Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Fiyat / Performans Kavramının Ses Ekipmanlarında Karşılığı Nedir?

Odyofiller bilirler, bu hobi belkide dünya üzerinde ki en pahalı hobilerden biridir. (Tabii Spor Araba Koleksiyoneri Değilseniz)

 

30 sene önce, sektör daha çok hoparlörler üzerine kuruluydu. Günümüz teknolojisine pek benzer yapıda üretilen pasif hoparlörler; amfiler ve plak / cd çalarlarla eşleştirilip, şimdilerde “Hi-Fi” olarak tanımladığımız sistemler dinlenirdi. O zamanlarda, odyofillerin odak noktaları Hi-Fi’deydi.

 

 

Bir süre sonra, pazarda çok fazla kulak üstü kulaklık, iem ve portatif amfiler /daclar, ardından müzik çalarlar kendini göstermeye başladı. Kaliteli bir kulaklığın, kaliteli bir Hi-Fi sistemden çok daha uygun fiyatlara satın alınabildiği gerçeği; daha çok müzikseveri bu hobi çatısı altında toplayarak, olaya resmen boyut atlattı. Odyofillik artık sadece ciddi bütçelere sahip insanlara yönelik değil, tüm ses tutkunlarının yönelebileceği bir uğraş haline gelmişti.

 

İlerleyen zamanlarda pek popüler bir ürün olarak kullanıcılara sunulan, HD 600; bunun en güzel ispatlarından. Bu ürün yaklaşık 25 senedir tüm dünyada sevilerek kullanılan, oturduğunuz yerde muazzam bir vokal ve gerçek enstrüman deneyimi yaşayabileceğiniz bir efsane. En popüler “Ses Platformlarındna biri olan “Head-Fi”’de, HD600 hakkında konuşulmuş tamı tamına 1440 sayfa mevcut. Ne kadar çok insanın bu maceraya katıldığını tahmin etmek zor değil...