıcının daha çok MTW3 ile mest olacağını, özellikle daha yüksek ses seviyesi ve yoğun baslı karakteri ile yaşayacağı daha müzikal bir deneyim ile tatmin olacağını düşünüyoruz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Kulaklıkların tasarımı güzel ama kutusunun tasarımını beğenmedim. Sağlam ama çok büyük bence. Mesela yazın pantolon cebinde taşıması zor olacak.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi olarak güven veriyor. Sağlam ve premium hissiyatı var.
Konfor
Kulakta gayet rahat ve uzun süre takınca bile kolay kolay rahatsız etmiyor. Kulaklıklar konforlu ama kutusu için aynı şey geçerli değil. 1 puanı kutusunun kalın olmasında kırdım.
İzolasyon
ANC var ve ideal. Yani uğultu gibi sürekli sesleri kesmede başarılı. Ama daha iyi ANCleri duymuştum açıkçası. Daha da iyi olabilirdi. Ayrıca müzik son ses olsa bile ürün dışarıya neredeyse hiç ses vermiyor.
Günlük Kullanım
Burada düşük verdim. Çünkü kutusunu hiç beğenmedim. Neden bu kadar kalın yapmışlar anlamadım. Biraz ince olsaydı pantolon cebinde de rahatça taşıyabilseydik keşke.
Mikrofon Kalitesi
Evde denedim. Arkadaşım kulaklıktan konuştuğumu anladı ama sesin gayet anlaşılır ve net olduğunu söyledi. Dışarıda denemedim.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı konusuna puanım on. Kutuyu açıp kulağa takana kadar zaten telefona bağlanmış oluyor. Ve hiç kopma gibi sorun yaşamadım.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi sennheiser. başka söze gerek yok bence. Ses yüksekliği baya iyi ve basları da bas kafaları oldukça tatmin edecektir. Ama açıkçası basın bu kadar fazla olmasını ben beğenmedim. 1 puanı bastan kırdım.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Tasarım
Sennheiser Momentum True Wireless 3 piyasada 3 farklı renk seçeneği ile sunuluyor. Bu renkler siyah, beyaz ve grafit şeklinde. Elimdeki inceleme ürünü ise siyah renginde. Açıkçası kulaklığın kutusunu ve rengini çok beğendiğimi söyleyebilirim. Şarj kutusuna baktığımızda Mtw 3 te kaliteli kumaş bir malzeme tercih edilmiş. kutuda type c şarj girişi mevcut. Şarj kutusunun üzerinde kulaklıkların şarj durumunu gösteren bildirim ışığı bulunuyor. Kulaklıkların gövde tasarımının Sony WF-1000XM4 veya Jabra’nın Elite serisi gibi benzer tasarımla üretilmiş olduğunu görüyoruz. Bu tasarımı benimseyen kulaklıklar bence kulağa çok daha iyi bir şekilde oturuyor ve ses kalitesine olumlu manada katkıda bulunuyor. O yüzden bu tarz kulaklıkları daha sıcak bakıyorum.
Malzeme Kalitesi
Momentum Tws 3’ün malzeme kalitesine baktığımızda şarj kutusunda kaliteli kumaş bir malzeme tercih edilmiş, kulaklıkların kendisinde plastik premium bir malzeme tercih edilmiş. Kulaklıkların su sıçramalarına ve toza karşı IPX4 sertifikası bulunuyor.
Konfor
Kulaklığın kutusunda farklı büyüklüklerde silikon uçlar ve plastik kulaklık kancaları çıkıyor. Ben kulaklığı kulağıma taktığımda konfor anlamında herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. İster yürüyüş yapın ister spor yapın bu kulaklıklarla gün boyu kesintisiz bir şekilde egzersizlerinizi tamamlayabilirsiniz. Her kulaklıkta karşılaştığımız gibi uzun süreler kullandığınızda ağrı yapabiliyor. Ses kalitesine baktığımızda bunun pek de bir önemi kalmıyor açıkçası.
