Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Spotify Beyaz Gürültüye Karşı Tutumu Değişiyor!

Özellikle odaklanmaya ihtiyaç duyduğunuz anlarda, çevrenizin gürültülü olması kitap okuma veya uyuma gibi eylemleri zorlaştırabilir. Bu sorunu çözmek için birçok kişi, rüzgar, yağmur veya dere seslerini bir araya getiren beyaz gürültü müzikleri tercih ediyor. Spotify üzerinde de bu türden podcast yayınlar son zamanlarda oldukça popüler. Ancak Spotify, bu durumdan memnun değil.

Spotify, yaptığı resmi açıklamada, 1 Ekim itibarıyla beyaz gürültü içeren podcastlerin Ambassador Ads programından çıkarılacağını duyurdu. Bu program, yayıncıların kendi programlarında Spotify ürünlerine dair reklamları okuyarak gelir elde etmelerine imkan tanıyor.

Son dönemde büyük popülerlik kazanan beyaz gürültü podcast yayıncıları, aylık olarak 18 bin dolara kadar gelir elde edebiliyordu. Bu da yıllık olarak Spotify'ın beyaz gürültü kategorisine 38 milyon dolar harcadığı anlamına geliyor.

Spotify'ın beyaz gürültü yayıncılarına karşı bir adım atması zaten bekleniyordu. Artık bu yayıncılar, sadece ücretli abonelikler veya otomatik reklamlar gibi alternatif gelir kaynaklarından faydalanabilecekler. Ayrıca, Ambassador Ads programına katılmak için gereken dinleyici sayısı, son 60 gün içinde en az 1000 kişi olarak güncellendi.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.