Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Profesyonel mikrofonlarıyla tanınan Rode, ilk kulaklığını tanıttı: NTH-100

Rode NHT-100 ses, video yapımları için kablolu kulak üstü kulaklık olarak tasarlandı. Günlük kullanım için üretilen kulaklılara göre daha doğru miksaj ve düz bir frekansta cevap verdiği iddia ediliyor.

 

NHT-100, Sony’nin MDR-7506, Sennhesier’ın HD 280 Prosu ve Audio-Technica ATH-M50x gibi popüler kulaklık modellerinin yerini almayı amaçlıyor. Çok iyi fiyatı ve bazı eşsiz özellikleriyle yapımcı ve editörlerin uzun süre gözdesi olabilecek fiyat/performans kulaklığı olma potansiyele sahip gibi gözüküyor. Buna emin olmak için önce testlerimizi tamamlamamız gerek.

 

 

Kulak bandı ise kendi konfor seviyenize göre ayarlandıktan sonra kitlenebiliyor ve bu sayede tekrar tekrar ayarlamaya gerek kalmaksızın kullanılabiliyor. Saçınızın sürekli olarak bu süreçte araya sıkışmasını önlemiş oluyorsunuz. Rode bu kulaklık hakkında "20 yıla yakın süren kullanım" gibi iddialı ve test edilmesi zor bir tanımlama yapıyor.

 

Rode NHT-100’ün kablosunu çıkarıp takabiliyorsunuz, bu sayede de kablonun uzunluğunu, başa bir kablo seçerek ayarlayabiliyor, daha kaliteli bir kabloya yükseltme yapabiliyor ve en önemlisi, bir kopma / ezilme durumunda yenisi ile kolaylıkla değiştirebiliyorsunuz. Bu kablonun öne çıkan özelliklerinden bir başkası ise kullandığınız ortamın elverişine göre her iki kabine de takabiliyor olmanız. Kutu, 2.4 metre siyah bir kablo içeriyor ama buna ek olarak yeşil, turuncu, pembe ve mavi renklerinde de 2.4 veya 1.2 metre uzunluğunda kabloları cihaza uyumu ve zevkinize göre satın alabilirsiniz. Çoğu kablolu kulaklık gibi, ses kablodan kulağınıza ulaşırken kablonun giysilerinize sürtünmesi ile sizi rahatsız edebilir. Bundan dolayı farklı bir kablo almadan önce denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

NTH-100'ün yastıkları lüks arabalarda görmeye alışkın olduğumuz bir materyal olan "Alcantara" kullanılarak kaplanmış!

 

Prodüksiyonda rahatınıza düşkünseniz, kırılgan kulaklıklardan sıkıldıysanız ve video çekimleriniz için havalı bir görünüm yakalamak istiyorsanız Rode NHT-100s tam size göre olabilir.

Bir kulaklık modelinden daha spesifik özellikler bekleyenler için ise Rode NTH-100'ün tanıdık tasarımıyla oyuncu kulaklığı ve yayıncı kulaklığı olabilecek Rode NTH-100M iyi bir alternatif olacak gibi gözüküyor.

 

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.