İzolasyon
Sennheiser Momentum Tws 3 hem pasif hem de aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir kulaklık. Momentum Tws 3’ün kutusundan çıkan silikon kulaklık uçları sayesinde pasif izolasyon başarımı gayet iyi. Smart Control uygulaması üzerinden farkındalık modu ve aktif gürültü engelleme modları arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. Kulaklığın üzerinden tek tuşla farkındalık modu özelliğini aktif edebiliyoruz. Bu sayede karşımızdaki kişi ile çok daha rahat bir şekilde kulaklıkları kulağımızdan çıkarmadan sohbet edebiliyor çevre seslerini net bir şekilde duyabiliyoruz. Mtw 3'ün aktif gürültü engelleme özelliği gayet başarılı bir şekilde çalışıyor. Bu kulaklıklarla yaklaşık 13 saatlik otobüs yolculuğu yaptım. Kulaklık otobüs ve yol gürültüsünü çok başarılı bir şekilde izole ederek çok keyifli bir yolculuk yapmamı sağladı. Buradan Sennheiser mühendislerine selamımı iletiyorum. Gerçekten çok başarılı bir işe imza atmışlar.
Günlük Kullanım
Momentum 3 üzerindeki sezgisel dokunmatik kontrolleri sayesinde günlük kullanım için pek çok kolaylık sağlıyor biz kullanıcılar için. Smart Kontrol uygulaması içerinden dokunmatik kontrolleri özelleştirebilmeniz mümkün. Videonun ilerleyen kısmında mobil uygulamayı detaylı bir şekilde anlatıyor olacağım. (Mobil Uygulama Anlatım) Kulaklık ses seviyesini kulaklıklar üzerinden kontrol edebiliyoruz. Sağ kulaklığa basılı tuttuğunuzda ses seviyesi artıyor, sol kulaklığa basılı tuttuğunuzda ise ses seviyesi azalıyor. Kulaklığın sürücü tarafında bulunan sensörü sayesinde kulaklığı kulağınızdan çıkardığınız anda müzik otomatik olarak duruyor ve tekrar kulağınıza taktığınızda müziğinize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Kulaklığın sensörlere tepkisi hızlı ve başarılı. Batarya performansına baktığımızda ANC kapalı 7 saat; ANC açık 4,5 saat performans sunuyor. Şarj kutusu ile beraber süre 28 saate kadar çıkıyor. Kulaklığın ayrıca kablosuz şarj özelliği de var. Ters şarj özelliğine sahip bütün telefonlarla kulaklıkları şarj edebilirsiniz. Film veya video izlerken herhangi bir gecikme söz konusu değil.
Mikrofon Kalitesi
Sennheiser Momentum Tws 3’ün her birinde 3 adet mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonlar yeterince yüksek çözünürlüklü, şeffaf ve detaylı bir şekilde sesinizi karşı tarafa iletebiliyorlar. İnceleme videomuzda kulaklığın mikrofonunun normal ve gürültülü ortamlardaki performans testini gerçekleştirdik. Dileyen o videomuza bakabilir.
Bağlantı Kalitesi
Momentum Tws 3 Bluetooth 5.2 sürümü ile bağlantı sağlıyor. Kutuyu açtığımızda telefonlarımıza hızlı ve güvenli bir şekilde bağlanabiliyor. Son gelen yazılım güncellemesi ile artık Momentum Tws 3 çoklu bağlantı özelliğini destekliyor. Aynı anda hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza bağlayıp kesintisiz kulaklık deneyimine devam edebilirsiniz. Desteklemiş olduğu ses kodekleri ise üst düzeyde. Bu kodeklerle beraber kulaklık bize gecikmesiz ve kaliteli bir bağlantı sunuyor. Bu kodekler SBC, AAC, aptX™, aptX adaptive™. Sennheiser Momentum Tws 3 ile geçen bu süreçte çeşitli film ve videolar izledim ve hiçbir şekilde bağlantı ve gecikme problemi ile karşılaşmadım.
