Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Audeze'yi Satın Alan Sony; Odyofil Hayranların Endişelenmemesini Söyledi

Sony Interactive Entertainment (SIE), yüksek kaliteli ses teknolojileriyle dikkat çeken bir satın alma yaptı. Ancak, müzik tutkunları için özel kulaklıklar üretmeye devam edecek.

PlayStation'ın yakında piyasaya süreceği yeni kulak içi ve kafa üstü kulaklıkların, yüksek seviyede planar manyetik sürücülerle donatıldığı haberleri gündemdeydi. Bu teknolojinin nereden geldiğini de hızlıca öğrendik: SIE, yüksek kaliteli ses ekipmanları üreten Audeze şirketini satın alıyor.

Planar manyetik teknolojisinde uzman olan Audeze, bu teknolojiyi birçok over-ear ve in-ear kulaklık modelinde kullanmıştır. Şirket aynı zamanda, planar sürücüler kullanan daha uygun fiyatlı oyun kulaklıkları da üretmektedir.

Bu durum, düşük distorsiyon ve yüksek tepki süreleri ile mekânsal ses için ideal olan planar sürücülerin, PlayStation'ın yeni kulaklıklarında kullanılmasına yol açmış olabilir.

Audeze Premium Kulaklıkların Geleceği Ne Olacak?

Audeze CEO'su Sankar Thiagasamudram, şu açıklamayı yaptı:

"İşimizin adı Audeze olarak kalacak ve SIE'nin sahipliği altında bile PC, Xbox veya Dolby Atmos gibi birden fazla platform ve teknolojiyi destekleyen ürünler için planlarımız değişmeyecek."

Bu, yüksek kalitede yeni ürünler bekleyen Audeze hayranları için iyi bir haber gibi görünüyor. Şirket, SIE'nin mali gücü ile aynı kalitede ürünleri daha uygun fiyatlarla üretebilir mi, bu da bir diğer soru işareti.

Sonuç olarak, Audeze'nin piyasada kalacak olması iyi bir haber. Belki de gelecekte $299 gibi uygun fiyatlara yüksek kaliteli kablosuz kulaklıklar üretebilirler, bu da audiophile dünyasını tamamen değiştirebilir.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.