Ses Kalitesi
Sennheiser Momentum Tws 3’ün ses özelliklerine baktığımızda bu zamana kadar nerelerdeydin be reis dediğim bas kalitesinden, çözünürlüğünden oldukça memnun kaldığım bir ses kalitesi ile bizlere lezzetli bir ses deneyimi sunuyor. Smart Control uygulamasındaki ekolayzır ayarları ile müzik zevkinize göre ses ayarlarını kişiselleştirebilmeniz mümkün. Müzik dinlerken sanki iki yanınızda da güçlü subwoofer varmış gibi hissediyorsunuz. Benim gibi bas müzik seven kullanıcılar için kulaklığın bulunmaz nimet olduğunu söyleyebilirim. Mobil uygulama da ekstra olarak bass boost özelliğinin de olduğunu söyleyebilirim. Bu sayede kulaklığın bas derinliğini de arttırmış oluyorsunuz. Müzik dinlerken enstrümanları net bir şekilde ayırt edebiliyorsunuz. Vokal sesler ise stüdyo kalitesinde net ve dengeli. Farklı türlerde müzik dinleyen birisi olarak kulaklığın farklı müzik türlerine başarılı bir şekilde adapte olduğunu söyleyebilirim. Son gelen yazılım güncellemesi ile artık Momentum Tws 3'te 24 Bit 96 kHz yüksek çözünürlüklü müzikleri başarılı bir şekilde dinleyebiliyorsunuz. Sennheiser Momentum Tws 3 ile son ses seviyesinde müzik dinlediğimde seste patlama, çatlama veya bozunum gibi bir problemle karşılaşmadım.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Tasarım
Tasarım olarak söz etmek istediğim sadece modern bir tasarımı olması ve kulakta şık durması ancak ben eski nesilin dokunmatik yüzey tasarımını daha çok beğeniyorum.
Malzeme Kalitesi
Sennheiser bu kulaklıkta tamamen plastik bir malzeme kullanmış ancak plastiğin hissiyatı premium hissettiriyor ve kutusunun tasarımının kumaş olması çok ayrı bir hava katıyor premium olduğunu hissettiriyor
Konfor
Kulaklığı uzun süreler (3 saat ve fazlası) kullansanız dahi herhangi bir ağrı yapmıyor. Kutu içeriğinde gelen silikon seçenekleri de her kulağa uyum sağlayabiliyor.
İzolasyon
Kulaklığın anc performansı çok başarılı yüksek sesli ortamlarda bile güzel bastırıyor gürültüyü ve müziğin keyfine varabiliyorsunuz. Ayrıca rüzgarlı ortamlarda anti wind seçeneği ile rüzgarlı ortamlarda bile anc keyfine varabilirsiniz.
Günlük Kullanım
Ben kulaklığımı her şartta kullanmak isteyen biri olarak söyleyebilirim ağır sporda bile bir rahatsızlık vermiyor. Kutusundan çıkarırken zaten bağlanmış oluyor ve uğraşmanıza gerek kalmıyor sadece kutusuna koyarken biraz dikkatli olmak gerekiyor elinizden kayıp düşebilir.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklığın tasarımından kaynaklı olarak ağızla mikrofon arası mesafe uzun. Bundan kaynaklı sesli ortamlarda görüşme yaparken söylediklerinizi tekrarlamak durumunda kalabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklığın aptx desteği sayesinde oyun oynarken bile kullanabilirsiniz sizi üzmez ayrıca Bluetooth mesafesi çok başarılı ve kutudan çıkardığınız gibi bağlantı başlıyor. Ayrıca yeni gelen güncelleme ile HD desteği geldi ve hi-fi bir cihazınız varsa tadından yenmez
Ses Kalitesi
Sennheiser'ın ses karakterini genel anlamda beğeniyorum ve ekolayzır flat konumda iken bile çoğu kişiyi tatmin edebilir. Sadece benim gibi dolgun bas seven biriyseniz ekolayzır ayarı yapabilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10
Tasarım
Momentum TWS2 ye göre küçültülmüş taşıma kutu .Ergonomik ve hafif tasarım
Malzeme Kalitesi
Preminyum hissiyatı veren masraftan kaçınılmayan bi malzeme kalitesi
Konfor
Kulaklıklar son derece hafif uzun kullanımlarda (6-8 saat) bi ağrı hissetirmedi Çoğu zaman kulağınızda olduğunu unutturuyor
İzolasyon
ANC açılmadan bile kulağınıza taktığınızda zifiri bi sessizlik oluşturmakta 10 15 dakika sonra transparanı açmadığımda (müzik çalmazken) sessizlik baş ağrısı yapıyor
Günlük Kullanım
Gün içinde şarkı dinlemeseniz veya görüşme yapmasanız bile kulağınızda unutulabilicek bi kulaklık ANC ile cafe gibi ortamlarda sessiz bi çalışma alanı sunuyor
Mikrofon Kalitesi
Günlük konuşmada sesli sessiz ortamda güzel bi konuşma kalitesi sunmakta Hiçbir sorun çıkartmamakta
Bağlantı Kalitesi
1 kere cihazınıza bağlandıktan sonra diğer kullamımlar için hiçbir şey yapmanıza gerek yok Kulağımnıza takıp oynat tuşuna basmamız yeterli
Ses Kalitesi
İlk defa Sennhesier kulanan biri için mükemmel bir ses kalitesi ve sahne derinliği bulunmakta Fakat Momentum TWS2 ye göre daha küçültülmüştür bi sahne genişliği bulunmakta
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
İzolasyon10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Tasarım
Kumaş bir yüzey düşündüğünüz kadar kirlenmiyor. Ayrıca dokusu premium hissini yaşatır. Negatif yönünü bulmak dış kap için zor. Kulağı kavrayan bir yapı kullanımı rahat bir kulaklık.
Malzeme Kalitesi
Ürün tasarıma özenmiş ve eksiklerine çalışmış. Eski modellere göre yenilikçi yapı rahatça görülüyor.
Konfor
Genelde bu sorunu yaşadığım birçok kulaklık olmuştur fakat bu onlardan biri değil.
İzolasyon
Çok başarılı bir engelleme yok. Pasif zaten çoğunu kesiyor. Ama rüzgarda özellikle sorun olabilir bu yüzden rüzgar modu koyulmuş ve çözüyor ama bunu ben yapmamalıyım bunu uygulama anlamalı bence.
Günlük Kullanım
Çoklu cihaz desteğinde bu kadar kötü olması günlük kullanımda telefondan bilgisayara geçerken uzun bekleme süreleri ve kopmalara sebep oluyor. Muadilleri bu işi layıkıyla yapmış durumdadır. Alınması gereken dersleri bu konuda Sennheiser not almalıdır. Büyük bir eksiklik.
Mikrofon Kalitesi
Dış ses engellemesi harika değil. Fakat genel kullanıma uygundur
Bağlantı Kalitesi
Cihaz değişimi yapınca kendine gelmesi için bazen açıp kapatmam gerekiyor. Yani bu aç-kapa durumunu ilk defa bir kulaklıkta yapmam gerekti. Gerçekten bu kalite ile üzücü bir eksi diyebilirim.
Ses Kalitesi
Daha iyisini bulabilirsiniz fakat bu ses rengi benzersiz gizli bir formül gibi en gerçek sesi aldığınızı taahüt eden bir kulaklık
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon7
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi10

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX, AptX Adaptive
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
NFCVar
Frekans Aralığı5 Hz - 21.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
MikrofonVar
Mikrofon Frekans Aralığı100 Hz - 10 kHz
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 28 Saat
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıUSB-C
Batarya Şarj Süresi1.5 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 1 Saat Oynatma
Kablosuz ŞarjVar
Hassasiyet107 dB
Ağırlık5,8g (Kulaklık), 66,4g Kutu ile Birlikte

Karşılaştırmalar

 • Puanı
 • Kulaklık
 • Demo Kaydı
skor
9.3
Sennheiser Momentum True Wireless 3 Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sennheiser Momentum True Wireless 3 Tam Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.4
Bang & Olufsen EX Kulak İçi TWS
Bang & Olufsen EX Kulak İçi TWS
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.